Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: moratar » piątek, 22 grudnia 2017, 23:13

Dziękuje za podniesienie opłat za przelewy BTC - może teraz zaczną wypłaty trochę lepiej działać.

Haha trochę dziwne że dziękuje za to że mogę zapłacić za coś więcej. No cóż jak chce się jakość, to trzeba zapłacić.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: darxis » piątek, 22 grudnia 2017, 23:53

Ile czeka się aktualnie na odpowiedź od supportu? Wysłałem 2 tygodnie temu jedno zgłoszenie i kilka dni temu drugie i żadnej informacji zwrotnej nie dostałem...

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » sobota, 23 grudnia 2017, 00:05

@darxis, pisz na fejsie na oficjalnej grupie BitBay. Tam szybciej odpowiadają i przepchną Ci tickety. Tutaj mało kiedy wchodzi przedstawiciel.
https://web.facebook.com/groups/bitbaypolska/

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bruno » sobota, 23 grudnia 2017, 11:19

Kupiłem około 107 game-ów po kursie 13.69, pobrano z mojego konta jakieś 1400zl, a na koncie mam tylko 2.4 game-y. Pytanie moje co się stało z pieniędzmi. Miałem na koncie ogólnie 5500zl a teraz w dashbordzie pokazuje tylko 4100....
Teraz nie mam ani crypto, która miała służyć do przelewu na inną giełdę, ani pieniędzy.

1- https://zapodaj.net/78905cb3697c9.gif.html

2- https://zapodaj.net/fcbfab8e215ef.gif.html

Dodano po 1 godzinie 13 minutach 26 sekundach:
bruno pisze: Kupiłem około 107 game-ów po kursie 13.69, pobrano z mojego konta jakieś 1400zl, a na koncie mam tylko 2.4 game-y. Pytanie moje co się stało z pieniędzmi. Miałem na koncie ogólnie 5500zl a teraz w dashbordzie pokazuje tylko 4100....
Teraz nie mam ani crypto, która miała służyć do przelewu na inną giełdę, ani pieniędzy.

1- https://zapodaj.net/78905cb3697c9.gif.html

2- https://zapodaj.net/fcbfab8e215ef.gif.html
Dobra, po prawie dwóch godzinach otrzymałem daną cryptowalute, co nie zmienia faktu że była to bardzo niepokojąca sytuacja

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamil83 » sobota, 23 grudnia 2017, 13:42

@bitbay Kiedy koniec podwójnej opłaty za transfer BTC - chcę przerzucić część środków na 2 inne giełdy - 0.0018 to już duża kwota

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » sobota, 23 grudnia 2017, 15:10

@BitBay, Taka sugestia na swoje stronie umieszczacie taką fajną belkę na topie z informacją jeśli konto nie jest zweryfikowane co proponuję? abyście umieścili podobną belkę z informacją o brak aktywacji weryfikacji dwuetapowej, ludzie skorzystają nauczą się czegoś nowego... ja nawet posunął bym się krok wyżej i wymusił jej aktywację.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: gerec76 » sobota, 23 grudnia 2017, 15:43

BB co z moimi liskami co wyparowały z Waszej giełdy bez mojej wiedzy poczuwacie się do odpowiedzialności czy dalej będziecie twierdzić że to moja wina

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » sobota, 23 grudnia 2017, 15:51

gerec76 pisze:BB co z moimi liskami co wyparowały z Waszej giełdy bez mojej wiedzy poczuwacie się do odpowiedzialności czy dalej będziecie twierdzić że to moja wina
Jak patrzę w historię Twoich postów, to chyba Ty jesteś pierwszym, 'za którego' ktoś się zalogował na BB i wyprowadził środki. Jest to o tyle ważne, że miało miejsce w maju, czyli przed wejściem 3.0.
Napisz więcej n/t - miałeś przy logowaniu ustawione 2FA GA na mail,tel. czy w ogóle jednostopniowe?
Zgłosiłeś na policji?

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: gerec76 » sobota, 23 grudnia 2017, 16:05

Sprawa w prokuraturze a BB nie odpowiada na moje maile

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » sobota, 23 grudnia 2017, 16:06

gerec76 pisze:Sprawa w prokuraturze a BB nie odpowiada na moje maile
A jakie miałeś zabezpieczenia do logowania i wysyłania poza BB?

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: gerec76 » sobota, 23 grudnia 2017, 16:16

jak dalej będą mnie olewać to sprawa trafi do sądu,a co do zabezpieczen to nie pamiętam jakie były. Mało tego BB zablokował mi konto z względów bezpieczeństwa

Dodano po 4 minutach 57 sekundach:
Nie jestem sam którego okradli na BB .Miesiąc temu pisała do mnie osoba z której konta również wyparowały środki.Zastanawia mnie jedno czy Bb ma jakieś ubezpieczenie w związku z taką sytuacją?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » sobota, 23 grudnia 2017, 16:23

Jeśli dziś 23.12.2017 wpłaciłbym w żabce kasę, to znajdzie się ona instant na bb czy muszę czekać już do 27go grudnia?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » sobota, 23 grudnia 2017, 16:30

gerec76 pisze: Nie jestem sam którego okradli na BB .Miesiąc temu pisała do mnie osoba z której konta również wyparowały środki.Zastanawia mnie jedno czy Bb ma jakieś ubezpieczenie w związku z taką sytuacją?
M-c temu to już inna bajka - od wejścia 3.0 "zrobionych" kont jest już co najmniej kilkadziesiąt. I to tylko osób, które napisały na forum. Poszkodowanych w ten sposób jest zapewne znacznie więcej. Natomiast jak widzę - nie zapoznałeś się z Regulaminem BB, gdzie jest wyraźnie napisane, że trzymasz środki na własne ryzyko, giełda nie ponosi odpowiedzialności, to nie bank
Poza tym obrót krypto jest nadal nie uregulowany - w sądzie będzie ci trudno udowodnić winę giełdy.
Zarzut stawiany w moim postępowaniu jest z art. 287§1kk czyli nieautoryzowane przekazywanie danych informatycznych, a nie z art. 284§1kk (jak sugerowały by interpretacje skarbówki), czyli przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej lub prawa majątkowego.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: gerec76 » sobota, 23 grudnia 2017, 16:58

Ja też ma artykuł 287

Dodano po 15 minutach :
Jaką giełdę polecicie poza Bb

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prosto988 » sobota, 23 grudnia 2017, 17:07

@gerec76, Jak to nie pamiętasz jakie miałeś zabezpieczenia?Jak można nie pamiętać czegoś tak istotnego?

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: gerec76 » sobota, 23 grudnia 2017, 17:15

No nie pamiętam myślałem że to tak jak w banku . Źle myślałem i liski poszły do Mołdawia :(z tego co Policja ustaliła

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » sobota, 23 grudnia 2017, 17:25

gerec76 pisze:No nie pamiętam myślałem że to tak jak w banku . Źle myślałem i liski poszły do Mołdawia :(z tego co Policja ustaliła
No to przykro mi, ale wg niektórych, którzy tu piszą nie jesteś godny uwagi, bo byłeś nieświadomy, a tu trzeba być świadomym. Następnym razem jak cię ktoś okradnie (czego nie życzę), to pamiętaj, że masz być świadomy, co zrobiłeś źle, jeszcze przed faktem. Współczuje sytuacji, bo dziś ponad 200 lisków, to już kilka średnich krajowych.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: gerec76 » sobota, 23 grudnia 2017, 17:33

Zgadza się nauczka na przyszłość ,no ale cóż samo życie nie pierwsza wpadka oby ostatnia. Dziękuję za odpowiedzi i Życzę wszystkim pogodnych i wesołych świąt

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » sobota, 23 grudnia 2017, 18:22

gerec76 pisze: jak dalej będą mnie olewać to sprawa trafi do sądu,a co do zabezpieczen to nie pamiętam jakie były. Mało tego BB zablokował mi konto z względów bezpieczeństwa

Dodano po 4 minutach 57 sekundach:
Nie jestem sam którego okradli na BB .Miesiąc temu pisała do mnie osoba z której konta również wyparowały środki.Zastanawia mnie jedno czy Bb ma jakieś ubezpieczenie w związku z taką sytuacją?
BitBay wszędzie się ogłasza, nawet na forum iż środki są bezpieczne.
Według mnie po przejrzeniu tego tematu i facebooka jesteś w stanie zrobić z 50 screenów udowadniających, że według giełdy Twoje środki powinny być bezpieczne, jak zapewnia giełda. Tylko tak możesz odzyskać kasę, udowadniając błąd giełdy. Przecież okradający z mołdawi czy skąd tam jest nie odda Ci ich. W krypto ciężko jest wyśledzić taką osobę, przy tak małej ilości LSK na niezweryfikowanym koncie giełdy zagranicznej można wymienić LSK na BTC i przesłać do siebie. .... Każda giełda oferuje logowanie dwuetapowe 2FA. Ja co prawda mam ustawione na maila, bo jest mi wygodniej na urządzeniu mobilnym, ale maila mam również zabezpieczonego 2FA w gmail. I to chyba jedyna słuszna decyzja, ponieważ jeśli nawet moje hasło do konta gmail wycieknie, to i tak do zalogowania się z innego urządzenia jest wymagany KOD SMS tak jak w banku do autoryzacji przelewów. Z drugiej strony inni polecają google authenticator ale jak nie zapiszesz danych i klucza do niego, to po utracie telefonu lub uszkodzeniu ciężej jest zmienić 2FA na giełdzie.
Strata zawsze boli, ale na Boga zabezpieczajcie swoje konta jak tylko się da.
Hasło do giełdy czy banku nie powinno być takie samo jak do poczty, bo to tylko ułatwia sprawcy dostęp i autoryzację wypłaty krypto w kontach bez 2FA.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zbyszek_gd » niedziela, 24 grudnia 2017, 04:11

Wszystko leci, a BB leci sobie też.
Dwa dni temu poszedł do nich przelew ETH. W etherscan - sukccess, a na koncie nie ma. A szkoda, bo będę w plecy. Domyślam się, że moje ETH sobie gdzieś ryzykownie zagrywa. A jak nie będzie już nic warte to dostanę je na pamiątkę.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości