W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » niedziela, 18 września 2016, 18:26

faktomix pisze: XRP po 2000 niebawem? hmm?
Nie ma szans.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 18 września 2016, 19:28

Rumcajs pisze: często nie da się odróżnić fazy akumulacji od fazy dystrybucji bo o ile dobrze wyczytałem z tego artykułu to moze byc wzrost, potem płaski kurs i z niego znowu wzrost i znowu płaski kurs i np. kolejny wzrost.
Tak, akumulacja może wyglądać czasem podobnie jak dystrybucja na płaskim kursie, ale jednak akumulacja w końcu powoduje wzrost kursu a dystrybucja spadek, ponieważ w akumulacji popyt przeważa podaż lub co najmniej go równoważy, w dystrybucji odwrotnie. Po przekroczeniu jakiegoś rodzaju "masy krytycznej" w relacji popyt/podaż w obu fazach rodzi się po prostu trend.
Rumcajs pisze: I teraz moje pytanie , w tym momencie rysujecie te trójkąty i czy wyjdzie z niego dołem czy górą to oznacza w jaki sposób skończy się faza akumulacji lub dystrybucji czy to coś innego bo te trojkąty jak widziałem to rysujecie na falach a z koleji te fazy akumulacji i dystrybucji są w tym artykule bardziej płaskie (pewnie żeby pokazać prościej).
Tak, trójkąty/kliny to są formacje CZASOWE, temporalne, są pauzą w trendzie na większej skali. Wyjście z nich zazwyczaj prowadzi do rozwinięcie się jakiegoś trendu. Owszem, wewnątrz trójkąta są trendy, ale w mniejszych skalach. Patrząc z odpowiednio dużej perspektywy, trójkąt jest formacją czasową, z której wyjście dopiero określi trend. Akumulacja i dystrybucja nie tyle są płaksie, co po prostu w porównaniu z wyraźnym trendem wzrostowym czy spadkowym mają dużo mniejsze fluktuacje, są przy nich nieco płaskie ale ogólnie całkiem płaskie być nie muszą.
Rumcajs pisze: Na jakim zakresie czasu najlepiej obserwować te fazy ?
Zależy jaką masz grę. Dla Twojej gry czyli raczej mid i częsty holding, patrz sobie na pewno skalę 1d jako podstawową i te 12h-6h-4h też. Poniżej godzinnej nie schodź jak nie grasz daytradingu.
Rumcajs pisze: Da sie to jakoś ustalić np. rysując ten trójkąt ? ale nie wiem jak go narysować i w jakiej skali.
Tak. Jak masz narysowany trójkąt masz równocześnie wiedzę, czy jest wyjście z niego do góry, czy do dołu. Zazwyczaj wyjście górą to sygnał buy i sygnał na zamknięcie shortów, a wyjście dołem to sygnał na sprzedaż i ew. otwarcie shortów. Pomijam sytuację, kiedy jest fakeout, fałszywe wyjście. Niestety to dość częste sytuacje.

Brawo że przeczytałeś artykuł, tak trzymać. :)

Aha, ważna uwaga, na altcoinach shitcoinach analiza jest utrudniona/niemal niemożliwa. Wykresy są chaotyczne, bezsensowne, szarpane, niepodlegające rozsądnym czynnikom. Im większy wolumen i głębokość (stale, nie tylko czasem), tym bardziej wykres podlega analizie, bo jest pełniejszym zbiorem racjonalnych działań tradingowych.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » niedziela, 18 września 2016, 19:49

Rumcajs pisze:
faktomix pisze: XRP po 2000 niebawem? hmm?
Nie ma szans.
też tak myślę , bardziej stawiałbym na 3000 ;)
jest korporacyjny twór, pewnie będzie manipulowany newsami
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 września 2016, 19:57 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 18 września 2016, 19:56

@kobol5, ciężkie pytanie. Ogólnie nie ma super poradnika. Nie można liczyć na naukę z samego czytania. Najważniejsze elementy moim zdaniem, tego co byś chciał umieć czyli tradować alty z sukcesem czyli zyskiem, to:

