W jakie waluty teraz inwestujecie.

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: AniaS » piątek, 7 lipca 2017, 08:56

Czyżby znowu "czerwony weekend"...? Pozbyłam się prewencyjnie wszystkiego. ;-)

Mamy aktualnie bessę na giełdzie i muszę Wymazywanie i niektórym przyznać rację. Rynek jest przegrzany i widać to...

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » piątek, 7 lipca 2017, 11:16

Jeśli ktoś ma ochotę na dalszą dyskusję z @zch28 na temat zasadności AT, to został wydzielony osobny wątek:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=22252

Dziękujemy za nieofftopowanie tego wątku.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » piątek, 7 lipca 2017, 12:02

Kurde dzisiaj już XVG w dół 10% i się zastanawiam czy wykorzystać to i dokupić tak ze 100k licząc na kolejny wystrzał :roll: ale jak by się zbliżyło do poziomu 0.0026$ czyli do poziomu w którym zakupiłem te 200k to chyba wyciągnę te 2 klocki i właduję je w IOTA(myślę że ma jeszcze większy potencjał niż XVG) Ale póki co liczę że wkrótce wystrzeli do 0.005

Edit: Śledzę rozmowy na telegramie o XVG i ktoś tam zadał pytanie czy już teraz kupować czy dalej czekać na spadek, a ktoś mu odpowiedział, cyt: "its a double DIP!!!!, will get up" i w związku z tym mam takie pytanie - co oznacza ten "double DIP" ?
Ostatnio zmieniony piątek, 7 lipca 2017, 12:38 przez ptr111, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2072
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1542
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: blink » piątek, 7 lipca 2017, 12:35


Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wantwrite2014 » piątek, 7 lipca 2017, 12:36

jasiek pisze: Śledzi nadal ktoś tutaj golema, czy zapomniany?
Narazie nie zapowiada się nic ciekawego w najbliższym czasie. Mam nadzieję że nie tracą zapału.

Expanse ma w następnym tygodniu zaprezentować roadmap na kolejny rok.

Te i kilka innych coinow mam z pozostałych po dumpie, reszty pozbylem się ze stratą i dokupiłem te bardziej aktywne teraz. Głównie Clams, dash, steem, factom.
Będę powoli zgarnial profit i przetrzymam w btc do sierpnia, raz na czas z małym skokiem na bok.

Liczę po cichu na przebudzenie zcash, nxt.
Z xrp tez dałem sobie spokój, przynajmniej dopóki nie spadnie min 1k w dół, wtedy może znów się zaimteresuję.
ja właśnie ślędze golema bo go kupilem nie wiem czy go trzymac jako dluterminówke czy sprzedac jak cena troche zwrosnie

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » piątek, 7 lipca 2017, 12:45

Dzięki za dobre info blink, widzę że przede mną jeszcze duużo wiedzy do wchłonięcia, dam plusa jak się odnowi siła repu ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » piątek, 7 lipca 2017, 13:09

@wantwrite2014, Golem ma opoznienie w kodzie.. poki co ponad miesiąc, jest na githubie progressbar, wygląda na to ze moga nie zdazyc zalapac sie na hosse, ja czekam z wejściem co najmniej jak spadnie ponizej 15k sat
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wantwrite2014 » piątek, 7 lipca 2017, 13:40

adam1226 pisze: @wantwrite2014, Golem ma opoznienie w kodzie.. poki co ponad miesiąc, jest na githubie progressbar, wygląda na to ze moga nie zdazyc zalapac sie na hosse, ja czekam z wejściem co najmniej jak spadnie ponizej 15k sat
jestem pczątkujący to znaczy ,że mogą nie zdażyć na hosse to jakaś hossa się szykuje na altcoinach? to jednak masz zamiar kupić jak czekasz aż cena spadnie poniżej 0.00015?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » piątek, 7 lipca 2017, 13:52

wantwrite2014 pisze: jestem pczątkujący to znaczy ,że mogą nie zdażyć na hosse to jakaś hossa się szykuje na altcoinach?
Już na nią nie zdążyłeś. Na BTC trwa od mniej więcej 1.5 roku, a na altach od lutego-marca i można podejrzewać jej zakończenie ostatnimi tygodniami.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » piątek, 7 lipca 2017, 14:32

wantwrite2014 pisze: ja właśnie ślędze golema bo go kupilem nie wiem czy go trzymac jako dluterminówke czy sprzedac jak cena troche zwrosnie
Po ostatniej niezbyt udanej konferencji leci w dół ja się wkupiłem przed nią z cichą nadzieją że powiedzą coś o brass, ale wyszła raczej lipa. Część ludzi się posypało i cena spadła. Jak daleko poleci to ciężko powiedzieć bo raz bitcoin a dwa przepompowne(?) eth. Ja nie sprzedaje bo nie mam po co, siedzi w longa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » piątek, 7 lipca 2017, 14:34

jasiek pisze: Ja nie sprzedaje bo nie mam po co, siedzi w longa.
Nie zakładasz sprzedaży ze stratą jeśli cena spadnie pod ważne poziomy wsparcia zamieniając je w opór?
Nie wolisz np. -10% niż -50% w rok? Przecież to jest potencjalny bagholding na własne życzenie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wantwrite2014 » piątek, 7 lipca 2017, 14:42

Wymazywanie pisze:
jasiek pisze: Ja nie sprzedaje bo nie mam po co, siedzi w longa.
Nie zakładasz sprzedaży ze stratą jeśli cena spadnie pod ważne poziomy wsparcia zamieniając je w opór?
Nie wolisz np. -10% niż -50% w rok? Przecież to jest potencjalny bagholding na własne życzenie.
to znaczy że według Ciebie nawet jako long term nie oplaca sie inwestowac?

Dodano po 2 minutach 40 sekundach:
Już na nią nie zdążyłeś. Na BTC trwa od mniej więcej 1.5 roku, a na altach od lutego-marca i można podejrzewać jej zakończenie ostatnimi tygodniami.[/quote]
przepompowne(?) eth. Ja nie sprzedaje bo nie mam po co, siedzi w longa.[/quote]

to znaczy że na atlach szykuje sie bessa a jak dlugo będzie trwała ta bessa? to czekać z zakupami jak spadna alty a jakie alty ty kupujesz jako długoterminówka?

Rozmowny
Posty: 109
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Shogun1 » piątek, 7 lipca 2017, 14:57

wantwrite2014 pisze: a jakie alty ty kupujesz jako długoterminówka
Myślę, że @eko to żadne:) Tak jak i ja:) Zarabia się na obrocie, a nie na bagholdingu.
Obrazek

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wantwrite2014 » piątek, 7 lipca 2017, 15:24

Shogun1 pisze:
wantwrite2014 pisze: a jakie alty ty kupujesz jako długoterminówka
Myślę, że @eko to żadne:) Tak jak i ja:) Zarabia się na obrocie, a nie na bagholdingu.
na short to trzeba byc bardzo doświadczonym , dana kryptowaluta potrafia spac w ciagu doby o 70 % albo wzrosnac

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Jeśli ktoś potrafi dobrze obstawić kursy kryptowalut to mając kapitał 10 000 zł może zostać milionerem skoro kursy potrafią rosnać o 3000 $ w ciągu paru miesięcy

Dodano po 13 minutach 30 sekundach:
Chcialem poprawic jak ktos ma kapital 10 000 zł i dobrze obstawi kryptowaluty to ma szanse zostac milionerem bo kursy rosna nawet o 3000 % , ale pisal tu wymazywanie ze sie zaczyna bessa na altach to teraz przez rok bedzie wszystko spadac ?

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » piątek, 7 lipca 2017, 16:26

Wymazywanie pisze:
jasiek pisze: Ja nie sprzedaje bo nie mam po co, siedzi w longa.
Nie zakładasz sprzedaży ze stratą jeśli cena spadnie pod ważne poziomy wsparcia zamieniając je w opór?
Nie wolisz np. -10% niż -50% w rok? Przecież to jest potencjalny bagholding na własne życzenie.
Równie dobrze może się zdarzyć, że sprzeda na -10% a kilka miesięcy później będzie żałował bo odbije się od wsparcia i skoczy +50%. Ja jak kupuję long term to tylko projekty, w które wierzę że za 2-3 lata będą komercyjnie powszechne, wtedy nawet -30% się nie przejmuję (-50 może bym się zastanawiał) i wiadomo - wkładam tylko tyle ile mogę stracić, żeby się nie stresować później po nocach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » piątek, 7 lipca 2017, 16:34

wantwrite2014 pisze: to znaczy że według Ciebie nawet jako long term nie oplaca sie inwestowac?
Longterm się opłaca, ale zaczynamy go gdy spełnia warunek typu:

1. jest to projekt nowy i jeszcze nie znany
2. jest to projekt nie mający jeszcze wzrostów a dobrze rokujący fundamentalnie
3. -jest po dużych spadkach
-jest po długich spadkach
-jest na rynku wyprzedanym w dużych skalach, na rynku w depresji, rezygnacji itd.

Do longtermu potrzeba wg mnie koniecznie podstawowej wiedzy o tym w co inwestujemy, jaki jest rynek itd. oraz przestrzegamy wszystkich zasad bezpieczeństwa z przechowywaniem środków.

Longterm to dla mnie minimum 1 rok. Nie obracamy coinami wcale, poza ew. realizacją zysku jak przyjdzie wcześniej albo stop lossem jak przekroczy ważny poziom.

Większość pytań o longterm na bańkach/dużych wzrostach to wyraz żalu nowych, że się nie weszło wcześniej. Kupujący na longterm po dużych wzrostach to najczęściej żadni rozsądni holderzy ale hazardziści i przyszli bagholderzy bez wiedzy, ale z wielkimi marzeniami.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wantwrite2014 » piątek, 7 lipca 2017, 17:54

ekonokomik pisze: Jeśli ktoś ma ochotę na dalszą dyskusję z @zch28 na temat zasadności AT, to został wydzielony osobny wątek:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=22252

Dziękujemy za nieofftopowanie tego wątku.
Witam
Za kilka lat podobno tylko 3 kryptowaluty będą najbardziej wartościowe w które kryptowaluty warto teraz zainwestować jako inwestycja długoterminowa co najmniej rok

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paveel90 » piątek, 7 lipca 2017, 17:57

To już kolejna osoba, która pisze o tym, że za rok tylko 3 waluty będą wartościowe. Ludzie skąd wy takie newsy bierzecie? :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: GamaG » piątek, 7 lipca 2017, 18:11

Tak jak pisałem jakiś czas temu w moim poście, wzrostów nie ma bo nie ma obecnie w tym interesu, wzrosty zaczną się minimum w połowie wakacji i znów będzie wielki pump ;) ja osobiście za kilka dni wchodzę dużym kapitałem na giełdę i wyczekuje momentu aby wykupić interesujące mnie alty gdy wyczuje że to już dołek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » piątek, 7 lipca 2017, 18:24

Wymazywanie pisze: stop lossem jak przekroczy ważny poziom.
Niestety longterm to nie jest kup i zapomnij
Jak dla mnie SL nie maja sensu w longterm (czasami kapitał odplywa bez konkretnego powodu), raczej skupialbym sie na szukaniu informacji i ewentualnych oznak fiaska projektu
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości