Chia - proof of space and time

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Bitmar » czwartek, 27 maja 2021, 00:31

@agieh Wraz z nowym protokołem obsługującym poole, pojawią się kompatybilne z poolami działki. Stare będą niekompatybilne i nie będzie można przyłączyć się nimi do kopalni :!: . Dobra wiadomość taka, że kopalnie będzie można zmieniać już bez tworzenia nowych działek. Każdy kto chce korzystać z oficjalnych pooli będzie musiał tworzyć działki od nowa, dlatego nie bardzo jest już sens plotować w tej chwili. lepiej poczekać te kilka dni.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 9 maja 2021
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: arturz » czwartek, 27 maja 2021, 06:45

AdamoChiaCoin pisze: wtorek, 25 maja 2021, 21:55Pod koniec filmu można sprawdzić średnia filtra i u mnie było 6,5665 wiec lekko ponad 6 więc zibaczymy czy coś da zmiana
Coś dla tych co bezrefleksyjnie ściągają i uruchamiają wszystko gdzie o czymś mówią czy napiszą:

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: YooZeek » czwartek, 27 maja 2021, 08:09

Witam,
miałem inwestować w koparkę, ale po przeliczeniach i obecnym koszcie kart graficznych to przy dobrych kursach inwestycja zwróci mi się za rok no i szukając czegoś innego trafiłem na Chia, czy warto inwestować w maszynę pod ta krypto walutę, wiem że nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo kurs może być różny, ale zakładając kurs na obecnym poziomie czy jak wejdą poole to będzie z tego jakiś sensowny zysk, zakładając na start powiedzmy 50 Tera na hdd, no i wiadomo kombajn reszta części. tak sie zastanawiam, bo w przypadku niepowodzenia ze zwykła koparka zostaje z ilomaś tam kartami graficznymi które będzie ciężko sprzedać jak cos sie posypie, a tu zostaje z super komputerem który zawsze mogą wykorzystywać do swojej pracy, a i tak miałem składać cos podobnego tyle że bez takiej ilości dysków.
kalkulator na nicehash dla zwykłej koparki kosztującej tyle co ten komputer do chija przewiduje ok 1700zł zysku czy po wejściu pooli taki zysk jest mozliwy tez tutaj ??

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: cyzxer5 » czwartek, 27 maja 2021, 08:47

YooZeek pisze: czwartek, 27 maja 2021, 08:09czy jak wejdą poole to będzie z tego jakiś sensowny zysk, zakładając na start powiedzmy 50 Tera na hdd,


Juz jest za pozno. Trudnosc rosnie lawinowo, zanim zlozysz ten sprzet i zrobisz 50TB plotow tez minie troche czasu.
Juz kilka osob tu pisalo ze weszli za pozno zeby chociaz wyjsc na zero takze odpusc sobie

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 10 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: rafaello288 » czwartek, 27 maja 2021, 09:36

YooZeek pisze: czwartek, 27 maja 2021, 08:09miałem inwestować w koparkę

Nie wiadomo co będzie w lipcu ale wstępnie wiem że wydobycie ETh spadnie o 30-40 procent bo jakieś tam nowe protokoły wchodzą także wrz to od uwagę. Co do chia to nadal wszyscy są na starcie no chyba że ci co zapisali się do hpool ... Wejdą farmy to każdy będzie robił działki od nowa. Szybki zysk chyba raczej nie będzie ale jeśli cena chia pójdzie w 5 lat do iluś tys $ to byłoby warto. Ja zainwestowałem 15 tys i mam 320 działek na te chwilę

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: kuro666 » czwartek, 27 maja 2021, 09:51