1. dobra umiejętność obsługi giełd crypto, znajomość giełd

2. duża wiedza o rynku kryptowalut (teoretyczna, co to jest w ogóle, trendy rynku altów, rozumienie różnych idei, pojęć technicznych, umiejętność oceny wartości danej monety, jej miejsca w całym tym rynku, znajomość historii tego rynku)

a) warto wyróżnić tu jako podpunkt umiejętność zdobywania informacji - na crypto wiele się dzieje, szybko się dzieje, trzeba być na czasie, czasem kilka dni nie jesteśmy na czasie i już mamy zaległości bo wiele rzeczy się zdarzyło. Należy jak już się traduje być na bieżąco z informacjami. Informacja jest cenna, umiejętność jej interpretacji jest bardzo ważna, od tego zależą Twoje decyzje dzięki którym możesz zarobić, ale też i stracić, co jest oczywiście dużo łatwiejsze od zarabiania.

3. umiejętności tradingowe - to co innego niż sama obsługa giełdy; to wiedza co kupić, kiedy, kiedy sprzedać itd. Różni ludzie opierają te umiejętności na różnych czynnikach, wymienię najpopularniejsze:

a) przeczucie; czucie rynku, oparte głównie na dużym doświadczeniu - tak, nie każdy dobry trader analizuje wykresy, wiele osób po prostu jest w tym na tyle długo, że wie kiedy coś kupić, kiedy sprzedać, od razu wietrzy nosem okazje, nawet osoby które opierają trading głównie na analizie wykresów, często grają też na przeczuciu, bo mają je już wypracowane

b) analiza wykresów - to jasne, analizujemy wykres i mamy spojrzenie na trading od tej strony. Nauka analizy to nie tylko teoretyczne kwestie, ale też doświadczenie. Ogólnie osoba, która 100 razy widziała na wykresie jakiś trójkąt ale o nim nie czytała, będzie miała większe skille analizy niż osoba, która wykresów nie oglądała, ale czytała dużo o trójkątach. Więc analiza wynika i z doświadczenia i z teoretycznego dochodzenia. Najlepiej jak oba czynniki są zespolone. Wiesz, jak spędzasz od 2 czy 3 lat nawet po 1-2 h dziennie z wykresem, to jest to dla Ciebie znajome miejsce, które też zaczynasz jakoś "czuć", dokładając do tego dokształcenie się w podstawowych narzędziach analizy, możesz osiągnąć wspaniałe rezultaty, to wymaga bardzo dużo pracy, czasu, doświadczenia i zaparcia.

Poboczną kwestią w umiejętnościach tradingowych jest opanowanie emocji, równowaga między chłodna racjonalnością a negatywnymi emocjami, które rodzą się w głowie cały czas. Strach np. jest złym doradca, choć czasem, odpowiednio wcześnie, może być dobry, bo szybko zetniesz stratę. Euforia też jest ogólnie zła, bo człowiek ulega iluzji, że coś będzie dalej rosło, ale czasem też jest dobry, bo może pomóc we wczesnym wejściu w silny trend wzrostowy, na którym jeszcze zarobisz. Ogólnie emocje to ciężki temat, uważam, ze są ludzie, którzy nigdy nie będą dobrze tradowali, jeśli ich emocje źle im podpowiadają i powielają oni zawsze fatalne schematy np. kupno na super górce z powodu euforii i chciwości czy sprzedaż w super dołku, z powodu strachu. Jeśli doświadczenie nie kalibruje takich zachować, to taki ktoś nie powinien dalej grać.

Ogólnie można się w tym znaleźć, ale potrzeba dużo pracy, dużo samozaparcia, dużo samodzielnego myślenia, dużo kreatywności, dużo ścisłego myślenia itd. itd. Nie trzeba być oczywiście geniuszem. Trzeba się wgryźć w ten rynek, naprawdę dobrze się orientować o co chodzi. Trzeba też to lubić (by móc to naprawdę czuć) - to raczej nie jest coś, czego można nie lubić a tym się intensywnie zajmować. Jeśli planujesz się tym zainteresować, to odnośnie pieniędzy - na sam początek graj groszami, sumami typu 50 czy 100zł, dla samego treningu. Jak będziesz się w tym widział i dobrze będzie Ci szło, dopiero wtedy zwiększaj wkład.

POWODZENIA :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » niedziela, 18 września 2016, 20:13

kobol5 pisze: Witam
Jakie rady dla początkującego zainteresowanego graniem na Alt coinach? Gdzie znaleźć podstawową potrzebną wiedzę? Jak zacząć i czy wogóle zaczynać ?
straty, zysk, adrenalina, pasja będa Cię motywowały aby szukać wszystko co się da na interesujące Cię tematy masz google, szukarki na forach, przeczytaj wszelką dostępną literaturę nt. "grania na giełdach". Jak masz smykałkę to już zacząłeś zanim postawiłeś to pytanie, jesli jest inaczej to sobie odpuść "granie" a rozglądaj się raczej za zainwestowaniem - choć do tego musisz mieć też predyspozycje (ryzyko strat).
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 18 września 2016, 20:26

adam1226 pisze:wczoraj tak sobie myslalem o DOGE 0..37 w sumie juz sie dlugo utrzymuje moze warto byloby sie zapakowac..
mamy juz ..40
Doszło do 43. Szkoda, ze nie kupiłeś. Ja przy 39 in, przy 42 out.
A co teraz o Doge sądzisz? Ja raczej pozytywnie i znów wchodzę.
Jutro devcon2 w Chinach, jakaś konferencja Eth i Doge też tam będzie, zobacz, nawet sam wyskakuje na stronce hehe, pewnie chłopcy etherowcy sie obkupili w dogu:
https://ethereumfoundation.org/devcon/?page_id=14
https://ethereumfoundation.org/devcon/
https://blog.ethereum.org/2016/07/08/de ... -now-live/

Dodano po 11 minutach 1 sekundzie:
Ps. Czasowość wzrostów Doge: https://www.tradingview.com/x/kHUPWVJ0/
Dużo ludzi to zauważyło: https://www.tradingview.com/chart/DOGEBTC/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » niedziela, 18 września 2016, 21:23

koparki pisze:
Rumcajs pisze:
faktomix pisze: XRP po 2000 niebawem? hmm?
Nie ma szans.
też tak myślę , bardziej stawiałbym na 3000 ;)
jest korporacyjny twór, pewnie będzie manipulowany newsami
Miałem na myśli że nie dojdzie do tych 2000s. przynajmniej w ciagu tygodnia do następnej niedzieli. Wg mnie.
A dalej to nie jestem jasnowidzem :P
Jak będą korpo newsy potem ciagle nowe to mozliwe że kiedyś osiągnie tą cene czy nawet 3000s ale aż tak do przodu nie wybiegam, "niebawem" rozumiałem jako określenie że dziś lub max w ciagu kilku dni.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » niedziela, 18 września 2016, 21:56

xrp to taki shitcoin korpo który będzie być może rozbujany tak jak był rozbujamy ethereum, gdzieś czytałem że w najblizszych 2 latach banki chcą przechodzić na "technologię blockchain" taki ripple może się kwalifikować dla ich celów, te piki w górę to tak jakby ktoś kupował w ciemno ogromne ilości będąc przy tym pewny że nie straci na tej inwestycji , myslę że są to dobrze poinformowane osoby a nie frajerzy którzy pomylili się przy zleceniu buy.

Dodano po 21 minutach 28 sekundach:
chciałbym tez zwrócić uwagę na vcash, (xvc). System oparty na masternodach jak dash lub jak nem (xem) , zarówno pełny masternode dash jak i supernode xem kosztują DUŻO a supernode xvc na razie można mieć za 2,7btc. jeśli ktos ma 2,7btc i chce to zamrozić jako inwestycja długoterminowa to jest prawdopodobieństwo że ze względu na kupno monet pod masternody coin kursowo zachowa się jak nem czy dash. Trzeba obserwować forum vcash i rozwój projektu.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: maky » niedziela, 18 września 2016, 22:49

maky pisze: W ramach eksperymentu kupiłem kilka walorów śmieciowych po 0,01 BTC każdy. Zobaczę czy ta strategia będzie opłacalna. ;)
Udało mi się uzyskać zysk na poziomie ok 10%. To nie trudne bo rynek krypto raczej rosnący a ja zrobiłem coś a la indeks. W związku z tym pytanie do bardziej doświadczonych: kiedy, na jakich poziomach wychodzić z zyskiem. Odpowiedź na pewno przyda się nie tylko mnie. :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » niedziela, 18 września 2016, 23:26

@maky,
przed transakcją ustal sobie na jakim poziomie masz stop loss i na jakim masz take profit. Najlepiej jak strata jest w proporcji 1 a zysk 3. gdyby nie doszło do poziomu "3" - gdyby się odwróciło to nie pozwól aby zysk przeobraził się w stratę - jest kilka wariantów realizacji zysku gdy zysk się odwraca zanim osiągniesz poziom "3"- możesz czekać do zera i wyjść na 0, możesz stopniowo sprzedawać w miarę gdy realizuje się wszystko nie po Twojej myśli albo możesz sprzedać wszystko gdy jest połowa między zwrotem w nieoczekiwaną stronę a punktem zakupu.
Gdyby doszło do poziomu "3" to też jest kilka wariantów - mówi się aby nie ograniczać zysków, czyli jak dojdzie do ceny docelowej "take profit" to mozesz sprzedać wszystko, mozsze sprzedać część i obserwować co sie dzieje dalej , najlepiej sprzedawać po trochu w miarę wzrostu - to nie jest proste do opisania bo postępuje się adekwatnie do sytuacji oraz adekwatnie do kwoty na jaką opiewa dana transakcja. Realizacja zysku jest umiejętnością niezbędną aby zarabiać. W ogóle ustal czy zarabiasz w bitcoinach czy dolarach ;) Obserwuj co się dzieje z walutą bazową czyli BITCOINEM - ruchy na bitcoinie mają wpływ na kurs shitcoinów, ruch na bitcoinie może być powodem aby przedwcześnie przerwać inwestycję lub ją powiększyć.

Zwróć uwagę np. na stop loss - przy mało płynnych walorach spadek może być skokowy daleko poniżej założonego poziomu stop - wtedy możesz się zawahać i w ogóle nie zrealizować straty w porę lub automat jej nie zrealizuje. Dlatego na walorach niepłynnych wkłada się środki adekwatne do obrotu na danym coinie. Inna sprawa,że jak masz bardzo mały wkład to nie ma motywacji aby odpowiednio się opiekować inwestycją, nawet nie chodzi o motywację tylko szkoda Twojego "czasu pracy" i "czasu poświęconego na uwagę".

Mozna też shitcoiny potraktować jako fundusz inwestycyjny - wybierasz pakiet shitcoinów które wnoszą jakieś fantastyczne innowacje, które maja perspektywy i kupujesz tak jak niegdyś kupiłeś dasha. Raczej nie stracisz bo shitcoiny nie są obecnie w fazie euforii, kiedyś taka faza nadejdzie i wtedy będziesz dystrybutorem przy szczytach ;)

edit:
zapomniałem dodać , że jeśli ma to być poważna inwestycja typu "fundusz inwestycyjny" to trzeba by raczej przeznaczyć osobny dedykowany komputer na wszystkie portfele do tych różnych shitcoinów i stale mieć to wszystko zsynchronizowane. Trzymanie tego na giełdzie długoterminowo to bardzo zły pomysł.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 18 września 2016, 23:54

@maky, Nie kupowałeś tego z powodu racjonalnych przesłanek czy/i analizy, więc nie widzę powodu do jakiejś specjalnej super opracowanej taktyki z take profit... Kupiłeś na przeczucie lub wybierając je przypadkowo, to i trzymaj je lub sprzedawaj posługując się przeczuciem. :) W analizę nie chcesz wierzyć, a chcesz mieć typową taktykę wyjścia wynikającą raczej z analizy, trochę mi się to gryzie. :) Pozostań przy przeczuciu i będzie dobrze.

A jak masz 10 monet po 0.01 i jako zabawę/eksperyment, to brać 10% z tego to farsa. Nie wiem jak bardzo shitowy masz ten zestaw shitcoinów, ale celuj w minimum 100% zysku na każdym, a wielu można i na kilkaset % jeśli kupione tanio i mają potencjał na duże przyrosty (np.drobno-satoshi'owe crapy lub coiny z malutką głębokością w obie strony orderbooka). To zabawa i nieznaczna suma, więc możesz trzymać miesiącami bez problemu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 19 września 2016, 20:22

Maky zrobił tak dla zabawy tylko że on dla zabawy jak pisał no i sam przyznał że shitcoiny i po 0.01 czyli rozumiem że te na samym końcu notowań Poloniexa, chyba że z innej giełdy bo nie wiem czy pisał, przy takich małych kwotach to zysk 10% to za mało żeby sprzedawać, chyba że to pisał po przeliczeniu na all 10 coinach że tyle miał zysku, to mogłoby znaczyć że jakiś może i wzrósł te 100% a inne nie. Dziwna zabawa żeby sprawdzić o ile % pakiet shitcoinów wzrośnie, żeby to miało sens trzeba by włożyć chociaż z to 0.1 btc czyli 1 btc na 10 shitcoinów ale to wtedy szkoda bo shitcoiny mają tendencję do zdychania lub bycia delisted, niedawno na polo była fala usuniętych coinów i było tego dużo. Ale zgadzam się że na takich zabawach to 100-200% zysku minimum shitowe coiny mają takie małe buy ordery że kilkoma btc mozna zrobić pompe więc jak sie tak bawić to podzielić to wielkie nic 0.01 w shitcoinie na aski na poziomach powiedzmy 100%, 200%, 300% czyli na 3 częsci i jak wymazywanie pisał zostawić na kilka miesięcy, a info o delisted giełda podaje z wyprzedzeniem to wtedy zrzucić najwyżej.
Ja zrobiłem podobnie jak pisałem jeszcze przed experymentem Maky'ego z tym że ja nie kupowałem shitcoinów tylko te troche lepsze shitcoiny, wiem kwestia definicji :) , ale te co czekają na newsy w niedługim czasie czy modne ostatnio platformówki na dłuższy okres czasu taki przykładowy Lisk czy Waves. Wiem że obecnie nie zanosi sie na nich na wzrosty ale te akurat mam na dłużej a nie chce mi sie sprzedawać a potem w panice odkupywać o ile zdąże jak coś się zacznie dziać. I ja sobie poustawiałem aski na niektórych coinach na cenach różnie od 30-50% wyżej niż kupiłem do kilkuset %. Co ciekawe drogie coiny tak łatwo nie wzrosną powyżej 50% a co dopiero powyżej 100% (mówie o 24h jak giełda pokazuje, ofc w dłuższym okresie czasu to jak najbardziej czesto mogą wzrosnąc tyle bardziej spokojnie) więc te co mam które są tanie jednostkowo za 1 coin malutko satoshi to one łatwiej mogą wzrosnąć szybko o duży % więc moje aski czekają na tych tanszych na wielu poziomach w tym bardzo wysoko.
Ale to granie na niedzielnego gracza wiem , ale nigdy nie twierdziłem że jestem pro daytraderem a jak nieraz dziennie przy kompie jestem ze 3 godziny to lepsze takie coś niż nic nie robienie i tylko sprawdzanie ceny i decydowanie czy sprzedac gdy jestem online. A tak to sie zrobi z automatu. To ma wiele wad ofc. Bo na mega newsie nie kontroluje za ile sprzedam, aski schodzą po kolei tak jak je ustawiłem a będąc online moglbym anulowac najniższe i czekać na szczyt górki większoscią coinow. Do tego giełda to nie wallet a jak sie trzyma na askach to sie trzyma na gieldzie. Do tego jak sie trzyma na askach to sie nie ustawi jednoczesnie stop lossa jakby cena spadała, chociaż ja tego nie uzywam raczej grając mid to licze że za pare dni powróci, no a jak nie to trudno mając wiele innych to inne powinny pokryć wzrostem straty na innym. Ale jeszcze nie wiem jak to bedzie działało w praktyce bo dopiero od niedawna tak się rozszczepiłem na 15 altów. Dlatego część tych na dłużej musze zabrać z giełdy żeby nie leżały odłogiem bo giełda to nie wallet.
Do tego też dochodzi trend, czasami są takie dni, często wynikają z kursu btc, a czesto nie wiadomo z czego, że czasami praktycznie wszystkie są na czerwono i po 10% w dół. Dzis tak jest a od wczoraj cena btc sie nie zmieniła, na Polo prawie wszystko na czerwono, w tym sporo -10% w dół. Moj balans zmniejszył się o 1 btc na tym dzisiejszym dniu.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jpr » wtorek, 20 września 2016, 11:41

Waves cos sie podnosi. Jakies wieksze newsy na horyzoncie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » wtorek, 20 września 2016, 15:47

@jpr, full node coś tam idzie do przodu.. oczywiscie sa opoznienia i tak ale juz w przewidywalnej przyszlosci ma byc w testnecie.. planuja tez hackhatlon (mialo byc chyba wczoraj ale..)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 20 września 2016, 18:00

Nie wiecie może co sie z FCT dzieje że tak spadł ? jakieś złe newsy czy co ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 września 2016, 18:15

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 września 2016, 18:18

Rumcajs pisze: Nie wiecie może co sie z FCT dzieje że tak spadł ? jakieś złe newsy czy co ?
Nie wiem czy jest zły news, bo nie śledzę newsów FCT. Na wykresie po prostu spadło z kolejnej trendline, podobnie jak wcześniej: https://www.tradingview.com/x/56bisbXv/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » wtorek, 20 września 2016, 21:59

obserwował ktoś ostatnio liderów wzrostu?
jest jeszcze tutaj ktoś kto sądzi że xmr to pump&dump ?
nie zdziwię się gdy będzie niebawem wart powiedzmy 50usd, sam poloniex jest animatorem tej monety, zapewne jej głównym posiadaczem i będzie się nią opiekował - planowane to było od dawna - na poloniex jeszcze długo przed tym były 4 zakładki - 3 główne coiny: btc,eth,xmr oraz usd.
eth też jest twardą walutą - ma plecy i nie wygląda na to że ta niewidzialna ręka kiedykolwiek odpuści. Wygląda że lisk dla ethereum będzie tym czym jest litecoin dla bitcoina. Twórcy litecoina lansowali litecoina jako "srebro" wobec "złota" jakie reprezentuje bitcoin , jednak okazało się że król może być tylko jeden bo mimo że litecoin miał identyczną funkcjonalność to nie miał "marki".
Tak jak napisałem wcześniej - uważam że w tym i następnym roku wyłonią się twarde alty, które zaliczą taką hossę jak niegdyś zaliczył bitcoin. Niestety wygląda na to że monero zdeklasował dash-a trwale . Trudno powiedzieć co się będzie działo z samym bitcoinem.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 września 2016, 22:21

koparki pisze: jest jeszcze tutaj ktoś kto sądzi że xmr to pump&dump ?
Tak, ja. Tyle że Xmr to pump rodzaju s-curve, tzn. poniżej pewnego poziomu szybko nie spadnie, raczej po długim czasie.
Podobny s-curvowy wzrost miało ETH.
koparki pisze: nie zdziwię się gdy będzie niebawem wart powiedzmy 50usd
Masz już "ambasadora" Xmr na forum, którego ostatnio szukałeś. 8-)
Co do 50$ - mało, może lepiej 100$? :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: LubieCrypto » wtorek, 20 września 2016, 22:32

Sia ruszyła (a już myślałem że parę miesięcy bagholdowania). Jakiś tam roadmap opublikowali http://forum.sia.tech/topic/730/septemb ... te-roadmap

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości