Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
30
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » czwartek, 7 lutego 2019, 12:51

Odniosę się do postu @ekonokomik z innego wątku, bo trochę inaczej to widzę, a dla tego kto czyta moje wpisy w tym wątku nie będzie to zbytnim zaskoczeniem.
ekonokomik pisze: środa, 6 lutego 2019, 00:05Jesteśmy po 4 czy 5 bańkach na BTC w ciągu ostatnich 8 lat, z czego dwie ostatnie były dość znane i głośne. Jak wiadomo, zasada "tym razem będzie inaczej" w przypadku BTC nie sprawdza się prawie nigdy.
Logicznym i domyślnym przewidywaniem jest więc kolejna bańka.
Tym razem jest a raczej inaczej dopiero będzie. Czemu? – gdyż po raz pierwszy rynek BTC przeżywa korektę całego cyklu, poprzednie dwie to były to tylko korekty stopnia głównego. I jeszcze niedawno nie było nawet jasne, czy młody rynek BTC korektę tak wysokiego stopnia falowego przetrwa ale wydaje się, że obecnie jest już na to ponad 50% szansa.
Wg poniższego wykresu czas trwania dwóch korekt stopnia głównego to ok. 61,8% czasu trwania dwóch hoss stopnia głównego z lat 2010-2011 i 2011-2013 (liczone od ekstremum do ekstremum). Możliwe, że jest to już pewna specyfika rynku BTC, a tak długi czas trwania korekt spadkowych związany jest też z powtarzającym się sporym zniesieniem wcześniejszych fal wzrostowych – rynek młody, z niepewnymi fundamentami. Ostatnia hossa trwała ok. 34 miesiące, czyli wg powyższego schematu bessa tego samego stopnia nie powinna zająć mniej czasu niż 21 miesięcy. Jednak po zakończeniu elliottowskiej wzrostowej piątki z okresu 2010-2017 i trwającej ok. 89 miesięcy, rynek BTC od grudnia 2017r. znajduje się w bessie stopnia cyklu, która wedle powyższej proporcji może potrwać ok. 55 miesięcy, czyli nawet do 2022r. Jeśli w trakcie trwania tak długiej bessy, rynkowi nie uda się wyjść ponad obecne ATH to i tak docelowo będzie skazany na zejście poniżej 1,2 k$ aby i głębokość trwającej korekty stopnia cyklu była dla EW satysfakcjonująca ;-).

Obrazek

Niezależnie od powyższego, rok 2022r. (lub 2021r.) wydaje się kluczowy dla rynku akcji w US, gdyż w przypadku tego rynku wykres powinien osiągnąć ekstremum ale maksymalne. Obecnie rynek US znajduje się w 4 fali stopnia głównego w ramach ruchu wzrostowego stopnia cyklu od 2009r. I tak w 2022r.:
- czas trwania cyklu wzrostowego od 2009r. wyniesie 13 lat
- czas trwania supercyklu wzrostowego od 1932r. wyniesie (89 + 1) lat
- czas trwania wielkiego supercyklu wzrostowego od 1789r. wyniesie 233 lat

Jeśli powyższe niezależne wywody mają sens to w najbliższych latach rynki akcji w US i BTC mogą zacząć pozostawać nawet we wzajemnej ujemnej korelacji… A może już tak się dzieje od pewnego czasu?

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 7 lutego 2019, 13:12

@Fibo a co z tą korektą po bańce 2013 roku. Tam było 80% aż, a mimo to rynek się podniósł i zrobił nowe ATH w tym samym roku, to nie burzy jakoś układu falowego trochę? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 7 lutego 2019, 13:25

@anagamidev @Fibo
Do dzisiaj nikt mi nie podał ani jednego przykładu "korekty całych wzrostów".

Jeżeli ktoś myśli, że o ile fundamentalnie nic się nie zmieni na Btc a mimo to bessa potrwa jeszcze 4 lata (i dodatkowo zobaczymy ceny typu 200$) to niech się zastanowi jeszcze raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » czwartek, 7 lutego 2019, 13:27

anagamidev pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 13:12@Fibo a co z tą korektą po bańce 2013 roku. Tam było 80% aż, a mimo to rynek się podniósł i zrobił nowe ATH w tym samym roku, to nie burzy jakoś układu falowego trochę?
A czemu ma burzyć, bessa 2013-2015 była dopiero 4-ką stopnia głównego w ramach cyklu 2010-2017
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 7 lutego 2019, 13:37

@Fibo ale to co cena musi wrócić do 0.01$, żeby zrobić korektę całych wzrostów i żeby mogła zacząć się kolejna hossa? Bo trochę tego nie rozumiem. Dla mnie taki duży spadek to reset całego rynku, po którym należałoby już liczyć całkiem nowy cykl już niezależny od poprzedniego.
14. Etapy rozwoju hossy wg teorii fal:

Po hossie przychodzi czas na bessę. Bessa przebiega w 3 krokach, a każdemu etapowi towarzyszą charakterystyczne emocje.
Fala a to pierwszy etap spadku, który rozpoczyna się jeszcze w optymistycznych nastrojach. Inwestorzy, niezależnie od wiedzy i giełdowego doświadczenia, traktują rozpoczynające się spadki jako świetną okazję do kupna. Ze spółek napływają wręcz świetlane prognozy rozwoju.
Pozytywne oczekiwania doprowadzają w końcu do wzrostów. Jednak Fala b okazuje się jedynie pułapką. Potrafi zakończyć się bardzo gwałtownie.
W tym momencie rozpoczyna się fala c. Jest to etap najbardziej wyczerpujący finansowo i psychicznie inwestorów. Wcześniejsze optymistyczne oceny przyszłości nie zostają potwierdzone w danych finansowych spółek i wskaźnikach gospodarczych. Mało tego, w trakcie kontynuacji spadków na rynek dociera coraz więcej negatywnych prognoz na przyszłość. Inwestorzy boją się kontynuacji spadków i choć wiedzą, że sprzedają akcje poniżej jej rzeczywistej wartości, wolą ograniczyć straty. W tak fatalnych nastrojach po wielu miesiącach lub latach docieramy do dna bessy, by znowu rozpocząć pięć kroków hossy.
żródło



W zasadzie patrząc na te dipy na bitfinex do 0 i później do 100, to takich resetów to było już mnóstwo całego cyklu :D
Spoiler:
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 7 lutego 2019, 14:18

@Pleasek89
I nie podadza ci bo korekta calych wzrostow bylaby wartoscia ponizej dolara :) a to niemozliwe. A 80 czy 90% to nie jest jednak 100 :mrgreen:

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » czwartek, 7 lutego 2019, 14:35

anagamidev pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 13:37W zasadzie patrząc na te dipy na bitfinex do 0 i później do 100, to takich resetów to było już mnóstwo całego cyklu


reset całych wzrostów pojawia się wtedy, gdy podczas bessy ludzie widzą paradygmat w stylu "bessa na bitku to -80%, a potem ATH", w 2011 i 2013 roku tego jeszce nie było, ktoś pisał, że nastroje były skrajnie negatywne, bo nie istniał paradygmat, a obecnie mamy dziesiątki influencerów i każdy, jak mantra, powtarzają, że halving i ATH niedługo, bo tak było wcześniej, wydaje mi się, że reset całego cyklu w takich nastrojach może wystąpić, czego się mocno obawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 7 lutego 2019, 14:40

@leszek555
Podajesz solidne argumenty, ale bardziej do tego, że czeka nas wydłużona bessa (np. dołek przy cenie 1/2k lub niżej a szczyt ewentualnej bańki np. w 2023r.) niż do korekty całych wzrostów. Poza tym o jakich ramach czasowych i cenie mówimy, żeby kwalifikowało się to na korektę całych wzrostów?

Gdyby fundamentalnie na Bitcoinie nic się nie zmieniło a cena stałaby po 200$ to widzielibyśmy chyba masowe napady na banki w celu pozyskania dodatkowych środków na kupno Bitcoina.

Poza tym nie wierzę w to, że po dwóch bańkach w 2011r. i w kwietniu 2013r. w czasie kolejnej bessy nikt nie wierzył w to, że Bitcoin się nie odrodzi. "Fool me once..."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 7 lutego 2019, 14:45

@leszek555 z drugiej zaś strony zauważ, że w crypto jest coraz więcej osób. Przy sporym spadku cen jedni już nie będą w ogóle sprzedawać, bo w zasadzie im będzie wszystko jedno, inni będą kupować, ot choćby w nadziei, że może jeszcze coś z tego będzie. I przykładowo przy 1$ na pewno znajdzie się milion osób, które spokojnie lekką ręką zainwestują 100-1000$, a nie ma nawet tyle 'bitkoniów' :D Poza tym kupując na 1$ już przy jakimś dead cat bounce do 10$ to już jest 1000% zysku :D Tak samo przy spadku do 1k$ to już przy odbiciu do 2k$ jest 100% i mnóstwo osób będzie tam łapać tak czy siak :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 7 lutego 2019, 14:46

Dovakhiin pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 14:18I nie podadza ci bo korekta calych wzrostow bylaby wartoscia ponizej dolara a to niemozliwe. A 80 czy 90% to nie jest jednak 100
@Pleasek89
Nie podadzą, bo nic takiego nigdy nie miało miejsca w historii żadnego rynku.


Ja znam jeden wykres :D



P.S.

Jak nawet fale ładnie widać:

Ostatnio zmieniony czwartek, 7 lutego 2019, 14:50 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 7 lutego 2019, 14:49

@ergorg
Aaaa tak, teraz czeka nas długa konsolidacja na poziomie 0.

Czytałem tu już o porównaniu do tulipanów czy Enronu, więc jak najbardziej Bitcoin za 50$ możliwy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 7 lutego 2019, 14:55

leszek555 pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 14:35reset całych wzrostów pojawia się wtedy, gdy podczas bessy ludzie widzą paradygmat w stylu "bessa na bitku to -80%, a potem ATH", w 2011 i 2013 roku tego jeszce nie było, ktoś pisał, że nastroje były skrajnie negatywne, bo nie istniał paradygmat, a obecnie mamy dziesiątki influencerów i każdy, jak mantra, powtarzają, że halving i ATH niedługo, bo tak było wcześniej, wydaje mi się, że reset całego cyklu w takich nastrojach może wystąpić, czego się mocno obawiam
ciekawie napisane, sporo w tym prawdy, ale tak patrząc to może to też zadziałać w drugą stronę: przyjmijmy jakby BTC odbił powyżej 6000$ i na pewno u tych nieprzekonanych zapaliłaby się lampka "a może to jednak prawda i urosło tak to jednak idziemy na to nowe ATH więc i ja się załaduje" to by napędzało dalsze wzrosty (szczególnie, że informację są w głównej mierze pozytywne co do przyszłości BTC)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 7 lutego 2019, 14:56

@ergorg czyli porównujesz BTC z Bitconnectem? Słabo, słabo. Notebene ja ciągle mam jakieś małe ilości BCC, kupiłem tak na wszelki wypadek, może kiedyś odbije, a dużo nie straciłem, parę dolców :D Ogólnie niech Bitcoin nawet spadnie do 1$, to później tylko więcej z tego się zarobi, 2-4 lata minie jak z bicza trzasnął, a przy 100$ już będę milionerem :D ja nie biorę pod uwagę śmierci BTC, daję na to 0.01% szans. Zresztą on jest jak feniks, więc nawet śmierć nie jest mu straszna :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 7 lutego 2019, 14:57

@anagamidev, jakie porównuje? Ktoś chciał rynek który miał korektę całego cyklu to wrzuciłem.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 7 lutego 2019, 14:58

ergorg pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 14:46 Jak nawet fale ładnie widać:

Ależ Panie, gdzie Elliottowska trójka na 0.07 BTC? jak to tak po jednym supercyklu odpuścić :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 7 lutego 2019, 14:59

ergorg pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 14:57@anagamidev, jakie porównuje? Ktoś chciał rynek który miał korektę całego cyklu to wrzuciłem.

tyle, że to upadły projekt a tu chyba chodzi o działające i rozwijające się "aktywa"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 lutego 2019, 15:11

BitJanusz pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 09:51Przyjacielu, muszę się nie zgodzić Kiedy walą kilka dni pod rząd w dół (zobacz np ZRX czy XLM właśnie) i nagle pojawiają się pierwsze wystrzały, to możesz praktycznie w ciemno obstawić kolejne. Wpakowałem się w XLM widząc ZRX i RVN - ładnie zgarnąłem scalpa DT, bo podążył za nimi w ciągu kilku h. Dla BTC czasem rzeczywiście to nic nie znaczy, ale wg mnie XLM czy ZRX to nie są totalne śmieci a raczej topowe alty i ich odbicia (jakże tajemniczo synchronizowane ) są jakimś argumentem
No to przeczysz Kolego sam sobie. Najpierw odnosisz to jako znak, że na BTC podziała:
BitJanusz pisze: środa, 6 lutego 2019, 23:48 Śledzę różne alty i na kilku właśnie pojawiły się odbicia (ZRX, WAN, RVN, BAT) a przeciągnięto je konkretnie po podłodze na przestrzeni kilku dni. Wydaje mi się, że to znak, że btc może szykować się do lokalnego odbicia w kierunku co najmniej 3900$.
Ja odpowiadam, że nie mają wpływu na BTC, a Ty w cytowanym już powyżej poście:
BitJanusz pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 09:51Dla BTC czasem rzeczywiście to nic nie znaczy
Więc jednego dnia znak, drugiego nic nie znaczy? Rozstrzygnij może ostatecznie?

Wg mnie NIC dla BTC nie znaczą wzrosty altów z niższej półki niż topowe. Niemal każdego dnia w top 100 znajdą się wzrosty po kilkanaście % lub więcej, obojętnie gdzie BTC idzie. A im bardziej rozszerzasz listę, to więcej fluktuacji. Patrząc kilkaset walut niemal w każdym dniu, jakby mocno BTC nie szedł w dół czy bok, będę pompy po kilkaset czy kilka tysięcy % i nie mają żadnego znaczenia. Na wielu shitach wzrost typu 1000% odbywa się na wolumenie, za jaki nie zjesz obiadu w zwykłej restauracji. 8-) To jest bardzo zabawne oglądać czasem największe wzrosty i spadki na pełnej liście na marketcapach. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 7 lutego 2019, 15:16

@leszek555
"reset całych wzrostów pojawia się wtedy, gdy podczas bessy ludzie widzą paradygmat w stylu "bessa na bitku to -80%, a potem ATH", w 2011 i 2013 roku tego jeszce nie było"

Nie chce mi się w to wierzyć, że wszyscy jak jeden mąż w 2014/2015r. stwierdzili "to koniec, pakujemy się, wychodzimy i nigdy więcej nie wracamy". O ile strach po korekcie wzrostów z 2011r. jest dla mnie zrozumiały, bo pierwszy raz w historii rynek doświadczył tak dużych wzrostów i faktycznie nikt nie wiedział co się dalej wydarzy o tyle po dwóch kolejnych bańkach mając już potwierdzenie, że to aktywo przechodzi przez cykle dużych wzrostów i korekt -80%% już nie jest.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » czwartek, 7 lutego 2019, 15:17

@Pleasek89

problemem w tej dyskusji jest chyba definicja "korekta całych wzrostów", bo dla @Fibo oznacza to chyba kilkuletnią bessę i dołek poniżej 1.2k$, co napisał w swoim poście: "nawet do 2022r. Jeśli w trakcie trwania tak długiej bessy, rynkowi nie uda się wyjść ponad obecne ATH to i tak docelowo będzie skazany na zejście poniżej 1,2 k$".
tu chyba nie chodzi o to, aby zrobić korektę do 1 dolara, tylko właśnie długą, żmudną bessę i dołek poniżej bańki z 2013.
Z jednej strony rozmowy o tym świadczą, że jestesmy już w zaawasowanej fazie bessy, z drugiej strony naganiacze w social mediach nadal sa aktywni, co budzi we mnie ogromny niepokój, do tego informacje o bakktcie, ETFach i potencjalnym kryzysie. Jest tyle zmiennych, że wydaje się niemożliwe prawidłowe wytypowanie zachowanie kursu w najbliższych kilkunastu miesięcach.
Pleasek89 pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 15:16Nie chce mi się w to wierzyć, że wszyscy jak jeden mąż w 2014/2015r. stwierdzili "to koniec, pakujemy się, wychodzimy i nigdy więcej nie wracamy"


Nie było paradygmatu, że -80% i wracamy na ATH, nastroje były dużo gorsze, bo fundamentalnie działo się gorzej, upadek mtgoxa, zamknięcie silk road, było dużo prościej, aby rynek się oczyścił, bo były ku temu argumenty. Jestem skłonny pisać tezę, że negatywne newsy pomagają w zakończeniu bessy. Latwiej jest się ludziom wyleszczyć, a teraz? Co chwilę budowanie nadziei ws ETFów, bakkty, naganianie, że ATH soon. Wolumen jest bardzo słaby, bo wiele ludzi nadal holduje swoje coiny.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 lutego 2019, 15:26 przez leszek555, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 lutego 2019, 15:21

Co do EW, skoro zjazd w 2013 po pierwszej bańce o wielkości ok. -83% (dane Stampa) był uznany jako nie już po szczycie fali 3 "dużego" cyklu (czyli 4 jego falę) ale jakąś jej korektę na drodze do szczytu 3 fali ok 1200$ kilka miesięcy potem, to czy jakby teraz, po zjeździe -84%, poszło podobnie jak wtedy ponad +2500% od dołków po "korekcie" po szczycie kwietnia 2013 - czyli do cen rzędu 78000$ (dołek Stampa obecny x 2500%), to by było wszystko w porządalu i byłaby to wszystko fala 5? :)

Pęknięcie bańki o rozmiarze ponad -80% może być dla EW nadal "tylko" korektą, jeśli nie wyjdzie pod szczyt poprzedniej fali (w cyklu wzrostowym)?

Czy po prostu w 2013 EW kompletnie nie potrafiło opisać zachowania kursu BTC i dopasował na siłę wydarzenia do struktury falowej, z której nie wyjdzie, że EW nie opisuje zawsze prawidłowo każdego momentu wykresu? ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 lutego 2019, 15:24 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: shinya56 i 52 gości