Inwestycja długoterminowa

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: cryzy » czwartek, 2 listopada 2017, 12:01

Cześć, mam zamiar zainwestować w bitcoina kilkanaście tysięcy na kilka lat. Nie będę grał nie będę go ruszał. Kupię zostawię i będę czekał na rozwój sytuacji. I tutaj moje pytanie czy kupować teraz bez względu na kurs czy nie inwestować na szczycie i poczekać kilka dni?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: Bit-els » czwartek, 2 listopada 2017, 12:16

Z bitcoinem w takiej dynamice trzeba już uważać.
Jasne, może być tak, że kupisz teraz na euforii, za miesiąc będzie +10 000 $, ale korekta przyjdzie i może zejść nawet poniżej 7000.
Powoli można się ładować w najlepsze alty.
Eth, zcash, dash, syscoin jest ciekawy. No bitcoin cash.
Na pewno ktoś jeszcze coś podpowie.

Najważniejsze to Nie trzymać crypto na gieładach.

Własny portfel.
Mogą być paper wallety.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: cryzy » czwartek, 2 listopada 2017, 12:23

Mam portfel Electrum, myślę że jest w porządku.
Nie myślę o kursach za miesiąc lub kilka. Bardziej mi chodzi tutaj o trzymanie tych pieniędzy przez kilka lat.
Mówisz o altach tylko i wyłącznie czy lepiej podzielić i po kilka tyś w BTC ETH I DASHa?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: Bit-els » czwartek, 2 listopada 2017, 13:08

Dokładnie tak. Btc, bitcoin cash, eth, zcash i dash. To moje typy. Ale skonsultuj to.
Electrum jest ok, ale altów tam nie przechowasz.

Nie chcę zniechęcać do kupna btc teraz. Może faktycznie idzie na 10K i wyżej. Paradygmat się zmienia. Ważne światowe szychy pozytywnie gadają o crypto, CME legitymizuje bita.

Może złap jakąś kotektę, kup bity na Bitmarket.pl (choć ostatnio muli) i zamień cześć na alty.
Do zamiany na alty kup od razu bitcoin casha. Prowozje są groszowe w porównaniu do btc

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: pm7 » czwartek, 2 listopada 2017, 14:16

cryzy pisze: Mam portfel Electrum, myślę że jest w porządku.
Nie myślę o kursach za miesiąc lub kilka. Bardziej mi chodzi tutaj o trzymanie tych pieniędzy przez kilka lat.
Jeżeli chcesz trzymać środki kilka lat, to powinieneś wygenerować portfel bez zapisywania go na dysku i zapisać na kartce. Chyba, że masz absolutną pewność, że przez kilka lat nie będziesz miał na komputerze żadnego wirusa?

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: cryzy » czwartek, 2 listopada 2017, 16:55

Bit-els pisze: Dokładnie tak. Btc, bitcoin cash, eth, zcash i dash. To moje typy. Ale skonsultuj to.
Electrum jest ok, ale altów tam nie przechowasz.

Nie chcę zniechęcać do kupna btc teraz. Może faktycznie idzie na 10K i wyżej. Paradygmat się zmienia. Ważne światowe szychy pozytywnie gadają o crypto, CME legitymizuje bita.

Może złap jakąś kotektę, kup bity na Bitmarket.pl (choć ostatnio muli) i zamień cześć na alty.
Do zamiany na alty kup od razu bitcoin casha. Prowozje są groszowe w porównaniu do btc
Nie bardzo mam z kim konsultować więc zrobię tak jak Ty mi radzisz.
Z kupnem będę czekał do poniedziałku, jeżeli kurs nie spadnie to biorę.
pm7 pisze:
cryzy pisze: Mam portfel Electrum, myślę że jest w porządku.
Nie myślę o kursach za miesiąc lub kilka. Bardziej mi chodzi tutaj o trzymanie tych pieniędzy przez kilka lat.
Jeżeli chcesz trzymać środki kilka lat, to powinieneś wygenerować portfel bez zapisywania go na dysku i zapisać na kartce. Chyba, że masz absolutną pewność, że przez kilka lat nie będziesz miał na komputerze żadnego wirusa?
Jaki portfel polecasz?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: Bit-els » czwartek, 2 listopada 2017, 19:09

Tu możesz konsultować. Np kolega @koparki ma dobre analizy. Właściwie bardzo dobre! :-)

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: wantwrite2014 » czwartek, 2 listopada 2017, 19:36

Miałem ten sam dylemat w czerwcu wtedy kupiłem btc w cenie 9500 zł , było parę osób co pisało mi wtedy ,że jestem idiotą bo kupuję po zawyżonej cenie. 16 lipca cena spadła do ok 7000 zł.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: cryzy » czwartek, 2 listopada 2017, 21:59

Możecie jeszcze powiedzieć jaki portfel będzie najlepszy?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: Bit-els » piątek, 3 listopada 2017, 00:47

Moja koncepcja to dedykowany smartfon i coinomi. Klucze da się wyjąć. Seed w kilku kopiach

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 24 kwietnia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: nztcaps » piątek, 3 listopada 2017, 00:50

cryzy pisze: Możecie jeszcze powiedzieć jaki portfel będzie najlepszy?
Trezor ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Inwestycja długoterminowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 3 listopada 2017, 00:59

cryzy pisze:Cześć, mam zamiar zainwestować w bitcoina kilkanaście tysięcy na kilka lat. Nie będę grał nie będę go ruszał. Kupię zostawię i będę czekał na rozwój sytuacji. I tutaj moje pytanie czy kupować teraz bez względu na kurs czy nie inwestować na szczycie i poczekać kilka dni?
Poczekaj minimum miesiąc-dwa (maksymalnie 3) aż sytuacja z forkami się uspokoi, bo teraz pakujesz się na niepewny grunt.

Za 1-maksymalnie-3 miesiące sytuacja się ureguluje i już będzie wiadomo kto będzie w przyszłości zwycięzcą: Bitcoin(Cash), Bitcoin(1MB) czy Bitcoin(2MB).

Oczywiście możesz zaryzykować i kupować wcześniej, ale rozumiem że nie chcesz tutaj ryzyka. Więc tak będzie najbezpieczniej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: cryzy » piątek, 3 listopada 2017, 10:25

Bit-els pisze: Moja koncepcja to dedykowany smartfon i coinomi. Klucze da się wyjąć. Seed w kilku kopiach
Jakbyś mógł troszkę jaśniej bo zrozumiałem do ...smartfon :D
ShadowOfHarbringer pisze:
cryzy pisze:Cześć, mam zamiar zainwestować w bitcoina kilkanaście tysięcy na kilka lat. Nie będę grał nie będę go ruszał. Kupię zostawię i będę czekał na rozwój sytuacji. I tutaj moje pytanie czy kupować teraz bez względu na kurs czy nie inwestować na szczycie i poczekać kilka dni?
Poczekaj minimum miesiąc-dwa (maksymalnie 3) aż sytuacja z forkami się uspokoi, bo teraz pakujesz się na niepewny grunt.

Za 1-maksymalnie-3 miesiące sytuacja się ureguluje i już będzie wiadomo kto będzie w przyszłości zwycięzcą: Bitcoin(Cash), Bitcoin(1MB) czy Bitcoin(2MB).

Oczywiście możesz zaryzykować i kupować wcześniej, ale rozumiem że nie chcesz tutaj ryzyka. Więc tak będzie najbezpieczniej.

Myślisz że cokolwiek wyprze wersję podstawowa? Nie znam się wcale i przepraszam jeżeli zadaje głupie pytania. Wiadomo że chciałbym jak najbezpieczniej ale też jestem strasznie napalony na krypto i wątpię że wytrzymam tyle czasu.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Inwestycja długoterminowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 3 listopada 2017, 10:46

cryzy pisze:Myślisz że cokolwiek wyprze wersję podstawowa? Nie znam się wcale i przepraszam jeżeli zadaje głupie pytania.
To zależy.

Jeżeli przetrwa Bitcoin-2MB, to Bitcoin Cash czeka długa droga przez mękę żeby z nim wygrać. Jeff Garzik nie wiadomo co zrobi, np. może podnieść limit bloku do 4MB - to bardzo spowolni możliwą dominację Casha.
Jeżeli przetrwa Bitcoin-1MB, to Bitcoin Cash zmiecie go z powierzchni ziemi błyskawicznie, nawet nie będzie musiał się specjalnie starać. Właściwie to Bitcoin-1MB zawali się sam, pod ciężarem swojego nierealnego 1MB i nieistniejącego Lightning Network.
cryzy pisze:Wiadomo że chciałbym jak najbezpieczniej ale też jestem strasznie napalony na krypto i wątpię że wytrzymam tyle czasu.
Jeżeli tak Ci się śpieszy, to zalecam kupić po trochu każdego. Ja bym brał 50-50, ale możesz wziąć też np. 70% starego BTC i 30% casha, jeżeli nie wierzysz że wygra.

Przypominam, że za Casha nie dostaniesz 2 monet, Cash się bierze udziału w podziale SegWit2X/Core SegWit.

Tak naprawdę to tego podziału w ogóle nie będzie, przetrwa tylko jeden Bitcoin na starym łańcuchu oraz cash. Ale to temat na dłuższą dyskusję.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: cryzy » piątek, 3 listopada 2017, 11:02

ShadowOfHarbringer pisze:
cryzy pisze:
cryzy pisze:Wiadomo że chciałbym jak najbezpieczniej ale też jestem strasznie napalony na krypto i wątpię że wytrzymam tyle czasu.
Jeżeli tak Ci się śpieszy, to zalecam kupić po trochu każdego. Ja bym brał 50-50, ale możesz wziąć też np. 70% starego BTC i 30% casha, jeżeli nie wierzysz że wygra.

Przypominam, że za Casha nie dostaniesz 2 monet, Cash się bierze udziału w podziale SegWit2X/Core SegWit.
Czyli dać sobie spokój z LTC I DASHem?
Mógłbyś jaśniej z tym podziałem? Jeżeli jest jakiś artykuł żebym mógł to zrozumieć to prosiłbym o linka, oczywiście w wersji polskojęzycznej.
Czyli casha się nie kupuje?

Aha, pytanie z innej beczki. Rozmawiałem ze znajomym i on mi powiedział że inwestuje w jakieś koparki ale nie ma ich fizycznie tylko przesyła pieniądze na jakiejś stronie i dostaje zwroty z reinwestycji oraz swoją część bitcoina. Jak myślisz, jest to dobry pomysł czy nie pchać się w takie rzeczy? Jeżeli nie wiesz o czym mowa to mogę podpytać jaka to strona.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: Bit-els » piątek, 3 listopada 2017, 11:55

@cryzy, kopanie w chmurze to strata pieniędzy. Nie słuchaj znajomych.

Dedykowany- czyli traktowany tylko jako portfel. Żadnego wchodzenia do sieci.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: cryzy » piątek, 3 listopada 2017, 11:59

Bit-els pisze:@cryzy, kopanie w chmurze to strata pieniędzy. Nie słuchaj znajomych.

Dedykowany- czyli traktowany tylko jako portfel. Żadnego wchodzenia do sieci.
Mógłbyś podać przykład takiego portfela?
Bez wchodzenia do sieci to znaczy że mam go na dysku czy jeszcze coś innego?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: Bit-els » piątek, 3 listopada 2017, 12:00

Multiwallet coinomi na androida

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Inwestycja długoterminowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 3 listopada 2017, 13:42

cryzy pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Jeżeli tak Ci się śpieszy, to zalecam kupić po trochu każdego. Ja bym brał 50-50, ale możesz wziąć też np. 70% starego BTC i 30% casha, jeżeli nie wierzysz że wygra.
Przypominam, że za Casha nie dostaniesz 2 monet, Cash się bierze udziału w podziale SegWit2X/Core SegWit.
Czyli dać sobie spokój z LTC I DASHem?
jak zadajesz takie pytania, to ja bym sobie w ogóle dał spokój z kryptowalutami na Twoim miejscu.

Widać wyraźnie że pakujesz się w coś, czego nie rozumiesz.

Lepiej posłuchaj mojej rady i poczekaj 3 miesiące, prawdopodobieństwo że stracisz kasę na tej inwestycji określiłbym jako 65%.
cryzy pisze:Mógłbyś jaśniej z tym podziałem? Jeżeli jest jakiś artykuł żebym mógł to zrozumieć to prosiłbym o linka, oczywiście w wersji polskojęzycznej.
Nie da się tego wytłumaczyć jednym artykułem, jest zbyt skomplikowane.

Poczekaj 1-3 miesiące, wszystko się samo wyjaśni.
cryzy pisze:Czyli casha się nie kupuje?
Casha się kupuje na giełdach tak samo jak każde inne krypto.

cryzy pisze:Rozmawiałem ze znajomym i on mi powiedział że inwestuje w jakieś koparki ale nie ma ich fizycznie tylko przesyła pieniądze na jakiejś stronie i dostaje zwroty z reinwestycji oraz swoją część bitcoina. Jak myślisz, jest to dobry pomysł czy nie pchać się w takie rzeczy?
Hmmm.

Ja bym zmienił znajomego. Albo przynajmniej nie słuchał się go więcej w sprawach inwestycyjnych.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa

Postautor: cryzy » piątek, 3 listopada 2017, 13:56

Masz rację, pakuję się w coś czego nie rozumiem. Staram się zrozumieć ale jak pewnie wiesz jest to ciężki temat.
Nie miałem nigdy styczności z krypto, giełdami i inwestowaniem. Dlatego właśnie zadaję takie pytania jak widzisz. Dopiero rozpoznaję się w temacie a parcie mam takie bo widzę co się dzieje z kursem.
Zaufam Ci i poczekam, patrząc na Twoją ilość postów i datę rejestracji śmiem twierdzić, że wiesz co mówisz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 24 gości