KAS żąda baz danych transakcji

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 23:56

m.m pisze: powoli zaczynają.
I co z tymi kamerkami jak obraz się zgubi albo kamera zniszczy :D...
Wpolicji zawsze są takie awarie kiedy coś miało by świadczyć na moją korzyść.
m.m pisze: termitek12 pisze:
Przejdź do cytowanego posta Im dluzej sie nad tym zastanawiam, tym tragiczniejsze wnioski sie nasuwaja.
bo za dużo wrzucasz do jednego wora, tak się po prostu nie da.
Ten system sam powoli zaczyna zjadać swój ogon poprostu, schemat jest zawsze ten sam dojeżdżamy ludzi,a kraj słabnie po czasie,ludzie ambitni emigrują, na koniec wpadają chłopaki za granicy gdzie są bardziej ambitni i mają kapitał , przejmują "upadłe państwo."
Tak upadło np ZSSR. Po latach takich praktyk stracimy znów niepodległość, systemy totalitarne sie zawalają a tego polskiego to mi nawet powili nawet bronić się nie chce, osobiście mam coraz mniejsza motywację to bronienia tego syfu.
Akcja z KAS to tylko kolejna cegiełka do trumny mojego patriotyzmu.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: redlumek » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 23:57

Jeśli ktoś ma ciśnienie z góry na daną sprawę to ją dociagnie. Zaś w sprawach gdzie jest wybór urzędników i liczy się ich kariera to się idzie po zajmniejszej linii oporu. Wynik to się liczy.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Harey » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 23:59

m.m pisze: Pamiętaj że
wyciągnięcie bazy wszystkich użytkowników a dodatkowo jeszcze ich adresów krypto "jak leci", zamiast wskazanych, w państwie prawa nie przejdzie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:04

Harey pisze: wyciągnięcie bazy wszystkich użytkowników a dodatkowo jeszcze ich adresów krypto "jak leci", zamiast wskazanych, w państwie prawa nie przejdzie.
To jest państwo PiSowkie tu wszystko przejdzie, oni maja w dupie, że buble piszą, prokurator działając w dobrej woli może łamać prawo !!
Naprawdę jak sie zastanowisz ile rzeczy PiS rozmontował to szkoda gadać. Kiedyś w Polsce jeszcze był TK teraz ?
Teraz są politycy PiSu... Nowy KRS politycy PiSu

Dlatego nie ważne ile zasad złamie KAS to PiS mu będzie klaskać bo łapie przestępców.
Myślisz że jak przekroczą uprawnienia i złamią prawo to komuś tam krzywda się stanie ?
My poprostu będziemy schodzić do podziemia, aby nie karmić trola.

PS: Jedyne co cieszy to -12% PiS w ostatnim sondażu.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Harey » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:07

@xbladexx, mój post dotyczył twierdzenia @m.m, a konkretnie:
m.m pisze: przerabiałem na własnej skórze (Tajlandia) może miałem takie "szczęscie", po za tym nie wydaje mi się że państwo z tego tytułu ponosi jakiekolwiek koszty. Pamiętaj że masz umowy międzynarodowe.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: m.m » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:14

Harey pisze: wyciągnięcie bazy wszystkich użytkowników a dodatkowo jeszcze ich adresów krypto "jak leci", zamiast wskazanych, w państwie prawa nie przejdzie.
dlaczego ? jakiś arugment na poparcie teorii. Krzyk i bezsensowne stękanie na forum ma moc oddziaływania gdzieś poniżej zera...

w każdym kraju każda władza znajdzie sposób, to że mamy przepisy nie znaczy że żyjemy w państwie prawa, po za tym jeśli śledzisz media sam widzisz że ludzie którzy powinni rozstrzygać o jego słuszności je po prostu beszczelnie łamią.
xbladexx pisze: To jest państwo PiSowkie tu wszystko przejdzie, oni maja w dupie, że buble piszą, prokurator działając w dobrej woli może łamać prawo !!
Naprawdę jak sie zastanowisz ile rzeczy PiS rozmontował to szkoda gadać. Kiedyś w Polsce jeszcze był TK teraz ?
Teraz są politycy PiSu... Nowy KRS politycy PiSu
jak prokurator za PO łamał prawo było ok, teraz jak łamie prawo jest ble ? TK też łamał prawo i też było ok ? podobnie sędziowie i wielu innych

