Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » wtorek, 11 stycznia 2022, 02:11

Ja to tu tylko zostawię ;) Nic przesądzającego, ale wg. lookintobitcoin od 1 stycznia niemalże zamarła ilość portfeli >1BTC, mimo zrobienia jeszcze lepszej promki cenowej na BTC. Przy okazji również wg. CQ rezerwa BTC na giełdach podobnie stanęła w miejscu. No albo powyższe serwisy się mylą.

O co chodzi? Jakimś cudem na przestrzeni tylu dni zrównała się ilość sprzedających i kupujących mimo dużych zmian w cenie? Czy może wśród ulicy skończyli się kupujący? Wszyscy załadowali oporowo i trzymają hodl na 100k+, nikt nie dołącza? Jeśli tak, to zegar do katastrofy chyba zaraz skończy tykać, bo nie ma wzrostów bez popytu, nomen omen historycznie popularny schemat pękania baniek - pewnego dnia nagle już przed kasą nie ma kolejki... W zasadzie jest to komplementarny puzel do mojej układanki "gruby się sprzedał, ulica ubrana po pachy".

Można by przyjąć wariant alternatywny - ulica straciła zainteresowanie. Tylko co z tego, skoro już wszyscy fryzjerzy i tak siedzą w crypto. Jakbym miał wnioskować po samym tym rysunku, to IMO tak czy inaczej przed nami tylko zjazd, z poprzedzającym odbiciem lub bez.

Obrazek

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: leszek555 » wtorek, 11 stycznia 2022, 02:55

leszek555 pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 02:18

RSI na 3D fajnie pokazuje skalę wyprzedania, z tego poziomu wielokrotnie w ostatnich 4 latach bylismy już blisko dołka i ostatecznie był kilkutygodniowy bounce, z wyjątkiem grudnia 2018 i marca 2020, czyli absolutnych katastrof, po których było już tylko up. Gdyby patrzeć tylko na rynek krypto (bez SP500, FEDu i groźby podniesienia stóp procentowych) to IMO wygląda to git na, co najmniej, jakiś relief bounce z tych okolic + ładna LT nas broni, do tego poziom 40k to mocne wsparcie + alty trochę napawają optymizmem, na wielu ładnie skupione poziomy. No, a jesli dojdzie do katastrofy i kaskady likwidacji to po niej jeszcze większy relief wtedy i all in na wiele tygodni xD
na wysokich interwałach post cały czas aktualny, do tego niskie interwały napawają powoli optymizmem, w końcu, chciałoby się powiedzieć. Sentyment już jest mocno zesrany, największe byki wieszczą JESZCZE JEDNĄ NÓŻKĘ w dół, ja już na nią nie czekam i doładowałem torby w ramach DCA, w razie totalnej katastrofy i resetu rynku krypto, ostatnie 20% środków czeka na 35-30k, ale daję 20-30% szans, że zostaną użyte.



Też nie zakładam, że lecimy od razu na moon, dużo osób czeka na bounce i longi są w pułapce, bardziej ranging 40-46k , może 50k na następne tygodnie.



z altów MATIC wygląda kozacko, market structure zachowany, dopóki linia trzyma longuję, ale to mała część kapitału, gdybym nie miał racji i wygodni misie od tygodni ponownie by dopięli swego to alty -50% i aktualnie granie na altach to mocno ryzykowna zabawa.

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: juscik » wtorek, 11 stycznia 2022, 03:11

voodoom pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 02:11Ja to tu tylko zostawię Nic przesądzającego, ale wg. lookintobitcoin od 1 stycznia niemalże zamarła ilość portfeli >1BTC, mimo zrobienia jeszcze lepszej promki cenowej na BTC. Przy okazji również wg. CQ rezerwa BTC na giełdach podobnie stanęła w miejscu. No albo powyższe serwisy się mylą.

O co chodzi? Jakimś cudem na przestrzeni tylu dni zrównała się ilość sprzedających i kupujących mimo dużych zmian w cenie? Czy może wśród ulicy skończyli się kupujący? Wszyscy załadowali oporowo i trzymają hodl na 100k+, nikt nie dołącza? Jeśli tak, to zegar do katastrofy chyba zaraz skończy tykać, bo nie ma wzrostów bez popytu, nomen omen historycznie popularny schemat pękania baniek - pewnego dnia nagle już przed kasą nie ma kolejki... W zasadzie jest to komplementarny puzel do mojej układanki "gruby się sprzedał, ulica ubrana po pachy".

Można by przyjąć wariant alternatywny - ulica straciła zainteresowanie. Tylko co z tego, skoro już wszyscy fryzjerzy i tak siedzą w crypto. Jakbym miał wnioskować po samym tym rysunku, to IMO tak czy inaczej przed nami tylko zjazd, z poprzedzającym odbiciem lub bez.


Każdy widzi, to co chce widzieć :D


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 11 stycznia 2022, 08:07

voodoom pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 02:11pewnego dnia nagle już przed kasą nie ma kolejki... W zasadzie jest to komplementarny puzel do mojej układanki "gruby się sprzedał, ulica ubrana po pachy".

Bardzo cenna obserwacja ,też na to patrzę notując sobie jakie statystyki podkręcają na początku /przełomie /końcówce banki na bazie poprzedniej i tej banki.
Wiedzą doskonale że wszystkie dane są obserwowane i podciągają - zobacz wzrost portfeli o 45 milionów od 2020 gdzie volumeny i ilość bitów spada non stop od lat (pewnie można to też zinterpretować że liczba hodlerów rosnie ;) )i nagły stop jak już obrali kierunek przekonywania danymi statystycznymi że jest bessa : https://www.statista.com/statistics/647 ... let-users/ tu jest dużo więcej ciekawych informacji ,a fakty są niezmienne dołek - odbicie - niższy dołek (jedyna niewidoma obecnie to poziom % odbicia) a tak bez zmian następny dołek będzie niższy niż wczorajszy i tak albo do momentu przełomu albo powtórka 2018-2019 z betonowymi łamanymi podłogami.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » wtorek, 11 stycznia 2022, 08:40

po zamknieciu 4h powyzej 42,45 rynek powinien realizowac bez wiekszych problemow zasieg 46597 kluczowe jest zamkniecie dzisiaj albo jutro 1D powyzej 42700

Początkujący
Posty: 309
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » wtorek, 11 stycznia 2022, 08:56

Vetzzzzzzzzzzz pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 08:40o zamknieciu 4h powyzej 42,45 rynek powinien realizowac bez wiekszych problemow zasieg 46597 kluczowe jest zamkniecie dzisiaj albo jutro 1D powyzej 42700



Opcje wygasają o 9 rano czasu polskiego. Wygląda, że postawili na 42, więc cena do 9 nie spadnie. Póki nie przebili dołka z lipca bullish market nie został zanegowany.

https://app.laevitas.ch/dashboard/btc/d ... ions/chain

Na 28 stycznia mamy w opcjach celowane 50 000

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 862
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 11 stycznia 2022, 09:42

Odbija od ema144 na 1h, ale jak byki choć trochę się zbiorą, to po jej przebiciu myślę, że ruszy mocniej do góry. Chyba, że presja na spadki będzie mocniejsza. Ustawić się teraz nie jest łatwo ;) Ja stawiam dzisiaj na wzrosty, ale to takie powiedzmy 65% szans w moim odczuciu.

Obrazek

Weteran
Posty: 2807
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2154
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 11 stycznia 2022, 10:16

voodoom pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 02:11Ja to tu tylko zostawię Nic przesądzającego, ale wg. lookintobitcoin od 1 stycznia niemalże zamarła ilość portfeli >1BTC, mimo zrobienia jeszcze lepszej promki cenowej na BTC. Przy okazji również wg. CQ rezerwa BTC na giełdach podobnie stanęła w miejscu. No albo powyższe serwisy się mylą.

O co chodzi?

Parę dni temu jak zrobiła się zadyma w Kazachstanie widziałem, że wykresy tych portfeli zapikowały do 0 na lookintobitcoin. Nie wiem czy tam nie ma jakiegoś błędu w zbieraniu danych od paru dni, dlatego nie sugerowałbym się tym na razie. Dzidę usunęli z wykresu co prawda.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7684
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12961
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 11 stycznia 2022, 10:50

ergorg pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 16:51@mesrotten, ja jeszcze stawiam opcję, że to koniec dużych ruchów na dziś. Konsola, dobiją do 42-43k i stamtąd na 36-38k koło środy.
Zgodnie z założeniem:



Czas chyba zacząć odpalać pierwsze shorty na BTC. Long na NEAR trzymam.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » wtorek, 11 stycznia 2022, 13:25

z shortami bym sie wstrzymal, bo wybicie poziomu 41917 powinno uruchomic wieksze wzrosty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7684
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12961
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 11 stycznia 2022, 13:39

@Vetzzzzzzzzzzz, ten dołek jest dość kiepski, średnie zamknięcie wczorajszej dziennej. Nawet jeśli bottom is in - powinniśmy minimum jeszcze raz przetestować 40k$.

Zrezygnuję z całkowitego grania shortów w momencie kiedy wybijemy 44-45k$ - dla mnie to będzie równoznaczne z obróceniem lokalnego trendu na wzrostowy. Póki poniżej dla mnie przewaga shortów.



Wybicie powyższych poziomów powinno nam dać już rajd na 53k$+.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 stycznia 2022, 13:44 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 11 stycznia 2022, 13:42

@ergorg jak dla mnie sporo sprzecznych sygnałów, coś co wyglądało jak fajnie rozegrany range akumulacyjny ze świetnym springiem teraz wygląda średnio po kolejnym odrzuceniu range high i teście lokalnej lt , z drugiej strony póki mid range trzyma to możemy mieć kolejną próbą podejścia pod 42.5+ i wtedy pewnie pójdziemy mocno up. O możliwości sięgnięcia dołka świadczy też dotarcie do dolnego ograniczenia kanału na spadającym wolumenie i dużej dywergencji, dobra reakcja popytowa i wyjście nad medianę, choć ogólnie raczej wygląda na to, że kurs pchają płotki. Do tej pory każde taki podbicie było mocno negowane.

W tym tyg masa różnej kategorii newsów, część pewnie jest w cenie, część może się jeszcze rozegrać. Trzeba uważać na jazdę w stronę odwrotną niż wydźwięk newsa.

Ktoś tu powątpiewał w finexowe ścianki. Póki co rozgrywają market, nie wiem czy te które zostały mają odwrócić uwagę czy jeszcze tam pójdziemy, a i opcję że przy 39 k znikną również biorę pod uwagę :roll: Wiara w trwający bull market robi się coraz bardziej życzeniowa i bez widocznych fajerwerków lepiej być na to przygotowanym.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: leszek555 » wtorek, 11 stycznia 2022, 14:09

ergorg pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 13:39 ten dołek jest dość kiepski, średnie zamknięcie wczorajszej dziennej.


średnie dla kogo? Chyba dla misiów :) :) IMO to najbardziej bullish świeca wyglądająca jako próba, przynajmniej lokalnie, odwrócenia trendu od jakiegoś miesiąca.

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » wtorek, 11 stycznia 2022, 14:12

lol, short squeeze sie konczy chyba i na moje d dol jeszcze.

Masz taka bulish mega wielka swiecie i gdzie ona przez caly dzien cene zaprowadzila hehe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7684
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12961
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 11 stycznia 2022, 14:18

leszek555 pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 14:09IMO to najbardziej bullish świeca wyglądająca jako próba, przynajmniej lokalnie, odwrócenia trendu od jakiegoś miesiąca.
Takie świece lubi często łamać:



Ogólnie chyba już od roku nie ma sensu opierać się na samych formacjach świecowych bo te są d*mane jak leci.

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
Matic też ciśnie. I jak na bicie widzę zejście niżej, tak właśnie na kilku altach które zatrzymały się wczoraj na wsparciach, niekoniecznie poprawimy dołek.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: leszek555 » wtorek, 11 stycznia 2022, 14:26

ergorg pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 14:18Ogólnie chyba już od roku nie ma sensu opierać się na samych formacjach świecowych bo te są d*mane jak leci.


To prawda, ja tu tylko zanegowałem Twoją tezę, jakby ta świeca była średnia, bo analizując samą świecę patrząc teoretycznie i książkowo trzeba przyznać, że wygląda, co najmniej, dobrze dla byków. Inna sprawa to już jej przewaga statystyczna na danym rynku, którą można sobie policzyć.

emescool pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 14:12Masz taka bulish mega wielka swiecie i gdzie ona przez caly dzien cene zaprowadzila hehe


a gdzie miała mnie zaprowadzić po 12 godzinach? To tylko kolejny argument, który warto odnotować, za tym, że jesteśmy blisko odwrócenia trendu, przynajmniej lokalnie.

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » wtorek, 11 stycznia 2022, 15:50

leszek555 pisze: wtorek, 11 stycznia 2022, 14:26a gdzie miała mnie zaprowadzić po 12 godzinach? To tylko kolejny argument, który warto odnotować, za tym, że jesteśmy blisko odwrócenia trendu, przynajmniej lokalnie.

Np odzyskać jakaś ema? Ale zobaczymy za kilka godzin gdzie ten moon bedzie, lambo czy szambo?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 11 stycznia 2022, 16:22

@emescool tak będzie - ja to nazywam niedźwiedzio wkur.acz i stopień odbicia % lubi być wtedy zaskakujący
socjolog2008 pisze: poniedziałek, 10 stycznia 2022, 17:41klasyczna wyjebka gdzie teraz zcykani i sceptycy co sprzedali będą gonić wagonik albo co gorsza zakładać S a ci ich będą wywalać i co raz wyżej wywozić. Czyli 44/45 nadal w grze a może i 46 a może i nawet 50 ale u mnie pozycji na bitku brak
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: juscik » wtorek, 11 stycznia 2022, 16:59


Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 10 października 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kajko » wtorek, 11 stycznia 2022, 17:16

Jakoś dziwnie wygląda ta zieleń... Choć trzymam kciuki bo ja akurat od 42k ponownie w grze.

Po nieudanym wejściu przy 56k o ktorym kiedyś pisałem.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 25 gości