YooZeek pisze: czwartek, 27 maja 2021, 08:09 Witam,
miałem inwestować w koparkę, ale po przeliczeniach i obecnym koszcie kart graficznych to przy dobrych kursach inwestycja zwróci mi się za rok no i szukając czegoś innego trafiłem na Chia, czy warto inwestować w maszynę pod ta krypto walutę, wiem że nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo kurs może być różny, ale zakładając kurs na obecnym poziomie czy jak wejdą poole to będzie z tego jakiś sensowny zysk, zakładając na start powiedzmy 50 Tera na hdd, no i wiadomo kombajn reszta części. tak sie zastanawiam, bo w przypadku niepowodzenia ze zwykła koparka zostaje z ilomaś tam kartami graficznymi które będzie ciężko sprzedać jak cos sie posypie, a tu zostaje z super komputerem który zawsze mogą wykorzystywać do swojej pracy, a i tak miałem składać cos podobnego tyle że bez takiej ilości dysków.
kalkulator na nicehash dla zwykłej koparki kosztującej tyle co ten komputer do chija przewiduje ok 1700zł zysku czy po wejściu pooli taki zysk jest mozliwy tez tutaj ??
Hej, nowy nie nowy obserwuje forum ale nie wypowiadałem się. Ja w tym momencie mam produkcje na poziomie 50-60 plotów ledwo co nadążam za rozwijający się siecią stwierdziłem ze działki będę farmił na hpool od 2 tygodni jestem, przychód dzienny na poziomie 30$ za 24h przy cenie Chia 800$. Ja obrałem trochę inna strategie nie czekam na oficjalne poola bo musiał bym robić odnowa ploty, wiec moje zdanie jest takie jeśli uda ci się do 31 maja skompletować sensowny ploter i ruszysz z plotami na oficjalne poola może Ci się udać wyjść na tym do przodu.

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » czwartek, 27 maja 2021, 09:53

fetek pisze: środa, 26 maja 2021, 17:30rzucisz linkiem ?
Ciężko będzie bo mam całego yt zagnojonego z randomami co plotują chia. Ale to był taki gość dosyć brzydki z krzywymi zębami :)
Niestety mi się już nie pokazuję. Może to i dobrze ^^
fetek pisze: środa, 26 maja 2021, 17:30Odstępy czasowe to loteria, po za tym trzy kolejki co godzinę to sześć albo nawet dziewięć procesów w pierwszej fazie. Tym patentem bezsensownie wydłużasz każdą kolejkę
Nic nie wydłużam bezsensownie. Maxymalny zapis występuje w granicach 30-40%.Plotuję przez wiersza poleceń. Ustawiłem to raz a potem lecą setki plotów bez mojej ingerencji. Do tego raid 0 , i jak już mówiłem śmiga. Włączając 4 ploty na raz, robił się mega gnój i zastój przy 33%. Do tego zapisywanie plików na dysk w tym samym czasie.Przetestowałem puszczanie plotów co godzinę już ok 3 tygodnie temu. To najlepsza opcja.

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » czwartek, 27 maja 2021, 09:55

YooZeek pisze: czwartek, 27 maja 2021, 08:09miałem inwestować w koparkę
Fantastycznie się składa. Mam całkiem przypadkiem do sprzedania zaplotowane 50tb :P

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » czwartek, 27 maja 2021, 11:06

caralooh_pl pisze: czwartek, 27 maja 2021, 09:53Włączając 4 ploty na raz, robił się mega gnój i zastój przy 33%.
nie mam tego problemu, większość dysków pierwszą fazę kończy poniżej 2h a najszybsze całego plota łącznie z kopiowaniem nawet w okolicy 6h Więcej nie próbowałem bo nie starcza mi CPU.

przypomnij ile dżinnie na jakim sprzęcie wyrabiasz?

BTW: komuś już padł SSD ?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Bitmar » czwartek, 27 maja 2021, 11:09

fetek pisze: czwartek, 27 maja 2021, 11:06nie mam tego problemu, większość dysków pierwszą fazę kończy poniżej 2h
Ile masz max plotów na fazę 1? U mnie taki wynik przy max 3 plotach.

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » czwartek, 27 maja 2021, 11:16

Bitmar pisze: czwartek, 27 maja 2021, 11:09 Ile masz max plotów na fazę 1? U mnie taki wynik przy max 3 plotach.
też 3 po jednym na dysk, nvme finalnie uruchamia: 3-4 procesy, SATA 3. brakuje mi CPU, często ryje po 100% i wtedy czasy się lekko wydłużają.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Bitmar » czwartek, 27 maja 2021, 11:50

@fetek Obecnie najbardziej optymalną dla mnie strategią jest:
Odpalanie 5 procesów w fazie 1. Fazę 1 robi w 2.20h. (gdy odpalam 3 ploty schodzi do 2h, ale lepiej 5 plotów w 2.20h niż 3 w 2h)
Kolejne 2 procesy odpalają się w fazie 2
Kolejne 3 w fazie 3.
Naraz robi więc 10 procesów, z tym, że w fazie 1 może być max 5.
W ten sposób cały plot robi się w 7h. Próbowałem z 3 procesami max w sumie i wtedy wychodzi mi ok 6h na plot. Lepiej jest zrobić 5 plotów w 7 godzin (i jeszcze pozostałych 5 jest w kilkudziesięciu procentach zaczętych) niż 3 ploty w 6h. To przy Ryzenie 3900x.

Bardzo ważna rzecz. Ktoś tu pisał, że ustawia thread na max wątków procesora i niech się system martwi jak to rozdzielić. To błąd :!: Jak ustawimy za dużo to procesor zostaje zamulony i wszystko się wydłuża (przy większej ilości plotów na raz, przy max 3 jest dość podobnie). Cały plot robił mi się prawie 40% dłużej jak ustawiłem thread na maxa z porównaniem do thread=4. Muszę jeszcze sprawdzić thread 2, może będzie jeszcze lepiej bo jednak mam 24 wątki procesora a 10 procesów na raz potrzebowałoby w sumie 40 :) Nie ustawiajcie Thread za wysoko jak macie zamiar robić wiele wątków na raz.

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » czwartek, 27 maja 2021, 12:06

fetek pisze: czwartek, 27 maja 2021, 11:06przypomnij ile dżinnie na jakim sprzęcie wyrabiasz?
1. i7 2600k - 3 ploty na raz. Około 6 na dobe;/
2. Ryżen 5 1600af ( słaby ;/) - 4 na raz. 12 na dobę. Mało ramo na 5. Raid 0 zrobił robotę.
3.Ryżen 7 2700x ( no panie różnica jest ) - 6 na raz. Mało ramu na 7. Ile się robi plot ? Nie mam pojęcia, bo jest taki chaos w dyskach i było tyle problemów ,że dramat. Obstawiam,że 1 około 8-10h.
Do tego dochodzi ciągle rozłączający się net.
samsung 980 1tb już ma ma liczniku 220 TBW i na razie nie ma lipy. W testach dochodzi do 800TBW.
Bitmar pisze: czwartek, 27 maja 2021, 11:50To przy Ryzenie 3900x
No pewnie dlatego u Ciebie nie ma znaczenia bo ja mam trochę słabsze cpu i się mulą.... Ale w cenie 3900x to ja złożyłem całą platformę...

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Bitmar » czwartek, 27 maja 2021, 12:20

caralooh_pl pisze: czwartek, 27 maja 2021, 12:06samsung 980 1tb już ma ma liczniku 220 TBW
Nie kupujcie takiego szrotu, nie opłaca się. To ma tylko 600TBW. Do zastosowań domowych tak, ale nie do plotowania.
Jeden z lepszych dysków pod katem TBW do ceny (są lepsze, ale już inny przedział cenowy):
https://www.benchmark.pl/produkt/seagat ... a-520-1-tb
Za niewiele większą kwotę macie 1800TBW i świetne parametry.

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » czwartek, 27 maja 2021, 12:34

Bitmar pisze: czwartek, 27 maja 2021, 12:20Nie kupujcie takiego szrotu,
Teraz nic się już nie opłaca kupować.... Planowałem mieć 100plotów i mega kokosy :D Nie potrzebowałem innego. A potem już tak wyszło...
Mam jeszcze 5x870 evo 1tb i wiem,że mają tylko 600tbw. Ale po co mi więcej... ;)

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 7 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: wienia81 » czwartek, 27 maja 2021, 13:13

Musiałem na nowo zainstalować swar i po konfiguracji jak wcześniej wywala mi coś takiego:
Traceback (most recent call last):
File "C:\Users\Koparka\Swar-Chia-Plot-Manager-main\manager.py", line 30, in <module>
start_manager()
File "C:\Users\Koparka\Swar-Chia-Plot-Manager-main\plotmanager\library\utilities\commands.py", line 35, in start_manager
instrumentation_settings = get_config_info()
File "C:\Users\Koparka\Swar-Chia-Plot-Manager-main\plotmanager\library\parse\configuration.py", line 145, in get_config_info
max_concurrent, max_for_phase_1, minimum_minutes_between_jobs = _get_global_config(config=config)
File "C:\Users\Koparka\Swar-Chia-Plot-Manager-main\plotmanager\library\parse\configuration.py", line 62, in _get_global_config
_check_parameters(parameter=global_config, expected_parameters=expected_parameters, parameter_type='global')
File "C:\Users\Koparka\Swar-Chia-Plot-Manager-main\plotmanager\library\parse\configuration.py", line 133, in _check_parameters
raise InvalidYAMLConfigException(f'Failed to find the following {parameter_type} parameters: '
plotmanager.library.utilities.exceptions.InvalidYAMLConfigException: Failed to find the following global parameters: max_for_phase_1, minimum_minutes_between_jobs

O co chodzi?

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: AdamoChiaCoin » czwartek, 27 maja 2021, 13:39

Chłopaki ptrzebuje pomocy, od wczoraj wyskakuje mi taki komunikat w logach :
T13:34:24.226 harvester harvester_server : ERROR Exception: <class 'concurrent.futures._base.CancelledError'>, closing connection None. Traceback (most recent call last):
File "chia\server\server.py", line 536, in api_call
File "asyncio\tasks.py", line 435, in wait_for
concurrent.futures._base.CancelledError

2021-05-27T13:34:32.779 harvester harvester_server : ERROR Exception: <class 'concurrent.futures._base.CancelledError'>, closing connection None. Traceback (most recent call last):
File "chia\server\server.py", line 536, in api_call
File "asyncio\tasks.py", line 435, in wait_for
concurrent.futures._base.CancelledError

2021-05-27T13:36:42.992 harvester harvester_server : ERROR Exception: <class 'concurrent.futures._base.CancelledError'>, closing connection {'host': '127.0.0.1', 'port': 8447}. Traceback (most recent call last):
File "chia\server\server.py", line 536, in api_call
File "asyncio\tasks.py", line 435, in wait_for
concurrent.futures._base.CancelledError

2021-05-27T13:37:23.043 harvester harvester_server : ERROR Exception: <class 'concurrent.futures._base.CancelledError'>, closing connection {'host': '127.0.0.1', 'port': 8447}. Traceback (most recent call last):
File "chia\server\server.py", line 536, in api_call
File "asyncio\tasks.py", line 435, in wait_for
concurrent.futures._base.CancelledError

2021-05-27T13:37:37.834 harvester harvester_server : ERROR Exception: <class 'concurrent.futures._base.CancelledError'>, closing connection None. Traceback (most recent call last):
File "chia\server\server.py", line 536, in api_call
File "asyncio\tasks.py", line 435, in wait_for
concurrent.futures._base.CancelledError

2021-05-27T13:37:59.446 harvester harvester_server : ERROR Exception: <class 'concurrent.futures._base.CancelledError'>, closing connection None. Traceback (most recent call last):
File "chia\server\server.py", line 536, in api_call
File "asyncio\tasks.py", line 435, in wait_for
concurrent.futures._base.CancelledError

2021-05-27T13:38:08.465 harvester harvester_server : ERROR Exception: <class 'concurrent.futures._base.CancelledError'>, closing connection {'host': '127.0.0.1', 'port': 8447}. Traceback (most recent call last):
File "chia\server\server.py", line 536, in api_call
File "asyncio\tasks.py", line 435, in wait_for
concurrent.futures._base.CancelledError

usuwałem perrów i automatycznie sam się logował. aplikacja chia do kopania chodzi normalnie jest synchronizowana, filtruje normalnie tylko te komunikaty mnie nie pokoja. Pomocyyy'/

Weteran
Posty: 1501
Rejestracja: 5 maja 2013
Reputacja: 1229
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: miluu » czwartek, 27 maja 2021, 14:13

Bitmar pisze: czwartek, 27 maja 2021, 12:20Jeden z lepszych dysków pod katem TBW do ceny (są lepsze, ale już inny przedział cenowy):
https://www.benchmark.pl/produkt/seagat ... a-520-1-tb
Za niewiele większą kwotę macie 1800TBW i świetne parametry.
dodam, że ten sam dysk tylko wersja 2TB ma TBW 3600, czyli spokojnie kilka lat poplotuje

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: AdamoChiaCoin » czwartek, 27 maja 2021, 14:27

Nie mam powoli cierpliwości do tego Chia. Od 3ch dni miałem w/w błąd, został juz usunięty zrobiłem reinstall i jest juz bez błędów logowania. Taka porada sprawdzajcie codziennie loggi u mnie 2 dni z błędami chodziło mimo że aplikacja wyglądała na zdrową i filtrowała dobrze. Masakra. Czekam na poool i jade od nowa z tym .....;/

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 9 maja 2021
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: arturz » czwartek, 27 maja 2021, 14:46

miluu pisze: czwartek, 27 maja 2021, 14:13dodam, że ten sam dysk tylko wersja 2TB ma TBW 3600, czyli spokojnie kilka lat poplotuje

Kilka lat? Toż to na 200TB starczy ledwo...

Wróć do „Chia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości