Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: Marthu1990 » czwartek, 4 stycznia 2018, 13:15

Pobrałem Dedalusa i na razie nie widzę żadnych problemów, przynajmniej u mnie na win 64. Z tego co zapamiętałem to tylko długo się instalował. Być może chodziło o pierwszą synchronizacje. Trwało to koło 4-5 godzin. Ale to może być wina mojego złoma :D Potem tworzycie nowy portfel jak w większości krypto, czyli nic trudnego.

Twórcy podkreślają że jest bezpieczny i nie przechowują nigdzie kluczy prywatnych. Wielkich błędów też nie zauważyłem, na razie ADA mi nie znikały na portfelu. Warto dodać, że będą ulepszać dedalusa bo sam portfel stanowi ważny element ich projektu i do pracy nad nim są wyznaczeni odpowiedni ludzie. Mają w planach stworzyć portfel uniwersalny, do kilku kryptowalut. Na razie ma się pojawić BTC i ETC. W planach jest także wprowadzenie generowanie ADA za trzymanie ich na tym portfelu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » czwartek, 4 stycznia 2018, 13:33

Witam. U mnie również nie było problemów. Zwróćcie tylko uwagę czy na pewno macie czas odpowiednio zsynchronizowany z czasem z Internetu (serwer NTP np. time.windows.com). Jeśli rozjedzie Wam się czas np. o 10 minut i więcej względem serwera NTP w Internecie wówczas może nie uruchomić się synchronizacja portfela Daedalus.

Testowałem proces tworzenia, kasowania i przywrócenia portfela z małą ilość ADA. Wszystko przebiegło bez problemów. Zespół już wie o drobnych błędach (nie są to żadne problemy związane z bezpieczeństwem), które występują i przy najbliższej aktualizacji zostaną usunięte. Na forum oficjalnym międzynarodowym forum Cardano jest o tym info.

W Daedalus jest też możliwość założenia dodatkowego hasła na portfel, a więc po wpisaniu passphrase (klucz prywatny) trzeba też znać hasełko. Co nam to daje? Jeśli ktoś Ci gwizdnie z szuflady Twój paper wallet na którym będzie jawnie widoczny Twój passphare to Twoje pieniądze są nadal bezpieczne, ponieważ dodatkowe hasełko przechowujesz w innym miejscu np. w chmurze.

Osobiście czekam na portfel typu wallet paper aby na niego przelać środki. Preferuję portfele, do których nie ma możliwości podłączenia Internetu (a do kartki nie podłączysz :D). Paper wallet tylko do przechowywania wpłaconej kasy. Po wypłacie ADA portfel do kosza, zakładamy nowy jeśli chcemy przelać nowe środki.

Czekamy też na oficjalną wersję portfela Daedalus dla systemu Linux. Prace w toku.

Pozdrawiam :)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: MateuszKL » czwartek, 4 stycznia 2018, 15:09

Marthu1990 pisze:Pobrałem Dedalusa i na razie nie widzę żadnych problemów, przynajmniej u mnie na win 64. Z tego co zapamiętałem to tylko długo się instalował. Być może chodziło o pierwszą synchronizacje. Trwało to koło 4-5 godzin. Ale to może być wina mojego złoma :D Potem tworzycie nowy portfel jak w większości krypto, czyli nic trudnego.

Twórcy podkreślają że jest bezpieczny i nie przechowują nigdzie kluczy prywatnych. Wielkich błędów też nie zauważyłem, na razie ADA mi nie znikały na portfelu. Warto dodać, że będą ulepszać dedalusa bo sam portfel stanowi ważny element ich projektu i do pracy nad nim są wyznaczeni odpowiedni ludzie. Mają w planach stworzyć portfel uniwersalny, do kilku kryptowalut. Na razie ma się pojawić BTC i ETC. W planach jest także wprowadzenie generowanie ADA za trzymanie ich na tym portfelu.

Mam nadzieje ze nie robie tutaj smietnika, ale mam kolejne pytania. Zainstalowalem wszystko jak trzeba, zalogowalem sie, zapisalem sobie te 12 haseł po czym wszedlem w zakladce RECEIVE i utworzylem nowy "adres". Na tym koniec i moge juz wysylac coiny na ten adres? Czym jest i czy musze miec redemption passoword, lub wysylac jakis certyfikat w PDF ( rowniez nie wiem co to jest.
Przy okazji w mojej glowie powstalo kolejne pytanie. Czy jest jakis dolny limit ilosci wyslania coinow na portfel i czy w jak niektorych przypadkach bede mogl swobodnie wyplacic z portfela 100% jego wartosci?

Bede bardzo ale to bardzo wdzieczny za pomoc

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: Marthu1990 » piątek, 5 stycznia 2018, 00:24

@MateuszKL, Tak, jak utworzyłeś adres w zakładce Receive to na ten adres przyjdzie ADA.
Hasła nie musisz ustawiać, to już od ciebie zależy. A co do Redemption to podejrzewam że oglądałeś filmik wprowadzający do obsługi Dedalusa. Ten certyfikat w PDF dostały tylko osoby, które brały udział w ICO. Po wpisaniu tam hsła i kodu z certyfikatu otrzymywały 15 darmowych ADA. Nas w większości to nie dotyczy ;)
Wydaje mi się że nie ma żadnych limitów. Można całą kwotę wpłacić/wypłacić. Ja zawsze wolałem najpierw mniejszą cześć przelać na portfel żeby zobaczyć jak to działa i jak szybko przyjdzie.
Opłaty transakcyjne nie są duże, na chwile obecną to około 0,2 ADA, chociaż giełdy i tak będą chciały więcej.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » piątek, 5 stycznia 2018, 01:06

Ktoś wie jak długo będzie nieczynny portfel ada na bittrexie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » piątek, 5 stycznia 2018, 09:49

Cześć.

Wczoraj miała miejsce aktualizacja na stronie Cardano dotycząca roadmap-u.
https://cardanoroadmap.com/

Z nowości:

- potwierdzenie informacji o tym, że ADA zostanie dodana do Ledger Nano S
- otwarcie nowego biura Emurgo w Hong-Kongu
- rozpoczęcie projektu stworzenia karty debetowej, którą będzie można opłacać ADA codzienne zakupy
- rozpoczęcie projektu Sidechain (to zwiększy skalowalność sieci Cardano)
- rozpoczęcie projektu utworzenia maszyn wirtualnych, które będą wspierać Smart-kontrakty (tłumaczenie i ich realizacja)
- wcześniej rozpoczęte projekty posunęły się do przodu (z wyłączeniem WalletPaper - nadal jest 10% na pasku progresu)

Zespół ciężko pracuje. Będzie się działo :)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: MateuszKL » piątek, 5 stycznia 2018, 21:38

Od kilku dni z gieldy binance nie mozna wyslac cardano na inny adres ( wstrzymane ). Na innych gieldach jest ten sam problem? Moze on wynikac z ilosci transakcji albo.. ?

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: odoja » piątek, 5 stycznia 2018, 22:19

MateuszKL pisze: Od kilku dni z gieldy binance nie mozna wyslac cardano na inny adres ( wstrzymane ). Na innych gieldach jest ten sam problem? Moze on wynikac z ilosci transakcji albo.. ?
To samo jest na bitrexie, developerze coś majstrują(co, to niestety nie wiem) jeszcze i stąd nie da się przesyłać. Ale już kiedyś było coś takiego, też trwało przynajmniej kilka dni także cierpliwości ;).

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: boguslav » sobota, 6 stycznia 2018, 00:35

Ładna dzisiaj korekta o 30% w dół ;) Bitcoin się przebudził i alty 3 generacji lecą. Mam nadzieję, że to ADZIE nie zaszkodzi na dłużej...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: Marthu1990 » sobota, 6 stycznia 2018, 11:09

Po takim rajdzie w górę musi być korekta. Ja liczyłem że zejdzie w granice 0,8 ale dzielnie się trzyma na poziomie 1$ więc nie ma powodów do paniki ;)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kecoin2110 » sobota, 6 stycznia 2018, 16:28

Cześć,

jak sądzicie - czy warto aktualnie, przy wartości ok. 1USD, wejść w Cardano (ADA)?
Mam na myśli inwestycję long-term.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: a_to_ciekawe » sobota, 6 stycznia 2018, 18:44

kecoin2110 pisze: Cześć,

jak sądzicie - czy warto aktualnie, przy wartości ok. 1USD, wejść w Cardano (ADA)?
Mam na myśli inwestycję long-term.
To zależy jak długo chcesz mrozić kasiorkę i na jakie zyski liczysz. IMO ADA może podskoczyć do 3-5$ w tym roku.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kecoin2110 » sobota, 6 stycznia 2018, 19:26

a_to_ciekawe pisze:
kecoin2110 pisze: Cześć,

jak sądzicie - czy warto aktualnie, przy wartości ok. 1USD, wejść w Cardano (ADA)?
Mam na myśli inwestycję long-term.
To zależy jak długo chcesz mrozić kasiorkę i na jakie zyski liczysz. IMO ADA może podskoczyć do 3-5$ w tym roku.
Mogę trzymać ulokować kasę nawet na rok. Jest tylko jedna kwestia. Czy mam wejść teraz (ok. 1USD), czy czekać na ewentualną korektę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » sobota, 6 stycznia 2018, 20:14

Ciężko powiedzieć - nikt za Ciebie nie będzie brał odpowiedzialności za Twoją gotówkę. Na pewno bym obserwował co się dzieje z bitkiem.. Z reguły jest tak, że on idąc do góry kradnie energię z "altów" (przykład z wczoraj). Co do wykresu, to zaczął sobie bocznikować - ja póki co czekał bym z wejściem obserwując co się będzie działo. Po ostatnich zabawach kurs może mieć teraz pauzę nieco dłuższą, może też tylko chwilowo odpoczywać. Trzeba patrzeć :) Tak wiem, za wiele nie pomogłem :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: Marthu1990 » niedziela, 7 stycznia 2018, 09:22

@kecoin2110, Ciężko powiedzieć co będzie z ceną w najbliższych dniach. Teraz mamy hosse na krypto, market cap ciągle rośnie i może być tak że nadejdzie odreagowanie i wszystko poleci 20-30%. Jednak jeżeli to tak szybko nie nastąpi to Cardano może wrócić do poziomu 1,2-1,3$. Ja bym jednak poczekał następne kilka dni jak się rozwinie sytuacja bo może uda się kupić poniżej 1$.

Jako długoterminowa inwestycja to bardzo dobry pomysł. Chcą wiele osiągnąć i to dobrze ale nie uda im się to w kilka miesięcy. Jednak mają świetny zespół, ci co siedzą dłużej w temacie krypto uważają nawet że nie widzieli lepszego. Wiele osób pisało że 1$ to może za 2-3 lata a okazało się że nastąpiło to w ciągu 2 miesięcy. Dlatego ja uważam, że za rok 5$ to nie będzie wcale dużo, sam liczę na trochę więcej ;)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kecoin2110 » niedziela, 7 stycznia 2018, 13:26

_det pisze: Ciężko powiedzieć - nikt za Ciebie nie będzie brał odpowiedzialności za Twoją gotówkę. Na pewno bym obserwował co się dzieje z bitkiem.. Z reguły jest tak, że on idąc do góry kradnie energię z "altów" (przykład z wczoraj). Co do wykresu, to zaczął sobie bocznikować - ja póki co czekał bym z wejściem obserwując co się będzie działo. Po ostatnich zabawach kurs może mieć teraz pauzę nieco dłuższą, może też tylko chwilowo odpoczywać. Trzeba patrzeć :) Tak wiem, za wiele nie pomogłem :D
Marthu1990 pisze: @kecoin2110, Ciężko powiedzieć co będzie z ceną w najbliższych dniach. Teraz mamy hosse na krypto, market cap ciągle rośnie i może być tak że nadejdzie odreagowanie i wszystko poleci 20-30%. Jednak jeżeli to tak szybko nie nastąpi to Cardano może wrócić do poziomu 1,2-1,3$. Ja bym jednak poczekał następne kilka dni jak się rozwinie sytuacja bo może uda się kupić poniżej 1$.

Jako długoterminowa inwestycja to bardzo dobry pomysł. Chcą wiele osiągnąć i to dobrze ale nie uda im się to w kilka miesięcy. Jednak mają świetny zespół, ci co siedzą dłużej w temacie krypto uważają nawet że nie widzieli lepszego. Wiele osób pisało że 1$ to może za 2-3 lata a okazało się że nastąpiło to w ciągu 2 miesięcy. Dlatego ja uważam, że za rok 5$ to nie będzie wcale dużo, sam liczę na trochę więcej ;)
Dzięki za Wasz feedback.
Zainwestowałem teraz w Cardano przy wartości ok. 1 USD. Oczywiście traktuję to jako długoterminową inwestycję.
Jeśli będzie korekta np. -20-30% to dokupię wtedy jeszcze tej waluty.

Aktualnie w przestrzeni inwestycji w krypto poruszam się po omacku. Wcześniej zainwestowałem jeszcze w Waves.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: Artur777 » niedziela, 7 stycznia 2018, 23:16

Na luzie, ja również dziś kupiłem po 0.97
że niby to ma być ten idealny...
Czas pokaże

Sent from my SAMSUNG-SM-G900A using Tapatalk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 12:52

Cardano dzisiaj weszło na Bitmex.com

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: blessu » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:44

... a kurs nadal leci w dół ;)

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 8 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: Gordon Gekko, » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:57

Pierwszy raz widzę coś takiego żeby po wejściu na giełdę kurs spadał. Ktoś wie o co chodzi? jest jakiś negatywny inny news? :cry:

Morze chodzi o to?
https://www.ccn.com/microsoft-no-longer ... -confirms/
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 stycznia 2018, 16:18 przez Gordon Gekko,, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości