Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 205
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » czwartek, 15 lutego 2024, 17:19

mess_on_a_mission pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 10:08 Wedlug mnie to nie jest ten moment, ale jeśli to początkiem blow off topu i parabolicznych wzrostów będzie wyjście z tego kanału górą. A nawet jeśli to już ten moment to raczej nie wyjdziemy z niego już za drugim razem.

według mnie jesteśmy bardziej tu a vol z etf nie oprze się masowym likwidacjom ;)

później wyjście z kanału = początek blow off top

+ górne ograniczenie zbliży się po prostu do ath i po korekcie je wybijemy

SVG Image

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 370
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2313
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » czwartek, 15 lutego 2024, 17:35

Nie macie wrażenia że sentyment jest zbyt byczy? Gdzie nie spojrzę każdy krzyczy albo o ATH, albo nawet już 100k w najbliższych msc. Wyjątkowo mało gadki o korekcie i poziomach z 3 z przodu. Nie wykluczam żadnego scenariusza, fundamenty na chwile obecną są silne i ciężko ocenić kierunek bo ETFy wprowadzają mocny szum, ale tak jak pisze @ao1989 rynek jest przelawerowany i śmiedzi jakimś flashcrashem w najbliższych tygodniach (nie czekam na korektę, jestem w spocie od 20k). Osobiście dla mnie bardziej prawdopodobny jest scenariusz, gdzie do jesieni tego roku pomielimy jeszcze w zakresie 35-55k i dopiero potem zobaczymy "prawidłowe" wzrosty. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że taki Blackrock pozbawi się okazji akumulacji na niższych poziomach.

Całą poprzednią hosse tak naprawdę zasponsorował nam Grayscale. Widzę bardzo dużo analogii do obecnych czasów. Poniżej wykres gdzie widać w jaki sposób zasponsorowali też wzrost od stycznia 2019 do lipca 2019, który przypomina obecne wzrost od stycznia 2023 do teraz. Piszą "zasponsorowali" mam na myśli potężne jak na tamte czasy zakupy. Podobnie ma się rzecz teraz, z tym że to Blackrock i inne fundusze skupują na potęgę BTC, ale nie oznacza to niestety że polecimy prosto na 100k (moja opinia) bo np w 2019 widzieliśmy korektę 50% do grudnia 2019, a potem w 2020 wiemy co zrobił covid ale na to nie patrzę. Zatem dążę do tego że nie wykluczałbym w najbliższych tygodniach jakiś korekt 20-30% (w 40-50% nie wierzę).

Pionowe linie to duże zakupy greyscale. Cyferki w celu oznaczenia kolejnych wykresów:

Obrazek

Rok 2019 (moim zdaniem swing to analogia do całego 2023):

Obrazek

Obrazek

A tu cała bańka i rosnące saldo BTC Grayscale (tu widać jak nam to zasponsorowali):

Obrazek

Jestem nastawiony bardzo byczo, ale osobiście uważam, że jednak na ATH czy 100k jeszcze trochę poczekamy, no ale mogę się mylić i ten post się brzydko zestarzeje.

Tu link do źródła wykresów i artykuł: https://ben-lilly.medium.com/grayscale- ... bd49d6fcb7

Długo też nie było naszego ulubionego wykresu cycle repeat (xD) https://charts.bitbo.io/cycle-repeat/ . Ciekawie wygląda:

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 lutego 2024, 17:40 przez KubaKoń, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9225
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 15 lutego 2024, 17:40

Jest w sumie jeszcze taki schemat, że robimy korekty ~20% i wzrosty po co najmniej 60% :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 123
Rejestracja: 2 sierpnia 2012
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pretendin » czwartek, 15 lutego 2024, 18:12

KubaKoń pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 17:35 Jakoś nie chce mi się wierzyć, że taki Blackrock pozbawi się okazji akumulacji na niższych poziomach.
Ale czy nie jest tak, że fundusze musiały by grać razem żeby sobie nachapać taniego btc? Pytanie, czy grają w jednej drużynie, czy kto pierwszy ten lepszy i zastosowanie ma teoria gier? (pytanie jest otwarte, ja nie wiem)
kupie szklaną kulę ;]

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 15 listopada 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kiwajakotako » czwartek, 15 lutego 2024, 18:42

Rośnie to rośnie, na chu* drążyć temat :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » czwartek, 15 lutego 2024, 18:54

Kiwajakotako pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 18:42Rośnie to rośnie, na chu* drążyć temat
Zamykamy forum. Po co nam one? Przecież jak rośnie to rośnie, a jak spada to spada, na chu* drążyć tu tematy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 15 lutego 2024, 19:13

Na SPX ostatnio pojawiła się luka, która właśnie została domknięta. Jeżeli mamy odwrócenie trendu (SPX), cały rynek włącznie z krypto może podążać za USA. Ogólnie nie piszę więcej bo nie chce mi się przekrzykiwać z bykami, którzy ewidentnie mają swój moment.

Tak czy inaczej ciekawy okres mamy, duża zmienność czyli to co charakteryzuje ten rynek.

Obrazek

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 15 lutego 2024, 19:21

KubaKoń pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 17:35Nie macie wrażenia że sentyment jest zbyt byczy? Gdzie nie spojrzę każdy krzyczy albo o ATH, albo nawet już 100k w najbliższych msc. Wyjątkowo mało gadki o korekcie i poziomach z 3 z przodu.
Aż się prosi napisać "żeby się zaraz nie zes*ali z tymi wzrostami".

Wspomniałem o tym wcześniej i dalej podtrzymuję - każdy cykl miał swojego straszaka, który siał ziarno wątpliwości czy Bitcoin się podniesie - po pierwszej bańce w 2011r. kurs był totalnie wyzerowany (-95%), w kolejnym cyklu upadek Mt. Gox, który obsługiwał 85% wolumenu (gorzej niż upadek Binance w swoim peaku), w ostatnim zjazd covidowy -65% w 2 tygodnie (gdzie sam nawet kwestionowałem czy Bitcoin się kiedykolwiek podniesie). Dzisiaj mam wrażenie, że mamy samych cwaniaków na rynku, którzy wszystko już widzieli, czekali na spadki o 80%, DCA i wiśta wjo na 100k+ w przeciągu 2-3 lat. Normalnie zero wątpliwości, perpetum mobile, buy the dip, nie da się przegrać. Oni już 3 kolejne cykle mają rozpisane :lol: :mrgreen: Yyyyyy....nie. Żaden rynek tak nie działa - nawet krypto mimo powtarzalności/cykliczności.

Cały czas mi brakuje tego straszaka - albo cenowego (czyli widzimy jeszcze raz 2 z przodu) albo czasowego (np. nie wybijamy ATH przez kolejne 2 lata). Dopóki Bitcoin nie będzie chociaż raz porządnie spuszczony do kibla nie ma opcji, że idziemy dużo wyżej w tym ruchu.

Jedyna możliwość kiedy mamy duże wzrosty, mega byczy sentyment a cena sobie z tego nic nie robi i kontynuuje wzrosty to po prostu bania na całego - oznaczałoby, że w tym cyklu zobaczylibyśmy bardzo intensywne i szybkie wzrosty a la 90k do końca marca/kwietnia po czym I TAK będzie spuszczony do kibla o -50%+ a korekta sporo rozciągnie się w czasie jak w 2019 i na początku 2020r. Nie ma po prostu innej opcji SZCZEGÓLNIE teraz kiedy w rynek zaangażowały się Blackrocki i Vanguardy. Dla tych hien idealnym scenariuszem byłyby jeszcze raz spadki do poziomów 20-30k i kilkumiesięczna akumulacja wspierana jakimiś mega niedźwiedzimi newsami.

Natomiast nie namawiam nikogo do sprzedaży, sam na holda nic nie ruszam. Tylko zbyt wiele razy widziałem krzywe akcje na krypto aby uwierzyć, że "ot tak" sobie teraz pójdziemy na ATH, jakaś "korekta" o 10-15% i lecimy prosto na 100k. Pamiętam kiedy Tone Vays wielokrotnie mówił w 2019r., że nie pasuje mu dołek z końca 2018r. i nie ruszymy z hossą dopóki go przynajmniej raz porządnie nie przetestujemy na dużym wolumenie, na streamach przez rok regularnie się z niego nabijali, że nie ma racji - po zjeździe covidowym nagle morda w kubeł a sam Tone był chyba pierwszą znaną osobistością, która była mega byczo nastawiona do rynku zaraz po zjeździe kiedy reszta miała pełne gacie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7681
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 15 lutego 2024, 20:14

Pleasek89 pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 19:21Aż się prosi napisać "żeby się zaraz nie zes*ali z tymi wzrostami".


Aż się prosi napisać: "żebyście się nie zesrali z tym chciejstwem korekty."

Póki wpływy nie spadną na ETFach to można mieć tylko hopium, że to spadnie kilkadziesiąt % a FAKTY są takie, że jest multum kupujących i cały czas napływa nowy kapitał. Póki się to nie zmieni to można pomarzyć o straszaku.

Na ten moment prędzej straszak to będzie 50% do góry aniżeli w dół.

Patrzę na wykres, patrzę na dane - TU NIE MA NIC BEARISH.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 15 lutego 2024, 20:17

Podsumujmy : 8 tygodni w range, 1 tydzień lekko wyjście ponad szczyt i co teraz korektę wieszczą ?

Ja pieprze to nieźle 8-)

To jesteśmy zgubieni .

A tak na serio wszystko poniżej 48k byłby w tym momencie zagraniem poniżej pasa i myślę okazją.

Co ? Zagranie poniżej 40k ? Na co ? Żeby etf'y były na stracie i żeby to zrzucili ? Dobre sobie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » czwartek, 15 lutego 2024, 20:23

Delhi pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 20:17Co ? Zagranie poniżej 40k ? Na co ? Żeby etf'y były na stracie i żeby to zrzucili ? Dobre sobie
Myślisz, że takie fundusze jak Blackrock przejmą się tym, że przez parę msc będą na stracie? Oni nie patrzą na miesiąc czy rok w przód, patrzą na dekady...

Spójrz na wykresy od Konia. Największy fundusz inwestycyjny BTC na tamte czasy (rok 2019) wchodzi w rynek, zaczyna skupować BTC po czym w grudniu 2019 jest na sporym minusie, a podczas spadków covidowych już wgl wtopa. Co robią? Kupują cierpliwie dalej jak gdyby nigdy nic mając gdzieś to, że przez wiele ms są na minusie ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 15 lutego 2024, 20:31

@ao1989

Graj pod to ale nie zapomnij potem zyskami się pochwalić z tych shortów plz

Początkujący
Posty: 309
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » czwartek, 15 lutego 2024, 20:33

Delhi pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 20:17 Podsumujmy : 8 tygodni w range, 1 tydzień lekko wyjście ponad szczyt i co teraz korektę wieszczą ?

Ja pieprze to nieźle 8-)

To jesteśmy zgubieni .

A tak na serio wszystko poniżej 48k byłby w tym momencie zagraniem poniżej pasa i myślę okazją.

Co ? Zagranie poniżej 40k ? Na co ? Żeby etf'y były na stracie i żeby to zrzucili ? Dobre sobie
Rozumiem, że to ironia

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » czwartek, 15 lutego 2024, 20:46

Delhi pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 20:31Graj pod to ale nie zapomnij potem zyskami się pochwalić z tych shortów plz
Gdzie ja napisałem, że gram na spadki? Dyskutuję po prostu o kursie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1875
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1614
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 15 lutego 2024, 21:05

bitup pisze: poniedziałek, 12 lutego 2024, 22:53łapałem te dołki 18 :arrow: 19 $ i tu mnie namówiłeś i jeszcze więcej dokupię

Na altach można trzepać % aż miło , zec 11% w 2 dni
mniejsze lowcapy i po 20- 50 % dziennie jak btcw a tu się pyrkolicie o te 5 czy 8 %
czy to alt czy nie alt osobiście wszędzie wejdę zawsze podobnymi kwotami i zagram
Odnośnie krótkich pozycji , wszyscy wszystko widzą i są na longach od 15k , wiadomo
tu zbierane od poniedziałku pod spadki na Oanda
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-eAbrLxmYXT
emocje jak na grzybach na tym wykresie , podbicie , emocje jak na grzybach , podbicie i spadki albo konsola i emocje jak na grzybach :arrow: odpalają alty na potęgę

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 15 lutego 2024, 21:14

@kisiel

Ironia była w 1 połowie a potem już na serio

Początkujący
Posty: 524
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 450
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » czwartek, 15 lutego 2024, 21:36

Pleasek89 pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 19:21 Cały czas mi brakuje tego straszaka - albo cenowego (czyli widzimy jeszcze raz 2 z przodu) albo czasowego (np. nie wybijamy ATH przez kolejne 2 lata). Dopóki Bitcoin nie będzie chociaż raz porządnie spuszczony do kibla nie ma opcji, że idziemy dużo wyżej w tym ruchu.
Jezeli myslisz, ze na 2 miesiace przed halvingiem, po zaakceptowaniu ETFow (na ktore ludzie czekali latami), ktore zasysaja na chwile obecna 5x wiecej bita niz jest wykopywane (!) zobaczysz 2 z przodu to jestes niepoprawnym optymista.
Kazdy kto ma jakiekolwiek pojecie o bicie wie w jakim momencie cyklu sie znajdujemy, w tym momencie kazdy dip jest turbo zasysany a niedzwiedzie schowane w budzie od kilku miesiecy.
Sam bym jeszcze bardzo chetnie wszedl za 25% kapitalu, takie 40k przywitalbym z otwartymi ramionami w tym momencie wykresu, ale to juz pobozne zyczenia teraz imho.

Jak na moje zanim zobaczysz okolice 40k --> zobaczysz predzej okolice 60-70k.
i bedzie dalej taka sama rozkmina --> "ale teraz to juz na pewno musi skorekcic"
Guzik musi.
Skoro w tym cyklu kurs zlecial ponizej przedostatniego ATH to rownie dobrze moze i wzrosnac spokojnie przed halvingiem powyzej ostatniego ATH.

Cyfry sie zgadzaja jezeli wezmiemy pod uwage nitro w postaci etfow w tym cyklu jak na moje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 15 lutego 2024, 21:37

ergorg pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 20:14Aż się prosi napisać: "żebyście się nie zesrali z tym chciejstwem korekty."

Póki wpływy nie spadną na ETFach to można mieć tylko hopium, że to spadnie kilkadziesiąt % a FAKTY są takie, że jest multum kupujących i cały czas napływa nowy kapitał. Póki się to nie zmieni to można pomarzyć o straszaku.

Na ten moment prędzej straszak to będzie 50% do góry aniżeli w dół.

Patrzę na wykres, patrzę na dane - TU NIE MA NIC BEARISH.
Po kim jak po kim, ale po takim doświadczonym graczu bym się nie spodziewał, że nawet nie bierzesz pod uwagę innej opcji niż tylko wzrosty.

To nie będzie takie proste, kwestia czasu.

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:
adamjttk pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 21:36Jezeli myslisz, ze na 2 miesiace przed halvingiem, po zaakceptowaniu ETFow (na ktore ludzie czekali latami), ktore zasysaja na chwile obecna 5x wiecej bita niz jest wykopywane (!) zobaczysz 2 z przodu to jestes niepoprawnym optymista.
Jeżeli ktoś pisze, że coś jest niemożliwe na rynku to znaczy, że gówno widział. W ciągu jednego dnia mogą podbić cenę Btc do miliona dolarów jak również wyzerować orderbook. Niemożliwe? Potrzymaj im piwo.
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 lutego 2024, 21:57 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » czwartek, 15 lutego 2024, 21:44

co się stało że tu tyle nerwów ? :idea: panowie / panie luzik... :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7681
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 15 lutego 2024, 21:46

Pleasek89 pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 21:37To nie będzie takie proste, kwestia czasu.


To właśnie prawdopodobnie będzie takie proste, only up i na tym only up wielu się wywróci i odda BTC za wcześnie bo "przecież musi być korekta".

Dane są bycze i póki się nie zmienią - nie widzę większych spadków. Jak coś się zmieni to możemy podyskutować, na ten moment only up.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 63 gości