Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 listopada 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Karambik » środa, 14 listopada 2018, 22:38

Witam wszystkich jestem nowy i chciałbym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami. Od dłuższego czasu obserwuje Bitcoina oraz forum i wydaje mi się, że dzisiejszy spadek był wypadkową tudemunowego nastawienia co do BTC przy jednoczesnym długotrwałym spadku zainteresowaniem kryptowalutami w ogóle na świecie. Mam wrażenie, że sporo użytkowników tego forum przed dzisiejszym spadkiem miało przekonanie że BTC jest już po tak niskiej cenie że już może tylko rosnąć. Jednakże obserwując zainteresowanie BTC na świecie miałem wrażenie że jest zupełnie na odwrót. Np. analizuje od kilku miesięcy popularność słowa "bitcoin" na google trends i widzę że od szczytu bańki praktycznie non stop spada. Co więcej popularność tej kryptowaluty wg. tej metody to dziś zaledwie 7% wobec tego co było przy szczycie. Obecnie nawet termin Kardashian ma więcej wyszukiwań w google trends niż BTC. Wydaje mi się, że jeżeli jakieś przereklamowane nazwisko jest bardziej popularne niż "nasza genialna waluta przyszłości" to coś tu jest nie tak. Jeżeli nie będzie zainteresowania BTC na świecie to jego cena nie będzie rosła bo kapitał nie będzie napływał. A cena 6200 przy braku napływu kapitału wcale nie musiała być niską ceną tylko tak naprawdę maximum tego co na ten moment stać BTC.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » środa, 14 listopada 2018, 22:46

@koparki, a dash lepiej odrabia spadek dzisiejszy niż btc.

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: odoja » środa, 14 listopada 2018, 23:13

kozaki_wiesi pisze:
odoja pisze: ci co mówią , że nie będzie ath, zywczajnie w świecie są marmoladami
A tych co wierzą jak nazwiesz?
Za rok możemy obudzić się z groszowym btc i innym tokenem na tronie. Taki plot twist nawet by pasował bo jest mało spodziewany
No, są pesymistami? Nie wiem...jak btc będzie warty tylko "grosza" a inny będzie na tronie, niech tak się stanie. Świat czyli ludzie nie lubią stagnacji, szczególnie technologicznej stagnacji, wszystko jeszcze może ulec zmianie. Jestem na nie otwarty ;).

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » środa, 14 listopada 2018, 23:17

Zapowiada sie ciekawie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 14 listopada 2018, 23:20

Na Stampie na 1M przebiliśmy linię trendu wrostowego:



Jak tak czytam, to wydaje mi się, że jestem jedynym misiem na forum. :mrgreen:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 14 listopada 2018, 23:25

@Bit-els, no bo to będzie w przyszłości paypal 3.0 a masternody to udziałowcy do dywidendy. Za chwilę evolution, kto ogarnia okazję to akumuluje. BTC przy dashu to śmieć jesli chodzi o możliwości techniczne , w dash udziałowcy(masternode) tworzą zdecentralizowane głosowania nad kierunkiem rozwoju projektu podczas gdy na bitcoinie rozgrywają się wojenki i głupie decyzje rozwojowe które płodzą forki i walki o moc. Dziwne są te sympatie mas do btc , dziwne że jeszcze nic go nie zdetronizowało oby nie był to ripple-pseudokryptowaluta.
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 14 listopada 2018, 23:26

ergorg pisze:
Jak tak czytam, to wydaje mi się, że jestem jedynym misiem na forum. :mrgreen:
a prap0n to co :D ?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » środa, 14 listopada 2018, 23:27

Kluka pisze:
mudol pisze:
Kluka pisze: Taki upadek poprzez odejscie sily kopiacej z BTC (i co za tym idzie zapetlenie sie i upadek btc) pociagnalby swiat 1001 bezwartosciowych altow za soba na dno i oczyscil rynek.
Ale wiesz, że i tak potem powstałoby kolejne 1001 megacudownychfutrystycznychkosmicznokurnajaniemogemegaszybkich coinów? Co miałoby dać takie oczyszczenie?
Trzebaby bylo sie zastanowic dlaczego one powstaly. Pierwszy byl LTC - wprowadzal wiekszy limit bloku i czesciej wypadajaca bloki. Ogolnie narodzilo sie tyle innych bo BTC nie byl rozwijany jak powinien byc. Np. gdyby byly wprowadzone smart contracty nie byloby ETH. Gdyby byl szybki i mial pojemne bloki (0-confirm i wiekszy limit bloku) przez te lata zyskalby sporo wieksza uzytecznosc i adopcje. I nie mowcie mi ze taki lancuch zajmuje miejsce w czasach gdy na mining marmowane jest tyle pradu i kazdy moze sobie wrzucic bezsensowny godzinny filmik z unboxingu sowjej nowej klawiatury na YT w 4k ;)

Pierwszy był wg mojej wiedzy zapomniany juz dzisiaj Namecoin (NMC), którego kopało się kopiąc BTC i który zapewniał jakiś system domen (niestety nie mam technicznej wiedzy)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 14 listopada 2018, 23:33

zdecentralizowany dns - genialny projekt i niebezpieczny krok dla cenzury bo to szło w kierunku zdecentralizowanego internetu. Namecoin przypomina nam że wiele obecnych projektów , mimo że wydają się genialne to mogą się wyzerować i praktycznie przestać istnieć.
---

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » środa, 14 listopada 2018, 23:36

@ergorg, ale wiesz, że to nie jest cały wykres BTC? Jakbyś miał dane w pierwszej bańki to linie byś zupełnie inaczej wyrysował. Poza tym uważam, że linia w tak dużej skali powinna być dużo... grubsza :D. Bo jest większa bezwładność w tej skali. Równie dobrze może odbić dopiero z poziomów 4k, a na wykresie będzie to nieduży punkcik pod tą linią.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » środa, 14 listopada 2018, 23:55

Wrzucam coś na szybko z racji godziny... Ogólnie to w skali log podobnie jest jak z przewidywaniem pogody, raz na jakiś czas się uda :

https://www.tradingview.com/x/AgrYpyGS/

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » czwartek, 15 listopada 2018, 00:46

ergorg pisze: Na Stampie na 1M przebiliśmy linię trendu wrostowego:
Jak tak czytam, to wydaje mi się, że jestem jedynym misiem na forum. :mrgreen:
A na bitfinexie jeszcze daleko. Wole sie ta gielda kierowac lepiej sie sprawdza w moich analizach;)

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: tarpan » czwartek, 15 listopada 2018, 00:58

Na Stampie w 15M widać oRGR. Jeśli się zrealizuje to zasięg >5850, co wypada gdzieś między 0,5 a 0,618 FIBO czyli jak najbardziej możliwe
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 listopada 2018, 00:58 przez tarpan, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 15 listopada 2018, 01:01

Obrazek
and the rest is history :)
jak się sprawdzi jak poprzednio to propsy dla gościa :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 15 listopada 2018, 06:55

Zawsze jest rodzynek w tym naszym zakalcu ;-)
https://coinmarketcap.com/currencies/nasdacoin/
300% w 1 dzień.

Dodano po 11 minutach 28 sekundach:
Dzienny rsi 15. Najniżej od 7 lat

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 15 listopada 2018, 07:13

mudol pisze:No to leci
baggins pisze:no to mamy ostatni bastion byków 5900-6100 dotkniety, potem otchłań gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów...
damczech pisze:Nie ma się z czego cieszyć, padło wszystko.
CounterStrike pisze:Wszystko się sypie.
1235674 pisze:Co tu gadać, sytuacja jest słaba
BitJanusz pisze:nie ma zmiłuj
ducatus pisze:Matko i córko...
Obrazek
new06 pisze:
baggins pisze: nie ma szans
Zależy czy obecne wsparcie wytrzyma. Jeżeli w ciągu trzech następnych godzin puści (zamknięcie 4H), to będziemy mieli pewnie szybki zjazd do kolejnego wsparcia, które jest na 4,8-4,9 k.

Obrazek

PS na m15 świece niezdecydowania, żadnych młotków, itd. Kto wie...
soulnecturn pisze: Cześć miśki - kupa czasu :)

Ja tylko na szybko przedstawić moje niezmienne zdanie :P
Dzisiejszy spadek moim zdaniem to zaczątek zabawy wahań w aktualnych poziomach. Dopóki nie zejdziemy poniżej pewnych granic (na rysunku fioletowa) nie ma co myśleć o większych spadkach i tyle. Aktualnie bym raczej wykorzystał takie kilkuset dolarowe spadki po grę - założę się, że w kilka dni będzie ponownie w okolicach ostatnich dni poziomów ;)

Wg mojej teorii albo dojdziemy spadkiem do fioletowej po czym jazda ku górze (chyba że jeszcze jakiś retest dla pewności) albo spokojnie małymi (jak dzisiaj) wahaniami +/-10% dojdziemy do tej linii pod koniec stycznia. Ot takie opcję widzę - jeżeli nic grubego (takiego naprawdę grubego) się nie stanie ;)

Taka sytuacja:
Popatrzcie ile było prób przebicia tego wsparcia, poczynając od okolic 2013, ale jak marne one były w porównaniu do bańki z 2017 roku. To jest trochę tak jak jakby zrzucać metalową kulę na szklaną podłogę i w końcu wziąć zamach z ogromnej wysokości. Może wytrzyma, ale trzeba brać pod uwagę, że ta linia prosta jest w rzeczywistości eksponencjalnym wzrostem. Zaś bańka na BTC z końca 2017 - eksponencjalnym wzrostem na eksponencjalnym wzroście. Był czas, że wierzyłem w tę krzywą, bowiem jest ona poparta wieloletnim trendem. Tylko, że trzeba sobie zdać sprawę, że nigdy wcześniej nie była testowana w takich warunkach.

U mnie jesteśmy jak na razie na krańcu trójkąta:
Obrazek
Tyle, że przy okazji przebiliśmy najniższy poziom w tym roku i oswajamy się ze strefą ewentualnego wsparcia, zbudowaną na dwóch poziomach 5100-5464$. Jakkolwiek pisałem już, że według mnie te poziomy nie będą stanowić żadnego wsparcia, bo są już w całości zdyskontowane w podstawie tego trójkąta i w lokalnych dołkach w okolicach 6000$, które miały kilkukrotnie miejsce. Nie wydaje mi się, że rynek zidentyfikuje te poziomy jako istotne i w ogóle odrębne od podstawy trójkąta. Ale może to zbyt pochopne założenie i właśnie zaczyna się odbicie lub kolejny trend boczny w tej strefie? Ja w to nie wierzę i będę dążył do spiramidowania pozycji na jakiejś lokalnej górce.
Obrazek
Górny bok trójkąta byłby dobrą okazją na to.
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 listopada 2018, 07:15 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 15 listopada 2018, 07:13

Bit-els pisze: Dzienny rsi 15
A zakupow jakos nie widac :-(
Ja caly czas bylem zwolennikiem RtN. A potem , po nim, spodziewalem sie znacznie glebszych spadkow niz 5,5 czy nawet 5k. Tym samym scenariusz, ktory jest rozgrywany jest dla mnie mglisty i nie mam opinii na jego temat. Biorac pod uwage brak zakupow - nie jestem odosobniony. Dlaczego nikt nie kupuje na tej "promocji"?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 15 listopada 2018, 07:17

Bo wszyscy kupili za 6000$, 6500$, 6200$, 6150$, 6350$... I teraz niefajnie się czują. Wobec tego albo czekają jeszcze na wzrosty, na stracie, albo strzeliły im stop lossy i nie wiedzą co robić - bo okazja i dno miała być przecież na 6000$, 6500$, 6200$, 6150$, 6350$. Zresztą nie tylko spekulanci mają twardy orzech do zgryzienia, sprzedających holderów czeka jeszcze pewnie cała masa i podejmą decyzje na dniach (mówili, że nie sprzedadzą, dopóki byli oswojeni z podłogą na 6000$, ale myślę, że wielu jeszcze raz przemyśli swoje decyzje).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 15 listopada 2018, 07:25

domator pisze: Dlaczego nikt nie kupuje na tej "promocji"?
Kupuja tylko ze plankton jest za maly wobec zorganizowanej grupy zrzucajacej :)

Pisalem juz pare miesiecy temu ze alty poszly jako pierwsze, poniewaz potrzebny byl kapital na zrzuty na btc. Dlatego alty teraz az tak mocno sie nie ruszyly, cala kapital dziala obecnie na "operacji" BTC - a wyglada to dopiero na jej poczatek. Nie zatrzymuje sie kursu BTC na 2 miesiace zeby zrobic zrzucik o 1000$. To jest poczatek czegos glebszego.

Ci ktorzy zrzucaja nie sa idiotami ktorzy dadza kupic wam za 5.8k a sami straca. Zostal zaangazowany duzy kapital - i od tej drogi moim zdaniem nie ma juz odwrotu. Zostala rowniez poniesiona inwestycja w celu wygenerowania strachu i zmiekczenia orderbooka w drodze na dol.

Powinno niedlugo przyjsc male odreagowanie, conajmniej 200$.
O ktorej jest ten hard fork bch?
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 listopada 2018, 07:46 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: darqs » czwartek, 15 listopada 2018, 07:34

prap0n pisze: O ktorej jest ten hard fork bch?
https://cash.coin.dance/

tu można śledzić

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: shinya56 i 52 gości