pewno byli roztargnieni...czy jak to tam było. Masz rację świat się zmienia, kiedyś za 500 tyś kupiłeś całą kamienicę teraz musisz dać 15 mln za dwa mieszkania.
xbladexx pisze: Dlatego nie ważne ile zasad złamie KAS to PiS mu będzie klaskać bo łapie przestępców.
tutaj poproszę solidną podstawę prawną, co konkretnie łamie KAS ?
xbladexx pisze: Myślisz że jak przekroczą uprawnienia i złamią prawo to komuś tam krzywda się stanie ?
nie no co Ty ... zegarek, przeniesie.. gdzieś Ty był przez 8 lat rządów PO ?
xbladexx pisze: My poprostu będziemy schodzić do podziemia, aby nie karmić trola.
nikt Ci nie borni, tylko się pospiesz puki kanały mają włazy. Taka bida w kraju ze niedługo ukradną.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:22 przez m.m, łącznie zmieniany 5 razy.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 3 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: arumi27 » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:14

Panowie a jak jest w przypadku straty czy wyjścia na 0? Czy jako osoba prywatna muszę wówczas tą stratę czy brak zysku rozliczyć by nie mieć problemów ? I jeszcze jedno :: czyli jeśli chodzi o samo rozliczenie za 2017 to sama suma wpłat - suma wypłat w fiat nie wystarczy ? Oczywiście uwzględniając wszystko , konto bankowe ..bankomaty bez karty itp..

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Harey » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:22

m.m pisze: chętnie dowiem się dlaczego
Nie podejmuję się akurat Tobie wytłumaczyć. Musisz mieć podstawy w edukacji, to warunkuje zrozumienie bardziej skomplikowanych zagadnień. Przykro mi.
m.m pisze: puki
m.m pisze: prawa ?
https://sjp.pwn.pl/sjp/poki;2507418.html
https://sjp.pwn.pl/zasady/Stosowanie-lu ... 36490.html

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:28

m.m pisze: tutaj poproszę solidną podstawę prawną.
co z tego, że prawo jest jak jest martwe ?
Od 4 lat urzędnicy finansowo odpowiadają za błędy. Te przepisy były jednak martwe, aż do teraz
https://www.tvn24.pl/lodz,69/urzednicy- ... 52667.html

Dalej są martwe :D... na ilosc urzędasów i błedów to można powiedzieć że dalej przepisy są martwe.
Wiec jaki sens ma postawa prawna jak każdy ma na nią wyjebane.
Dopiero jakby np. PO doszło do władzy to zacznie przypiekać urzędasa ale to chyba nie powinno tak działać co ?
Obecnie jest tak, że układ klepie sie po ramieniu i humbaja, a my dostajemy w dupsko.
termitek12 pisze: Bez poprawy prawa i podatkow tu wszystko bedzie stalo na glowie.
Właście to już stoi na głowie. Minister nie daje prawa do przestrzegania, interpretacje podatkowe są tak zmieniane abyś coraz to więcej płacił.
KAS rząda danych sprzed okresu obowiazywania prawa o zbieraniu danych.
Przepisów o krypto nie ma ale minister wie jakie będą... Daje nam się rozliczyć a potem powie jakie są zasady i bedziemy pierdolić się z korektami.

Tak popatrzysz z zewnątrz to juz jest rozkład czegoś w tym kraju, przecież to nie powinno tak być.
Ktoś chce jakiś zasad ale one są ciągle zmieniane w zależności od humoru urzędasa, co partia to inne.
KAS tylko powierdza jak bardzo można bydło do zagrody zagonić, po krypto będą regularne konta i zwyli kowalscy :D,
wydał więcej niz zarobił JEB KONTROLA kuriewa :D z AUTOMATU... ale nie odrazu ale po 5ciu latach aby CI się odsetki zdążyły nabić - klasyk w PL.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:48 przez xbladexx, łącznie zmieniany 3 razy.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: m.m » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:35

Harey pisze:[
Harey pisze: m.m pisze:
Przejdź do cytowanego posta puki


m.m pisze:
Przejdź do cytowanego posta prawa ?


