Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 9 lutego 2021, 01:34

@spidersEverywhere ale po co te powtarzające się pytania o predykcję , musisz zaprzyjaźnić się z wielorybami które trzęsą rynkiem i produkują newsy po których są takie wybicia wtedy będziesz wiedział kiedy będzie i brzydki news który wywoła panikę. Koledzy z forum takich info nie posiadają , co najwyżej mozesz popatrzyć na wykres i trendy. Moim zdaniem wsparcie przy ewentualnej korekcie jest na 40k a w wypadku panicznego spadku podobnego do ostatniego krachu COVID lub zmiany trendu to m.zd. ok 25-24tys $ jest możliwe.
Skoro jest kwestia rozpatrywana przez SEC o zakupie 50tys BTC to każdy wieloryb juz o tym wiedział w 2020 stąd odpowiedni popyt poprzedzający wybicie . Obecnie kreowany news aby gawiedź zapakowała się być może w dystrybucję . Shortować tez nie radzę bo to jest aktywo którego 90% bazy monetarnej (lub akcji DAO jak kto woli bo to walutą już dawno nie jest) jest w rękach kilku % posiadaczy, w takim wypadku nie zdziwiłaby mnie pompa podobna do tych na shitcoinach . Ograniczona baza monetarna, ciekawa technologia(bez fee za transakcję) i absolutny brak jakiejkolwiek inflacji jest na IOTA , co ciekawe własnie się aktywowała, tego typu aktywa będa się aktywowały po + 30% na obecnej fazie hossy, przy odrobinie szczęścia usdt mogą pracować na plus również na innych kryptoaktywach.
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 9 lutego 2021, 03:55

masonbtc pisze: środa, 3 lutego 2021, 05:02jest breakout na BTC target minimum wg. mnie około 45k optymistyczna wersja to flaga i 60k
tutaj już raczej ten drugi scenariusz w grze ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4302
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 9 lutego 2021, 08:28

Taki duży a nie wie, że EW zawsze działają. Po fakcie :)

;)
ekonokomik pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 22:30Fibo, błagam, powiedz mi jak Ty to robisz??
Nie przesadzę jeśli powiem, że @Fibo dostał ode mnie już 1000 punktów - za każdy post daję mu co najmniej 10. Podniecają mnie takie analityczne zimne umysły, zazdroszczę takim ludziom. To nie On się myli tylko świat wokół niego nie jest doskonały :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7682
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12957
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 9 lutego 2021, 09:35

Imo 46k$ teraz to minimalne zejście, a nawet 43k$. Obecny ruch wzrostowy wygląda na zakończony. Ta @Fibo owa trójka.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6756
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6579
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 9 lutego 2021, 10:12

Nie znam się na EW, ale jak dla mnie to trójka powinna sięgnąć właśnie obecnych 48k (zakładałem,że najsilniejszy impuls będzie w okolice 50k - albo trochę niżej, albo trochę wyżej). Wygląda na to, że jednak "trochę niżej", a 50k zostanie dobite na finalnym wzroście :)

Po czym widziałbym solidną korektę (może nawet dzidę -20%, ale raczej w piku) i mozolną wspinaczkę do 60-70k, gdzie obstawiam zakończenie tego trwajacego bez mała od 4k $ uptrendu ;) ;)

A potem może standardowe pęknięcie bani i -80% ceny bezwzględnej, osiągniemy 14k a Pleasek znów będzie z kwaśną miną postował ;) ;) ;)

(a może jednak kontynuacja bani i 300k anagamiego? :mrgreen: :mrgreen: )
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7682
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12957
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 9 lutego 2021, 10:25

BitJanusz pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:12A potem może standardowe pęknięcie bani i -80% ceny bezwzględnej, osiągniemy 14k a Pleasek znów będzie z kwaśną miną postował
Pewnie, 14k$ ale to jest prawdopodobnie ostatnia bańka BTC. :twisted:

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
BitJanusz pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:12Pleasek znów będzie z kwaśną miną postował
Jak wpierw opchnie BTC za 100k$ to raczej będzie miał gdzieś co się potem z BTC stało. :roll:

Dodano po 6 minutach 34 sekundach:
Jakiś czas temu rysowałem sobie wg EW bańkę i tak bym to widział, prędzej 100k$ niż zejście na 20k$.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 9 lutego 2021, 10:28

@BitJanusz
Szczerze top na poziomie 60-70k byłby zadziwiająco nisko biorąc pod uwagę, że instytucje dopiero od niedawna zaczęły w to wchodzić większym kapitałem. No chyba, że double bubble, czyli robimy top na 70k w lutym, spadek o 50-60% i w drugiej połowie roku atak na 200/300k+

@ergorg
Dokładnie :D Jeżeli dojdziemy do 60-70k to tak czy siak chyba trochę sprzedam, na razie twardy hold.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4302
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 9 lutego 2021, 10:35

Info sprzed miesiąca, wówczas zignorowane; zresztą nie wiadomo czy prawdziwe:



BitJanusz pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:12A potem może standardowe pęknięcie bani i -80% ceny bezwzględnej
Obrazek
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6756
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6579
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 9 lutego 2021, 10:48

ergorg pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:25Pewnie, 14k$ ale to jest prawdopodobnie ostatnia bańka BTC. :twisted:
Uwżasz, że odbębnimy to 100k należne munbojom jak premie rządowi, a potem kiszka? nie będzie kolejnych baniek i miliona za bitka? :(
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4302
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 9 lutego 2021, 10:51

BitJanusz pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:48nie będzie kolejnych baniek i miliona za bitka?
To zależy czy będziemy mieli powtórkę z Weimaru czy nie.
Realnie nie będziemy rosnąć w nieskończoność.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6756
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6579
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 9 lutego 2021, 10:56

Pleasek89 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:28Szczerze top na poziomie 60-70k byłby zadziwiająco nisko
Bo myślisz jak r/btc - że będziemy w kółko powielać wzrosty procentowe z poprzednich baniek. A to w ogóle nie musi być prawda, analogicznie do "nie-robienia" korekt z poprzednich baniek. W końcu czemu część naszych traderów wysiadła przy 20k? "bo na poprzednich bańkach były tu (przy ATH) korekty". A tu zonk, korekt brak.

Ale nawet nasz admin @Bitmar tak uważa - że to w zasadzie stały cykl o z grubsza powtarzalnych procentach, więc nie obwiniam, bo jeszcze mi bana wlepi :mrgreen:

Bitek jest dziś w innym miejscu, niż był wtedy, kiedy był wynalazkiem geeków z piwnicy za dolara albo gdy pompował go bot Willy. NO CHYBA, że bańka jest niemal w 100% pompowana przez USDT (w końcu w ten tydzień wydrukowali więcej, niż Tesla wydała na bitka w 2020 roku), to wtedy jasne, ale ja się nie podejmuję dyskusji nt. teorii spiskowych :)

ps. "nie musi" pochylonym, bo... nie musi, a może ;) Ale to byłoby dość niesamowite wydarzenie, jak wspominałem i oznaczałoby, że chyba pierwszy raz w historii to my (ulica, bądź co bądź) kupiliśmy tanio i sprzedaliśmy instytucjom drogo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ps. założę się, że fusy chce mi przywalić w tym momencie :geek:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 9 lutego 2021, 11:09

BitJanusz pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:56Bo myślisz jak r/btc - że będziemy w kółko powielać wzrosty procentowe z poprzednich baniek. A to w ogóle nie musi być prawda, analogicznie do "nie-robienia" korekt z poprzednich baniek.

Bitmar pisał, że nawet przy szczycie na poziomie 200k to i tak byłaby najmniejsza bania w historii.
100x od dołka do szczytu u nas oznaczałoby 300k
20x od szczytu do szczytu u nas oznaczałoby 400k

Top na poziomie 60-70k to "tylko" 3x ATH. Historia się nie powtarza, ale często się rymuje a psychologia ludzka jest niezmienna od tysięcy lat. Wierz mi, że retaile dopiero zaczynają TERAZ wchodzić. 2 kolegów dopiero teraz się obudziło, żeby "może trochę kupić tego Bitcoina" kiedy miesiącami ich bombardowałem informacjami, że jesteśmy przed dużymi wzrostami. I oni mając kogoś kto ma jakąś względną orientację dopiero teraz się przekonali co do kupna (oczywiście mówiłem im, że z każdą falą wzrostów okno na kolejne dziesiątki % up się zmniejsza). Część będzie kupowało na pałę dopiero kiedy Bitcoin będzie głównym bohaterem nagłówków na łonecie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lutego 2021, 11:12 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 9 lutego 2021, 11:10

@BitJanusz No chyba, że patrzymy mocno przez pryzmat siebie ( no zdolni jesteśmy póki co), bo większość z nas siedzi sporo przed 10k, a instytucje wchodzą może z myślą o kolejnych frajerach, którzy jeszcze nawet nie weszli. Zakładając, że ludzie w tych molochach nie są większymi idiotami od nas, to może rzeczywiście nie posra się to wszystko tak szybko ja większość z nas oczekuje? Może bańka potrwa o wiele dłużej niż dotychczas? Nie fiksujmy moze się, że musi paść 70k, czy 288k. Oglądajmy może wykres na bieżąco i podejmujmy ważne decyzje tylko na naprawdę dużych interwałach?

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwietnia 2019
Reputacja: 119
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitex » wtorek, 9 lutego 2021, 11:22

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:51Realnie nie będziemy rosnąć w nieskończoność.

W nieskończonośc masz na myśli nieskończoność czasu, czy nieskończonej ceny? Jeśli ceny to oczywiście, że nie. Ale czasu? Hmm dlaczego nie ? (Nie mówie o absurdalnym czasie kilkaset lat i więcej). Ciągłe wzrosty wcale nie musiałyby doprowadzić do ceny - jak ktoś powiedział - "za bitka kupimy pół świata". Wzrosty mogą trwać stale, ale mogą być coraz wolniejsze. Czyli wykres w perspektywie dziesięcioleci mógłby mieć kształt, takiego (w przybliżeniu), który cały czas rośnie zbliżając się do pewnej asymptoty (wartości), ale nigdy jej nie osiąga :)
(Chodzi mi o to, że kolejne bańki mogą mieć np x5 poprzedniego ATH potem x3, x2, x1.5 itp)
Choć sam uważam, że szansa na coś takiego jest niewielka (<10%), raczej bym obstawiał, że BTC prędzej stanie się walorem spekulacyjnym, a być może z czasem jakoś bardziej ustabilizuje..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7682
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12957
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 9 lutego 2021, 11:30

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » wtorek, 9 lutego 2021, 11:43

BitJanusz pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:56Ale nawet nasz admin @Bitmar tak uważa - że to w zasadzie stały cykl o z grubsza powtarzalnych procentach
Cała ta gra na kursie to gra prawdopodobieństwa o czym pisałem wcześniej. Jeśli jakieś zdarzenie jest cykliczne i nie wynika wyłącznie z przypadku to prawdopodobieństwo następnego zdarzenia takiego samego jest wyższe niż zupełnie inne zdarzenie. W przypadku kursu oczywiście mamy element przypadku, ale większość wynika z psychologii tłumu (o czym wiedzą grube ryby i korzystają). Dlatego też mamy wzorzec bańki wraz z etapami (który pojawia się tu często i faktycznie sprawdza się na wszelkich rynkach), mamy też różne formacje AT jak trójkąty, Fale Eliotta itd. Jest też powszechna zasada, że z trendem się nie walczy co też wynika z pewnej powtarzalności schematów. To wszystko wynika z psychologii tłumu i zachowań tłumu w określonych warunkach pod wpływem strachu/chciwości i jest powtarzalne, nie w 100% ale z prawdopodobieństwem większym niż 50%.

Jeżeli wiemy jak wyglądały poprzednie bańki które idealnie zresztą wpisują się w znany wszystkim wzorzec bańki to możemy szacować jaka powinna być kolejna. Nie ze 100% pewnością, ale większą niż 50%. Kolejna bańka powinna więc zachować zarówno ramy czasowe jak i proporcjonalną wysokość. Powinna, ale nikt oczywiście nie daje gwarancji, że tak będzie. Gra przeciw temu wzorcowi czyli zakładanie, że tym "razem będzie inaczej" jest równoważna z grą przeciw trendowi czyli jest takim waleniem głową w mur i grą przeciw prawdopodobieństwu. Nie widzę żadnego sensu w zakładaniu, że tym razem będzie inaczej. Kiedyś na forum śmialiśmy się z tego twierdzenia ("tym razem będzie inaczej") bo każdy kto tak sądził prędzej czy później poległ, stara gwardia na pewno pamięta ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4302
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 9 lutego 2021, 11:55

Fajna gra słów w wykonaniu Bloomberga - to chyba najpopularniejsze medium w świecie finansów więc mamy już na pewno "media attention"

Obrazek


A tak wygląda zachowanie ulicy ;)

Obrazek
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6756
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6579
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 9 lutego 2021, 12:40

Bitmar pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 11:43Nie widzę żadnego sensu w zakładaniu, że tym razem będzie inaczej. Kiedyś na forum śmialiśmy się z tego twierdzenia ("tym razem będzie inaczej") bo każdy kto tak sądził prędzej czy później poległ, stara gwardia na pewno pamięta
Jasne, "tym razem będzie inaczej" to podstawowy błąd inwestora, a pewne mechanizmy hossy, bańki, zachowania trendu to elementarz AT. Ja jednak nie o tym :) Mam na myśli zakładanie, że hossa powieli zarówno procentowy wzrost, jak i strukturę ruchu z poprzedniej bańki. To już coś zgoła odmiennego i moim zdaniem niebezpiecznego. Bo skoro "zawsze jest tak samo", to dlaczego tym razem nie ma głębokich korekt, na które tak liczyli fani fraktali wielkiej skali? ;) Na tej samej zasadzie można uznać, że bańka, jasne, ale np. do 70k.

70k nie jest z dupy i nie wywodzi się wyłącznie z mojego rysunku z krzywymi (dopasowanymi pi razy oko). Mam w zanadrzu coś lepszego:



Mi wychodzi, że MVRV Z-Score sięgnie poziomu "nowego paradygmatu" właśnie przy szybkim (słowo klucz..) ruchu na 60-70k, czyli zakres 8 i wyżej. A wtedy nie będzie inaczej, tylko właśnie tak samo, natomiast liczenie zasięgu bańki poprzez wzięcie % z poprzedniej i dorzucenie do tej zaprowadzi na manowce.

Oczywiście nikt z nas nie jest wyrocznią, to tylko moje spojrzenie na sprawę. MVRV Z-Score też może po drodze (jak przy bańce na 20k) zwolnić i parę razy zaliczyć ochłodzenie, na ten przykład. Potrzebny jest jednak czas. A nasza bania jest naprawdę szybka. Mój pomysł, że ona jest za szybka na powtórkę z 20k nie jest przecież niepoparty niczym z analizy technicznej ;)

Powyższe może ulec zmianie wraz z rozwojem trendu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 9 lutego 2021, 12:50

BitJanusz pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 12:40Mi wychodzi, że MVRV Z-Score sięgnie poziomu "nowego paradygmatu" właśnie przy szybkim (słowo klucz..) ruchu na 60-70k, czyli zakres 8 i wyżej. A wtedy nie będzie inaczej, tylko właśnie tak samo, natomiast liczenie zasięgu bańki poprzez wzięcie % z poprzedniej i dorzucenie do tej zaprowadzi na manowce.

Bardzo słuszna uwaga. Gdyby cena Bitcoina jutro podskoczyła do 60-70k to uciekam. Jeżeli dojdzie tam z korektami w ciągu 1-2 miesięcy to pewnie wzrosty jeszcze potrwają.

Generalnie dla mnie głównym wskaźnikiem końca bańki to dosłowne pompowanie do nieba po 10-20% procent dziennie przez kilka tygodni.

Co do wskaźnika, który wrzuciłeś - dopóki robimy korekty o 20-30% spałbym spokojnie, on się dosyć szybko ochładza. Szczerze uważam, że fajna byłaby teraz korekta z poziomu 48k do np. 35k i dopiero kolejna duża noga up np. za 1-2 miesiące. Takie tygodniowe RSI np. zeszłoby pierwszy raz poniżej 70 od kilku miesięcy :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lutego 2021, 12:57 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7682
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12957
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 9 lutego 2021, 12:50

Rozgrywam potencjalny RGR.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], everman, nobik i 64 gości