Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 14 listopada 2022, 06:58

rubel pisze: sobota, 12 listopada 2022, 14:18A mi to wszystko pachnie euforią po CPI, ubraniem na wysokich poziomach i zrzutem od nowego tyg. Pewnie poniedziałek otworzy się luką w dół na indexach. Jeśli po tak potężnym odbiciu na nasdaqu, na btc mamy poziomy 16800 to raczej widział bym nowe low następnym tygodniu. A i szafa z trupami może nam zaoferować kolejne atrakcje.
Póki co zgodnie z planem. Prawdopodobnie ten tydzień to kapitulacja. Zasięg spadku na nawet około 12k. I wtedy to i ja się zainteresuje zakupem przynajmniej pod większe odbicie.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Posty: 7624
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2817
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 14 listopada 2022, 08:07

Zaorski u Majka: "nikt nie chce w krypto zaplaty w krypto" :lol: chodizlo o devow do bsb. To tak w ramach store of value i placidla 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7661
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12920
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 14 listopada 2022, 08:46

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 14 listopada 2022, 09:15

Wygląda jak DB ale śmierdzi mi to bull trapem, zobaczymy jak stany otworzą :lol:
pael pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 08:07Zaorski u Majka: "nikt nie chce w krypto zaplaty w krypto" chodizlo o devow do bsb. To tak w ramach store of value i placidla
Bo jak przychodzi zapłacić rachunki i utrzymać rodzine to jednak każdy wybiera te przeklęte fiaty :twisted:
Co do tej kolejnej dramy to nic innego jak robienie sobie zasięgów. Gadka o niczym, mielenie wciąż o tym samym, żadnych tam wielkich przełomowych faktów. Zaor ciśnie i obraża ludzi to sobie narobił wrogów. Kilku się obraziło że zwyzywał od chorych psychicznie używających at to sobie zrobili oddzielnego zooma i go podgryzają. Tomek sprowokował Zaorskiego, żeby swój gówno projekt wypromować i ot co cała zabawa. A gawiedź tam się teraz wkręca, po czyjej jest stronie, kogo i za co rozliczyć, cyrk. Większość ludzi to jednak debile :lol:
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Posty: 7624
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2817
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 14 listopada 2022, 09:27

rubel pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 09:15Bo jak przychodzi zapłacić rachunki i utrzymać rodzine to jednak każdy wybiera te przeklęte fiaty


Dokladnie. Do tego jak bierzesz 20-30k to robi sie szybko "niechciana" inwestycja i wychodzi szydlo z worka. Kto odwazny wyceni miesiac pracy na 1btc, kiedy to raz do 30 a raz 15.
Krypto jest super dla starych wyg i tych co maja coiny z przecen, wtedy mozna krzyczec o store of value. Ladowanie sie swiezakow teraz? he he

Czeka nas transformacja rynku i nawet nie mowie o regulacjach a jego calym ksztalcie - czesc rynku stanie sie tym co mialo byc dla garstki entuzjastow - prywatnosc i decentralizacja; reszta dolaczy do systemu w nowej kategorii nasqCrypto, pelni uregulowane i podpiete pod system.

a co do kursu - musza to szybko ratowac, a i tak dlugo zejdzie zanim naprostuja srednie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 14 listopada 2022, 09:44

pael pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 09:27Ladowanie sie swiezakow teraz? he he
Właśnie z perspektywy długoterminowej teraz jest najmniejsze ryzyko i największa okazja inwestycyjna :D Jeśli ktoś chce zacząć przygodę z crypto to jak najbardziej teraz warto się zainteresować i obserwować :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 14 listopada 2022, 09:45

Żeby też nie było że nagle stałem się jakimś nawiedzonym niedźwiedziem i wrogiem krypto to powiem, że jakieś 5-10% swoich oszczędności warto mieć w tym rynku ale kupione też w rozsądnym czasie.

Nawet jeśli byłem w błędzie jeśli chodzi o zakończenie hossy i cały czas mi się podobało, że kończymy tak słabo to pamiętam jak znajomy w listopadzie pytał mnie o krypto i sam go przestrzegałem żeby pod żadnym pozorem nic teraz nie kupować bo do końca roku pęknie bania. Liczyłem na 100k+ i się przeliczyłem, musiałem uciekać sporo niżej, z tym że jak ostatnie zakupy ALTÓW robiłem w styczniu 2021 a BTC ostatni raz w sierpniu 2020. No cóż, przez to że nie zrealizowałem zysków wyżej przeleciało mi przed nosem pare mieszkań. Ale i tak nigdy nie powiem że straciłem na krypto.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1039
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » poniedziałek, 14 listopada 2022, 11:37

Chciałbym wyrazić bardzo duże zadowolenie, że administracja zrobiła porządek banując użytkowników za bardzo toksyczne wypowiedzi.
Dzięki temu mimo, że w wątku emocje sięgają zenitu, to zostały stworzone okoliczności do merytorycznej wymiany myśli (a nie tylko prymitywnej naparzanki).

Ze swojej strony chciałbym uporządkować dyskusje na temat oddziaływania na rynki polityki monetarnej. Zacieśnianie oraz luzowanie monetarne za pomocą skupu/sprzedaży obligacji skarbowych/MBS oraz ustalanie kosztów pieniądza w gospodarce ma za zadanie eliminować sytuacji nierównowagi na rynku. Na czym polegają sytuacje nierównowagi: za mało pieniędzy na rynku (deflacja), za dużo pieniędzy na rynku (niekontrolowana inflacja). A więc jest to nic innego jak regulowanie płynności.

Trzeba sobie powiedzieć, że z jednej strony jest to bardzo duża ingerencja w wolny rynek, zaś z drugiej kryzysy współczesne charakteryzują się stosunkowo niewielkimi kosztami społecznymi niż te z czasów historycznych co pokazują dane na temat bezrobocia. Natomiast niezmiernie ważne jest to, żeby zrozumieć jak to funkcjonuje.

Obecny kryzys jest pożądany i oczekiwany i jest wywołany zacieśnianiem - nic dziwnego, że podmioty źle zarządzane, gdzie nastąpiła niewłaściwa alokacja kapitału i zła struktura finansowania (zbyt dużo lewaru) mają problemy w sytuacji ściągnięcia nadwyżek kapitału z rynku do depozytów. Dane z USA pokazują, że zacieśnienia przynosi skutek, jednocześnie powoli wygasają szoki podażowe. A więc możemy z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się końca cyklu zacieśnienia, a być może rozpoczęcia cyklu luzowania (a więc ponownego zwiększenia płynności).

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 14 listopada 2022, 11:54

@rubel @pael Czy górnicy zlota bądź srebra dostają wypłatę w metalu? No właśnie. Weź rozlicz takie zarobki zgodnie z prawem a jeśli uwzglednisz prawo to nie możesz zarabiać w barterze w wielu miejscach świata. Kolejny argument to ludzie żyją od 1 do 1 nawet jak sa programista 50k...
Upadek dolara to miara liczby transakcji w nim rozliczanych. Nie kwoty a liczba. Od 2020 to w ogóle sie robi dramat dla usa.

Weteran
Posty: 7624
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2817
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 14 listopada 2022, 14:33

zomos2 pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 11:54Czy górnicy zlota bądź srebra dostają wypłatę w metalu?


Ale btc mialobyc uber alles, i placidlo bo LN, i SOV, i wszystko tanio, szybko i przyjaznie... Odnosze sie do zalozen, bo kazdy grabi pod siebie co aktualnie "sie sprawdza". Jakby bylo 60k to, kiedy nie kupiles jestes do przodu, teraz niektorzy argumentuja SOV na pelnej skali czasu co jest wygodne, tylko wiekszosc duzych aktywow moze dac taki wynik, a ropa pozniej 0 :lol:
zomos2 pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 11:54Upadek dolara to miara liczby transakcji w nim rozliczanych.


tak

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 14 listopada 2022, 14:53

zomos2 pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 11:54Upadek dolara to miara liczby transakcji w nim rozliczanych. Nie kwoty a liczba. Od 2020 to w ogóle sie robi dramat dla usa.
To rzeczywiście dobry argument. I dlatego też pewnie USA prowokują pewne konflikty na arenie międzynarodowej, aby monopolu nie stracić. Ale to temat wojenny i nie chciałbym tu zaognić dyskusji na ten temat.

Co do btc to cały czas śmierdzi mi tu bull trapem. Jeszcze tak podbitka przed chwilą i zawinięcie w dół...
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7661
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12920
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 14 listopada 2022, 15:14

@rubel, chyba było teraz jakieś AMA z CZ i Muskiem.

Dodano po 8 minutach 48 sekundach:
@rubel, moze dalej pociagniemy odwrotna korelacje krypto indeksy. Infeksy korekta wzrostow a krypto up. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 14 listopada 2022, 16:21

@ergorg No zobaczymy. Słaby ten BTC. Nasdaq do góry, może to tylko po lukę. A bitcoin ledwo się broni. Bez kapitulacji na 12-14 się raczej nie obędzie.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7661
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12920
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 14 listopada 2022, 16:29

@rubel, na razie to my wszędzie stoimy w miejscu. :lol:

Jak zejdą niżej to też się nie obrażę. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 14 listopada 2022, 16:50

BTC/USDT, 1w, na razie kurs idzie w jakimś bearish channel'u :D Dywergencja bycza gdyż kurs spada, a RSI rośnie, ale to na ten moment :D Sugerując się poprzednią bessą/hossą to powinniśmy odklepać to 12222$(-82%) i później odbić do 40k$ ponad i znowu zlecieć do obecnych poziomów :D Ryzyko do nagrody wynosi 1/5, więc bardzo korzystnie, 16.5k$ jest pewne, 12k$ jest niepewne, ale jeśli tym razem nie będzie inaczej to jakoś rynek znowu się podniesie i wbije nowe ATH, z tej perspektywy R/R jest jeszcze piękniejsze :D Jak ktoś nie jest pewny to lepiej, żeby poczekał albo na 12k$ albo na przebicie 25k$, bo zdaje się tam niby ma być potwierdzenie odwrócenia trendu, z tym że już będzie kupował i tak na cenach wyższych niż dziś o 50-100% :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 14 listopada 2022, 19:36

@mam_milion prosz.
viewtopic.php?f=12&t=35016

Dodano po 9 minutach 21 sekundach:
@pael to poczytaj od kiedy mówię że BTC to beta i już są lepsze rozwiązania. Tak BTC ma swoje zalety. Tak jak złoto czy srebro a jakoś w 1971 roku zrezygnowano ze standardu złota :lol:. Dziwne - dlaczego? :lol: A w 2008 liczba tej magicznej waluty zaczęła gwałtownie rosnąć. :lol: To trochę jak z miedzianym denarem rzymskim który był srebrny :lol: .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 14 listopada 2022, 20:31

mam_milion pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 20:22BTC na długi termin, ale nie są to duże kwoty dlatego nie przelewam na porflet, bo chyba są z tego opłaty. jak ubieram więcej to przeleje.
Czytając Was, większość i tak ciężko mi zrozumieć
A o aplikację Naga pytam pod kątem kopiowania ruchów Rygielskiego, krótkoterminowo.
Spoiler:
Jak to małe kwoty? Przecież masz milion :D?

Sama widzisz co się wydarzyło na FTX ostatnio, to są pieniądze nie do uratowania. Jeżeli już musisz trzymać BTC na giełdzie, to wybierz Binance (i nie zapomnij o 2FA), ale jeżeli chcesz trzymać długoterminowo to naprawdę gorąco polecam przelanie na portfel, nawet zwykły paper wallet - https://www.bitaddress.org - tylko pamiętaj żeby komputer był czysty, bez wirusów, usuwaj wszystkie "dowody zbrodni" - ciasteczka. Tu masz przykładowo instrukcję jak to zrobić bezpiecznie -

NIE KOPIUJ RUCHÓW INNYCH!

Jeżeli chcesz więcej info to śmiało możesz pisać na priv
Żeby nie był 100% OT - dla mnie kolejne przebicie 16k na BTC = nowy dołek to kwestia czasu. Chcę wyjść z shorta na poziomie ok. 13.500$, ale (gdyby się udało) mocno się zastanowię czy zaraz ładować się w alty (głównie ETH i BNB), czy wstrzymać się jakiś czas aż kurz opadnie. Nawet gdybyśmy zobaczyli 13,5k to może nie być koniec. Bardziej mnie niepokoją antywskaźniki typu Carl the moon, który uważa, że zejście BTC <10k jest wysoce prawdopodobne.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 14 listopada 2022, 20:54

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 20:31ale jeżeli chcesz trzymać długoterminowo to naprawdę gorąco polecam przelanie na portfel, nawet zwykły paper wallet - https://www.bitaddress.org
Tak. Podstawą dla mnie też jest "paper wallet" jednak Bech32 - https://segwitaddress.org/bech32/?testnet=true.
Strategia DCA popłaca, chociaż dzisiaj z 3 lat mam stopę zwrotu - 4% :-(. Jednak to w ciągu 3 lat tylko kilka dni.
W końcu BTC musi zacząć rosnąć choć na nowe ATH liczę dopiero w 2024 roku.
To i tak dla mnie będzie 5 x.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 marca 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bogdan19955 » poniedziałek, 14 listopada 2022, 21:18

Zaczyna się robić czerwono a bitek twardo trzymany przez CZ :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 14 listopada 2022, 21:32

Kuźwa kolejny troll, a już spokojnie było.

BTC padaka. 21k miało być promocją a tu po 16k nikt tego nie chce. Nasdaq to jeszcze dzisiaj trzyma wysoko, ale jak w końcu puści to krew się poleje.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 4 gości