BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Początkujący
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: renekm » niedziela, 9 czerwca 2019, 11:11

Wiesz co Ci powiem ? Coś chyba jest z Tobą nie tak, naprawdę.

Nie jestem niczyim obrońcą. Polecam żebyś sprawdził moje archiwalne posty (tyle Ci się nie chciało zrobić a obwołujesz mnie obrońcą giełdy). Nawet w tym temacie znajdziesz mój co najmniej jeden ciekawy post. A dotyczy on problemu z giełdą Bitmarket.pl, który polegał na tym, że po anulowaniu transakcji zakupu BTC, na moje saldo nie powróciły środki w PLN w kwocie kilku tysięcy złotych. Było to chyba 3 lata temu i problem dotyczył mojego konta prywatnego (nie miałem wtedy jeszcze firmy). Po tym incydencie wystraszyłem się tej giełdy i wszystko co robiłem z crypto w PLN było realizowane na Abucoins a później na BM24. Po likwidacji BM24 byłem zmuszony szukać kolejnej alternatywy i padło na Bitmarket.pl

Dlatego wszystkowiedzący kolego jak myślisz, czy po takiej akcji ze zniknięciem kilku tysięcy złotych i po ich odzyskaniu dopiero po kilku godzinach byłbym "obrońcą giełdy" ? I to podstawionym ?

Byłbym niezłym hipokrytą. Polecam sprawdzić też od kiedy mam konto. A to, że nie piszę nic nie znaczy. Może wolę słuchać i czytać ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3563
Reputacja postu: 
2

Postautor: benq » niedziela, 9 czerwca 2019, 11:14

renekm pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 10:43Giełdę wykorzystuję do DG na co dzień (bo to najszybszy sposób przesłania kasy z jednego końca świata na drugi).
:shock:
Po co Ci pośrednik do przesyłania WŁASNYCH pieniędzy na drugi koniec świata?

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
renekm pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 11:11Nawet w tym temacie znajdziesz mój co najmniej jeden ciekawy post.
renekm pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 11:11Było to chyba 3 lata temu
Czasoprzestrzeń została zagięta. :ugeek:
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 807
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » niedziela, 9 czerwca 2019, 11:52

@BitMarket.pl - wyjasnijcie prosze sytuacje. Jestescie jedna z 2 gielda na PL rynku warta uwagi i tez wbiliscie w siebie czerwona flage...

Dodano po 18 minutach 43 sekundach:
Moja wyplata doszla bardzo szybko

Początkujący
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
3

Postautor: prostyler » niedziela, 9 czerwca 2019, 20:47

BITMARKET - o co choidzi z ta weryfikacja konta, mam przeslac dowod (co jest zabronione - dowod mozna tylko OKAZAC, nie wolno go kopiowac w jakiejkolwiek formie - nawet skanu dla banku) z jednej i drugiej strony i jeszcze qrwa selfie sobie robic? Ktos zartuje? Wedlug jakich konkretnie przepisow prosicie o takie dane? Moze jeszcze dlugosc i szrokosc mam podac?

EDIT: Oczywiscie posiadam u was zweryfikowane konto od kilku lat, do tej pory nie bylo problemu z wyplata/wplata krypto i pln/eur. Nie rozumiem wiec skad takie 'ponowne weryfikacje'? Zreszta zakladajac, ze ktos sie zweryfikowal i np jego dokument stracil date waznosci (co nie jest moim przypadkiem) to znaczy ze od teraz ten koles sie tak nie nazywa, zmienil mu sie pesle i plec? Nie rozumiem takiego postepowania.

Jezeli myslicie, ze spelniajac jakies zadania KNF czy tam czegos potem okaza wam laske, to sie grubo mylicie. Na rynku bedziecie istniec tak dlugo jak dlugo bedziecie szanowac i sluzyc klientom. Mozecie brac przyklad z BB (wszystkie srodki z tamtad pzrenioslem do was) albo znalezc rezydencje i wehikul a przedewszystkim grac fair wobec klientow. Wybor nalezy do was, moze juz zescie sie nachapali, ale rynek nie znosi prozni.

Początkujący
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0

Postautor: renekm » niedziela, 9 czerwca 2019, 22:52

Po co Ci pośrednik do przesyłania WŁASNYCH pieniędzy na drugi koniec świata?
Skoro robię co robię to widać jest taka konieczność. Gdzie mam kupić BTC ? Na bazarze ?

Co do daty wystąpienia incydentu z Bitmarket.pl to pomyliłem się faktycznie. Było to półtora roku temu a nie 2-3 lata temu. Zwykła pomyłka i tyle. Co nie zmienia faktu, że konta nie mam od wczoraj ani od miesiąca tylko od Stycznia 2018 a mamy Czerwiec 2019.

Oto rzeczony post z moim problemem:

viewtopic.php?f=55&t=13817&start=6060

Każdy może sobie to przeczytać i wyciągnąć wnioski.

Na koniec napiszę jeszcze raz, bo nie mam zamiar uczestniczyć w tym festiwalu hejtu ani nikogo bronić. Korzystam z tej giełdy codziennie i wszystko jak na razie działa. Obym się nie mylił co do mojej oceny. Jest to zwykła SUBIKETYWNA ocena do której każdy ma prawo. A czy się ktoś z nią zgadza czy nie to jego sprawa. Oczywiście zgadzam się z tym, że sami włodarze giełdy powinni wydać oświadczenie lub złożyć wyjaśnienia na temat tego co się dzieje. To logiczne.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: prostyler » niedziela, 9 czerwca 2019, 23:10

Odnosnie postu - niedziela, 9 czerwca 2019, 20:47 - zadalem zapytanie i BM odpisal bardzo szybko (przypominam, ze jest niedziela):
Witam,
W myśl ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 1 marca 2018 r., która nakłada obowiązek weryfikacji giełd kryptowalut w art. 36 określony został zakres zbierania niezbędnych danych weryfikacyjnych, tj.

Art.36.Identyfikacja klienta polega na ustaleniu w przypadku:
1) osoby fizycznej:
a) imienia i nazwiska,
b) obywatelstwa,
c) numeru Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności (PESEL) lub daty urodzenia – w przypadku gdy nie nadano numeru PESEL, oraz państwa urodzenia,
d) serii i numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby,
e) adresu zamieszkania – w przypadku posiadania tej informacji przez instytucję obowiązaną.

2). osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej:
a) nazwy (firmy),
b) formy organizacyjnej,
c) adresu siedziby lub adresu prowadzenia działalności,
d) NIP, a w przypadku braku takiego numeru – państwa rejestracji, rejestru handlowego oraz numeru i daty rejestracji,
e) danych identyfikacyjnych, o których mowa wpkt1 lit.a i c, osoby reprezentującej tę osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej.
2. Identyfikacja beneficjenta rzeczywistego obejmuje ustalenie danych, o których mowa w ust.1pkt 1 lit. a i b, w przypadku posiadania informacji przez instytucję obowiązaną – również danych, o których mowa w ust.1pkt1lit.c–e.
3. Identyfikacja osoby upoważnionej do działania w imieniu klienta obejmuje ustalenie danych, o których mowa w ust.1 pkt 1 lit.a–d.

Pozdrabitwiamy,
Zespół BitMarket
zadalem jeszcze kilka pytan zobaczymy co powiedza.

Początkujący
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 08:57

Gdzie tam jest informacja o selfie bo chyba niedowidzę?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:23

@mudol
Weryfikacja za pomocą selfie z dokumentem tożsamości jest obecnie standardową procedurą na giełdach czy bankach internetowych. Jest to jedyna możliwość weryfikacji czy użytkownik posługuje się własnymi dokumentami.

Wygadany
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:29

BitMarket.pl pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:23Weryfikacja za pomocą selfie z dokumentem tożsamości jest obecnie standardową procedurą na giełdach czy bankach internetowych. Jest to jedyna możliwość weryfikacji czy użytkownik posługuje się własnymi dokumentami.

Banki to już nawet wideo weryfikację stosują (korzystałem już).

Początkujący
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0

Postautor: gofer » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:41

marimach77 pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:29Banki to już nawet wideo weryfikację stosują (korzystałem już).
W DE tak samo. Trzeba jeszcze dowód obracać na tej wideoweryfikacji pod różnymi kątami...

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: prostyler » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:09

A schylac wam sie nie kazali? Ponoc poza skanem palcy i siatkowki sonda w odbycie to najpewniejsza forma weryfikacji - wymagane jest przy tym usmiechanie sie - nie wolno kaszlec.
BitMarket.pl pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:23Weryfikacja za pomocą selfie z dokumentem tożsamości jest obecnie standardową procedurą na giełdach czy bankach internetowych. Jest to jedyna możliwość weryfikacji czy użytkownik posługuje się własnymi dokumentami.
Totalna bzdura, mozliwosci jest wiele. A co z np oswiadzceniem na ktorym uzytkownik podaje dane? Czy moze z gory zakladacie, ze klamie?

Pamietajcie, ze pzrepisy dzialaja tez w druga strone. Nie zdarzyla wam sie czasami chwila przerwy w funkcjonowaniu ani bledy? Bo pozwow moga byc setki, w tym zbiorowe i wtedy zobaczymy jakie dane sa potrzebne. Dla wlasnego dobra wyeliminowal bym wszystkie sytuacje gdzie druga strona tylko czeka na blad, bo jest to z gory skazane na niepowodzenie, tutaj uzytkownicy nie sa waszym wrogiem utrzymuja was. Zamiast bawic sie z nimi sugerowalbym zabawe z KNF/US - bo oni przylacza sie tam gdzie jest wiecej miodu do zgarniecia i oby nie bylo go po waszej stronie gdy uzytkownicy sie zdenerwuja.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:23

prostyler pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:09 Bo pozwow moga byc setki, w tym zbiorowe i wtedy zobaczymy jakie dane sa potrzebne.

Obrazek
:lol:

Początkujący
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0

Postautor: Macieja » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 13:51

marimach77 pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:29Banki to już nawet wideo weryfikację stosują (korzystałem już).

Też miałem taką (nie)przyjemność ;)

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1

Postautor: Biti » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 13:53

BitMarket.pl pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:23 @mudol
Weryfikacja za pomocą selfie z dokumentem tożsamości jest obecnie standardową procedurą na giełdach czy bankach internetowych. Jest to jedyna możliwość weryfikacji czy użytkownik posługuje się własnymi dokumentami.

W takim raziem nie będziecie mieć problemu zęby przedstawić podstawę prawną żądania selfie z dokumentem tożsamości od klientów :D @BitMarket.pl

Bo nawet w waszej Polityka Ochrony prywatności i informacje o plikach cookie https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=privacy.html
Nie ma informacji o selfi
Cele przetwarzania danych osobowych W celu weryfikacji konta Użytkownika w Serwisie 1.Dane rejestracyjne użytkownika
Są to dane osobowe podawane przez Użytkownika oraz gromadzone przez Serwis w celu umożliwienia rejestracji i korzystania z Serwisu.
Dane te obejmują:
imię i nazwisko,
data urodzenia,
adres e-mail,
adres zamieszkania lub siedziby,
adres korespondencyjny,
numer telefonu,
obywatelstwo,
skan dowodu tożsamości obejmujący następujące dane: imię i nazwisko, datę urodzenia, serię i numer dowodu tożsamości.

pondadto w Tabela opłat i prowizji https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=pricing.html jest inny cennik niż ten w newsie https://atlas.bitmarket.pl/uproszczenie ... 2019-roku/
który podobno ma obowiązywać od 5 lutego 2019 roku. :?:

Weteran
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Postautor: sha256 » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 14:22

@Biti
Zapomniałeś wypunktować PESEL, który nie został wymieniony.
W ten sposób Bitmarket.pl ma pełne dane o klientach.
A, że sezon wakacyjny przed nami to...na Maltę chyba bliżej niż na Seszele jakby co? :)

Początkujący
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0

Postautor: prolek » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 16:12

@pael chyba rzeczywiście jesteś, poczytaj o sprawach dotyczacych operatorów komunikacyjnych, banków, giełd - to samo będzie w przypadku giełd krypto walut. "Ja chcialem postawić shorta, ale giełda nie działała i straciłem 200k.", "ja chciałem zamknąć pozycje ale nie mogłem, koelga miał tak samo." W przypadku pozwu zbiorowego, giełda jest na z góry przegranej pozycji.

Jak operatorzy sa za laga karani, to myślicie ze gielda wytmuczy sie brakiem serwerów/środków - to przyjmijcei tyle klientow aby ich obsluzyć - dlaczego ktoś ma płacić za waszą niekompetencję, albo wprowadzcie w regulaminie, żę nie zawsze wszystko działa :) Poczytaj wyroki. Jak BM bedzie lecial w kulki to klienci moga zrobic to samo jak napisał @prostyler

Ja mam nadzieję, żę nie będzie leciał i utrzyma w miarę pozytywną opinię - tylko na razie tymi dowodami i selfie sam sie składa.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 17:12

a o bitcurex slyszales?

Początkujący
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
1

Postautor: adiqq » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 18:24

prolek - tak na serio??

pael - słusznie, niech poczyta....bo faktycznie chyba jest nowy :)
https://bithub.pl/artykuly/2300-bitcoin ... ej-gieldy/

Początkujący
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0

Postautor: prolek » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 18:57

@pael Skoro zadajesz pytania retoryczne - a o gox slyszales (i nie mowię o górze)? Gruby na pewno na wakcjach siedzi i trzaska selfie z dowodem na wyspach szcześliwych :)

Początkujący
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0

Postautor: dalarin » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 19:25

@BitMarket.pl Z jakiego powodu zresetowano hasła i klucze API użytkowników giełdy?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”