Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » piątek, 7 czerwca 2019, 13:40

Cześć. Bankera uruchamia nową usługę: Bankera Loans, czyli kredyty / pożyczki kryptograficzne. Więcej szczegółów poniżej z tłumaczenia ich wpisu z bloga:
„Wysłany 6 czerwca 2019 przez Bankera

Strona internetowa Bankera Loans jest już dostępna.

Dziś przychodzimy z dobrą wiadomością dla naszych użytkowników. Strona docelowa Bankera Loans jest już dostępna, a sama usługa zostanie uruchomiona w trzecim kwartale tego roku.

Bankera Loans to już trzeci produkt ekosystemu Bankery, który otworzy nowe możliwości zarządzania kryptowalutami dla naszej społeczności - możliwość uzyskania pożyczek zabezpieczonych kryptograficznie lub, innymi słowy, pożyczenia pieniędzy przy użyciu kryptografów jako zabezpieczenia bez utraty ich wartość. W tym wpisie na blogu chcielibyśmy zapoznać Cię z naszą nadchodzącą usługą.

Co to są pożyczki zabezpieczone kryptograficznie?


Pożyczki zabezpieczone kryptograficznie stanowią alternatywny rodzaj finansowania, który pozwala kredytobiorcom na umieszczenie ich aktywów kryptograficznych jako zabezpieczenia i otrzymanie pożyczki w fiat lub kryptowaluty. Podczas gdy aktywa kryptograficzne kredytobiorcy są traktowane jako zabezpieczenie, są one zwracane po całkowitej spłacie pożyczki.

Pożyczki zabezpieczone kryptograficznie oferują również klientom możliwość szybkiego uzyskania finansowania. Podczas gdy tradycyjne banki mogą potrzebować tygodni na zatwierdzenie pożyczek ze względu na ich rygorystyczne zasady dotyczące zdolności kredytowej klienta i historii kredytu, kredyty kryptograficzne są wydawane niemal natychmiastowo, ponieważ „zaufanie” w systemie jest ustanawiane poprzez zabezpieczenie każdej pożyczki za pomocą aktywów kryptograficznych.

Te i inne zalety sprawiają, że kredyty kryptograficzne są wydajnym ulepszeniem do tradycyjnych i stanowią krok w kierunku przyszłości zarządzania finansami.

Co wziąć pod uwagę przed zaciągnięciem pożyczki zabezpieczonej kryptograficznie?

Pożyczki zabezpieczone kryptograficznie działają przez użytkowników, którzy składają zabezpieczenie aktywów kryptograficznych i otrzymują pożyczkę, zazwyczaj 25-75% wartości zabezpieczenia. Ta zmienna jest nazywana współczynnikiem Loan-to-Value (LTV). Jeśli wartość zabezpieczenia spadnie, użytkownicy są proszeni o spłatę części kredytu lub zwiększenie zabezpieczenia. Takie środki są podejmowane, aby uniknąć likwidacji zabezpieczenia w celu pokrycia kwoty pożyczki.

Ten ekstremalny przypadek likwidacji zwykle ma miejsce, gdy LTV osiąga 75-90%. Bardzo wysoka LTV niekoniecznie musi być dobra. Podczas gdy będziesz mógł uzyskać wyższą pożyczkę, będzie bardziej prawdopodobne, że wywoła zdarzenie likwidacyjne w przypadku spadku wartości zabezpieczenia. W związku z tym osoby fizyczne lub przedsiębiorstwa zainteresowane zaciągnięciem pożyczki zabezpieczonej kryptograficznie muszą uznać, że istnieje wyższe ryzyko likwidacji dla kredytów o wysokim LTV.

Innym istotnym czynnikiem w przypadku pożyczek zabezpieczonych kryptograficznie jest roczna stopa procentowa (APR), która jest rocznym kosztem pożyczki po uwzględnieniu wszystkich opłat. Ta liczba jest funkcją pożyczonej kwoty, pobranych opłat i czasu trwania pożyczki. Użytkownicy powinni pamiętać, że czasami APR nie obejmuje stopy procentowej, ponieważ niektóre usługi pobierają znaczne ukryte opłaty (np. Zaciągnięcie pożyczki).

To tylko niektóre czynniki, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o udzieleniu pożyczki kryptograficznej. Użytkownicy powinni również rozważyć dostępność kredytu w swoim regionie, bezpieczeństwo, czas trwania kredytu, waluty kredytu i opcje spłaty, aby znaleźć usługę, która najbardziej im odpowiada.

Bankera Loans - najskuteczniejsze rozwiązanie do finansowania kryptograficznego

W Bankera budujemy infrastrukturę finansową obejmującą codzienną bankowość i gospodarkę kryptograficzną, aby zaoferować rozwiązanie finansowe dostosowane do potrzeb dzisiejszego rynku opartego na technologii. Dzięki naszemu trzeciemu produktowi - Bankera Loans, będziemy mogli zdemokratyzować dostęp do podstawowych usług bankowych dla posiadaczy kryptowalut poprzez zapewnienie płynności osobom fizycznym i przedsiębiorstwom poprzez pożyczki kryptograficzne.

Po dokładnym przeanalizowaniu rynku i jego graczy, jesteśmy przekonani, że Bankera Loans zaoferuje jeden z najbardziej konkurencyjnych pakietów kredytów kryptograficznych w branży:

Konkurencyjne stawki

Dokładnie śledzimy oprocentowanie kredytów na rynku, aby zaoferować naszym użytkownikom atrakcyjne warunki pożyczek bez ukrytych opłat. Aby uprościć zarządzanie zasobami, płatności odsetek będą automatycznie pobierane z portfela użytkownika co miesiąc.

Elastyczna spłata kredytu

Usługa Bankera Loans nie będzie miała ustalonego harmonogramu spłat kapitału. Nasi klienci będą mogli wybrać, kiedy i ile spłacić kredyt, o ile pełna kwota zostanie spłacona przed terminem spłaty pożyczki. Czas trwania pożyczki będzie również elastyczny i może wynosić od 1 miesiąca do 24 miesięcy.

Optymalny % LTV

W Bankera Loans zaoferujemy LTV na poziomie 25-50%, co stanowi zdrową równowagę między możliwością uzyskania wyższej kwoty kredytu a uniknięciem likwidacji kredytu. Po udanej spłacie pożyczki zabezpieczenie jest zwracane w całości.

Pożyczki osobiste i biznesowe

Bankera udzieli pożyczek o wartości do 1 000 000 EUR. Usługi kredytowe będą zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno osób poszukujących mikrokredytów, jak i firm poszukujących bardziej znaczącego finansowania.

Globalne pożyczki

Kredyty bankera będą początkowo denominowane w euro (więcej nominałów zostanie dodanych później), ale mogą zostać wypłacone zarówno w fiat (EUR), jak i kryptowalutach. Pozwoli to klientom uzyskać dostęp do finansowania na całym świecie.

Klienci, którzy potrzebują finansowania fiat, mają dwie opcje. Po pierwsze, mogą wypłacić pożyczkę w euro na swoje konto bankowe. Po drugie, klienci nieposiadający rachunku bankowego w euro mogą wycofać pożyczkę w kryptowalutach, w tym w stablecoins, i wymienić ją na później.

Bankera Loans jest również atrakcyjną opcją dla klientów, którzy mieszkają w regionach, w których finansowanie bankowe jest trudne do uzyskania, lub stopy procentowe są wysokie.

Obsługa wielu walut

Bankera Loans zaoferuje użytkownikom możliwość otrzymania walut w euro (EUR), Banker (BNK), Tether (USDT), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), NEM (XEM) i waluty Dash (DASH). Użytkownicy będą mogli również wybierać spośród czterech kryptowalut na zabezpieczenie, aby umożliwić im dostosowanie kredytów do portfela handlowego. Wsparcie dla większej liczby walut będzie dostępne w przyszłości.

Korzyści dla posiadaczy Tokenów BNK

Aby zmaksymalizować użyteczność tokena BNK, posiadacze BNK będą mogli uzyskać niższe stopy procentowe, wykorzystując BNK jako walutę dla płatności odsetkowych.

Niski minimalny

Widzimy duże zainteresowanie społeczności mniejszymi pożyczkami kryptograficznymi. Rynek ten jest mocno niedofinansowany, a typowe minimalne pożyczki na obecnym rynku są często zbyt wysokie. Rozwiązanie Bankera Loans zaoferuje naszym klientom możliwość skorzystania z kredytu o wartości zaledwie 100 EUR, aby wszyscy klienci mogli uzyskać finansowanie.

Bezpieczne pożyczki kryptograficzne

Nasz zespół działa na rynku kryptograficznym od ponad 6 lat, obsługując SpectroCoin i utrzymując fundusze 1 miliona klientów bezpieczne z wieloma warstwami bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że ten krótki przegląd Cię podekscytował. Zdecydowanie cieszymy się, że w tym roku pojawimy się na rynku z wszechstronnym i solidnym produktem.

Odwiedź stronę Bankera Loans i zapisz się do naszego newslettera, aby śledzić najnowsze aktualizacje!”

Link do bloga: https://blog.bankera.com/2019/06/06/ban ... -now-live/
Link do Bankera Loans: https://loans.bankera.com/

Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
W tym miejscu zachęcam do wyrażania swojej opinii na temat tej nowej usługi Bankera - Bankera Loans.

Przypominam, że istnieją jeszcze dwa tematy związane z usługami Bankera/y:

Temat ogólny o bankowości w technologi blokczeńcz w wykonaniu Bankera/y: viewtopic.php?f=45&t=24855

Temat dotyczący giełdy Bankera/y: viewtopic.php?f=55&t=32171

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2667
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 7 czerwca 2019, 15:03

Jak ktoś lubi bawić się w "pewne" pożyczki to nexo.io oferuje 6,5%
Zabieraj na piwo na Getbitcoin.pl | Polecam giełdę Bitmex.com
Kup swoje pierwsze bitcoiny na 4coins.pl| Złoto, srebro i diamenty za BTC Flyingatom.gold

Weteran
Posty: 3730
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 1630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: pael » piątek, 7 czerwca 2019, 23:43

GetBitCoin_pl pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 15:03Jak ktoś lubi bawić się w "pewne" pożyczki to nexo.io oferuje 6,5%


Rozumiem, ze tradeoff za 6.5% to wlasnie "pewność"? ;-)

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » piątek, 7 czerwca 2019, 23:45

Zgodzę się z tym, że NEXO oferuje 6,5 % ale jako zysk z lokaty. Natomiast jeżeli chodzi o kredyty to za przywilej pożyczenia od nich "kaski" na rok trzeba im "odpalić" 8 %.
https://nexo.io/
https://tokeny.pl/nexo/
Dobrze, że jest konkurencja dla Bankera Loans, która już przetarła szlaki. Konkurencja zawsze pozytywnie wpływa na ofertę dla klienta.
Wniosek: Trzeba podpowiedzieć Banker,rze, że konkurencja ma lokatę to może też wprowadzą - i może na lepszy procent ?
A może już to mają a ja nie doczytałem :(

Pytanie - Czy ten cały mechanizm pożyczania nie przypomina Wam gry z lewarem i ustawionym Stop L. - tyle, że na skalę mikro-lewarową?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 8 czerwca 2019, 00:59

Naganiacz pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 13:40Co to są pożyczki zabezpieczone kryptograficznie?

Pożyczki zabezpieczone kryptograficznie stanowią alternatywny rodzaj finansowania, który pozwala kredytobiorcom na umieszczenie ich aktywów kryptograficznych jako zabezpieczenia i otrzymanie pożyczki w fiat lub kryptowaluty. Podczas gdy aktywa kryptograficzne kredytobiorcy są traktowane jako zabezpieczenie, są one zwracane po całkowitej spłacie pożyczki.
Interesująca propozycja.

Najważniejszymi pytaniami jakie mogę na tą chwilę zadać są:

1. Jakich technologii lub mechanizmów używacie do zabezpieczenia tych kryptowalut, aby nie było hakingu/kradzieży?
2. Jakie klient ma możliwości sprawdzenia Was, czy nie używacie przypadkiem tych kryptowalut w sposób dynamiczny do grania na giełdach kryptowalutowych?
3. Kto Was ubezpiecza w razie gdybyście stracili te kryptowaluty? Czy ubezpieczyciel pokryje straty i wypłaci samą kryptowalutę, czy jej wartość w USD/PLN/EUR, która to wartość może się przecież zmieniać bardzo dynamicznie w jednym dniu nawet.
4. Jakie kryptowaluty są akceptowane?

To chyba tyle na razie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » sobota, 8 czerwca 2019, 01:48

To może zacznę od końca. Jeżeli chodzi o waluty to:

Obsługa wielu walut
Bankera Loans zaoferuje użytkownikom możliwość otrzymania walut w euro (EUR), Banker (BNK), Tether (USDT), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), NEM (XEM) i waluty Dash (DASH). Użytkownicy będą mogli również wybierać spośród czterech kryptowalut na zabezpieczenie, aby umożliwić im dostosowanie kredytów do portfela handlowego. Wsparcie dla większej liczby walut będzie dostępne w przyszłości.

Jeżeli chodzi o pozostałe pytania to zachęcam, żebyś je zadał na adres mejlowy Bankera/y czyli: "For enquiries please contact [email protected]" ponieważ ja nie jestem w żaden sposób z nimi związany, jestem tylko zainteresowany ich rozwojem i zależy mi na długoterminowym trendzie wzrostowym BNK (Dygresja: patrząc na wykres kursu NEXO - już z masą udzielonych kredytów - to d,py nie urywa, tyle, że nie mają tam mechanizmu obniżającego procent za zabezpieczenie w NEXO - może tu jest kundel pogrzebany - czyli chcesz mieć tańszy kredyt kup BNK i zabezpiecz go BNK - na pewno wpłynie to na zwiększenie popytu a za tym powinna teoretycznie zwiększyć się cena, przynajmniej do pewnego momentu)

Jak się czegoś dowiesz to daj znać.

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » piątek, 19 lipca 2019, 23:36

Cześć wyszperałem świeże info:
„Bankera z radością ogłasza, że Bankera Loans pojawi się w poniedziałek, 22 lipca! Bankera Loans zaoferuje elastyczne i bezpieczne kredyty kryptograficzne dla klientów prywatnych i firm na całym świecie. Wszystko, co musisz zrobić, to śledzić nasz szybki i prosty proces. Dowiedz się, jak to działa tutaj:
https://loans.bankera.com/#howItWorks

i link do grafiki zwiastującej wydarzenie:
https://pbs.twimg.com/media/D_1rBLdX4AAerAV.jpg

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » wtorek, 23 lipca 2019, 22:54

Żeby nie było, że jestem jakimś naganiaczem na BNK :D to poniżej wymieniam kilka innych tego typu portali pożyczkowych i dodatkowo lokatowych (zarabianie odsetek/procentów za wkład/depozyt – czego obecnie w Bankera Loans jeszcze nie ma, chyba, że coś przeoczyłem), o Nexo było już wspomniane ale są jeszcze inne:

https://blockfi.com/
https://coinloan.io/
https://saltlending.com/
https://celsius.network/

Każda konkurencja jest dobra dla klienta, gdyż firmy prześcigają się w ofertach by tego klienta przyciągnąć do siebie lepszą ofertą – tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Z czasem się okaże jaką Bankera Loans osiągnie pozycję na tym, rynku. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się dedykowane strony – porównywarki kredytów kryptowalutowych.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 24 lipca 2019, 08:17

Naganiacz pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 22:54Żeby nie było, że jestem jakimś naganiaczem na BNK :D to poniżej wymieniam
Hmm, jak dla mnie to dość jasno się określiłeś że jesteś Naganiaczem - zarówno nickiem jak i zachowaniem, więc nieporzebnie nawet o tym wspominasz.

Nikt jakoś do tej pory nie miał pretensji - nawet nie dostałeś minusów, trzeba więc było siedzieć cicho i naganiać dalej. Teraz zwróciłeś na siebie uwagę i spaliłeś to :P
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 7590
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 4769
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: koparki » środa, 24 lipca 2019, 12:42

@Naganiacz
nie wnikałem dokładnie, wytłumacz mi , dajesz swoje kojny na konto jakiegoś niszowego portalu , z ryzykiem ze portal się zwinie lub lewy pożyczkobiorca nie odda - i całe to ryzyko za 6-10% w skali roku ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 lipca 2019, 13:16

@koparki Ale swapowcy na BM dawali za jakoś 3-5% większość czasu i przecież wszystko skończyło się "dobże". :roll:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » środa, 24 lipca 2019, 21:31

@koparki Postaram się najkrócej jak potrafię. Na początek, to dla wyjaśnienia – ja nie daję swoich koinów bo ja póki co nie korzystam z takich pożyczek i na razie się nie zanosi żebym skorzystał ale chyba wiem o co Ci chodzi. Zapewne użyłeś uogólnienia. Zatem kolejny krok to filozoficzne podejście ludzi do pożyczania pieniędzy. Spotkałem się z opiniami, że ludzie nie lubią banków tradycyjnych (uogólniając – z izraelskim kapitałem założycielskim i innym temu podobnym) ale, że banki są na każdym rogu to siłą rzeczy ludzie są przymuszeni do posiadania w nich kont i np. różnego rodzaju kredytów z bagażem permanentnej inwigilacji (określenie zdolności kredytowej/wysokość zarobków itp.). Jak się już ma zdolność kredytową i ktoś się godzi na tą inwigilację to w pewnym momencie spotyka się z oprocentowaniem pożyczki np. 10% w skali roku, potem do tego dochodzą tkz. ukryte koszty: np.: prowizja za udzielenie pożyczki, koszt prowadzenia konta do spłaty pożyczki (jeżeli nie masz konta w danym banku) i wciskają Ci np. obowiązkową kartę płatniczą oczywiście z symboliczną miesięczną opłatą. Na sam koniec jak wszystko podliczysz to RRSO wynosi np. 13%.
Ale zaczęła się nowa era – do codziennego życia wkraczają kryptowaluty dające ludziom możliwość uwolnienia się od banków tradycyjnych, dające mniejszą lub większą anonimowość a przede wszystkim oferując niesamowitą konkurencję w pożyczaniu pieniędzy. Ludzie nauczyli się liczyć pieniądze i zaczynają kombinować – po co ma bankowi oddawać (lub komuś innemu np. parabankowi itp.) np. 13% jak może oddać mniej, od 6% do 10% jak już zauważyłeś. Portale pożyczkowe oparte na kryptowalutach oferują pożyczki, które są substytutem dla tkz. (bankowych) kredytów gotówkowych na dowolny cel (bodajże tego typu kredyty są jednymi z najdroższych w porfolio danego banku). Portale pożyczkowe nie pytają Cię ile zarabiasz i gdzie pracujesz, nie chcą nr telefonu do Twojego pracodawcy by to potwierdzić, nie pytają Cię o to ile wydajesz pieniędzy na życie w cyklu miesięcznym, nie obchodzi ich czy masz żonę, dzieci, psa, kota, motocykl, auto – parafrazując - nie zaglądają Ci do d-py żeby sprawdzić co jadłeś). Portale pożyczkowe nie będą za Tobą wysyłać komorników dlatego wymagają wpłaty zabezpieczenia dla pożyczki na wypadek jakby ktoś zaprzestał spłaty rat. Po spłaconej pożyczce zabezpieczenie jest zwracane. I tu według mnie dochodzimy do sedna. Zapewne wiesz, że są tacy inwestorzy długoterminowi, którzy zaciągają kredyty w tradycyjnych bankach na zakup kryptowalut (wyczerpując do cna swoją zdolność kredytową) kieruje nimi chciwość i chęć szybkiego zarobku lub też inne wg nich bardziej racjonalne pobudki, chcieli by nadal dokupować kryptowaluty ale niestety nie mają za co. Mają natomiast już zakupione wcześniej kryptowaluty, które mogą stać się zabezpieczeniem na zakup kolejnych krypto walut i to w momencie gdy są znaki nadchodzącej hossy a przede wszystkim na dużo niższy procent oraz bez zbędnego udowadniania, że ich na to stać – jak wpłacą zabezpieczenie to go stać i tyle i dostaje pożyczkę z którą robi co chce. Portal pożyczkowy jest zawsze na wygranej pozycji bo nawet jak ktoś nie będzie spłacał to i tak te spłaty pokrywa jego zabezpieczenie. Domyślam się, że ludzie, którzy biorą pożyczki kryptowalutowe właśnie tak teraz myślą – mam bitkojny, nie chcę ich sprzedawać teraz, sprzedam je za 5 lat bo uważam, że jak poleżą jeszcze 5 lat to na pewno na tym zarobię, dobrze by było gdyby dodatkowo na siebie zarabiały, wpłacę je na zabezpieczenie pożyczki np.: do Bankera Loans na 7,5% w skali rocznej (będę musiał te 7,5 % oddać od pożyczonej kwoty, no ale trudno, przecież z banku już mi nie dadzą, po za tym jak bitkojn urośnie chociaż 30% w skali roku to i tak jestem do przodu 22,5% hura a jak urośnie wcześniej o te 30% to jak wcześniej spłacę pożyczkę bez żadnych kosztów za wcześniejszą spłatę to jestem do przodu te 22,5% też wcześniej, łał. A jak już spłacę wcześniej to będę mógł wziąć kolejną pożyczkę i to już troszkę większą, super. O, a co to, jak kupię BNK i jak wpłacę BNK jako zabezpieczenie pożyczki to oprocentowanie jest jeszcze niższe bo 6% w skali roku a nie 7,5% no to jeszcze taniej, no to kupuję BNK zawsze to 1,5% zostaje w mojej kieszeni.
Dlatego uważam, że z czasem jak Bankera Loans zyska popularność i zaufanie to właśnie tym niskim oprocentowaniem zachęci ludzi do brania pożyczek w BNK.

Rzeczywiście portal jest niszowy, działa dopiero od 2 dni :D , raczkuje, najczęściej obserwuje go społeczność związana z BNK od czasów ICO. Jest to duża społeczność i jak to w życiu bywa są ludzie niezadowoleni, hejtujący jak i zadowoleni i życzący projektowi jak najlepiej (adaptacja, zwiększenie zaufania).

Ryzyko jest, masz rację. Całe krypto to jedne wielkie ryzyko. Jest ryzyko, jest zabawa, kto nie ryzykuje nie pije szampana.

Spekulacyjnie uważam, że zwiększenie popularności portalu Bankiera Loans poprzez zaciąganie w niej pożyczek zabezpieczonych BNK wpłynie na powolny długoterminowy wzrost wartości BNK, która z czasem się umocni o ile portal się nie zwinie lub lewy pożyczkobiorca nie odda ale wtedy już nie będzie istotne na jaki procent się pożyczkę zaciągnęło bo razem z lewym pożyczkobiorcą zniknie całe zabezpieczenie danej pożyczki.

Weteran
Posty: 1460
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: qertoip » środa, 24 lipca 2019, 21:39

Co za bzdurny tytuł i narracja.

@Naganiacz sprawdź w słowniku co to znaczy "kryptografia" bo stosujesz to słowo zupełnie nieprawidłowo i w konsekwencji oszukujesz czytelników.

Przestań sobie gębę kryptografią wycierać.

Pożyczki NIE SĄ ZABEZPIECZONE ŻADNĄ KRYPTOGRAFIĄ.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 25 lipca 2019, 01:39

Hehehehe widzisz @Naganiacz ?

Nie trzeba było komentować swojego "naganiania" tylko robić swoje, teraz masz przechlapane xD
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 7590
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 4769
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: koparki » czwartek, 25 lipca 2019, 08:29

Naganiacz pisze: środa, 24 lipca 2019, 21:31kto nie ryzykuje nie pije szampana.

czyli jesli ktoś chce zaciągnąc pożyczke w kryptowalucie to musi mieć równowartość tej pozyczki i to zdeponować na portalu jako zabezpieczenie? wyjasnij proszę kwestię skuteczności zabezpieczenia przed nieuczciwym kredytobiorcą ;)

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » wtorek, 10 września 2019, 14:06

@qertoip : Przepraszam, już nie będę sobie gęby kryptografią wycierać. Co do narracji to w zamieszczanych przeze mnie postach występują dwie. Jedna narracja jest, uogólniając narracją wielu autorów tekstów tłumaczonych przez darmowego tłumacza gógla, którego poprawiać nie mam zamiaru gdyż podaję linki do wersji oryginalnych. Druga narracja jest moja, własna, wrodzona, której też nie zamierzam poprawiać.

Dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swą wiedzę na temat związku kryptowalut z kryptografią polecam artykuł: „Kryptowaluty i Kryptografia” z 10.03.2019 r. na portalu bithup.pl (link poniżej).
Link: https://bithub.pl/wiadomosci/bezpieczen ... ografia-1/
W linkowanym artykule proszę zwrócić uwagę na to iż „(…)Portfele Bitcoin posiadają klucze prywatne i publiczne, tak więc dostępu do środków chroni kryptografia asymetryczna. Tutaj zaczyna się powiązanie między kryptowalutami i kryptografią. (…)” – polecam ten krótki artykuł zarówno początkującym jak i zaawansowanym znawcom tematu.

Domniemam, że autorzy obcojęzycznych artykułów, tu przeze mnie zamieszczanych właśnie stosują taki sposób myślenia albo po prostu darmowy tłumacz gógle (angielski język – prosty język) przyporządkowuje sobie właśnie taki a nie inny wyraz z bazy swoich bibliotek, bo go jakiś człowiek tak zaprogramował. Najważniejsze, że każdy ma swój rozum i powinien go używać w sposób dla siebie najefektywniejszy.

@koparki pisze: „czyli jesli ktoś chce zaciągnąc pożyczke w kryptowalucie to musi mieć równowartość tej pozyczki i to zdeponować na portalu jako zabezpieczenie?” Nie, równowartość zabezpieczenia nie wystarczy. Jeżeli ktoś chciałby zaciągnąć taką pożyczkę to musi zdeponować dużo więcej niż tej pożyczki dostanie. Zwróć uwagę na wyjaśnienie pojęcia LTV „(…)Pożyczki zabezpieczone kryptograficznie działają przez użytkowników, którzy składają zabezpieczenie aktywów kryptograficznych i otrzymują pożyczkę, zazwyczaj 25-75% wartości zabezpieczenia. Ta zmienna jest nazywana współczynnikiem Loan-to-Value (LTV). (…)” i dalej „(…)W Bankera Loans zaoferujemy LTV na poziomie 25-50%, co stanowi zdrową równowagę między możliwością uzyskania wyższej kwoty kredytu a uniknięciem likwidacji kredytu. Po udanej spłacie pożyczki zabezpieczenie jest zwracane w całości. (…)”.

Z tego wynika, że dla przykładu jak ktoś chciałby zaciągnąć pożyczkę w wysokości 1000 ojro to wpłaca 2000 ojro zabezpieczenia co stanowi w tym przykładzie LTV na poziomie 50%. To jest tylko przykład poglądowy wyjaśniający o co chodzi z LTV (Ja to tak rozumuję). I ma to uzasadnienie na rynku o dużych wahaniach cenowych jakim jest rynek kryptowalut. Dodatkowo po obczajeniu o co chodzi z tym LTV masz już odpowiedz na swoje drugie pytanie „(…) wyjasnij proszę kwestię skuteczności zabezpieczenia przed nieuczciwym kredytobiorcą (…)” Wyjaśniam, jeżeli nieuczciwy kredytobiorca (ten, który bierze kredyt) przestanie spłacać pożyczkę (będzie nieuczciwy w oczach kredytodawcy – tego, który kredyt daje) to Bankera wyceni swoją stratę i jej równowartość odciągnie zapewne z zabezpieczenia tego nieuczciwego kredytobiorcy. Moim zdaniem w interesie kredytobiorcy jest rzetelna (jak się da to szybka) spłata takiej pożyczki aby odzyskać swój wkład (zabezpieczenie) w takiej samej wysokości w jakiej ją deponował.

Witam wszystkich. Poniżej prezentuję przetłumaczony góglem tekst zamieszczony przez Bankera na swoim blogu 6 września 2019 r

Przewodnik po uzyskaniu pożyczki zabezpieczonej kryptograficznie

W lipcu ogłosiliśmy oficjalne uruchomienie usługi Bankera Loans. Nasze nowe rozwiązanie ma na celu zapewnienie bezpiecznych i elastycznych pożyczek zabezpieczonych kryptowalutą posiadaczom kryptowalut na całym świecie. W tym poście na blogu przedstawiamy krótki samouczek, który przeprowadzi Cię przez proces uzyskiwania pożyczki u nas.

Po co uzyskiwać pożyczkę zabezpieczoną zasobami kryptograficznymi?

Po zakupie zasobów kryptowaluty właściciele kryptowalut często zostawiają je zamknięte w portfelach, czekając na wzrost ceny kryptowaluty. W rezultacie pełny potencjał tych krypto-zasobów nie zostaje zrealizowany.

Właściciele kryptowaluty mogą nie tylko utrzymywać wartość, ale także zachować potencjał wzrostu swoich aktywów, biorąc pożyczkę zabezpieczoną kryptograficznie od Bankery. W ten sposób posiadacze mogą uzyskać finansowanie, jednocześnie odzyskując wszystkie swoje aktywa kryptograficzne po spłacie pożyczki.

Jak ubiegać się o pożyczkę zabezpieczoną kryptograficznie?

Złożenie wniosku o pożyczkę w Bankera Loans jest proste. Postępuj zgodnie z naszym samouczkiem, aby uzyskać pożyczkę zabezpieczoną zasobami kryptograficznymi w kilku łatwych krokach.
Dla tych, którzy wolą czytać, oto instrukcje krok po kroku, w jaki sposób wziąć pożyczkę zabezpieczoną kryptograficznie od pożyczek Bankera.

Krok 1. Utwórz konto Bankera Loans.
Aby ubiegać się o pożyczkę, musisz się najpierw zarejestrować. Nasz proces rejestracji zajmie tylko kilka minut.

Pamiętaj, że w zależności od wybranych warunków kredytu możesz zostać poproszony o zweryfikowanie Twojej tożsamości. Wystarczy wybrać, czy jesteś osobą fizyczną czy podmiotem gospodarczym, a zostaniesz poprowadzony przez proces weryfikacji.

Krok 2. Załaduj swój portfel.
Aby poprosić o pożyczkę zabezpieczoną kryptograficznie, musisz zdeponować kryptowalutę, której zamierzasz użyć jako zabezpieczenie na swoim koncie pożyczek Bankera. Obecnie możesz wybierać między kryptowalutami bitcoin (BTC), ether (ETH), NEM (XEM) i Dash (DASH). W przyszłości dodamy więcej opcji zabezpieczeń.

Przejdź do „Portfeli” w sekcji „Aplikacja” witryny i kliknij „Depozyt” obok waluty, którą chcesz przelać na swoje konto.

Zostaniesz przekierowany do odpowiedniego portfela. Kliknij „Depozyt” jeszcze raz.
Skopiuj adres portfela podany w wyskakującym oknie. Użyj go, aby przelać środki na swoje konto.
Po zdeponowaniu środków kliknij „Uzyskaj pożyczkę”.

Krok 3. Dostosuj warunki kredytu.
Zanim będziesz mógł ubiegać się o pożyczkę, zostaniesz poproszony o wybranie warunków pożyczki najlepiej odpowiadających Twoim potrzebom. Po pierwsze, musisz podać preferowaną kwotę wypłaty. Odpowiednia kwota zabezpieczenia zostanie automatycznie obliczona dla Ciebie. Udzielamy pożyczek już od 100 EUR i nawet 1 000 000 EUR, aby zarówno osoby fizyczne, jak i firmy mogły skorzystać z naszego rozwiązania kredytowego.

Oprócz waluty zabezpieczenia możesz wybrać preferowaną walutę wypłaty. Obsługiwane waluty to Euro (EUR), Tether (USDT), BTC, ETH, Banker (BNK), XEM i DASH.

Następnie wybierz okres kredytu z menu rozwijanego. Oferujemy krótko- i długoterminowe pożyczki zabezpieczone kryptograficznie. Maksymalny dostępny okres kredytowania wynosi 24 miesiące.

Zobaczysz warunki pożyczki: faktyczną kwotę pożyczki i oferowaną roczną stopę procentową (APR) wyświetlane na tej samej stronie. Płatności odsetkowe są automatycznie pobierane z portfela Bankera Loans co miesiąc. Użytkownicy, którzy zdecydują się na spłatę odsetek od tokenów BNK, mogą skorzystać z niższych stóp procentowych.

Kliknij „Następny".
Przeczytaj i zaakceptuj umowę pożyczki i potwierdź pożyczkę.
Po rozpatrzeniu wniosku kredytowego prześlemy Ci powiadomienie e-mailem. Możesz również sprawdzić status swojej pożyczki na swoim koncie.

Krok 4. Odbierz pożyczkę zabezpieczoną aktywami kryptograficznymi.
Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, otrzymasz pożyczkę zabezpieczoną kryptograficznie bezpośrednio na konto pożyczek Bankera.
Należy pamiętać, że ważne jest utrzymywanie kontroli nad stosunkiem kredytu do wartości (LTV). Jeśli LTV stanie się zbyt wysoki, część zabezpieczenia zostanie zlikwidowana, aby obniżyć % LTV.

Teraz wiesz wszystko, czego potrzebujesz, aby wziąć pożyczkę zabezpieczoną kryptograficznie od Bankera Loans. Wypróbuj sam nasz najnowszy produkt - proces jest bezpieczny i łatwy!

Czy chcesz zobaczyć więcej samouczków na blogu Bankera? Daj nam znać w naszych kanałach społecznościowych.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące usługi Pożyczki Bankera, skontaktuj się z naszym wsparciem pod adresem [email protected].”
LINK:
https://blog.bankera.com/2019/09/06/the ... cked-loan/

Uwaga proszę zwrócić uwagę na ten zapis :
"(...) Jeśli LTV stanie się zbyt wysoki, część zabezpieczenia zostanie zlikwidowana, aby obniżyć % LTV. (...)"
Wymaga on zrozumienia jakie czynniki (jaki kurs/wycena danej kryptowaluty) w pesymistycznym wariancie doprowadzić może do zlikwidowania części lub całości zdeponowanego zabezpieczenia, czego żaden kredytobiorca by sobie nie życzył.

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » poniedziałek, 23 września 2019, 16:05

Witam, pojawiły się kolejne wirtualne artykuły (reklama) o pożyczkach Bankery ma portalach informacyjnych o kryptowalutach.
Link: https://coinnounce.com/bankera-launches ... -solution/
Link: https://coincodex.com/article/5058/bank ... -solution/


Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » wtorek, 1 października 2019, 10:23

Ostrzeżenie od Bankery: tłumaczone góglem.
"UWAGA: zauważyliśmy wzrost liczby fałszywych kont podszywających się pod @BankeraLoans i oferujących prezenty w zamian za niewielką opłatę wstępną. Uważaj na takie kanały, ponieważ Bankera nigdy nie poprosi cię o przesłanie monet bezpośrednio na dowolny adres z jakiegokolwiek powodu."
Link:

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.

Postautor: Naganiacz » środa, 2 października 2019, 14:11

Moje najnowsze spostrzeżenia.
Zauważyłem, że tematem interesuje się użytkownik @BitBay, może wkrótce powstanie kolejna konkurencja dla Bankery Loans i innych tego typu platform pożyczkowych i pozyczkowo-lokatowych ?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: powered i 1 gość