Bitcurex - awaria?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Bitcurex - awaria?

Postautor: ArekW » czwartek, 29 grudnia 2016, 18:05

Takich numerów prawnicy znaja dziesiatki. Nadawanie pisma w ostatnim dniu, listem ekonomicznym, odbieranie ostatniego dnia. Blędy formalne, które daja dodatkowe dni. Może i w tym wypadku tak robiono. Nie wiem co to znaczy, że prokurenta się o obejmuje we wniosku, wiem, źe w orzecznictwie przyjmuj się, że prokurent nie ma obowiązku składania wniosku o upadłość.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: mwysocz » piątek, 30 grudnia 2016, 02:37

Po mojej i @Lechu wizycie u prokuratora Jacka Pakuła - kilka istotnych dla wszystkich spraw:
1. Do prokuratury zgłosiło się dotąd JEDYNIE ledwo ponad 30 osób - z tym nie ma co czekać - to nie sąd, czy e-sąd - to nie kosztuje a tę ekipę trzeba ścigać, więc ZGŁASZAJCIE SIĘ - sami istotnej statystyki nie zbudujemy...
Sam tego nie rozumiałem wystarczająco gdy Lechu, @white i @AniaS o tym po raz pierwszy pisali, ale już czuję się nieco bardziej obyty z tematem i podtrzymuję ich apel: trzeba się zgłaszać i w przypadku prokuratury nie ma ŻADNYCH powodów, aby zwlekać.
2. ePUAP nie wystarcza do zgłoszeń dla postępowań karnych - owszem, informacje dotrą do prokuratora, ale i tak będzie później potrzebny inny kontakt, bo - parafrazuję słowa Jacka Pakuły - "ePUAP nie jest przewidziany jako środek komunikacji w sprawach karnych". Obstawiam, że może list, ale nie jestem pewien.
3. Co dalej? Od strony postępowania w prokuraturze: nasz prokurator obecnie zapoznaje się z tematem (ma go od niedawna) i podejmuje działania wyjaśniające (działania procesowe) i za jakiś czas wyda dyspozycje do oddziału Policji do spraw cyberprzestępczości aby zaczęli działać według jego zaleceń (działania operacyjne). A w międzyczasie ZGŁASZAJCIE SIĘ do prokuratury - to nic nie kosztuje.
4. Za zgodą Lecha z @InPay zaoferowaliśmy prokuratorowi jego (Lecha z InPay) wsparcie (ja jestem poszkodowany ale jestem za cienki merytorycznie w te klocki) w zakresie szkoleń z zakresu bitcoin oraz wsparcie merytoryczne w śledztwie. W razie potrzeby zaproponujemy też biegłego (Lechu nie może nim być ponieważ poszkodowany nie może być biegłym).

Czy pisałem już, abyście ZGŁASZALI SIĘ do prokuratury? NATYCHMIAST! :)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Bitcurex - awaria?

Postautor: ArekW » piątek, 30 grudnia 2016, 15:10

Pisałem w innym temacie, możecie zaproponować Sylwestra Suszka prokurenta BitBay.pl, facet ma niezły dorobek jeżeli chodzi o współpracę z organami finansowymi i kontrolnymi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5272
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: domator » piątek, 30 grudnia 2016, 15:14

ArekW pisze: Pisałem w innym temacie, możecie zaproponować Sylwestra Suszka prokurenta BitBay.pl, facet ma niezły dorobek jeżeli chodzi o współpracę z organami finansowymi i kontrolnymi.
Sylwester jest bardzo kompetentny ogolnie ale jest nie-techniczny. Nie sadze by sie nadawal na bieglego.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: altcoin » sobota, 31 grudnia 2016, 13:28

ArekW pisze:Nie wiem co to znaczy, że prokurenta się o obejmuje we wniosku, wiem, źe w orzecznictwie przyjmuj się, że prokurent nie ma obowiązku składania wniosku o upadłość.
Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
Prokurent ma taki obowiązek złożyć samodzielnie - nawet bez oglądania się na Prezesa. Prokurent ma większe prawa niż Zarząd i mniejsze obowiązki).
A w przypadku DF dodatkowo z tego co pamiętam z KRS to wszystkie dokumenty musi podpisać zarówno Prezes DF zoo jak i prokurent DF zoo (ale to trzeba byłoby sprawdzić w KRS i ew. umowie)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Bitcurex - awaria?

Postautor: ArekW » sobota, 31 grudnia 2016, 14:31

altcoin pisze: Prokurent ma taki obowiązek złożyć samodzielnie - nawet bez oglądania się na Prezesa. Prokurent ma większe prawa niż Zarząd i mniejsze obowiązki).
A w przypadku DF dodatkowo z tego co pamiętam z KRS to wszystkie dokumenty musi podpisać zarówno Prezes DF zoo jak i prokurent DF zoo (ale to trzeba byłoby sprawdzić w KRS i ew. umowie)
@altcoin

Żeby dalej nie spamować w tym temacie wkleje link z komentarzem na temat odpowiedzialności prokurenta za niezłożenie wniosku o upadłość w terminie. Jak znajdę czas wkleje orzeczenia w tym temacie.

http://www.rp.pl/Firma/305209993-Upadlo ... renta.html

Reprezentacja dla Digital Future sp z o.o. sp k jest taka

SPOŁKĘ REPREZENTUJE KOMPLEMENTARIUSZ-DIGITAL FUTURE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZGODNIE ZE SPOSOBEM REPREZENTACJI WYNIKAJĄCYM Z JEJ UMOWY.

Umowa spółki w formie papierowej jest tylko w aktach spółki do sprawdzenia w Sądzie.

Dodano po 8 minutach 9 sekundach:
altcoin pisze: Prokurent ma większe prawa niż Zarząd i mniejsze obowiązki.
Tego całkowicie nie rozumiem.

Rozmowny
Posty: 63
Rejestracja: 11 lutego 2012
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: filipyoyo » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 17:14

mwysocz pisze: Po mojej i @Lechu wizycie u prokuratora Jacka Pakuła - kilka istotnych dla wszystkich spraw:
1. Do prokuratury zgłosiło się dotąd JEDYNIE ledwo ponad 30 osób - z tym nie ma co czekać - to nie sąd, czy e-sąd - to nie kosztuje a tę ekipę trzeba ścigać, więc ZGŁASZAJCIE SIĘ
Zostawilem na gieldzie 3,5k i 2 Btc. Nie mam pojecia gdzie sie zglaszac ani jak. Powyzszy cytat rowniez mi nic nie wyjasnia.

Kwota nie jest duza wiec nie zamierzam korzystac z prawnika.

Co zwykly szary czlowiek ktory nigdy nie mial stycznosci z wymiarem sprawiedliwosci ma zrobic? Powiedzcie prosze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 18:06

filipyoyo pisze: Zostawilem na gieldzie 3,5k i 2 Btc. Nie mam pojecia gdzie sie zglaszac ani jak. Powyzszy cytat rowniez mi nic nie wyjasnia.
To może za przeproszeniem ruszyć dupę i przeczytać wątek? Ważne informacje można wyłapać. Czas: 1h i dobra kawa. No i przede wszystkim chęć...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 7379
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2730
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 18:08

Wymazywanie pisze: Czas: 1h i dobra kawa.
lepiej bez kawy ;-)
cisnienie i tak moze sie podniesc :lol:

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: cosurgi » wtorek, 3 stycznia 2017, 17:58

Jak przeczytasz, z kawą czy bez, to wypunktuj proszę w jaki sposób należy się ZGŁASZAĆ. Jeśli trzeba wysłać list polecony do prokuratora Jacka Pakuły, to ja bardzo chętnie. Tylko powiedzcie mi co mam napisać - to samo co pisałem w tym formularzu v2 dla bitcurexa?

Sądzę, że adres do wysłania tego listu pewnie znajdę gdzieś tutaj: http://www.lodz.po.gov.pl/wydzialy/samo ... dzialy.htm

No i czy list polecony to jest odpowiedni środek komunikacji w sprawach karnych?

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: altcoin » czwartek, 5 stycznia 2017, 11:57

ArekW pisze: Żeby dalej nie spamować w tym temacie wkleje link z komentarzem na temat odpowiedzialności prokurenta za niezłożenie wniosku o upadłość w terminie. Jak znajdę czas wkleje orzeczenia w tym temacie.
Orzeczenie z 2013 roku znam. Do 2013 prokurenci byli karani za niezłożenie wniosku o upadłość. Od 2016 znowu zmieniły się oba punkty dotyczące upadłości.
Na chwilę obecną na 100% - wszyscy prawnicy się co do tego zgadzają prokurent ma PRAWO składać taki wniosek.
Co do tego czy ma obowiązek zdania znowu są podzielone, aczkolwiek większość prawników skłania się do tego, że nie ma takiego obowiązku. Gdyby to było jednak oczywiste to niepotrzebni byliby prawnicy.
W każdym bądź razie dla dobra spółki i udowodnienia, że spółka działa na rzecz dobra klientów prokurenci mogą korzystać ze swoich praw i złożyć taki wnioski. Następna sprawa to, to że tak samo jak radcy również sędziowie mogą mieć różne zdania - o czym sam napisałeś - dopiero SN rozwiał tą wątpliwość, a wcześniej praktyka była zupełnie inna.
Ta dyskusja jest całkowicie akademicka. Po prostu bezpieczniej dla prokurenta jest złożyć wniosek.

A co do samej sprawy Bitcurex - chyba nie ma znaczenia, z jakiego powodu pierwszy wniosek o upadłość został odrzucony (ja podałem jeden z typowych w tego typu sprawach)- ważne że został złożony i odrzucony (a nie oddalony), bo jego zadaniem było (znowu w typowych sprawach) ustalenie terminu złożenia wniosku o upadłość.

Działania kierownictwa DF sk są bardzo przewidywalne... Ciekawe co wykaże audyt bezpieczeństwa :) ... i czy będzie dotyczył stanu systemu w momencie włamania, przed czy po nim.

Rozmowny
Posty: 63
Rejestracja: 11 lutego 2012
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: filipyoyo » czwartek, 5 stycznia 2017, 18:41

cosurgi pisze:Jak przeczytasz, z kawą czy bez, to wypunktuj proszę w jaki sposób należy się ZGŁASZAĆ. Jeśli trzeba wysłać list polecony do prokuratora Jacka Pakuły, to ja bardzo chętnie. Tylko powiedzcie mi co mam napisać - to samo co pisałem w tym formularzu v2 dla bitcurexa?

Sądzę, że adres do wysłania tego listu pewnie znajdę gdzieś tutaj: http://www.lodz.po.gov.pl/wydzialy/samo ... dzialy.htm

No i czy list polecony to jest odpowiedni środek komunikacji w sprawach karnych?
Niestety również nie wiem jak się zgłaszać, gdybym tylko wiedział już dawno bym to zrobił.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Bitcurex - awaria?

Postautor: ArekW » piątek, 6 stycznia 2017, 00:38

filipyoyo pisze: Niestety również nie wiem jak się zgłaszać, gdybym tylko wiedział już dawno bym to zrobił.
Ile straciłeś ?
Ile cię kosztuje przeczytanie 130 strom w 2 tematach ?
Zrób podsumowanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcurex - awaria?

Postautor: adam1226 » piątek, 6 stycznia 2017, 10:34

nie no w tym momencie to ja zaczynam sie zastanaiwac czy nie wymyslic jakiegos przekretu
...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: ryopphdi » czwartek, 12 stycznia 2017, 10:40

Czy udało się komuś dodzwonić do prokuratora Jacka Pakuły? Dzwonię na jego "nowy" numer który dostałem w sekretariacie z końcówką 775. Dzwonię od 7 dni, wykonałem około 20-30 telefonów w tym czasie i nigdy prokurator nie podniósł słuchawki. Raz było zajęte, zadzwoniłem po kilku minutach i standardowo nikt nie odebrał.

EDIT: Prokurator jest chory ma być w pracy od poniedziałku. Wedle informacji uzyskanej od sekretarki można wysyłać w naszej sprawie maile, można także użyć epuap.
EDIT2: Jeśli uda mi się dodzwonić w przyszłym tygodniu napiszę tutaj czego się dowiedziałem. Mam zamiar dowiedzieć się jaka jest preferowana droga kontaktu z Prokuraturą tak aby nasze zeznania/dowody/informacje były włączone do sprawy. Druga sprawa to chciałbym dowiedzieć się czy konta PLN są zablokowane.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Bitcurex - awaria?

Postautor: ArekW » czwartek, 12 stycznia 2017, 13:19

Czy cisza w tym temacie wynika z tego, że osoby aktywne dostawały pogrózki ? Bo takie info dostałem kiedyś na PW. Wiadomości trzymam, admin może sprawdzić kto to do napisał.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » czwartek, 12 stycznia 2017, 14:24

@ArekW, po prostu każdy ma jakieś domysły, lub jakieś skromne dowody i klepanie o tym tutaj to szkodzenie sprawie.

Męczenie Pana Jacka pytaniami przez telefon też nic wam nie da, bo swoje wie ale nie powie. Ma taka robotę i tyle. Podległe mu służby działają i miejmy nadzieję, że proces sądowy ruszy w miarę szybko. Nie sądzę, żeby śledztwo zostało umorzone. Także na razie trzeba zluzować i dać im popracować. Poszkodowani dopełniać formalności przez epuap czy poleconym i czekać.

Z informacji, które do mnie docierają to szybkie postępowania w sprawie są odrzucane.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Bitcurex - awaria?

Postautor: ArekW » czwartek, 12 stycznia 2017, 18:16

@Lechu wspomniałem o pogróżkach, bo wydawało mi się to absurdalne. Nie wiem też, dlaczego ta osoba napisała mi to. Ze względu na pisanie w tym temacie zwracali się do mnie rózni ludzie, którzy się odzywali, coś mówili a potem znikali. Czy to było sondowanie, czy sprawdzanie, nie wiem. Prawdopodobnie chodziło o to, żeby sprawdzić, czy ja przekaże to dalej.
Dziecinada, odpowiadam publicznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 stycznia 2017, 18:23

@ArekW, pewnie jakiś troll musiał sobie zrobić dobrze. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Bitcurex - awaria?

Postautor: ArekW » czwartek, 12 stycznia 2017, 18:30

Wymazywanie pisze: @ArekW, pewnie jakiś troll musiał sobie zrobić dobrze. ;)
To nie były trole. Byłem sprawdzany ale mniejsza z tym. Dziecinada.

Wróć do „Dla zaawansowanych - nowi tylko czytają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość