Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7681
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 19 maja 2019, 09:40

Czyżby RTN?



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 19 maja 2019, 10:00

Delhi pisze: niedziela, 19 maja 2019, 09:19 @p@prap0n Flashcrash i powrót prawie na samą górę ? Pattern ? Pan coś pił ?
Nie. Flashcrash to byl na gieldach malo plynnych albo przelewarowanych.

Pattern jest mi znany. Gora dol gora dol... az wszystko sprzedamy. Czasami wywalimy high o 100$ zeby zebrac plynnosc z shortow i breakout traderow, czasami zrobimy double top... a czasami nie przebijemy nic i wyjdzie bart. Do tego bidy sie ustawia ktore juz mysla o przebiciu szczytu... i jest milo. Ostecznie caly proces konczy sie podobnie... zmienione sa tylko wartosci zmiennych w generatorze swieczek ;) Polecam postudiowac topy w 2018 na malych interwalach. W wiekszosci przypadkow jest to czesc dystrybucji, oczywiscie to nie oznacza ze akurat dzisiaj nie moze byc inaczej (od tego sa SL'y) - ale pisze tutaj o prawdopodobienstwie - wedlug mojej oceny sytuacji.

Skala zawrotki po zrzucie jest inna (proporcjonalna do ruchu z ostatnich tygodni) ale patterny candlestickowe podobne.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 maja 2019, 10:15 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 19 maja 2019, 10:12

@Delhi ja mam pozycje long od dolka takze tego... :)
@domator
To zobacz wczorajsze moje posty. Moze nie pisalem jednoznacznie ze up.. ale mialem mocne watpliwosci ze zejdzie nizej i figura zrelizuje sie. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 19 maja 2019, 10:21

Problem na dzisiaj z AT jest taki ze proba narysowania czegokolwiek rozbija sie o ogromne roznice na gieldach w dniu 17 maja czyli tym spadku. Na kazdej gieldzie da sie wyrysowac inne figury wiec hcyba poczekamy chwile az czesc z nich zostanie wyeliminowana przez zycie.
Mnie w kazdym razie wychodza misiowe scenariusze
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6756
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6579
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 maja 2019, 10:23

Ja nie sprzedałem na tym zrzucie, dokupiłem za 7200$ za to. Tak więc nie udało im się mnie wyleszczyć :mrgreen:

może nie wszyscy pamiętają, ale przypomina mi się Euforia z tego momentu:
Spoiler:
Obrazek
tutaj każdy rysował ORGR na 18k, a twitterowi eliotowcy rysowali trzecie fale na 18k $. Pokutowało "czemu nie kupiłem poniżej 10k$, przecież już więcej go nie zobaczymy".

OFC nie musi się to powtórzyć, ale warto mieć na uwadze :mrgreen: zważywszy na atmosferę, triumfy byków, twittery zapowiadające że już tylko up.

Pewnie sprzedam trochę ok. 8400$, ale bez napinki. O ile tam dojdziemy :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 19 maja 2019, 10:33

To wygląda na zmianę trendu, ponieważ w tym czasie kurs "wariuje" i łatwo stracić pieniądze. To są momenty na szczytach hossa i dołkach bessa.
To nie jest tak, że już lecimy na księżyc. Testowanie 3200 $ jak najbardziej możliwe. Chodzi mi o to, że jesteśmy na etapie bliżej, niż dalej do końca bessy. Myślę, że 6-12 miesięcy i kurs już obierze kierunek up. Żaden pociąg jeszcze nie odjechał, spokojnie.

Trzeba brać pod uwagę drugi scenariusz. RTN.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 maja 2019, 10:35 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwietnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://www.binance.com/en/register?ref=IFOM6AGB

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: g1wave » niedziela, 19 maja 2019, 10:34

Jestem na longu na eth, ltc, dash i udało się przeholdować. Bitki wyprzedałem przy 5k i 6,35k realizując całkiem niezłe zyski. Trochę szkoda, ale teraz zupełnie inne podejście. Tyle razy już miały być grube zjazdy...
AT ma aktualnie znikomą skuteczność. Psychologia tłumu i chyba podejmowanie decyzji o te "mniej prawdopodobne scenariusze" a nie oczywistości wynikające z AT (przynajmniej na razie, bo w pewnym momencie to co wynika z AT będzie tym mniej prawdopodobnym scenariuszem).

Post raczej skierowany do początkujących (jak ja) róbcie to w co wierzycie. Słuchajcie opinii innych, ale nie podążajcie ślepo za nimi, bo jak wszyscy idą w lewo to czasem warto iść w prawo ;)

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mamtowgenach » niedziela, 19 maja 2019, 10:53

W sumie nie zdziwilby mnie scenariusz przebicia lekko szczytu sprzed kilku dni, a kiedy wiekszosc zapakuje sie, nastepuje ten wlasciwy zjazd.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: virtualdeamon » niedziela, 19 maja 2019, 11:02

shinya56 pisze: niedziela, 19 maja 2019, 10:33 To wygląda na zmianę trendu, ponieważ w tym czasie kurs "wariuje" i łatwo stracić pieniądze. To są momenty na szczytach hossa i dołkach bessa.
To nie jest tak, że już lecimy na księżyc. Testowanie 3200 $ jak najbardziej możliwe. Chodzi mi o to, że jesteśmy na etapie bliżej, niż dalej do końca bessy. Myślę, że 6-12 miesięcy i kurs już obierze kierunek up. Żaden pociąg jeszcze nie odjechał, spokojnie.
I tak to ma wyglądać.
Ktoś pisał już dość dawno o falach 1,2,3..5 czy A,C..E obojetmie jak je nazwiemy. Kurs zrobi uptak, że wszyscy pomyślą o zmianie trendu czy 2 the moon bo bessa już trochę trwa a po tym nastąpi ostateczne wyleszczenie i maksymalne pogłebienie dołka.
Dopiero po tym mozolna wspinaczka na nowe ATH.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4302
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 19 maja 2019, 11:08

Obrazek
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » niedziela, 19 maja 2019, 11:42

Jak zawsze doskonały CryptoHamster


Łatwo się przekonamy niedługo czy i jesli 8k zostanie przebite (a nie pomacane). Póki co wygląda, że tak ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 maja 2019, 12:11 przez l3sny, łącznie zmieniany 1 raz.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 19 maja 2019, 11:54

@p@prap0n Nie wygląda to tak samo jak tamte dystrybucje . Coś jest tutaj innego nie wiem co ale coś mi nie pasuje

Skala 3D - jak dla kogoś coś takiego to jest dystrybucja i do tego zupełnie na chillu no to szacun bo jak dla mnie coś tu bardzo jest nie teges
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 maja 2019, 12:41 przez Delhi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7651
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2823
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » niedziela, 19 maja 2019, 11:58

Delhi pisze: niedziela, 19 maja 2019, 09:19@pael
Masz na myśli że to była korekta i zawracamy znów do wzrostów ?


Ze wzgledu na przestrzen w ichimoku 1W nie wykluczam wzrostu do 9.7. Dodajac analize nastrojowa: musi spadac bo to nie naturalne, tym bardziej ;-) Jesli zamkniemy 1d na takiej swiczce jak w tym momencie to moze nawet longa na xtb postawie ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » niedziela, 19 maja 2019, 12:02

poszły konie... :D
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » niedziela, 19 maja 2019, 12:32

virtualdeamon pisze: niedziela, 19 maja 2019, 11:02Dopiero po tym mozolna wspinaczka na nowe ATH.
a kiedy ostatni raz było ATH ? :roll:

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » niedziela, 19 maja 2019, 12:48

Po dłuższej obserwacji wątku chciałem podrzucić wam kilka luźnych przemyśleń.
- Wyckoff, new chyba jako jedyny podchodzi do tego pod kątem psychologii(o czym sam pisał wyraźnie), która kryje się za tym schematem reszta zdaje się tego nie rozumieć, kreski to tylko kreski można je dopasować jak komu wygodniej dlatego duża część z was go hejtowała
- zapomnieliście o podstawach, przez to że wzrost był paraboliczny, korekta nie sięgnęła dołka na 1D(6750 Binance) mimo że była duża pod kątem % spadku. Dziwne, że walicie na lewo i prawo kwotami gdzie dojdzie spadek skoro technicznie dalej jest uptrend(obecny dołek do przebicia to 6913, wtedy można mówić o odwróceniu trendu). Oczywiście mówię tylko o analizach dotyczących dłuższego okresu czasu, bazujących na 1D.
- zafiksowanie się na kwotach i wpadanie w pułapkę liczb(grupa - musi rosnąć, grupa - musi spadać). W dupie z tymi wartościami, nie powinno was to interesować poza określeniem punktów, w których coś może się wydarzyć. Jak dla mnie cena może być jakakolwiek, byle bujało na tyle wyraźnie, by grając ostrożnie(przebicie ostatniego szczytu) wyłapać 50+% całego ruchu od dołka do górki(przebicie ostatniego dołka). Ja trzymam swoją pozycję od 8 lutego, przesuwając sobie SL'a.
- analizowanie dłuższych TF, wraz z wzrostem długości okresu czasu, wzrasta ilość zmiennych, które mogą wpłynąć na kurs dlatego bez urazy ale macie małe szanse na spełnienie wrzucanego scenariusza.

edit: Co do kursu, oczekuję większej reakcji w okolicach 8220(binance), znajduje się tam linia spadkowa poprowadzona po dwóch ostatnich szczytach, drugi punkt to 7860, czyli dolna linia trójkąta symetrycznego, do którego wrócił kurs(z tym, że wyszliśmy z tego trójkąta dołem więc niespecjalnie zwracam uwagę na samą formację).

Ten post nie ma na celu wyrzucanie komukolwiek bo wszyscy popełniamy błędy kwestia wyciągać z nich wnioski. Żeby nie było tak poważnie to załączam jeden z moich ulubionych bitcoinowych obrazków.
Obrazek

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 19 maja 2019, 13:16

@dybik08 Pomyłki i niepomyłki...
1.Wyckoff to nie jest jedyna figura AT która mówi o psychologii. CAŁE AT o tym mówi. Z tego też powodu AT nie przewiduje dodruków i ciężko stosować AT na gównorynkach z małym obrotem bez dużej liczby "graczy".
2.To zależy na jaki rynek patrzysz mówiąc o denku... Patrząc na USDowe "kant-ory" to bez problemu doszła a nawet przebiła. Patrząc na KANTory w dodrukowywanym thetherze to tak racja.
3. Po prostu nie patrz na ultrasówmegahossy którzy mówią o milionie za miesiąc... Manipulant też powie że sprzedał jak kupił :)
4.Wbrew pozorom w dłuższych okresach czasu przy głębokich rynkach wszystkie "zewnętrzne czynniki" się uśredniają. Przykład? Złoto, czy indeksy. Innym jest pytanie czy BTC to głębokie rynki...

Wg mnie nie można za grosz ufać i patrzeć na rynki theterowe... Warto patrzeć na zależność między nimi. Widać że można łatwo rypnąć pare baniek i zasypać rynek USDkowy a theterowy jest zasypywany dodrukami... Binancea i Bitfinexa należałoby de facto wywalić z analiz z racji thethera i hacka...

Weteran
Posty: 7651
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2823
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » niedziela, 19 maja 2019, 13:19

dybik08 pisze: niedziela, 19 maja 2019, 12:48analizowanie dłuższych TF, wraz z wzrostem długości okresu czasu, wzrasta ilość zmiennych, które mogą wpłynąć na kurs dlatego bez urazy ale macie małe szanse na spełnienie wrzucanego scenariusza.


"wszystkie timeframy klamia, ale te wyzsze klamia mniej"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9225
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 19 maja 2019, 13:32

Odbicie procentowo prawie ideantyczne do spadku :D
Spoiler:
Spoiler:
Teraz ten trójką już bardziej legitnie się klaruje :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 19 maja 2019, 14:31

Porównując proporcje procentowe/czasowe z ostatniej bańki i tej, która może się wydarzyć nie można nie zauważyć rażącego podobieństwa w poszczególnych ramach czasowych. Ze względu na większą dynamikę wzrostową w tej fazie niż ostatnio, oraz wszechmocny Tether można założyć, że obecna bańka może być o wiele bardziej dynamiczna, ostrzej paraboliczna, bezlitosna dla misiów, łapaczy dołków i mało racjonalna. Fundamenty mamy co raz mocniejsze, poważne instytucje zaczynają wchodzić pomału w ten światek, będą otwierane nowe platformy handlu dla klientów instytucjonalnych, do tego dochodzi wykładniczo zwiększona adopcja, nowe, proste, zrozumiałe interfejsy dla zwykłych "zjadaczy chleba", co raz większa świadomość społeczna, co raz więcej ludzi na świecie będzie pragnęło "jednego bikojna".

Wszystko to sprawia, że aktywo do tej pory skupiające małe grono geeków, fanboyów nowych technologi czy po prostu maniaków, przyciąga co raz większą liczbę nowych, aż wkrótce będzie może miało szansę wejść do FAKTYCZNEGO mainstreamu gdzie każdy wasz "Somsiad" będzie wiedział o co z tym "bikojnem" chodzi i go posiadał. To są takie luźne przemyślenia, proszę nie brać tego do siebie. Szansa na takie coś jak i każdy inny scenariusz zawsze istnieje.



Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości