Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Verdas » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 13:49

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/3183 ... bitcoinach
Takiego newsa znalazłem, pierdoła, ale jak by się to stało bardziej popularne. A Japończycy i Koreańczycy raczej lubią takie nowinki, to zaraz wzrośnie ilość usług za które można płacić BTC. I wbrew temu co było w tym temacie pisane wyżej może się któregoś dnia okazać, że nie ma sensu wypłacać crypto na fiaty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 13:58

i teraz pomyśl sobie ile miałbyś kasy więcej gdyby Ci w BTC wypłacali... ja już 2 lata temu sobie myślałem gdyby firma zamieniła mi pensję na BTC i już zawsze tyle BTC mi wypłacali ... z góry wiedziałem że BTC będzie rosnąć choć może niekoniecznie że aż tak szybko...

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Verdas » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:03

wizardking76 pisze: i teraz pomyśl sobie ile miałbyś kasy więcej gdyby Ci w BTC wypłacali... ja już 2 lata temu sobie myślałem gdyby firma zamieniła mi pensję na BTC i już zawsze tyle mi wypłacali ...
Przy tak dużych wahaniach kursu na pewno przeliczali by każdą wypłatę indywidualnie, ale pomyślcie od drugiej strony. Jak by rynek kiedyś przestawił się na krypto, to nagle zmienia się pkt widzenia. To nie BTC wariuje z kursem i jest niewygodny, ale fiaty niewiarygodnie tracą na wartości.
Pewnego dnia może się okazać, że nie jest istotne ile masz fiatów, tylko ile masz BTC. Przy takiej koncepcji jedynymi wygranymi (jak zresztą i do tej pory) są ci, którzy po prostu trzymają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:03

@wizardking76, Jak chcesz pozostać w strefie wyobraźni to się nad tym zastanawiaj. Musiałbyś to trzymać non stop to raz. A dwa, by dostawać w tym pensje, BTC musiałby mieć inny status prawny. A inny status prawny to raczej regulacje i zupełnie inna historia rozwoju i ceny.

Bajanie i obliczanie niezaistniałych zysków z warunkami do zaistnienia, których nie spełniliśmy/nie spełnił rynek czy inne warunki jest dla plebsu, żeby podjarać swój byt ogniem z marzeń i chciwości. Jest to przyjemne ale bezcelowe. Jak wydawanie w myślach kasy z totolotka z kumulacją 30 milionów po tym jak puścimy chybił trafił za czy złote (tylko, że nawet taki totolotek to szansa 1/~14m a ta crypto gdybologia to szansa jakby 0/nieskończoność obojętne czy takie działanie jest prawidłowe lol).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:06 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:09

Wymazywanie pisze: A dwa, by dostawać w tym pensje, BTC musiałby mieć inny status prawny. A inny status prawny to raczej regulacje i zupełnie inna historia rozwoju i ceny.
A nie można dostawać pensji w kartoflach lub cebuli? Podatki płaci się od wartości wyrażonej w PLN, w sumie nie ważne na co ty się umówisz z pracodawcą, ważne by podatki były w złotówkach.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Verdas » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:12

wrip pisze: A nie można dostawać pensji w kartoflach lub cebuli? Podatki płaci się od wartości wyrażonej w PLN, w sumie nie ważne na co ty się umówisz z pracodawcą, ważne by podatki były w złotówkach.
Jasne, kiedyś popularne w firmach produkcyjnych były deputaty w wyrobach gotowych, menagerowie wysokich szczebli dostają nieraz część wypłaty w akcjach spółki. Wypłata w BTC to jedynie rozszerzenie tej koncepcji, którą z pkt podatkowego również trzeba przeliczyć i tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:14

@burzolak zamień się z panem z zdjęcia , pewnie będzie wolał bułkę niż te twoje realne podniecające pieniądze...
zimbabwe-cash-inflation.jpg
najważniejsze jest zaufanie do danego pieniądza , ja mam takie gdy wartość pieniądza rośnie a nie maleje ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:17

amneziahaze pisze: Ale tak serio to wysłałbym wymazywanie na rzeź, a później swoich cywilów, kawalerzystów, zakładając w ogóle, że on jakichkolwiek posiada... Wysłałbym kawalerzystów, a na koniec grupę specjalną, grupę od zadań specjalnych. Tak bym zrobił teraz.
Spoiler:
Prosiłem już Cię, żebyś mnie nie wołał, bo dodałem do ignorowanych.

Ale widzę, że baniak znów sfazowany od pracy w korpo, psychika siadła chyba nieco? :|
Wysłać Ci na dobre leki?
Jeśli pomogą to chętnie. :)
Spoiler:
amneziahaze pisze: @Wymazywanie, na upartego mogę Cię mianować na zażądce do działań specjalnych, ale
Byłym pierwszy zażądcą świata. Zazwyczaj byli to zarządcy.
Jeśli potrzebujesz wizyty u lekarza specjalisty od psychiki, zrobimy forumową zrzutę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:20

gdyby ktoś chciał tanio mieć dźwignię... to teraz na bitmarkecie dobre warunki panują... oprocentowanie swapów zjeżdża do zera...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:21

Zagranie na rotschilda to by byl wykup kontraktow na 17stycznia aby roslo. Inni podpatrujac ze grubas wie. Kupuja na inne daty w przod. Po pierwszych kontraktach zwala i wall street whleszczone.

Tak jak zrobil to rostchild z wygrana bitwa pod waterlo (golab dostarczyl wiadomosc dzien szybciej)
Sprzedal, inni podazali myslac ze rotdchwild juz wie ze brytole przegrali, a on tego samego dnia odkupil pol darmo bo wiedzial ze brytole wygrali

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:22

wizardking76 pisze: gdyby ktoś chciał tanio mieć dźwignię... to teraz na bitmarkecie dobre warunki panują... oprocentowanie swapów zjeżdża do zera...
Delikatne naganianko na grę na dźwigni?
Czyżby lont pod pupą zaczął się lekko tlić lewarowcowi jak spojrzy na order depth na bm? :P
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piter55 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:32

Hmm.. trudność kopania wg. tej stronki https://fork.lol/pow/retarget znowu zwiększy się o ok. 15-20%. Wcześniejsze zwiększenie wpływu na cenę nie miało, zwiększyła się jedynia liczba niezatwierdzonych tranzakacji. Zobaczymy jak będzie tym razem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:40

Wymazywanie pisze: Prosiłem już Cię, żebyś mnie nie wołał, bo dodałem do ignorowanych.
I tak Cię kocham, a teraz oga
Wymazywanie pisze: Delikatne naganianko na grę na dźwigni?
Nie no dramat, tu powinna być szubienica od razu. :mrgreen:

A tak swoją drogą choć wielu ludzi tu szanuje to wypierdalajcie, bo muszę pilnować wykresów.

Dodano po 6 minutach 5 sekundach:
Tak delikatnie chIAŁBYM napomknąć ----- SPIERDALAJCIE?!!!!!!!!!!!!!!!!

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:40

Strategicznie rzec biorac, to te momenty zmiany trudnosci sa kluczowe. Bylbym grubasem to jakies wieksze akcje krecilbym w tych chwilach kiedy bit jest praktycznie bezuzyteczny. Tutaj chlopaki rozmawiaja o swiatowej walucie, a tymczasem ja zawsze do szybkich akcjii, uzywalem ETH bo jest po prostu lepsza/szybsza. Mi sie wydaje, ze osoba siedzacym w krypto to, ze BTC nigdy nie bedzie swiatowa waluta powinno, byc oczywiste i szczerze dziwi mnie, ze jest to rozpatrywane na forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:44

Wymazywanie pisze:
Delikatne naganianko na grę na dźwigni?
Czyżby lont pod pupą zaczął się lekko tlić lewarowcowi jak spojrzy na order depth na bm? :P
zamknąłem 50% starych dźwigni (w sumie 50% wszystkich pozycji)... ale bym chciał jeszcze trochę zamknąć tych co są prawie maksymalnie wykorzystane a kurs jest poniżej bitfonexa o 650zł... kto wie może ktoś się skusi.. ze względu na to że na bitmarkecie nie można otwierać dźwigni na większe kwoty bez otwierania setek dźwigni generalnie bitmarket staje się dla mnie mało atrakcyjny ...

w sumie to nie wiem co mam robić... na bitmexie opłaty mogą tak iść że pojawia się po tygodniu 10BTC opłaty...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:53 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: VooCash » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:48

to wejście na CME Futures już było czy dziś w nocy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:48

@wizardking76,
Spoiler:
No niestety bm jest taki. Z taką głębokością i działaniem jakie prezentuje, umożliwienie x10 to już i tak gruba przesada. Przecież tam nie ma nawet zleceń warunkowych (zamknij/otwórz jak cena spadnie/wzrośnie do x). Od 2016 o nie ludzie prosili, zmian zero. Brak konkurencji w dźwigni w Polsce rozleniwia. Zmiany by zrobili zaraz jakby gdzie indziej była rozsądnie przemyślana dźwignia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Verdas » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:53

ognos pisze: @Verdas ten news jest już "stary", pojawił się już kilka albo nawet kilkanaście dni temu.
Spoko, nie wrzuciłem go dla tego, że może on mieć jakiś nagły wpływ na kurs BTC, chciałem jedynie pokazać mogącą się właśnie rodzić tendencję długoterminową.
Jeśli ktoś na forum już wklejał takie info to sorki, ale ja nie widziałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:54

@smule nie ... potrzebuję lewara 1:10 na pewnej stronie takiej jak bitmex.... tylko bez przesady nie z takimi opłatami...
w bitmarkecie przez 4 lata bym tyle nie zapłacił co tam w tydzień...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:57 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:55

@Wymazywanie, nO ZOBACZYMY jak sięgnie 20.000 Ty i ta cała reszta popleczników wyjdzie na oszustów w kwestii prognoz. :mrgreen:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg i 36 gości