Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » wtorek, 14 listopada 2017, 11:25

wizardking76 pisze: procesu zamiany króla ? BCH stał się walutą mega spekulacyjną i wątpię aby ktokolwiek po tych cudach jakie ostatnio mieliśmy traktował ją poważnie... to że się uda przebiec przed pędzącym tirem nie znaczy że uda się to za 5 i 10 razem.
waluta mega spekulacyjna mowisz, czyli jak cale krypto :lol:
przed nami wojenka i na obu kojnach bedzie wesolo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 listopada 2017, 12:17

ekonokomik pisze: Kierowanie się jakimikolwiek zasadami AT w przypadku BCH przy tej szalonej jeździe w ostatnich dniach to nieporozumienie.
100% nieprawda. I powinieneś to wiedzieć. Analiza nadaje się do każdego rynku a im więcej wolumenu czyli kapitału i ludzi i emocji, to tym bardziej jest przydatna. Im więcej tłumu, tam łatwiej stosować analizę.

Dodano po 46 sekundach:
amneziahaze pisze: zastanawiałem się czy to nie przypadek, zaś teraz czytam na innych grupach m.in. na TJS, że oni myślą podobnie
TSJ gówno wiedzą o crypto.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: l33twannabe » wtorek, 14 listopada 2017, 12:18

Istnieje szansa, że sytuacja się uspokoi i prowizje od transakcji spadną czy jest to już norma i nie ma co liczyć na zmiany ? Chciałem przelać BTC na giełdę, żeby mieć większą kontrolę przy obecnych zawirowaniach, ale prawie 200zł prowizji jednak boli. :\

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 listopada 2017, 12:24

akos pisze: Wydaje mi się, że bez wiedzy insiderskiej nie wyczaimy czy to zamiana króla czy pozorowanie zamiany króla
Samo stawianie tej kwestii oznacza, że zadający już jest w pułapce.

Kwestia "król" jest umowna. Kapitalizacja? Realna kapitalizacja BTC jest znacznie niższa (pisałem o tym, zaginione monety, które zawyżają cap, a normalnie generowałyby podaż na każdym poziomie cenowym od początku generując niższą cenę).
Technologicznie? BTC dawno nie jest przodownikiem.
Symbolicznie i historycznie BTC jest owszem królem.

Ale ogólnie kwestia KRULA crypto jest dla crypto-plebsu, który widzi wzrosty i uważa, że to jakiś rodzaj zawodów, co będzie droższe i bardziej napompowane.

BCH jako migracja z BTC? - doskonała dekoracja do pumpu właśnie dla plebsu.

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
PS. Szkoda, że "mygranci" w znacznej większości nie migrowali przy 300-400$, a dopiero przy 1500 czy 2000$+ na to wpadli (m.in wolumen to pokazuje jak i najazd gimbo z bitbaya na bch nagle na pompce). :lol:
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 listopada 2017, 12:32 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 26 października 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: RE: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Matek » wtorek, 14 listopada 2017, 12:24

Wymazywanie pisze:
akos pisze: Wydaje mi się, że bez wiedzy insiderskiej nie wyczaimy czy to zamiana króla czy pozorowanie zamiany króla
Ale ogólnie kwestia KRULA crypto jest dla crypto-plebsu, który widzi wzrosty i uważa, że to jakiś rodzaj zawodów, co będzie droższe i bardziej napompowane.

BCH jako migracja do BTC? - doskonała dekoracja do pumpu właśnie dla plebsu.
Crypto-plebs ładnie się wyrażasz o 90% użytkowników tego forum... ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 listopada 2017, 12:25

@Matek, Nie sądzę, by 90% forum łyknęło ściemy o pump and dump jako migracji. Nie wiem jaki to %, mam nadzieję, że jak najmniejszy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 24 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: CzajaX » wtorek, 14 listopada 2017, 13:30

Ludzie o czym wy mówicie. BCH jako zastępca BTC? Przecież to jest scam, waluta zrobiona tylko do zarobku. Poczytajcie chociaż trochę o tym co kupujecie, jeżeli chcecie mówić o ideach.

