Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Arhio » poniedziałek, 30 października 2017, 23:48

troche OT, ale kiedys podkreslilem nietypowa sytuacje jaka miala miejsce na innej gieldzie podobno do tej, brak ruchow w orderach ustawiony najnizszy kurs dosc przyzwoity na lsk i w liscie transakcji cena "constans" az do zrzutu wszystkich jednostek LSK z w/w oferty sprzedazy, zakladam, ze jezeli gielda pobiera prowizje to, pobiera ja w formie coin'a w przypadku bithumb'a przy naglym szale bch bylo to bch, sytuacja z LSK byla po tym, jak szal na liska przygasl, bylo to "dziwne" trwalo kilka minut.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » wtorek, 31 października 2017, 03:57

Myślę, że grunt to ustalić sobie ciągłą konsekwentną strategię i się jej trzymać choćby się paliło, waliło. Nawet głupie wzorowanie/przełączanie, najpierw na jednym interwale np. wysokim, później znowu przejście na 30m i od nowa, moim zdaniem po prostu wybija z rytmu.

Na niskich interwałach niby weszliśmy w jakiś mikro kanał up, testujemy linię od ATH, tylko co z tego widać, że jest "powrót do korzeni", tj. panic buy i dalej konsoliduje, lekko opada, później znienacka powtórka. O ile zdążyłem się do tego przyzwyczaić na altach typu LTC to jest to strasznie nudne i ciężko złapać ów nagły wjazd. Tzn. technicznie możliwe i na tym to przecież polega, by złapać kurs w takim momencie gdy wszyscy "śpią" albo najlepiej "nie żyją"[prawie jak handel trumnami]. :P Dlatego po co się rozdrabniać, na większych interwałach tak czy siak rośnie, bo korekty nie równoważą wcześniejszego wzrostu wartości. Na powolne opadanie można spokojnie założyć jakiegoś SL i czekać na kolejny wystrzał. Ciężko piramidować, ale cóż... zagrożenie z tych poważniejszych jakie widzę to silna korekta na BTC, która pociągnie alty, cyklicznie powtarzający się schemat, zaś wszystko opiera się na kursie BTC w większym bądź mniejszym stopniu. Niestety... i mam nadzieję, że do czasu.

Widząc sytuacje na kilku głównych kryptowalutach, mimo ładnego ruchu up BCH, mam wrażenie, że to jest obecnie trochę tak jak wsiadanie do rozpędzonego tramwaju. Widać jakieś szanse na LTC 1D-3D, zasadniczo na BCH też w wyższych interwałach, ale prawdopodobnie tak będzie: mega up i powolne długie mozolne opadanie. LTC od 3$ do 13-20$ może szedł w miarę dynamicznie za sprawą segwit, później coraz częściej dało się dostrzec ten schemat(na btc kurs idzie inaczej) aż do ostatniego ATH, kiedy trochę wyłamał się z tego.

BCH 15M: Obrazek BCH 1D: Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: plugmyduck1 » wtorek, 31 października 2017, 07:13

Wszystko jest teraz ociezale i zaspane, wystarczy zobaczyc na volumeny. Szukajacy rewelacji w krypto raczej nie maja co do roboty teraz :D. (W sumie gdyby tak miala wygladac stabilizacja crypto i budowa zaufania to bym nawet nie chcial :D).

Dla mnie wazne jest to, ze wczoraj zlecielismy ponizej 500,000 (Obstawialem mocny sell po tym poziomie, a tu trabka, spadlo i nikt nie chcial sprzedawac.) Co dla mnie jest sygnalem, lapania rownowagi na poziomie, ktorym jestesmy.

Myslalem podobnie jak amnezia tylko w formacie uproszczonym, pewna zasade, ktora fajnie widac tu nawet na forum. Day Trader spanikowany przy takich spadkach, mid zastanawia sie kiedy odkupi, a long pije kawe i pali fajke zadowolony :D.

Edit: Czy ktos moglby sie wypowiedziec na temat oplacalnosci kopania i trudnosci teraz ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BTC-m » wtorek, 31 października 2017, 07:51

plugmyduck1 pisze: Edit: Czy ktos moglby sie wypowiedziec na temat oplacalnosci kopania i trudnosci teraz ?
Zapisz sobie ten adres: https://cash.coin.dance/blocks

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: novymivo » wtorek, 31 października 2017, 08:39

Zaraz wyjdziemy z trojkata albo gora albo dolem. Jakies przeczucia na chwile obecna ?
edit : in = postawilem na wzrosty
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 października 2017, 09:36 przez novymivo, łącznie zmieniany 1 raz.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: dzikijoe69 » wtorek, 31 października 2017, 09:20

novymivo pisze: Zaraz wyjdziemy z trojkata albo gora albo dolem. Jakies przeczucia na chwile obecna ?
edit : in
Co rozumiesz pod pojęciem "IN" ?

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Lais » wtorek, 31 października 2017, 14:25

to taka polska moda polish-english by zamiast "wchodzę" pisać "IN" a "wychodzę" "OUT" (albo road map i tłumaczyć jako mapa drogowa zamiast harmonogram hehe, draft itp ale to już z innej bajki)
Za dużo na tym portalu skrótów to potem nawet te oczywiste wydają się zagadką bo może autor coś innego miał na myśli i komuś może się wydawać, że jest jakiś wskaźnik IN ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Delhi » wtorek, 31 października 2017, 14:32

@Wymazywanie chciał 2-3 dni boczniaka to jest.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 31 października 2017, 14:41

wymazywanie wyszedł z BCH z tego co pamiętam po przekroczeniu linii trendu, ja trochę później ale też wyszedłem z BCH

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: koolczyk » wtorek, 31 października 2017, 16:51

Ładnie wróciło. Pytanie czy starczy sił na przebicie 460?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: plugmyduck1 » wtorek, 31 października 2017, 17:11

koolczyk pisze: Ładnie wróciło. Pytanie czy starczy sił na przebicie 460?
Raczej nie dzis i nie teraz, spekuluje, ze chwile zajmiemy sie cyrkiem z BTG. A pozniej ludzie wejda w BTC, zeby z forka dostac monety. W miedzyczasie chyba musimy poczekac na wyklarowanie sie kierunku. Spokojny wzrost bedzie dobry.

Zakupy dzisiaj zeby za chwile sprzedac 10-20$ drozej bym sobie darowal zbyt ryzykowne.
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 października 2017, 17:19 przez plugmyduck1, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: koolczyk » wtorek, 31 października 2017, 17:15

plugmyduck1 pisze:
koolczyk pisze: Ładnie wróciło. Pytanie czy starczy sił na przebicie 460?
Raczej nie dzis i nie teraz, raczej chwile zajmiemy sie cyrkiem z BTG. A pozniej ludzie wejda w BTC, zeby z forka dostac monety. W miedzyczasie chyba musimy poczekac na wyklarowanie sie kierunku. Spokojny wzrost bedzie dobry.

Zakupy dzisiaj zeby za chwile sprzedaz 10-20$ drozej bym sobie darowal zbyt ryzykowne.

Tu się zgodzę. Ja kupowałem po 300, 330 i 370. Teraz też bym raczej co innego wybrał np. ETH

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: lukasrap » wtorek, 31 października 2017, 17:48

Ja kupowałem BTC pol roku temu za 1500$ i tez mi sie wydawalo za drogo, wiec takie argumenty do mnie nie przemawiają. Jest duza szansa ze BCH pojdzie wyzej, przynajmniej tak mi sie wydaje, a chociazby dlatego ze przy tak szybkim wzroscie jaki byl w niedziele dzisiaj powinno juz spasc do 350-400$, a jeszcze tego nie zrobilo. Zobaczymy jeszcze jak zachowa sie przy korekcie BTC. Jesli bedzie ona duza i natychmiastowa to wszystkie alty polecą, a jesli powolna to moze część inwestorow przerzuci sie min.na BCH, albo LTC i ETH ktore kiszą sie od dłuzszego czasu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: plugmyduck1 » wtorek, 31 października 2017, 17:57

lukasrap pisze: Ja kupowałem BTC pol roku temu za 1500$ i tez mi sie wydawalo za drogo, wiec takie argumenty do mnie nie przemawiają. Jest duza szansa ze BCH pojdzie wyzej, przynajmniej tak mi sie wydaje, a chociazby dlatego ze przy tak szybkim wzroscie jaki byl w niedziele dzisiaj powinno juz spasc do 350-400$, a jeszcze tego nie zrobilo. Zobaczymy jeszcze jak zachowa sie przy korekcie BTC. Jesli bedzie ona duza i natychmiastowa to wszystkie alty polecą, a jesli powolna to moze część inwestorow przerzuci sie min.na BCH, albo LTC i ETH ktore kiszą sie od dłuzszego czasu.
Nie mowie, ze jest za drogo, moim zdaniem pojdzie do gory jeszcze, tylko nie teraz.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Krzysiek76 » wtorek, 31 października 2017, 19:59

Jest coraz lepiej kontrakty na crypto i ponad 90 funduszu napędzają popyt, a że crypto jest ograniczona ilość to może być ciekawie w nadchodzącym 2018

https://www.bankier.pl/wiadomosc/CME-wp ... 53023.html

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Bit-els » wtorek, 31 października 2017, 20:39

Władcy świata tego już w 1998 o tym pisali
;-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BTC-m » wtorek, 31 października 2017, 21:05

Krzysiek76 pisze: Jest coraz lepiej kontrakty na crypto i ponad 90 funduszu napędzają popyt, a że crypto jest ograniczona ilość to może być ciekawie w nadchodzącym 2018

https://www.bankier.pl/wiadomosc/CME-wp ... 53023.html
Fundusze mogą kreować BTC bo nie muszą wydawać zakupionego krypto, będzie to więc papierowy bitcoin, podaż nie ma tu żadnego znaczenia.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Lais » wtorek, 31 października 2017, 21:55

Słuszna powyższa uwaga, z tego co zostało napisane wynika, że to mają być kontrakty terminowe, które nie będą skutkować tym, że ktoś będzie skupował BTC i generował popyt, no chyba, że jakiś duży klient zawrze taki kontrakt i potem będzie grał na wzrost albo spadek BTC na giełdach - kupował BTC lub sprzedawał.
Nie znam się na tym tylko tak logicznie wnioskuję, trzeba by poczytać jak to ma być.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Krzysiek76 » wtorek, 31 października 2017, 23:27

Zgadza się, ale żeby zarobić na kontrakcie papierowym osoba ( grubas) lub grupa osób ( grubasów) :D będzie musiała fizycznie na BTC też grać na spadki lub wzrosty

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Excray » wtorek, 31 października 2017, 23:47

Nie musi. Słyszałeś o brokerach typu Market Maker? Oni nie zarabiają na tym, że grają na giełdzie tylko na tym, że rolują swoich klientów którym się wydaje, że grają na giełdzie.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości