Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
16
39%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
12
29%
Spadnie sporo poniżej 65k
13
32%
 
Liczba głosów: 41
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2024, 12:10

Jahu pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 11:00 Obiecałem napisać jak sprzedam, więc sprzedałem 90% swoich BTC za $69500. Cel: odkupić niżej za kilka miesięcy. Teraz możemy nawet wyjść górą z tego trójkąta, ale tylko po to by zrobić przed halvingiem szczyt np. $75k, a po halvingu rozpocząć korektę. Tak czy inaczej stawiam, że kwiecień będzie pierwszym czerwonym miesiącem po siedmiu zielonych. Zobaczymy czy się sprawdzi.
No i pięknie :D Jeśli kupowałeś na bessie ze średnią 20k$ to masz x3, ktoś wchodząc teraz na 70k$ musiałby trzymać aż do 210k$, żeby powtórzyć sztukę :D Tym bardziej, że na tej konsoli łatwa jest dość gra, sprzedawanie powyżej 69k$ i kupowanie parę k niżej, więc pewnie jeszcze odkupisz za chwilę wszystko, ale ja bym się trzymał raczej ratio 50/50 BTC/Fiat, 90% duże ryzyko wypadnięcia z pociągu :D Jestem sceptyczny do głębszych spadków typu 50%, bo już w sumie 2 razy udało się pomnożyć BTC x2 i co znowu z tych poziomów(60k$+) miałoby spaść mocno i łatwo pomnożyć BTC? :D Nie sądzę, acz wszystko jest możliwe :D No i też ETF'y dając sporą płynność mogą szybko hamować większe spadki w ramach fazy instytucjonalnej :D Halving za 11 dni :D Chociaż dziwi mnie to, bo sam jeszcze pisałeś, że BTC wcześniej dobije do 90k$, teraz zmieniasz zdanie, że do 75k$ max, czyli kto da niżej, ech :D
Spoiler:
Jahu pisze: piątek, 29 marca 2024, 10:41 Moja nowa prognoza kursu na następne półtora roku. Koncepcja podwójnej bańki. Wykres tygodniowy skala log. Takie poziomy cenowe mi najlepiej pasują: najpierw wzrost do $90k, potem spadek do powiedzmy $50k, a za rok bańka właściwa do ok. $170k. Zobaczymy czy się sprawdzi.
Spoiler:
Jahu pisze: wtorek, 27 lutego 2024, 15:37
ergorg pisze: wtorek, 27 lutego 2024, 05:54 @Jahu, może chciałbyś jakoś skomentować obecne wzrosty? :P
Dalej uważacie, że wszystko idzie jak po sznurku jak przy poprzednich cyklach?
Jahu pisze: niedziela, 19 marca 2023, 21:17 Czekam sobie spokojnie na $100k bo najbliższe dwa lata widzę mniej więcej tak:


Tak wygląda moja prognoza po niecałym roku. Ewidentnie wychodzimy z ceną przed szereg, weszliśmy w okres parabolicznych wzrostów, a to bardzo źle na dłuższy termin (1-2 lata). Jak tak dalej pójdzie to za rok się już całkiem rozjedzie, bo wtedy będzie można spodziewać się dołka po tym rajdzie (nie wykluczam nawet $30k). Nie da się przewidzieć do ilu teraz dojdzie, ale już widzę powoli memy się pojawiają, więc długo to nie potrwa. W tej chwili wstrzymałbym się z kupowaniem i sprzedawaniem i poczekał miesiąc na rozwój sytuacji przed halvingiem. Powinien to być wtedy ewidentny short. Podejrzewam, że odbijemy się od ATH i rozpocznie się wielomiesięczna mini bessa/stagnacja/flaczenie na wzór tego co było po szczycie $14k w 2019 roku, bo przecież BTC nie ma teraz siły ani powodów by robić pełnoprawną bańkę. Jeżeli teraz wykorzystamy cały hype i cały sentyment bańkowy na jakieś śmieszne poziomy poniżej $100k to na prawdziwe wzrosty jeszcze długo sobie poczekamy. Oznacza to też złamanie cyklu 4-letniego i raczej bym się spodziewał kilku mniejszych baniek niż jednej dużej w ciągu najbliższych lat, albo bańki podwójnej jak w 2013 roku, to też jest bardzo możliwe.
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » niedziela, 7 kwietnia 2024, 12:28

BitJanusz pisze: sobota, 6 kwietnia 2024, 23:19Alty od mniej więcej ~roku przestały byc maszyną do PND, teraz zrobiło się tam nudno - duże wybicia i legitne uptrendy prawie wyłącznie pod newsy i fundamenty, jak na giełdzie
Ale to chyba dobrze prawda?
Taką nudę, to ja bardzo lubię :lol:
BitJanusz pisze: sobota, 6 kwietnia 2024, 23:19Więc jeśli kogoś jara ten typ gry, to się tam odnajdzie. Kreski naprawdę słabo się teraz sprawdzają na altach.
No właśnie, mi dużo bardziej pasuje tak jak jest teraz.

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » niedziela, 7 kwietnia 2024, 15:04

adamjttk pisze: sobota, 6 kwietnia 2024, 23:22 Ile ja tu o tej Solanie slucham.. a 50 innych podobnych shitow muli albo jest w najlepszym razie 50-100% wyzej od dolka od roku-dwoch..
W btc mozna podczas bessy ladowac duzo $ liczac na sowite wzrosty. A w solane? Za 3 lata moze byc zapomnianym shitem wartym 5-10 % obecnej wartosci.
Po prostu alt sezon jeszcze nie wystartował, a to co teraz się dzieje, to tylko preludium do uwertury. W kwietniu 2025 będziesz żałował, że się teraz nie załadowałeś w alty. Przed nami wzrosty, a potem pohalvingowa korekta i wtedy należy się ładować. Nie wierzę w x2 dla BTC natomiast wierzę w x4 dla Dogecoina (Jeszcze przed halvingiem lub tydzień/dwa po nim zakładam chociaż 50%).
Tak na marginesie: Tylko dzisiaj AERO dało zarobić ok. 18%, a w w ostatni miesiąc ponad 220%. Ondo w miesiąc dało zarobić ok. 50%.

Weteran
Posty: 7690
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:11

Jesli wierzymy w adopcje crypto to alty wykreca duzo lepsze procenty niz BTC, jesli wierzymy, ze alty to hazard, a btc to inwestycja "w ziemie" to :lol:

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:19

pael pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:11 adopcje crypto

:D

Nie ma i nie będzie adopcji - 99% crypto to znalezienie rozwiązania a następnie szukanie problemu do niego :D

Ten 1% to monero - jedyne crypto, które jest używane i dyskusja o nim zauważcie bardzo rzadko schodzi na cenę i zarabianie na hodlowaniu.

Czego nie można powiedzieć o całej reszcie crypto, wliczając w to BTC. Nawet dyskusje z maxi bardzo szybko sprowadzają się do 'hodluj i bedziesz za kilka lat bogaty mordo'. A użyteczność? Brednie o p2p przeszły na store of value czyli cena, kurs, kupuj stary kiedyś sprzedaż drożej albo i nie, hodluj do końca świata. Uzyteczność? Okragłe zero.

Pomyślcie - paradoksalnie taki BTC niby trustless system ale jednak nie -> skoro jedyna wartość BTC to cena i możliwość zarobku to absolutnie musisz zaufać innym, że nie zaczną się wyprzedawać. Oczywiście nikt ci BTC nie zabierze - ale co ci z tego skoro w pewnym momencie jednak przestanie rosnąć co każdy cykl i cena zaliczy nurkowanie? Wtedy spirala się nakręca w dół. Z 'zawsze będzie rosło' na 'już osiągneło top więc teraz będzie już tylko gorzej, czas sprzedawać'.

Załóżmy, że kurs wszystkich projektó crypto od teraz staje w miejscu i pozostaje taki do końca. Zero wachań, zero możłiwości zarobku na kupnie/ sprzedaży. To wtedy z dnia na dzień tego rynku nie ma. Zostanie tylko monero na dark necie.*

*nie shiluję monero, mam go 0.

Początkujący
Posty: 466
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:32

@WojciechT A ile nie dało zarobić... Takie wydłubywanie pojedynczych altów i próby udowadniania nie wiadomo czego nic nie znaczą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:54

pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:19Nie ma i nie będzie adopcji - 99% crypto
Śmiała teza :D Wg. mnie jest wręcz odwrotnie, po prostu wyobrażasz sobie inaczej adopcję niż ona faktycznie jest :D Coraz więcej ludzi jest świadomych crypto i po pewnym czasie też uczy się jak inwestować, żeby nie wtopić, a zarobić :D Wiadome, że w tym ogromnym wyścigu i dużej konkurencyjności sporo shit'ów odpadnie, ale też kilka stanie się legitnymi projektami długoterminowymi :D Teoretycznie nie ma problemu mnożyć BTC i go ulepszać nawet codziennie i mieć jak najlepsze intencje, ale dopiero stety niestety próba czasu weryfikuje co faktycznie jest bezpieczne, stabilne technologiczne i cenne, a co nie :D BTC wyewoluował do store of value po prostu, tutaj nie jest myślenie życzeniowe tylko chłodna ocena zachowania się ceny od 15 lat :D Ale też wielokrotnie tutaj pisałem, jak czegoś jest mało, a ludzi chętnych do inwestycji dużo, plus duże wahania, to siłą rzeczy musi cena rosnąć i kapitalizacja :D Dzięki temu wielorybom multimilionowym czy miliardowym pływać na tych falach to nie lada gratka :D Po prostu trzeba sobie na spokojnie to przemyśleć :D Ja wiem, że każdy by chciał kupić idealnie w dołku BTC, ale jako, że ludzi chętnych do kupienia jest coraz więcej to też ta cena bazowa musi być coraz wyższa :D

Co do alt'ów to wszystko zleży gdzie się kupowało :D Przykładowo jeśli ktoś kupował na 1$, a cena urosła do 100$, a powiedzmy ma urosnąć do 200$ to dla niej kolejny ruch up da z całej inwestycji 20000%, ale dla osoby, która dopiero wchodzi będzie to +100% zaledwie :D Dodatkowo skupując od 80-90% w dół w przypadku ponownego ATH jest pewne x5-10 :D I później nic się nie robi tylko czeka :D A jak ktoś gra z trendem i dokupuje, to może i jest cały czas na plus jednak jego cena średnia będzie uśredniała się w górę i może być przez 2 lata hossy na plus, ale jak przyjedzie korekta 50% i nie realizuje zysków to może dramatycznie cały zyska stracić i nawet wejść na minus :D Dlatego też samo mierzenie od dołka jest wątpliwe, bo szczerze wątpię, że ktoś wejdzie all in na idealnym dołku :D A też sam BTC lubi zaskakiwać, bo nikt jeszcze rok/dwa temu nie postawiłby na to, że zrobi x4 z max korektami 20% :D I może teraz też będzie up only do 420k$ i się okaże, że najlepsza inwestycja to BTC :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:20 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:01

anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:54Śmiała teza Wg. mnie jest wręcz odwrotnie, po prostu wyobrażasz sobie inaczej adopcję niż ona faktycznie jest Coraz więcej ludzi jest świadomych crypto i po pewnym czasie też uczy się jak inwestować, żeby nie wtopić, a zarobić Wiadome, że w tym ogromnym wyścigu i dużej konkurencyjności sporo shit'ów odpadnie, ale też kilka stanie się legitnymi projektami długoterminowymi Teoretycznie nie ma problemu mnożyć BTC i go ulepszać nawet codziennie i mieć jak najlepsze intencje, ale dopiero stety niestety próba czasu weryfikuje co faktycznie jest bezpieczne, stabilne technologiczne i cenne, a co nie BTC wyewoluował do store of value po prostu, tutaj nie jest myślenie życzeniowe tylko chłodna ocena zachowania się ceny od 15 lat Ale też wielokrotnie tutaj pisałem, jak czegoś jest mało, a ludzi chętnych do inwestycji dużo, plus duże wahania, to siłą rzeczy musi cena rosnąć i kapitalizacja Dzięki temu wielorybom multimilionowym czy miliardowym pływać na tych falach to nie lada gratka Po prostu trzeba sobie na spokojnie to przemyśleć Ja wiem, że każdy by chciał kupić idealnie w dołku BTC, ale jako, że ludzi chętnych do kupienia jest coraz więcej to też ta cena bazowa musi być coraz wyższa
anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:54Co do alt'ów to wszystko zleży gdzie się kupowało Przykładowo jeśli ktoś kupował na 1$, a cena urosła do 100$, a powiedzmy ma urosnąć do 200$ to dla niej kolejny ruch up da z całej inwestycji 2000%, ale dla osoby, która dopiero wchodzi będzie to +100% zaledwie Dodatkowo skupując od 80-90% w dół w przypadku ponownego ATH jest pewne x5-10 I później nic się nie robi tylko czeka A jak ktoś gra z trendem i dokupuje, to może i jest cały czas na plus jednak jego cena średnia będzie uśredniała się w górę i może być przez 2 lata hossy na plus, ale jak przyjedzie korekta 50% to może dramatycznie cały zyska stracić i nawet wejść na minus Dlatego też samo mierzenie od dołka jest wątpliwe, bo szczerze wątpię, że ktoś wejdzie all in na idealnym dołku



Cena, zarobić, zainwestować, cena, rośnie, kupić, zarobić, wieloryby, cena, cena, kurs, cena, cena.

Potrafisz dłużej pobronić BTC nie wspominając o cenie i możliwości zarobku, dla którego 99% trzyma to aktywo?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:05

anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:54Śmiała teza :D Wg. mnie jest wręcz odwrotnie, po prostu wyobrażasz sobie inaczej adopcję niż ona faktycznie jest :D Coraz więcej ludzi jest świadomych crypto i po pewnym czasie też uczy się jak inwestować, żeby nie wtopić, a zarobić

a człowiek napisał wprost
pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:19Nawet dyskusje z maxi bardzo szybko sprowadzają się do 'hodluj i bedziesz za kilka lat bogaty mordo'. A użyteczność?
anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 16:54Ja wiem, że każdy by chciał kupić idealnie w dołku BTC, ale jako, że ludzi chętnych do kupienia jest coraz więcej to też ta cena bazowa musi być coraz wyższa

cena bazowa jest wyższa a ludzi jest z roku na rok mniej , masz po to statystyki . Sorry możecie posty usuwać , cenzurować ( bo wam gra na lewarze nie pasuje , % profitów szybki itd i wyłącznie naganiacie na kupowanie jak reprezentancji kantorów jacyś lol ) , jednak te banialuki to dzieci w przedszkolu same zweryfikują z kilkoma stronami podającymi statystyki
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-uuDJJsZNjV
:arrow: https://data.bitcoinity.org/markets/volume/all?c=e&t=b
To cena bazowa robi volumeny w dolarach , volumeny w btc lecą na głowę od lat

a to widzieli , fundusze i tak sobie kupią taniej o 60% od syndyka :arrow: https://bithub.pl/kryptowaluty/zrzut-gi ... -funduszy/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:07

@pablo_gr po prostu świat nie jest idealny i BTC też idealny nie jest i nie będzie nigdy :D Po prostu technologicznie do p2p się nadaje idealnie, do store of value także, bo to globalne aktywo o ograniczonej podaży, ale do szybkich, tanich mikrotransakcji kompletnie się nie nadaje, bo blok wypada raz na 10 min :D Fee zabezpiecza sieć przed jej paraliżem przez złych graczy, aktorów :D
bitup pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:05cena bazowa jest wyższa a ludzi jest z roku na rok mniej
No tak, bo wszyscy myśleli, że BTC spadnie poniżej 15k$ jeszcze, a tymczasem wybił nowe ATH :D To było jeszcze niedawno nie do pomyślenia :D Czy ludzi jest więcej czy mniej, to trudno powiedzieć, ale na pewno kapitału broniącego cenę i skupującego dip'y coraz więcej i więcej :D I to nie są już pojedyncze osoby, czy indywidualni inwestorzy tylko potężne instytucje jak Blackrock :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:16 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:13

anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:07Po prostu technologicznie do p2p się nadaje idealnie

Yyyyy ... nie.
anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:07do store of value także

Ok, jak na razie tak ale pytałem o co innego xd
anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:07bo to globalne aktywo o ograniczonej podaży,

Wartość nie bierze się z ograniczonej podaży.
anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:07 Fee zabezpiecza sieć przed jej paraliżem przez złych graczy, aktorów

Fajnie, nikt nie pytał.

Ale ogólnie ok, nie będę Cię maglował w niedziele, szczególnie, że ładna pogoda. Wiem że się nie doczekam dyskusji o BTC która w mgnieniu oka nie schodzi na cenę więc nie pytam dalej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:28

@Jahu pisze:Tylko dopowiem, żeby wyjaśnić: ja kupowałem od 2018 roku i średnią cenę miałem ok. $8k (najdroższy zakup zrobiłem gdzieś za $35k). Liczę na korektę w dużej skali rzędu 30%-35%, większa mało prawdopodobna na tym etapie. I tak, zmieniłem zdanie po ostatnim dumpie, który dla mnie był bardzo niepokojący i wykluczył $90k przed halvingiem, a ja od miesięcy przewiduję szczyt przed halvingiem i korektę po halvingu.
Dziękuję za wyjaśnienie :D Tym bardziej gratuluję diamentowych rąk :D Keep going :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:32

anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:28@Jahu pisze:
Tylko dopowiem, żeby wyjaśnić: ja kupowałem od 2018 roku i średnią cenę miałem ok. $8k (najdroższy zakup zrobiłem gdzieś za $35k). Liczę na korektę w dużej skali rzędu 30%-35%, większa mało prawdopodobna na tym etapie. I tak, zmieniłem zdanie po ostatnim dumpie, który dla mnie był bardzo niepokojący i wykluczył $90k przed halvingiem, a ja od miesięcy przewiduję szczyt przed halvingiem i korektę po halvingu.
Nie chcę Cię martwić i mogę się mylić, ale z moich kresek wychodzi ok. 92k i korekta do 30%

Weteran
Posty: 7690
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:11

@pablo_gr Twoje ostatnie posty dobrze wpisuja sie w to o czym pisalem, ze BTC obecnie wyglada jak tulipan, malo kto i to ze starych wyjadaczy potrafi uargumentowac bez "jest dobre bo drogie" dlaczego btc ma sens.

Bitcoin halving countdown.
10 DAYS 18 HOURS
Halving Date ETA: 18 April 2024, 10:43 UTC

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:20

pael pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:11 BTC obecnie wyglada jak tulipan


Bo to jest tulipan i to klasyczny :) Ci co kupili kiedyś hodlują i liczą, że 'ulica' wystraszona inflacją będzie kupowac drożej i oni na tym zarobią :D

Dopóki jest podaż to ok, cena rośnie, można zarabiać, sam na krypto się dorobiłem i mogę powiedzieć, że BTC odmienił moje życie na gigantyczny plus.

Ale nie mieć świadomości, że to się w pewnym momencie nie skończy i piramida zacznie się walić? To trzeba być niezle zaślepionym.

Hodlowanie BTC nieuchronnie doprowadzi do wyzerowania konta w przeliczeniu na FIAT - hodlerzy potrafią trzymac, i to się sprawdza jeśli aktywo rosnie. Ale oni nie mają pojęcia jak i kiedy sprzedać i to prędzej czy pozniej zbierze u nich żniwo. Nic nie rośnie bez końca.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:22 przez pablo_gr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:21

@pael cholernie dobre i bezpieczne, ale ciągle tanie jak barszcz właśnie :D
pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:20Dopóki jest podaż to ok, cena rośnie, można zarabiać, sam na krypto się dorobiłem i mogę powiedzieć, że BTC odmienił moje życie na gigantyczny plus.
Kolejne piękne świadectwo, dziękuję :D Wg. mnie po prostu patrzysz na BTC przez pryzmat swoich doświadczeń i jak mniemam uważasz, że BTC wyczerpał swój potencjał :D Jesteś świecie przekonany, że jesteś z tych nielicznych, którzy wyszli na samym szczycie tej "bańki" :D Może i tak, jednak ja mam całkowicie inne zdanie, widzę potencjał na 1M-10M$ :D A być może ten potencjał jest nieograniczony :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:34 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 7690
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:33

anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:21tanie jak barszcz


Obrazek
70000$ tanie jak barszcz ;-)
Jesli btc powtorzyl rajd z covid do teraz, to jest 20x+ wzrostu = 1.5mln$/btc, bylby assetem nr 1 na swiecie
https://companiesmarketcap.com/assets-by-market-cap/
Wydaje mi sie, ze jest jednak sporo pewniejszych tanich zup w swiecie krypto ktore maja wieksza szanse na 20x.
anagamidev pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:21bezpieczne
zmienilismy klasyfikacje klasy ryzyka ;-)?

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:36

pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:13 Wiem że się nie doczekam dyskusji o BTC która w mgnieniu oka nie schodzi na cenę więc nie pytam dalej.
Wez kolego przeczytaj jeszcze raz temat watku w ktorym piszesz <facepalm>
adamjttk pisze: sobota, 6 kwietnia 2024, 18:50 Pachnie mi tu wybiciem i powrotem >70k
Chcialoby sie powiedziec "a nie mowilem"

Powiem tak - pachnie mi tu teraz 80k do halvingu.
Z prostego powodu - lokalne fomo.
Co nie zmienia absolutnie faktu ze po halvingu mozemy mulic kilka-kilkanascie tygodni i ze spadkami po 10 czy 20%

Nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze sytuacja z halvingiem bedzie bardzo podobna do zatwierdzenia ETF - podbitka w tym tygodniu i delikatne spadki zaraz po.
pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:42Raz, że nie jesteśmy kolegami.
.. Więc te swoje minusiki 5-letnia dziewczynko sobie wsadz.
Dla mnie jak z Toba pisze na forum to jestes moim kolega. Nawet jak buraczanym to dalej kolega ^^
Zaczynasz mi rzeczywiscie przypominac kolege Janome, tak samo buraczany byl ze swoim stylem pisania, chyba rzeczywiscie wielki comeback mamy po angielskim wyjsciu z forum ^^

oo, edit dla dodania powagi, wiecej buraczenia ^^
pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:13 Więc te swoje minusiki moonboju o mentalności 5-letniej dziewczynki włóż w dupe.
pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:13 Przejebiesz ta hossę i tego ci życzę za to rozdawanie minusów
Janome, uciekles stad z podkulonym ogonem za 500 USDT, nie kompromituj sie dzieciaku i nie tocz piany w to piekne niedzielne popoludnie ^^
pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:59Już kilka osób tutaj ci powiedziało, że robisz syf tutaj po czym opuściło wątek bo nie mogło znieść twojego pierdolenia.

I słusznie, zrobię tak samo. Szkoda czasu na buraka który co strone płącze bo ktoś go wydymał 500zł
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2024, 19:07 przez adamjttk, łącznie zmieniany 6 razy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1039
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » niedziela, 7 kwietnia 2024, 19:04

A tymczasem do halvingu zostało zaledwie 12 dni (przypada na 20 kwietnia).


Male udział podaży nieruszanej przez ponad 1 rok - a więc w chwili obecnej rozpoczęła się już pewna dystrybucja w sieci.
Udział ten spadł z 70,76% w dniu 29.11.2023 do 66,02% obecnie. Przypominam, że obecnie w obiegu znajduje się 19 675 287,5 BTC, a do wydobycia do roku 2140 pozostaje 1 327 712 BTC. Wobec tego tych niezmieniających adresu przez ponad rok było 12 989 624,81 BTC, a tych pozostających w ruchu w ciągu ostatniego roku aż 6 685 662,69 BTC.


Największymi posiadaczami są:
- Grayscale 326 859 BTC
- BlackRock (w ramach IShares Bitcoin Trus) 259 381 BTC
- Microstrategy 214 246 BTC

Uznaję obecny ruch cenowy za korektę przed dalszym ruchem na północ. Pi-cycle jest w chwili obecnej całkowicie niezagrożone (jeśli chodzi o pojawienie się sygnału) - średnia o większej inercji rośnie dość dynamicznie i znajduje się nad ceną (w ok. 75 000 USD) - co daje spokojnie przestrzeń nawet na szybki ruch w ok. 100 000 USD.


@Jahu Na podstawie jakich danych zdecydowałeś się tak radykalnie zmienić strategie z zatwardziałego hodlera do redukcji na poziomie 90%.
Nie twierdzę, że obecne poziomy cenowe nie są właściwe do pewnych drobnych redukcji. Ale aż 90% na poziomie poprzedniego ATH?

Zwracam też uwagę, że na interwale 1T w obecnej strefie konsolidacyjnej nie ma jakiekolwiek sygnału do odwrócenia trwającego trendu - są rysowane doji, a głównie młotki - trend w mojej ocenie wciąż nie pokazał żadnej słabości.

Weteran
Posty: 7690
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 7 kwietnia 2024, 19:34

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 19:04głównie młotki
lub wisielce
https://www.investopedia.com/articles/a ... attern.asp

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot], Viper_2008 i 27 gości