Źródła:
http://boards.4chan.org/biz/thread/4298 ... itcoin-pow (linki potwierdzające to co jest napisane w poście znajdują się w którymś komentarzu dodanym przez autora postu)

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GoldenRoad » wtorek, 14 listopada 2017, 13:55

CzajaX pisze: Ludzie o czym wy mówicie. BCH jako zastępca BTC? Przecież to jest scam, waluta zrobiona tylko do zarobku. Poczytajcie chociaż trochę o tym co kupujecie, jeżeli chcecie mówić o ideach.

Źródła:
http://boards.4chan.org/biz/thread/4298 ... itcoin-pow (linki potwierdzające to co jest napisane w poście znajdują się w którymś komentarzu dodanym przez autora postu)
Ok, tylko czy większość ludzi kupuje dla idei czy dla zarobku ;) ? scam czy nie scam dopóki można zarobić będą chętni...

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 24 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: CzajaX » wtorek, 14 listopada 2017, 14:19

@GoldenRoad, dlatego napisałem "jeżeli chcecie mówić o ideach". Dla DT ma to marginalne znaczenie, ale i tak powinno się mieć choć szczatkowe znaczenie o tym czym handlujesz.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » wtorek, 14 listopada 2017, 14:58

Wiem, że offtop ale może istotny.

Ktoś próbuje rozkręcić gównoburzę czy faktycznie coś jest na rzeczy?
https://www.wykop.pl/link/4016161/uwaga ... krutowala/

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: design » wtorek, 14 listopada 2017, 15:12

To ewakuować się z BB ??

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: skorp » wtorek, 14 listopada 2017, 15:38

coco~jambo pisze: Wiem, że offtop ale może istotny.

Ktoś próbuje rozkręcić gównoburzę czy faktycznie coś jest na rzeczy?
https://www.wykop.pl/link/4016161/uwaga ... krutowala/
Ten ktoś to te 0 na koncie chce wypłacić czy jak?

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: design » wtorek, 14 listopada 2017, 15:39

skorp pisze:
coco~jambo pisze: Wiem, że offtop ale może istotny.

Ktoś próbuje rozkręcić gównoburzę czy faktycznie coś jest na rzeczy?
https://www.wykop.pl/link/4016161/uwaga ... krutowala/
Ten ktoś to te 0 na koncie chce wypłacić czy jak?
Może zlecił wypłatę, a wtedy 0 będzie mu wisiało

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » wtorek, 14 listopada 2017, 15:52

Wymazywanie pisze: TSJ gówno wiedzą o crypto.
Fakt. Tego samego dnia na BB ciułając swój cięzko zarobiony chleb zastanawiałem się dlaczego TJS nie boi się strat, choć jak rozumiem oni grają 50%slk.

Mimo wszystko możemy zakładać, że się nie znają na rzeczy posiadając ogromny kapitał to i tak prawdą jest, że inwestują akurat w BCH srogo, spodziewając się korekty na BTC dalej i licząc na powtórzenie ostatniej górki. Trochę dziwna sytuacja, bo nieco dyskusyjna w kwestii "kto jakiego ma skilla" na polu krypto.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GoldenRoad » wtorek, 14 listopada 2017, 16:04

design pisze: Czy może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z BB ?
Odnoszę się do:
coco~jambo pisze: Wiem, że offtop ale może istotny.

Ktoś próbuje rozkręcić gównoburzę czy faktycznie coś jest na rzeczy?
https://www.wykop.pl/link/4016161/uwaga ... krutowala/
Jest osobny wątek dla giełdy BitBay https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=3540

najlepiej tam przenieść ten temat. Mnie wypłaty pln wychodziły normalnie w ostatnich dniach.

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » wtorek, 14 listopada 2017, 16:19

amneziahaze pisze: Wymazywanie pisze:
Przejdź do cytowanego posta TSJ gówno wiedzą o crypto.
Fakt. Tego samego dnia na BB ciułając swój cięzko zarobiony chleb zastanawiałem się dlaczego TJS nie boi się strat, choć jak rozumiem oni grają 50%slk.

Mimo wszystko możemy zakładać, że się nie znają na rzeczy posiadając ogromny kapitał to i tak prawdą jest, że inwestują akurat w BCH srogo, spodziewając się korekty na BTC dalej i licząc na powtórzenie ostatniej górki. Trochę dziwna sytuacja, bo nieco dyskusyjna w kwestii "kto jakiego ma skilla" na polu krypto.
wiekszosc osob jesli idzie o krypto-podstawy nie ma tam pojecia i zna rynek od 3miesiecy. co do AT i MM to na pewno jest tam kilku wyjadaczy ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » wtorek, 14 listopada 2017, 17:43

@pael, ba. to ja po chamsku Ci odpowiem z poziomu forum, że nawet nie wyjadaczy tylko samych narzędzi w kwestii skilla...

Na teraz w mojej opinii cały rynek głównych krypto się konsoliduje i wcale mnie to nie dziwi po takiej pompie... na BTC załączyłem SL i czekam na rozwój sytuacji. Pozdrawiam. 8-)
Spoiler:
[youtube][/youtube]
kurs krypto dalej rośnie, ps.

Dodano po 53 minutach 54 sekundach:
@wymazywanie Rafał mówi że to ten weekend, ja mu mówię, by zbytnio nie pierdolił, bo może być następny. :mrgreen: [i jeszcze atom fruwa gdzieś tam w przestworzach no to nie wiem]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 listopada 2017, 22:40

A tu co bomba uderzyła. Takie newsy można zinterpretować następująco (subiektywnie) jeżeli w tej chwili leci wkręta z prądem i kopalniami sha256 na BTC - to może to oznaczać przygotowania do wypromowania Bitcoina,który nie jest kopany Sha256 i nie potrzebuje takiej ilości prądu. A to znowu może wyprowadzić w niedługim czasie (rynek za chwile ruszy ,bo niby portfel już jest ale muł i się nie synchronizuje - giełdy czekają z wprowadzenie przesyłu BTG po forku)Bitcoin Gold na salony. Ma teraz może szanse - jak już rozpoczeli zabawę multi manipulator - to zabaw trwa. A Gold dziwnym trafem jest teraz ładnie zbijany..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » wtorek, 14 listopada 2017, 23:10

socjolog2008 pisze: A tu co bomba uderzyła. Takie newsy można zinterpretować następująco (subiektywnie) jeżeli w tej chwili leci wkręta z prądem i kopalniami sha256 na BTC - to może to oznaczać przygotowania do wypromowania Bitcoina,który nie jest kopany Sha256 i nie potrzebuje takiej ilości prądu. A to znowu może wyprowadzić w niedługim czasie (rynek za chwile ruszy ,bo niby portfel już jest ale muł i się nie synchronizuje - giełdy czekają z wprowadzenie przesyłu BTG po forku)Bitcoin Gold na salony. Ma teraz może szanse - jak już rozpoczeli zabawę multi manipulator - to zabaw trwa. A Gold dziwnym trafem jest teraz ładnie zbijany..
Koparki GPU mają porównywalny pobór mocy do koparek asic więc to kiepski argument. Portfele z dobrym łańcuchem się dobrze synchronizują, na starcie był jakis problem i powstały dwa łańcuchy.

BTG ma tylko szanse na papierze i w świecie spekulantów, do kopania się nie nadaje, bloki wpadają w przedziale 10s-70min, to stanowczo za dużo. System dostosowywania trudności do mocy działa bardzo kiepsko. Na hitbtc.com wszyscy zrzucają swoje btg.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 listopada 2017, 23:22

@ognos NIC poza BTC ,LTC,DASH,XMR nie ma żadnego zastosowania (myślę o sklepach akceptujących płatności za realne towary). Reszta to spekulacja - piszę o Gold w takim kontekście. Jestem crypto spekulantem przecież. Ciekawe z tymi łańcuchami ,to mamy Gold i Goldi (masz jakieś namiary na to info?)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Pytek i 42 gości