https://sjp.pwn.pl/sjp/poki;2507418.html
https://sjp.pwn.pl/zasady/Stosowanie-lu ... 36490.html
reklamacje pisz do swiftkey, nie czytam tekstów po korekcie.

post]475127[/post] Nie podejmuję się akurat Tobie wytłumaczyć. Musisz mieć podstawy w edukacji, to warunkuje zrozumienie bardziej skomplikowanych zagadnień. Przykro mi.
Czyli nie umiesz uzasadnić swojej wypowiedzi, ok.
termitek12 pisze: Bez poprawy prawa i podatkow tu wszystko bedzie stalo na glowie. To sa fundamenty panstwa. Wszedzie indziej polacy moga i dzialaja rozwijajac sie, tylko tutaj wieczny marazm ze wszystkim.
jakbyś 2 lata temu kupił akcje spółek skarbu państwa to byś dzisiaj takich rzeczy nie pisał.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Chuck!Norris » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:36

Troszke offtop:

1:52 blad ortograficzny , "niema" zamiast "nie ma" w pismie urzedowym z 1940r.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: m.m » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:41

xbladexx pisze: co z tego, że prawo jest jak jest martwe ?
Powiedziałeś że KAS łamie zasady (nie określiłeś jakie) więc chciałbym wiedzieć jakie, konkretnie bez zbędnej filozofii.
xbladexx pisze: Dopiero jakby np. PO doszło do władzy to zacznie przypiekać urzędasa ale to chyba nie powinno tak działać co ?
PO nigdy nie karało swoich więc nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz że zrobią to teraz / w przyszłości. Po za tym przypominam że to na co narzekasz jest tworem PO a artykuł TVN mówi o okresie w którym rządzili.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:46

m.m pisze: Powiedziałeś że KAS łamie zasady (nie określiłeś jakie) więc chciałbym wiedzieć jakie, konkretnie bez zbędnej filozofii.
Art. 51.

Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym.
Ich działanie łamie konstytucje.
Informacje jakich żądają nie są to informacje "niezbędne w demokratycznym państwie prawnym" bo chcą wszystkich danych każdego użytkownika, wg mnie łamie to ten artykuł konstytucji.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:47 przez xbladexx, łącznie zmieniany 1 raz.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: m.m » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:53

xbladexx pisze: najebać - klasyk w PL.
forum w soczewce.

Ja mam inne zdanie, nie popieram lewactwa, oszustwa i PO zbieram baty, Ty łamiesz regulamin przeklinając ale lecisz zgodnie z propagandą i dostaniesz w nagrodę w postaci cukierka +1.

Nie traktuje tego osobiście, po prostu wykorzystałem okazje, stawiam BTC że rano będę pod kreską.
xbladexx pisze: Konstytucje to na spokojnie ich działanie łamie.
Informacje jakich żądają nie są to informacje "niezbędne w demokratycznym państwie prawnym" bo chcą wszystkich danych każdego użytkownika, wg mnie łamie to ten artykuł konstytucji.
Z tego co wiem nikt nie zna powodu, wszystko to czysta spekulacja. Może w toku danego postępowania dane są akurat niezbędne. Z resztą urzędnicy to w znacznym stopniu platforma która tak lubisz więc nie licz że będę ich bronił. :geek:

po za tym kontratyp pozaustawowy, czyli jak legalnie łamać prawo.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » wtorek, 3 kwietnia 2018, 00:57

m.m pisze: Teraz musisz udowodnić że nie są niezbędne a to nie będzie takie proste.
Akurat BARDZO PROSTE.
Gdyby te dane były niezbędne to państwo by nie mogło funkcjonować.
Czyli adersy/maile/kwoty/daty/....
Ale tu się okazuje że bez tych danych państwo w okresie od 2016-2017 funkcjonowało, zatem te dane nie były niezbędne do jego funkcjonowania.
Szach-mat.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: m.m » wtorek, 3 kwietnia 2018, 01:11

xbladexx pisze: Ale tu się okazuje że bez tych danych państwo w okresie od 2016-2017 funkcjonowało, zatem te dane nie były niezbędne do jego funkcjonowania
niezbędne w demokratycznym państwie prawnym


jeśli prawo nakazuje płacić daninę a Ty tego nie robisz to państwo ma prawo Ciebie karać (pobrać podatek) a by to zrobić musi pozyskać niezbędne informacje. (przepraszam nie umiem tego inaczej przełożyć)

Mimo prostego myślenia masz rację, państwo bez podatków nie będzie funkcjonowało.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » wtorek, 3 kwietnia 2018, 01:35

m.m pisze: Mimo prostego myślenia masz rację, państwo bez podatków nie będzie funkcjonowało.
Aarabi Saudyjskiej prawie nie ma podatków i dają radę.
Niewiele im się nie zabiera ale tez niewiele dostają.
m.m pisze: jeśli prawo nakazuje płacić daninę a Ty tego nie robisz to państwo ma prawo Ciebie karać (pobrać podatek) a by to zrobić musi pozyskać niezbędne informacje.
Jeśli jest takie podejrzenie to robi mi kontrolę jako jednostce ale nie robi tego masowo/systemowo.
Jeśli zaczynasz kontrolować wszystkich to jesteś na najlepszej drodze do państwa totalitarnego.
Mamy GiF/ US / Policje, mają dostęp do kont bankowych giełd doskonale wiedzą kto ile wpłacił i wypłacił pieniędzy.
Gromadzenie wszystkich danych w jednym miejscu nie jest NIEZBĘDNE do funkcjonowania państwa tego to mi nie wmówisz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: mnemonick » wtorek, 3 kwietnia 2018, 02:57

leszek555 pisze: @xbladexx, takim tokiem myslenia możesz mówic, ze przelew z konta to tez nie Ty robiłeś i nie zorientowałeś się, że ubyło Ci z konta. Jest email, jest adres IP i myślę, że uprawdopodobnienie tego jako fakty jest dość możliwe przez sąd.
Do wykonania przelewu z twojego konta bankowego potrzebna jest podwójna autoryzacja (SMS/zdrapka/token). A jak otrzymałeś kasę na konto i nie wiesz skąd się to wzięło, to powinieneś to zgłosić w banku/policji. Dlatego operacje wykonywane online w twoim banku można uznać za (prawie) wiarygodne.
Jak mi bank albo biuro maklerskie zrobi wyciąg transakcji to wiem ,że jest to prawda.
Natomiast Bitcurrex w 2013 wycofał mi moje transakcje. Zrobił rollback bazy z przed załamania kursu, trwało to kilka dni. Ledwo odzyskałem moje bitcoiny. Pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy powiedzmy BitBay (z calym szacunkiem) , a Bitcurrexem ? że co? ,ma ładniejsze GUI , bo nie rozumiem? Ich wyciąg transakcji jest tyle warty co wyciąg z Bitcurrexa, czyli wielkie G. A teraz KAS będzie budować na tej podstawie swoją analitykę śledczo-skarbową? A jak adminowi machnęły się daty podczas update'u systemu? Albo coś tam skasował przez przypadek ? Albo jego automat do generowania raportów od czasu do czasu sypie błędami ? Albo nabazgrał nielubianemu koledze jakieś niebotyczne transakcje, żeby go uwalić. itp?
Dlatego dane te są po prostu niewiarygodne, no chyba że przelewy bankowe z/do to potwierdzą...

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: leszek555 » wtorek, 3 kwietnia 2018, 03:21

mnemonick pisze: Do wykonania przelewu z twojego konta bankowego potrzebna jest podwójna autoryzacja (SMS/zdrapka/token).
na giełdzie też masz autoryzacje przy logowaniu się, nie uważam, aby po stronie klienta wiele się to różniło z transakcjami w banku.
Ale generalnie raczej nie ma sensu dyskutować o tym, bo US w pakiecie z transakcjami ma, również, wypłaty/wplaty z banku, adresy portfeli btc. I po prostu musi być to wystarczające, bo jeśłi nie, to my mamy problem z odpowiednim udokumentowaniem skąd posiadamy bity wpłacane na giełdę.

Cała sytuacja pokazuje jak złym podatkiem jest podatek dochodowy i jak jest niejasny w obliczeniach i jestem pewny, że w różnych częściach gospodarki problemy z nim też są...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: devega » wtorek, 3 kwietnia 2018, 07:23

money.pl: Przedświąteczna akcja fiskusa. Urzędnicy chcą danych internautów, bo liczą na nowe wpływy podatkowe
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 02226.html

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości