W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » piątek, 7 lipca 2017, 18:40

adam1226 pisze: Jak dla mnie SL nie maja sensu w longterm (czasami kapitał odplywa bez konkretnego powodu), raczej skupialbym sie na szukaniu informacji i ewentualnych oznak fiaska projektu
Oj Adam co ci da szukanie powodów fiaska projektu? Zamysł filozoficzny nad fundamentami? :) A stop loss? Stop Loss to jest konkretne podejście. Wchodzi się w longterm po spadkach długich np. jak masz potencjalne podwójne dno na dużej skali. I jeśli to faktycznie double bottom, masz dobre wejście na longterm, a jeśli nie i idzie kolejna sekwencja downtrendu, to ścinasz stratę np. przy 2-3% pod poprzednimi dołkami. I jesteś szczęśliwy, bo idzie to jeszcze np. -20% niżej i tam możesz odkupić więcej a rynek jest jeszcze bardziej wyprzedany (czyli szansa na odwrócenie trendu wzrosła).

Oczywiście większość ludzi nie ścina (bo to trudne i wymaga wyczucia i dośw.) ale bagholduje, ale to już każdego sprawa jak szanuje własne pieniądze.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » piątek, 7 lipca 2017, 19:50

Już się dowiedziałem co to te UASF
cyt " User-activated soft fork (UASF) jest kontrowersyjnym pomysłem badającym jak można wprowadzić zmiany do Blockchaina bez wsparcia węzłów zapewniających moc sieci. Idea stojąca za UASF zakłada pominięcie wsparcia kopalń i nadanie mocy sprawczej giełdom, portfelom i pełnym węzłom.

Co się dzieje? Większość giełd musiałoby publicznie ogłosić wsparcie dla zmian, zanim wprowadzono by aktualizację. Następnie nowa wersja oprogramowania (z ustalonym momentem aktywacji) zostałaby zainstalowana w węzłach.

Co może pójść nie tak? Ten sposób wymaga znacznie więcej czasu na wprowadzenie zmian niż polegający na mocy obliczeniowej soft fork. Uważa się, że pełen proces napisania kodu i przygotowania wszystkich do aktualizacji mógłby potrwać nawet rok.

Ponadto, jeśli większość kopaczy postanowi nie czekać i wprowadzi zmiany od razu, to mogą użyć swojej mocy do rozbicia łańcucha i podzielenia sieci.

W tej chwili ta metoda istnieje tylko teoretycznie i nie była zaimplementowana."

Źródło: https://kryptopomocnik.pl/bitcoin-fork-co-to-jest-fork/

No trochę zaniepokoiło mnie to co Smule napisał że w sierpniu ma to wejść, ale jednak jestem dobrej myśli i podobnie jak Gamag podejrzewam że po tych okresowych spadkach wkrótce będzie ładny wystrzał :) Zastanawia mnie skąd akurat dzisiaj takie duże spadki nawet 20%-30% większości altów? Ta giełda to jednak potrafi być nieobliczalna :shock: jak szybko można zarobić, tak też szybko można stracić :/ Ale nadal wierzę że XVG jeszcze przed październikiem sięgnie przynajmniej 0.03$ dlatego przetrzymam. Jak dev zrealizuje wszystkie punkty mapy drogowej na lipiec to na pewno pójdzie w górę i też zwiększy się szansa że XVG wejdzie wreszcie na Polo ;) ale czas pokaże co z tego wszystkiego wyniknie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » piątek, 7 lipca 2017, 19:59

ptr111 pisze: Zastanawia mnie skąd akurat dzisiaj takie duże spadki nawet 20%-30% większości altów?
Nie trzeba żadnego powodu. Były wzrosty, to są i spadki. Normalna dynamika wykresowa.
Na XVG raczej dwie bulltrapowe świeczki dzienne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » piątek, 7 lipca 2017, 23:07

Wymazywanie pisze: a jeśli nie i idzie kolejna sekwencja downtrendu, to ścinasz stratę np. przy 2-3% pod poprzednimi dołkami
I schodzi o te 2-3%, sl zamyka pozycje a potem nastepuje wybicie.
Niestety SL + cierpliwosc to nie rozwiązanie.
Taka strategia o ktorej Ty piszesz i tak prowadzi praktycznie do daytradingu bo: jesli ustawimy SL automatyczny to duza szansa, ze wyrzuca nas boty (gielda?); natomiast w przypadku mentalnego i tak musimy znalezc czas, zeby przeanalizowac sytuacje, czy to wyleszczanie przed wybiciem, czy odpływ kapitalu i downtrend..

Uscislajac mowie o long term w sensie inwestora dlugoterminowego, a nie inwestycji długoterminowej tradera niejako przy okazji DT..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 8 lipca 2017, 00:26

@adam1226, Ja mam na myśli nie sl ustawiany, ale w głowie. Poczytaj wątek o Lisk. Bbowcy pakowali się na longterm (lol) przy cenach typu 0.0012-13... Jest 9. Cena koło 10 była ważnym supportem. Jaki sens ma trzymanie monet kupionych np. po 0.0012 na longterm, gdy pękają ważne supporty? Inwestycja długoterminowa zaczęta w złym miejscu to tragedia, lepiej ją kasować i brać na klatę kilka % zamiast mieć -kilkadziesiąt % za kilka tygodni/miesięcy.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
AniaS pisze: Czyżby znowu "czerwony weekend"...? Pozbyłam się prewencyjnie wszystkiego. ;-)

Mamy aktualnie bessę na giełdzie i muszę Wymazywanie i niektórym przyznać rację. Rynek jest przegrzany i widać to...
Racja. Rynek krwawi od kilku tygodni powolutku, dziś nieco większy wypływ krwi, a stety/niestety to raczej wcale nie koniec. Nieraz warto postać z boku przy takich ruchach i nie wchodzić za wcześnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

bit
Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bit » sobota, 8 lipca 2017, 03:12


Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: zch28 » sobota, 8 lipca 2017, 08:07

paveel90 pisze: To już kolejna osoba, która pisze o tym, że za rok tylko 3 waluty będą wartościowe. Ludzie skąd wy takie newsy bierzecie? :D
Od wróżki jak wszystko tutaj ;-)
Przypominam że NBP i KNF ostrzegają przed spekulacją wirtualnymi walutami
http://www.forbes.pl/kryptowaluty-ostrz ... 4,1,1.html

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » sobota, 8 lipca 2017, 09:33

zch28 pisze:
paveel90 pisze: To już kolejna osoba, która pisze o tym, że za rok tylko 3 waluty będą wartościowe. Ludzie skąd wy takie newsy bierzecie? :D
Od wróżki jak wszystko tutaj ;-)
Przypominam że NBP i KNF ostrzegają przed spekulacją wirtualnymi walutami
http://www.forbes.pl/kryptowaluty-ostrz ... 4,1,1.html
No banki będą straszyć i ostrzegać to oczywiste, bo kryptowaluty nie są w ich interesie. Poza tym ten komunikat mija się z prawdą w kilku punktach. Ciekawe że tak nie przestrzegają przed forex'em, gdzie ludzie topią wielokrotnie większą kasę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4046
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: __kot__ » sobota, 8 lipca 2017, 10:05

Zwróćcie uwagę na ten fragment:
"Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego uznają, że kupowanie, posiadanie i sprzedawanie +walut+ wirtualnych przez podmioty nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego byłoby obarczone wysokim ryzykiem i nie zapewniałoby stabilnego i ostrożnego zarządzania instytucją finansową"

To nie nas biednych robaczków "ostrzegają"

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bagder » sobota, 8 lipca 2017, 11:08

Hmm, zabrzmiało jakby zamierzali dokonać ogólnopolskiej konfiskaty kryptowalut, jak amerykanie w 1933 r.
Sic semper evello mortem tyrannis

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: zch28 » sobota, 8 lipca 2017, 11:14

sud pisze:
zch28 pisze:
paveel90 pisze: Ciekawe że tak nie przestrzegają przed forex'em, gdzie ludzie topią wielokrotnie większą kasę.
To że nie zareagowali w kilku przypadkach nie znaczy że nie powinni reagować albo nie mają podstaw.
Dobra zmiana ;-)

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Tomak » sobota, 8 lipca 2017, 11:14

sud pisze: Równie dobrze może się zdarzyć, że sprzeda na -10% a kilka miesięcy później będzie żałował bo odbije się od wsparcia i skoczy +50%. Ja jak kupuję long term to tylko projekty, w które wierzę że za 2-3 lata będą komercyjnie powszechne, wtedy nawet -30% się nie przejmuję (-50 może bym się zastanawiał) i wiadomo - wkładam tylko tyle ile mogę stracić, żeby się nie stresować później po nocach.
Dobry pomysł. Chcę wpakować po kilka tysi w różne tego typu projekty jak się zacznie teraz rynek odbijać. Mam na uwadze narazie SIBCoin i DBIX. W jakie inne projekty warto zainwestować na long term?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: zch28 » sobota, 8 lipca 2017, 11:21

__kot__ pisze:

To nie nas biednych robaczków "ostrzegają"
Bo nie są od tego. Ciebie chroni UOKIK i takie tam ale to nic nie zmienia że należy ostrzegać przed rozbuchaną spekulacją wirtualnymi walutami.
Bo potem my WSZYSCY z naszych kieszeni będziemy płacić dla tych biednych co popadli w tarapaty. Tak działa to durne opiekuńcze państwo.
Lepiej zapobiegać niż leczyć.

A tak przy okazji: Jak wielkie zauważam tu braki z podstaw WOSu jak mawia Mariolka ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 8 lipca 2017, 11:23

Ci co pytają ostatnimi tygodniami o longterm: będziecie na 90% bagholdermi a nie inwestorami longterm, taka jest prawda. Niektórzy już zresztą bagholderami zostali. Nie jest to raczej miłe - sami sobie przyznajcie. Myślicie, że kupicie coś po takich bańkach na longterm i złapiecie los za kieszeń. To się raczej nie uda. Teraz NIE SĄ dobre wejścia na longterm przy większości jak nie wszystkich starych coinach. Ew. możecie znaleźć nowe projekty, które nie weszły na giełdę, dopiero startują itd., ale to też niełatwe, bo większość ICO jest z miejsca zawyżanych cenowo i ciężko o tanie perełki i równocześnie rozsądne projekty.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 8 lipca 2017, 11:26

zch28 pisze: Bo potem my WSZYSCY z naszych kieszeni będziemy płacić dla tych biednych co popadli w tarapaty. Tak działa to durne opiekuńcze państwo.
Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Mijasz się z rzeczywistością. Nie przypominam sobie, by jakiekolwiek państwo pomagało stratnym np. na Goxie, Curexie, Mintpalu, Cryptsy czy stratnych na setkach baniek na tym rynku. Rozumiem, że jako hejter crypto i spekulacji bez żadnej wiedzy o tym, podczepiasz się pod temat, ale mijasz się z faktami i zanurzasz we własnej wyobraźni.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Tomak » sobota, 8 lipca 2017, 12:01

Wymazywanie pisze:
Większość pytań o longterm na bańkach/dużych wzrostach to wyraz żalu nowych, że się nie weszło wcześniej. Kupujący na longterm po dużych wzrostach to najczęściej żadni rozsądni holderzy ale hazardziści i przyszli bagholderzy bez wiedzy, ale z wielkimi marzeniami.
...no to nas podsumował

oj żal mi dupę ściska Panie, nie wiesz jak bardzo.....pewnie nie tylko mi po tej ostatniej bańce. Tyle %%%% przeleciało przed oczami....

Tak jestem jednym z pytających na bańce bo chcę się przygotować na kolejną, ale samobójcą nie jestem i teraz nie będę inwestował tylko jak wszystko spadnie. Nie wiem może za miesiąc będzie dobry moment żeby zacząć wchodzić

Akurat ja z hazardem nie miałem nic wspólnego przec całe życie, mam dobrze prosperujacy biznes i zawsze na plus, ale nie pogardzę 2000% w miesiąc :D. Tak więc czekamy spokojnie na dobry moment żeby wejść i obserwujemy rynek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Gromix » sobota, 8 lipca 2017, 12:21

Mam kilka pytań do szanownych ekspertów.
1. Czy sądzicie, że bessa może potrwać tak długo jak po bańce z 2013 r. ? Czy może dostrzegacie, że w skali makro kryptowaluty przyśpieszyły i bessa będzie krótsza?
2. Czy sądzicie, że przed wprowadzeniem UASF ludzie zaczną masowo wycofywać środki z giełd? (14 lipiec)
3. Czy sądzicie, że po ogłoszeniu, że wprowadzenie SegWit do BTC zostało zakończone sukcesem, nastroje inwestorów poprawią się na tyle mocno, że zapoczątkuje to kolejną hossę?
4. Ja typuję, że BTC spadnie do maks. 1500 USD. Jakie są wasze typy? :)
5. Czy sądzicie, że zanim skończy się wydobycie BTC (21 mln) to pojawi się alt coin, który pokona króla? Czy raczej będziemy musieli czekać do końca? A może BTC na zawsze będzie królem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0.0001 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 8 lipca 2017, 12:33

@Tomak, Wiem, że to co nieraz pisze, może brzmieć chamsko, zbyt dosadnie, bardzo sceptycznie itd., ale często jest to po prostu prawda. Rynek nie ma litości. Wiem, że na 10 nowych czytających te słowa, 8 ma to gdzieś i tak musi popełnić podstawowy błąd na/tuż po byczym rynku czyli bagholding, ale może ze 1-2/10 się zastanowi i faktycznie więcej pomyśli, poczeka zamiast pochopnie ulokuje środki na długo.
Ludzie ostrożni mają na tym rynku znacznie dłuższy żywot niż przesadni ryzykanci (czyli tacy co podejmują decyzję mimo tego, że ryzyko jest znacznie większe niż "rozsądne").

Te pytanie niemal codziennie o longterm są wyrazem tego, że tak duże wzrosty dały pewność nowym, że będą kontynuowane, co jest bardzo złudne.
Tomak pisze: oj żal mi dupę ściska Panie, nie wiesz jak bardzo.....pewnie nie tylko mi po tej ostatniej bańce. Tyle %%%% przeleciało przed oczami....
Wiem jak bardzo, bo ja nieraz też to czułem na tym rynku. Ale to tylko psychika, trzeba zapanować nad nią. Takie żale są dużo częściej powodem do popełniania błędów niż trafnych decyzji.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 lipca 2017, 15:18 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4046
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: __kot__ » sobota, 8 lipca 2017, 12:34

@zch28,
Jeśli myślisz, że mnie albo Ciebie chroni UOKiK to przemyśl to raz jeszcze :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 8 lipca 2017, 12:40

@Gromix,

1. możliwe, ale też możliwe że będzie krótsza, jednak popularność wzrosła
2. możliwe, ale chyba aż tak mosowo to nie
3. na pewno by się poprawiły, al to może być typowy sell the news, pompowanie dalej gdy owieczki pewne wzrostu byłoby chyba zbyt proste, by każdy mógł coś ugrać; nadchodzące ew. dobre newsy pewnie już są w cenie
4. w jakim czasie? pytanie nieprecyzyjne. Jeśli ma pękać i spadać na poważnie, to zejdzie i pod 1500, do okolic 11xx$ a w panice i pikach nawet i pod tysiaka by mogło zahaczyć
5. na 99% tak, przecież wydobycie kończy się za dłuuuuugie lata; to tyle lat, że równie dobrze ludzkość może się już wysadzić atomowo w niebyt itp.; ciężko rozpatrywać tak odległe lata jako zwykłą kontynuację tego co jest, to pytanie jest za trudne i niemożliwe do rozsądnej odpowiedz; BTC ma kilka lat, ciężko sięgać tak daleko perspektywą.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości