Bankera Business Care / Finansowanie dla MŚP, które doświadczają problemów z przepływami pieniężnymi podczas COVID-19

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Business Care / Finansowanie dla MŚP, które doświadczają problemów z przepływami pieniężnymi podczas COVID-19

Postautor: Naganiacz » czwartek, 21 maja 2020, 23:27

Myśl przewodnia nowej usługi BANKERA to:
„Opieka biznesowa
Zapobiegaj niedoborom finansowym partnerów biznesowych, identyfikując je i składając wnioski o wsparcie w nagłych wypadkach”


Wątek ten powstał w odpowiedzi na nową usługę BANKERA, która powstała znienacka w ogóle nie zapowiadana i do tego jeszcze nagrodzona. Ciekawe czym BANKERA jeszcze zaskoczy. Widać, że robią swoje i niech tak będzie. Ważne, że się rozwijają.
Do informacji tej dotarłem poprzez redita, poniżej lilnk do oryginału i tłumaczenie na nasz język przez sztuczną inteligencję. Życzę przyjemnej lektury.

Link:

Wysłane przez u / Bankera_Team 21 dni temu
W miniony weekend zespół Bankera wziął udział w ogólnoeuropejskim hackathonie #EUvsVirus organizowanym przez Komisję Europejską. Z dumą ogłaszamy, że opracowane przez nasz zespół rozwiązanie zajęło pierwsze miejsce w kategorii Finanse cyfrowe.

No to lecimy dalej z linkami: https://devpost.com/software/double-gua ... ing-kxo301

Nowa usługa to:

Bankera Business Care
Finansowanie dla MŚP, które doświadczają problemów z przepływami pieniężnymi podczas COVID-19, korzystając z gwarancji od swojego partnera biznesowego. Spłata pożyczki jest elastyczna i może być dokonana po zakończeniu kwarantanny.

Wstęp:
Wiele małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zostało zmuszonych do zaprzestania działalności lub odnotowało znaczne zmniejszenie przychodów (np. Restauracje, dentyści, biura podróży, hotele). Wiele z tych przedsiębiorstw ma solidne podstawy biznesowe, ale borykają się z przejściowym niedoborem płynności i nie mogą płacić faktur swoim dostawcom. Aby zwiększyć złożoność, pożyczkodawcy nie są skłonni ich pożyczać, biorąc pod uwagę dużą niepewność sytuacji.
Jeśli firma stanie się niewypłacalna, będzie miała co najmniej następujące konsekwencje dla gospodarki, które z łatwością mogą przełożyć się na szerszy problem dzięki efektom drugiej rundy:
• Zaległe faktury prawdopodobnie nie zostaną zapłacone
• Wszelkie przyszłe interesy zostaną utracone
• Zastąpienie kupującego może być trudne (lub niemożliwe), kosztowne lub terminowe
W połączeniu z ogólnym spadkiem aktywności gospodarczej najprawdopodobniej będzie to miało efekt domina, w którym niewypłacalność jednego MŚP prowadzi do dalszej niewypłacalności jego partnerów, a nawet może przejąć się na przedsiębiorstwa, na które pandemia nie ma bezpośredniego wpływu. Dlatego ważne jest zapewnienie wsparcia każdemu członkowi łańcucha dostaw.
Większość programów wprowadzonych przez instytucje publiczne ma na celu pomoc przedsiębiorstwom w zaspokojeniu ich istniejących długów, dlatego nasze proponowane rozwiązanie, które pomaga w pokryciu innych wydatków biznesowych (np. Czynsz, płacący dostawcy), jest bardzo istotne. Ponadto środki pomocy rządowej mogą być mniej skuteczne ze względu na biurokrację: przedsiębiorstwo może nie spełniać kryteriów kwalifikowalności, finansowanie może nie być znaczące, a uzyskanie go może potrwać dłużej, niż może sobie na to pozwolić.

„Bankera Business Care” łączy obie strony kontraktu: kupującego, który boryka się z problemami finansowymi, i dostawcę. Zobowiązują się do podwójnej gwarancji pożyczki: w typowym przypadku nabywca gwarantuje 50%, a dostawca 50%. Bankera rozmawia z obiema stronami i może uzyskać pełny obraz, aby sprawdzić, czy dostawca zna nabywcę wystarczająco dobrze, aby zagwarantować pożyczkę (eliminuje to problemy z asymetrią informacji). Dostawca jest zainteresowany przetrwaniem kupującego (aby relacje biznesowe trwały po pandemii) i jest skłonny spłacić 50% kwoty pożyczki w przypadku, gdy kupujący nie dokona spłaty. Nawet jeśli kupujący zbankrutuje, utrata 50% zaległej kwoty jest lepsza niż utrata 100%.

Ponadto oferujemy elastyczną spłatę (kredytobiorca może sami zaplanować harmonogram spłat). Oznacza to, że walcząca firma może być pewna, że nie będzie musiała dokonywać żadnych spłat w trakcie kwarantanny, i może spłacić pożyczkę, gdy firma wróci na nogi.

Jakie są różnice w porównaniu do innych rozwiązań finansowych:
• Finansowanie rządowe lub w całej UE : środek tymczasowy; nie mogą podlegać kryteriom kwalifikowalności; biurokracja i mniejsza prędkość
• Pożyczki od instytucji kredytowych : głównie oparte na zabezpieczeniach; głównie lokalnie (biuro podróży z Litwy miałoby trudności z uzyskaniem finansowania z banku z siedzibą we Francji)
• Faktoring konwencjonalny : korzystamy z gwarancji obu stron; rozmawiamy zarówno z nabywcą, jak i pożyczkodawcą, minimalizując w ten sposób asymetrię informacji

Specyfika pożyczki
• Kwalifikowalność: wszystkie MŚP zarejestrowane w UE
• Kwota pożyczki : 1 000–250 000 EUR
• Oprocentowanie : od 1% miesięcznie
• Termin spłaty pożyczki : 1-36 miesięcy
• Czas na pożyczkę : od 2 godzin
• Elastyczna spłata : ustalasz harmonogram i nie spłacasz żadnych środków podczas blokady

Członkowie naszego zespołu to ludzie sukcesu firm FinTech: Bankera, Pervesk i SpectroCoin, dlatego dysponujemy wiedzą na temat wprowadzania produktu finansowego, takiego jak Bankera Business Care. Budujemy to rozwiązanie w oparciu o naszą istniejącą infrastrukturę Bankera, która już obsługuje konta płatnicze i inne niezbędne funkcje dla firmy finansowej.
1. Strona docelowa, aby zapewnić podstawowe informacje o Bankera biznes troska (Link: https://bankerabusinesscare.com/)
2. Kwestionariusze do zbierania niezbędnych informacji od obu stron (kredytobiorcy i poręczyciela).
3. Model ryzyka szczególnego COVID-19 do oceny: ryzyka geograficznego; ryzyko specyficzne dla branży i ryzyko specyficzne dla działalności. Model uwzględnia również prawdopodobieństwo przetrwania biznesu, jeśli określone środki pozostaną na miejscu przez inny okres czasu.

Wpływ rozwiązania na kryzys.
MŚP są siłą napędową gospodarki i siły roboczej, zatrudniając 66% siły roboczej w UE (94 mln ludzi, 2017 danych) Informacje i stanowiących 99% wszystkich zarejestrowanych przedsiębiorstw w krajach UE odwołuje (2015 dane). Pomaganie takim przedsiębiorstwom z pewnością zmniejszy szkody gospodarcze spowodowane przez środki kwarantanny dla gospodarki europejskiej.

Wyzwania, na które natrafiliśmy.
Szacowanie ryzyka związanego z COVID-19 dla przedsiębiorstw i różnicowanie go według regionów (wewnątrz kraju i między krajami) oraz różnych branż (na przykład dane krajowe są dość łatwe do uzyskania, ale uzyskanie bardziej szczegółowych danych jest trudne).

Osiągnięcia, z których jesteśmy dumni.
Opracowaliśmy nowe rozwiązanie finansowe dla borykających się z problemami przedsiębiorstw w całej UE, które obejmuje:
• Podwójna gwarancja dwóch partnerów biznesowych: nabywcy i dostawcy
• Model ryzyka kredytowego uwzględniający czynniki ryzyka związane z COVID-19
• Elastyczna spłata (spłat można dokonać po kwarantannie)
• Świadczymy usługi dla firm w całej UE (nie tylko lokalnie)
• Nie wymagamy zabezpieczeń, ponieważ firmy są już niespokojne.


Opracowane rozwiązanie jest nie tylko teoretyczne, ale może zostać wdrożone w celu uzupełnienia obecnych ofert Bankera.

Co dalej z Bankera Business Care / Konieczności do kontynuowania projektu.
Ponieważ MVP składa się z procesu składania wniosku o pożyczkę Bankera Business Care, a zwłaszcza oceny ryzyka COVID-19 opartej na ryzyku geograficznym, przemysłowym i specyficznym dla przedsiębiorstw związanych z pandemią, zastosowalibyśmy to narzędzie oceny ryzyka w odniesieniu do wielu klientów biznesowych Bankera w celu identyfikacji potencjalne braki finansowe i zaoferuj im rozwiązanie Bankera Business Care.

Jeśli to rozwiązanie okaże się atrakcyjne dla MŚP, bylibyśmy zachwyceni i gotowi do wprowadzenia w życie „Bankera Business Care”. Zwiększona świadomość produktu byłaby zatem ogromną pomocą dla projektu.

Wartość rozwiązania po kryzysie.
Chociaż nasz model został opracowany w odpowiedzi na COVID-19, produkt będzie oferowany nawet po zakończeniu blokady. Zasada pozostanie taka sama: finansowanie z podwójną gwarancją kupującego i jego dostawcy oraz elastyczna spłata.
W dłuższej perspektywie staramy się oferować ten produkt wraz ze zwykłymi pożyczkami, aby firmy mogły wybrać, z której opcji skorzystać.

Jeżeli o Bankera dowiedzieliście się dopiero z tego wątku to poniżej przedstawiam linki do pozostałych ich usług oraz linki do dedykowanych im wątków na tym forum:
https://spectrocoin.com/
https://exchange.bankera.com/
https://loans.bankera.com/
https://bankera.com/
https://bankerabusinesscare.com/
Kolejność powyższych linków wynika z chronologii powstawania ich usług.

Bankera - bankowość w technologii blockchain
viewtopic.php?f=45&t=24855
Bankera Exchange. obecnie 0 % FEES w parach z BNK i 0,1 % FEES w innych
viewtopic.php?t=32171
Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.
viewtopic.php?t=32311

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Business Care / Finansowanie dla MŚP, które doświadczają problemów z przepływami pieniężnymi podczas COVID-19

Postautor: Naganiacz » czwartek, 18 czerwca 2020, 22:45

Poniżej info tłumaczone góglem:
"Digital Finance Outreach 2020 („DFO”) to seria wydarzeń zorganizowanych we współpracy z państwami członkowskimi w lutym-czerwcu 2020 r. Na temat fintechu i innowacji cyfrowych w sektorze finansowym w celu przygotowania nowej strategii finansowania cyfrowego UE.

Konsultacje społeczne są dostępne tutaj: https://ec.europa.eu/info/consultations ... trategy_en

PROGRAM
14.00–14.00 - Przemówienie kluczowe wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Valdisa Dombrovskisa
14:20-14:30 - Ceremonia wręczenia nagród EUvsVirus Hackathon Digital Finance z prezentacją zwycięzców - Bankera Business Care: Vytautas Karalevičius, Mantas Mockevičius, Justas Dobiliauskas (...)"

Link do oryginału w języku nie polskim: https://app.livestorm.co/european-commi ... conference

Weteran
Posty: 2720
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Business Care / Finansowanie dla MŚP, które doświadczają problemów z przepływami pieniężnymi podczas COVID-19

Postautor: adiqq » piątek, 19 czerwca 2020, 07:19

Naganiacz pisze: czwartek, 18 czerwca 2020, 22:45Poniżej info tłumaczone góglem:
jestem ciekaw, kiedy dotrze, że tłumaczenie googlem to nie reklama, tylko anyreklama?
Dla mnie to synonim słowa amatorszczyzna.
Ja i zapewne nie tylko ja - długo nie zapomnę "pożyczek kryptograficznych" :lol:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamu79 i 6 gości