Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7631
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2817
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 13 kwietnia 2024, 06:20

Lord_Bafford pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 04:58MACD już długo na czerwono


W takim ukladzie moze sobie dalej isc na czerwono, a srednie sa dalej nad histogramem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7670
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12932
Reputacja postu: 
37
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 13 kwietnia 2024, 06:30

Pleasek89 pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 01:07Wasze moonboyowe tańce w kółeczku zaczęły się na poziomie 40k a już na poziomie 50k każdy kto tylko wspomniał o korekcie był wyśmiewany.
Ojej, biedny pokrzywdzowny pleasek. Chłopie - to Ty z uporem maniaka piszesz o korektcie która musi być, kurs rosnie a Ty dalej swoje. robimy -15 czy 20% korekty ale nie - korekta musi przyjść. Naprawdę nie pamiętasz jak wyglądają korekty w bull runie? To Ty ciągle wyzywasz każdego byka od jakiś munboi, gdzie większość osób ma tu raczej rozsądne targety albo po prostu dostosowuje się do sytuacji na wykresie.
Pleasek89 pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 01:07Żeby finalnie nie okazało się, że nawet 100k nie zobaczymy przez długi czas.
Żeby nie okazało się, że 50k nie zobaczymy przez długi czas.
Pleasek89 pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 01:07Oczywiście, rynek już dawno rozgryzł trajektorię lotu Bitcoina. Cykle 4-letnie, kupujesz po spadkach o 75-85%, trzymasz 1-2 lata, obliczasz gdzie mniej więcej wypada szczyt przy zmniejszających się profitach i tylko czekasz żeby sprzedać z dużym profitem. To takie proste.
Jak widać nie, holdowanie nie jest takie proste, nawet zagorzali hodlerzy potrafią oddać niżej swoje BTC niż z góry zakładają, przecież tutaj wyleszcz trwa od paru miesięcy.
Pleasek89 pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 01:07Tak wiem, wszystko jest matematyczne obliczone i wg kalkulatora top powinien wyjść na poziomie 120-130k. Co może pójść nie tak?


Np sprzedasz na 67k$ z zamiarem odkupu na 50k$ a kurs tam nie zejdzie.
Pleasek89 pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 01:07@Godstar opisał to post wyżej. Widać, że forum jeszcze jest zbyt mocno rozbawione.
Takiego disbeliefu to ja dawno nie widziałem a widząc takie posty jak ten tylko mnie to upewnia, że tutaj żadnej zamuły półrocznej nie będzie.

@Pleasek89 przyznaj się bez pieprzenia, że sprzedałeś i nie odkupiłeś bo po prostu nie wierzę w to co czytam.

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
I jeszcze jedno - wytłumacz - jak Ci munboje zostaną skrzywdzeni jak spadnie na 50k$? Co im się stanie? W ataku paniki oddają swoje btc na dołku?

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:
Zeszliśmy wczoraj kilka % na BTC (dalej poruszając sie w range'u) i oczywiście wyskoczylo stado piszące, że to już koniec. Ba, @Jahu już minusy zaczął nawet dawać za merytoryczne posty. Do tego też się odniosę.



Kocham takie pytania: "kto ma kupować" - równie dobrze mogę napisać - kto ma sprzedawać jak górnicy wyprzedani, spada podział nagrody przez halving i każdy wierzy w milion na BTC$. xD

A jeśli chodzi już poważniej to tutaj łap news który mógł umknąć.

https://comparic.pl/bitcoin-i-ethereum- ... zic-hosse/

Od prawdopodobnie poniedziałku Chiny zaczną kupować ETF BTC.

Możliwe, że za chwilę wszyscy będą bogaci oprócz Tych którzy się wyprzedali w nadziei na odkup niżej. :lol:

Dodano po 7 minutach 35 sekundach:
Z tego forum robi się rak, ciężko cokolwiek napisać byczego bo od razu taki pleasek i jahu zaczynają atakować, wyzywać od munboyów i dawać minusy ale to też właśnie dobrze pokazuje nastroje dlatego walnąłem longa stąd (67.5k$) z SL na ~62k$. Jeśli by zrobili LL to bym dopiero zaczął się martwić o kurs ale i tak spota nie sprzedam bo i po co. Większość tych przepychanek i tak jest tutaj bez sensu bo nikt nie stawia kasy na to co pisze.

Wrócę jak go zamknę.

Dodano po 44 minutach 4 sekundach:
adamjttk pisze: piątek, 12 kwietnia 2024, 18:08A na powaznie - imho zobaczysz taka korekte poki co jak swinia niebo.
A i Adam, też ochłoń bo niepotrzebnie prowokujesz innych. Głębsza korekta oczywiście, że jest prawdopodobna ale osobiście na razie nie widzę żadnych przesłanek za nią.

---

Dodam jeszcze od siebie, że dla mnie realny target tej hossy to 140k$ i tutaj raczej już będę w 100% out bo mi wystarczy zysk. Stąd też ostatnio dobierałem BTC (za zyski z lewara/krótkoterminowych zagrań) poniżej 70k$ bo to dalej 100% do zgarnięcia.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 kwietnia 2024, 08:07 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: updownupdown » sobota, 13 kwietnia 2024, 07:52

Widzę że zawsze muszą tworzyć się sekty jak nie w jedną to drugą stronę. W ogóle to należałoby rozróżnić podejście krótkoterminowe od długoterminowego, dlatego napisałem że nie rozumiem ruszania w tym momencie pozycji long term tylko po to żeby odkupić taniej co mija się z celem i zwyczajnie jest trudne zwłaszcza jeśli ktoś był przyzwyczajony tylko do hold. Chyba że uznajemy że to już dobry czas na realizacje zysków.
Godstar pisze: piątek, 12 kwietnia 2024, 22:38w tym roku prędzej zobaczymy 3x xxx jak 100k za btc, ten rynek jest od tego aby przetrzepać dupy.
100k za btc w tym roku również może przetrzepać dupy np. namiętnie shortującym, "no bo ile może rosnąć" albo, "te wzrosty nie zgadzają się z cyklicznością" lub tym którzy wiecznie czekają na zakupy aż wreszcie wejdą wkurwieni na fomo.
Godstar pisze: piątek, 12 kwietnia 2024, 22:38Dynamika wzrostów znacznie spadła od 2017 roku
W mojej ocenie właśnie dynamika jest spora i ciężko już będzie ją zatrzymać.
Pleasek89 pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 01:07Oczywiście, rynek już dawno rozgryzł trajektorię lotu Bitcoina. Cykle 4-letnie, kupujesz po spadkach o 75-85%, trzymasz 1-2 lata
No to sam przecież stosujesz taką logikę twierdząc że musi być jakaś korekta, że za szybko to rośnie i by się wszystko szybciej skończyło no bo zawsze to dłużej trwało itp itd a jednak jak widać mamy spore zamieszanie z ath przed halvingiem i całymi tymi wzrostami z ostatnich miesięcy.
ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29taki pleasek i jahu zaczynają atakować, wyzywać od munboyów i dawać minusy
@Jahu ma poprostu silne ptsd po ostatnim cyklu ale tak jak pisałem wcześniej fajnie że szczerze opisuje swoje ruchy bo to dużo mówi o obecnej sytuacji.

Nikomu nie życzę źle, niech każdy zarabia ale uważam że tak jak poprzedni cykl wyruchał wielu którzy oczekiwali większych wzrostów tak ten wyrucha wcześniejszą i gwałtowniejszą dynamiką.

Obrazek

Początkujący
Posty: 159
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » sobota, 13 kwietnia 2024, 08:55

Rysowanie wykresów w tym momencie nie ma żadnego sensu. Przecież te kreski nie biorą się z dupy, tylko są wykładnikiem określonych działań. Rysując kreski w górę musicie brać pod uwagę zwiększenie popytu, a patrząc na liczby na których one się zatrzymują, to popyt musi wzrosnąć przynajmniej o kilka miliardów $, a instytucje musiałby zacząć skupować na górkach. Serio, wierzycie w to?
Przedstawiciele funduszy oraz generalnie instytucji, to banksterzy, którzy bezwzględnie wydymają z kasy każdego, kto tylko im się nadstawi. Nie widzę żadnego logicznego sensu, aby oni kupowali BTC na górkach, kiedy swobodnie mogą zbić kurs.... i to zrobią.
Półki co ludzie mają jeszcze nadzieje, a więc skupują tzw. dipy, ale już wkrótce zorientują się, że zwyczajnie skupują drogiego BTC. Póki się kręci nikt zabawy nie przerywa, a więc podbijają kurs do 70K - 71k część dokonuje zrzutu, druga część dokupuje, bo.... teraz to już tylko musi rosnąć. Gdy zaczyna spadać zainteresowanie zakupami, to dają "dipa" na 67k i tak w kółko. Gdybym był przedstawicielem jakiejś amerykańskiej instytucji, to dokładnie tak samo sprzedawałbym swoje BTC.
ZA moment, a dokładnie 23 mają poleci kurs ETH, bo szanse na ETF są już tylko iluzoryczne. Wcześniej mówiono, że nowym terminem przyjęcia będzie grudzień, ale teraz o grudniu nikt już nie mówi, tylko pojawiła sie narracja, że ETF dla ETH zostanie zatwierdzony od 12 do 18 miesięcy po po negatywnej decyzji z 23 maja. Także będzie jeszcze możliwość, aby kupić BTC za mniej niż 40K, a eth za mniej niż 2000$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 13 kwietnia 2024, 09:13

ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29Dodam jeszcze od siebie, że dla mnie realny target tej hossy to 140k$
+1 :) Ale u mnie jest to stopniowane. Czytaj: im szybciej zajdziemy >100k, tym mniejszy będzie mój target. Chociaż z gwiazdką - jeśli potrwa to za długo a wykres straci bycze cechy, to też niedobrze :mrgreen:

Dodano po 8 minutach 26 sekundach:
WojciechT pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 08:55patrząc na liczby na których one się zatrzymują, to popyt musi wzrosnąć przynajmniej o kilka miliardów $
Z całym szacunkiem, to nie przytyk, ale to samo ludzie pisali przy 20k, potem przy 40k. A jednak poszło up i to sporo.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: updownupdown » sobota, 13 kwietnia 2024, 09:26

WojciechT pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 08:55Rysując kreski w górę musicie brać pod uwagę zwiększenie popytu
Coś podobnego. Dzięki za cenną poradę, dużo się tu można nauczyć. :twisted:
WojciechT pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 08:55Gdybym był przedstawicielem jakiejś amerykańskiej instytucji, to dokładnie tak samo sprzedawałbym swoje BTC.
Gdybyś był.. ale rozumiem że jeszcze nie jesteś? :lol: :lol: :lol:
WojciechT pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 08:55Także będzie jeszcze możliwość, aby kupić BTC za mniej niż 40K, a eth za mniej niż 2000$.
Daj ci boże, chciałbym tego bardzo. Ale to czego ja chcę nie ma tu znaczenia. :lol:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27

ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29@Jahu już minusy zaczął nawet dawać za merytoryczne posty
To nie był merytoryczny post tylko niczym nie poparty moonboizm, który przejawiasz od jakiegoś czasu. Nie chcesz minusów to pisz rozsądnie. Otrząśnij się, jesteśmy teraz poniżej ostatniego ATH na $69k, zamiast rosnąć od półtora miesiąca konsolidujemy w przedziale $60k-$74k. Powinniśmy wybić ten trójkąt teraz, ale tylko go poszerzyliśmy i pewnie nadal przez najbliższe tygodnie będziemy się w nim poruszać. Klasyczny BTC. Historycznie wszystkie tego typu formacje (czyli dłuższa niż miesiąc konsolidacja po znacznych wzrostach) wychodziły dołem, nawet jeśli był to tylko beartrap, to zawsze wychodziliśmy dołem. Wrzesień 2013, czerwiec 2014, czerwiec 2016, czerwiec 2017, czerwiec 2019, kwiecień 2021 i listopad 2021 też, wszystko wychodziło dołem i za każdym razem towarzyszył temu moonboizm, wiem bo tam byłem. To są fakty. Teraz będzie inaczej? Nie sądzę. CBBI na poziomie 80, wszystko przegrzane, mnóstwo słabych rąk się obkupiło, bo ETF'y skupują przecież niedoświadczeni w krypto inwestorzy i tak samo jak ostatnie miesiące był inflow, to zaraz może być masowy outflow, bo tempo skupowania cały czas spada. Zainteresowanie ulicy także cały czas spada od półtora miesiąca. Hodlerzy sprzedają, procent nieruszanych BTC spada, alty krwawią, inflacja rośnie, więc wiemy już, że obniżek nie będzie, aż giełda nie walnie. W skrócie czekamy na kolejny marzec 2020. Przed nami lato, które zawsze było okresem marazmu na krypto. To są same fakty, z których wynika, że powinniśmy przyhamować ze wzrostami. Mógłbym pisać jeszcze długo, ale po co.
ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29Od prawdopodobnie poniedziałku Chiny zaczną kupować ETF BTC.
Bycze newsy na tym etapie to normalka, bycze nastroje generują bycze newsy. Zaraz pewnie się okaże, że przesuną, że to nie spot, albo że to kwoty bez znaczenia.
ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29ale to też właśnie dobrze pokazuje nastroje
Ogólne nastroje są takie, że 90% ludzi widzi wybicie z trójkąta do $80k-$90k na dniach, zwłaszcza względnie nowe na rynku osoby. Kolejny powód dla mnie by być przeciwnego zdania.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: updownupdown » sobota, 13 kwietnia 2024, 09:34

Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27Nie chcesz minusów to pisz rozsądnie.
XD
Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27Ogólne nastroje są takie, że 90% ludzi widzi wybicie z trójkąta do $80k-$90k na dniach, zwłaszcza względnie nowe na rynku osoby.
Ja bym powiedział że większość widzi wyjście dołem i głębszą korektę. Po czym określasz że akurat 90%, po czym określasz że zwłaszcza względnie nowe osoby na rynku.

Wszystko co napisałeś jest subiektywne i tak aby zgadzało się z twoją tezą, podobnie robiłeś zresztą cały 22 rok minusując innych za "brednie" i mając tysiące swoich podobnych argumentów. Tym razem zapewne będzie podobnie XD
PTSD po błędach z zeszłego cyklu a teraz się obsrałeś i uciekłeś, przyznaj się ;D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3365
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 13 kwietnia 2024, 09:35

Pleasek89 pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 01:07Wasze moonboyowe tańce w kółeczku zaczęły się na poziomie 40k a już na poziomie 50k każdy kto tylko wspomniał o korekcie był wyśmiewany. Nawet dzisiaj na poziomie 66k po iluś tygodniowych zielonych świeczek z rzędu dalej każdy śmiący wspomnieć o korekcie jest krytykowany na forum, to jest jakieś kuriozum przy prawie pionowych wzrostach.
A mnie najbardziej bawi, że wytworzyłeś sobie zniekształcony obraz forum, oparty na postach może dwóch osób, które wykluczają głębszą korektę, i przy najdrobniejszej okazji, choćby tak słabej (czyżbyś się bał, że lepszej nie będzie?) jak kolejny nudny spadek w obrębie konsolidacji, co najwyżej naruszający ograniczenie trójkąta, bo nawet nie ustanawiający nowego wewnątrzkonsolidacyjnego dołka, z wielkim przejęciem odgrywasz rolę Jedynego Rozsądnego. Popraw ten scenariusz, bo zawsze wychodzi farsa, a wyczuwam, że ten grany przez Ciebie samotny rycerz, dzierżący sztandar z Katharsis, ma większe ambicje. Cóż to by było, gdyby kurs poszedł torem korekty 06-07.2017... Forum zadrżałoby w posadach od Twojego występu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7670
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12932
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 13 kwietnia 2024, 09:40

Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27To nie był merytoryczny post tylko niczym nie poparty moonboizm, który przejawiasz od jakiegoś czasu. Nie chcesz minusów to pisz rozsądnie.
Chcesz merytoryki? Ok. Dam Ci merytorykę na twoim poziomie.
Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27Powinniśmy wybić ten trójkąt teraz, ale tylko go poszerzyliśmy i pewnie nadal przez najbliższe tygodnie będziemy się w nim poruszać. Klasyczny BTC.
Najwyżej konsola się przedłuży w czasie, jednak nadal jest to bycza formacja. Poprzedni boczniak trwał 49 dni.


Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27 Zainteresowanie ulicy także cały czas spada od półtora miesiąca.
Normalna rzecz przy konsolidacji, dopiero podczas breakout rośnie wolumen.
Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27alty krwawią
Pod koniec 2020 kiedy robiliśmy kolejne ATH na BTC również alty krwawiły. Link wtedy -50%, nic nowego, to jeszcze nie czas na alty widocznie.


Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27inflacja rośnie, więc wiemy już, że obniżek nie będzie, aż giełda nie walnie.
Mamy wybory na jesień z tego powodu giełda raczej będzie się miała całkiem dobrze.
Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27Przed nami lato, które zawsze było okresem marazmu na krypto.
Lato czyli jakie miesiące? W 2019 maj i czerwiec mocno wzrostowe. 2021 lipiec i sierpień były wzrostowe więc jakie "zawsze"? Już nie mówiąc o 2017 gdzie od maja do końca sierpnia zrobiliśmy TYLKO 250% na BTC.


Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27Ogólne nastroje są takie, że 90% ludzi widzi wybicie z trójkąta do $80k-$90k na dniach, zwłaszcza względnie nowe na rynku osoby. Kolejny powód dla mnie by być przeciwnego zdania.


Ogólnie nastroje są takie, że połowa holderów już się wyprzedała i czeka na korektę. Kolejny powód, żebyśmy poszli wyżej.


Mam Ci podawać dalej kontraargumenty?

Dodano po 5 minutach 43 sekundach:
Jahu pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:27To nie był merytoryczny post tylko niczym nie poparty moonboizm, który przejawiasz od jakiegoś czasu. Nie chcesz minusów to pisz rozsądnie.
moonboizm bo widzę next leg up. no jaja. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » sobota, 13 kwietnia 2024, 10:18

Dziwne uczucie kiedy człowiek nie wie czy został wydymany, czy też nie został wydymany :shock:
Chyba zaczynam rozumieć co może czuć kobieta w łóżku z krótkodystansowcem.

Tak oto zająłem pozycję po 5% spadku (obrazek) i przez chwilę byłem zadowolony...
A potem poleciało o prawie 4%
Takie rzeczy da się w ogóle z czegoś wywróżyć ?
W ogóle, mam takie przeczucie że to był spory błąd i że to wszystko jeszcze bardziej jebnie :(
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 259
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 239
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 13 kwietnia 2024, 11:17

Zmarzniety0 pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 10:18Takie rzeczy da się w ogóle z czegoś wywróżyć ?

Zwykły MACD 12,26,9 daje niesamowitą skuteczność

Podczas wczorajszego załamania:

Obrazek

Mój system zarobił +30%:

Obrazek

Na razie testuję wciąż na mikro kwotach, jest obiecująco

Standardowy MACD jest skuteczny, to mogę potwierdzić


Ale to automat, ręcznie handlu kontraktami bym się nie podejmował ;) Tylko HODL

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 13 kwietnia 2024, 12:19

ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29Ojej, biedny pokrzywdzowny pleasek. Chłopie - to Ty z uporem maniaka piszesz o korektcie która musi być, kurs rosnie a Ty dalej swoje. robimy -15 czy 20% korekty ale nie - korekta musi przyjść. Naprawdę nie pamiętasz jak wyglądają korekty w bull runie?
No i znowu jak w zegarku ergorgik nie wytrzymuje psychicznie i musi odpisać 10 minut od kiedy zauważył post. Człowieku weź wrzuć mnie na ignore jak ci tak bardzo przeszkadzam, przestań się tak męczyć.

A co do korekty no powiedz mi, "CHŁOPIE", bo z tego co ja widzę definicja się rozwadnia:

1) w 2013r. miałeś pionowe wzrosty, mega szybkie -80% i jeszcze szybsze kolejne pionowe wzrosty
2) w 2017r. miałeś serię korekt po 30-40% aż do szczytu
3) w 2020/2021r. pierwsza większa korekta miała miejsce z poziomu 35-40k, czyli 2x od ATH po czym kurs zrobił jeszcze jedną podbitkę na 60k i można się było rozejść
4) obecnie mulenie i od 28k aż do 73k praktycznie pionowo z lekkim stopem na poziomie 40k

Więc powiedz mi, cóż to za książkowa definicja korekty na BTC w 2024r. której nie mogę się doszukać? To co to w końcu jest? 15%? 30%? A może 50%? A jaki czas trwania korekty? Powiedz mi, chciałbym się czegoś nauczyć a widzę, źe już dawno rozszyfrowałeś krypto, siedzisz na milionach i głównie poświęcasz czas na przekierowaniu biednych owieczek na właściwą ścieżkę?
ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29To Ty ciągle wyzywasz każdego byka od jakiś munboi, gdzie większość osób ma tu raczej rozsądne targety albo po prostu dostosowuje się do sytuacji na wykresie.
Absolutnie. Bitcoin musi iść powyżej 100k. To kwestia czasu. Matematycznie obliczone na podstawie wszystkich cykli, wychodzi 133,7k 19 lutego 2025r. Nic tylko buy and hold. NIe da się przegrać, zero stresu.
ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29Żeby nie okazało się, że 50k nie zobaczymy przez długi czas.
No i super, też zarobię. 135k może być, czekam do lutego.
ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29Jak widać nie, holdowanie nie jest takie proste, nawet zagorzali hodlerzy potrafią oddać niżej swoje BTC niż z góry zakładają, przecież tutaj wyleszcz trwa od paru miesięcy.

Np sprzedasz na 67k$ z zamiarem odkupu na 50k$ a kurs tam nie zejdzie.
No to może cytuj osoby, które to zrobiły a nie mnie?
ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29przyznaj się bez pieprzenia, że sprzedałeś i nie odkupiłeś bo po prostu nie wierzę w to co czytam.
Co mam podpisać portfele i ci wysłać na dowód, że nic nie sprzedałem? Jest jakiś limit ile razy jeszcze o to samo chcesz spytać?
ergorg pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:29I jeszcze jedno - wytłumacz - jak Ci munboje zostaną skrzywdzeni jak spadnie na 50k$? Co im się stanie? W ataku paniki oddają swoje btc na dołku?
Absolutnie nic. Buy the dip, hold przez 6-12 miesięcy i widzimy się 3x wyżej. To takie proste.

Dodano po 14 minutach 6 sekundach:
fusywszklanejkuli pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:35A mnie najbardziej bawi, że wytworzyłeś sobie zniekształcony obraz forum, oparty na postach może dwóch osób, które wykluczają głębszą korektę, i przy najdrobniejszej okazji, choćby tak słabej (czyżbyś się bał, że lepszej nie będzie?) jak kolejny nudny spadek w obrębie konsolidacji, co najwyżej naruszający ograniczenie trójkąta, bo nawet nie ustanawiający nowego wewnątrzkonsolidacyjnego dołka, z wielkim przejęciem odgrywasz rolę Jedynego Rozsądnego.
Dla mnie trzeba być mentalnym żeby wykluczać jakikolwiek scenariusz na krypto. Nie zdziwi mnie ani 30k ani 250k za Bitcoina. Nie jestem jedynym rozsądnym, wiele osób podziela moje zdanie a cytujesz mnie, bo akurat jestem najbardziej wokalny co do swoich opinii na forum. Zresztą, w social media panuje bardzo podobny sentyment, to forum to jedynie mała próbka ogólnego obrazu.
fusywszklanejkuli pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 09:35Popraw ten scenariusz, bo zawsze wychodzi farsa, a wyczuwam, że ten grany przez Ciebie samotny rycerz, dzierżący sztandar z Katharsis, ma większe ambicje. Cóż to by było, gdyby kurs poszedł torem korekty 06-07.2017... Forum zadrżałoby w posadach od Twojego występu!
Mam wrażenie, że minąłeś się z przeznaczeniem. Napiszę do admina w twoim imieniu w celu utworzenia subforum "krypto poezja", bo strasznie się tu marnujesz. Dziękuję również za rady, miło mi kiedy ktoś anonimowo tak bardzo dba o moje pieniądze na rynku.

Dodano po 5 minutach 10 sekundach:
updownupdown pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 07:52No to sam przecież stosujesz taką logikę twierdząc że musi być jakaś korekta, że za szybko to rośnie i by się wszystko szybciej skończyło no bo zawsze to dłużej trwało itp itd a jednak jak widać mamy spore zamieszanie z ath przed halvingiem i całymi tymi wzrostami z ostatnich miesięcy.
Nigdy nie pisałem, że MUSI być korekta, pisałem (wielokrotnie zresztą) jedynie, że brak korekty oznacza szybszy koniec hossy i niższe wyceny. Pisałem, że dużo zdrowsze dla kursy byłyby spadki niż bezpośrednia jazda do finalnego szczytu hossy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 259
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 239
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 13 kwietnia 2024, 12:40

pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:01Potrafisz dłużej pobronić BTC nie wspominając o cenie i możliwości zarobku


Polecam:



I ogolnie caly kanal

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » sobota, 13 kwietnia 2024, 14:20

Yogi77 pisze: sobota, 13 kwietnia 2024, 11:17Zwykły MACD 12,26,9 daje niesamowitą skuteczność
napisz cos wiecej kiedy masz w tym wskazniku buy/sell.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 259
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 239
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 13 kwietnia 2024, 15:02

@domator Normalnie, standardowo, tak jak literatura podaje

Jak dodatni to pozycja długa, jak ujemny to odwraca na krótką

EMA liczone z wzoru jawnego w oparciu o ceny zamknięcia ze świec godzinowych (może być inny interwał, ale to trzeba dobrać w oparciu o płynność rynku na którym obracasz)

Kiedyś robiłem market making - po prostu zarabiałem na spreadzie (jak kantor) wystawiając na SPOT jednocześnie oferty kupna i sprzedaży. Spread był moim zarobkiem. Przed 2022 nawet takie proste strategie działały

Teraz to już nie działa, musiałem przerzucić się na coś innego

I chyba znowu znalazłem żyłę złota :D

Weteran
Posty: 7631
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2817
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 13 kwietnia 2024, 19:30

Spoiler:
tyle wisial iran-izrael w powietrzu i wyglada, ze nam impreze halvingowa psuja.
Wielki trojkat na DXY ktory wrzucalem parenascie dni temu pokazywal, ze cos sie swieci. :roll: Alty to przesciagja sie w powiadomianiach ktory wiekszy - robi.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » sobota, 13 kwietnia 2024, 22:00

I chuj bombki strzelił...

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » sobota, 13 kwietnia 2024, 22:02

Alty RIP powód? Wojna Iran Izrael? Lub Halving :ugeek:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 859
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » sobota, 13 kwietnia 2024, 22:07

No i mamy wyłamanie dołem z trójkąta, a nie górą. @Jahu tutaj dobrze ocenił. Pytanie co to jest… chwilowe zejście, etap większej korekty, czy początek najczarniejszego scenariusza wg @Godstar. Na altach krwawo. Solana już mocno zeszła. Memcoiny tez grubo w dół.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości