Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » wtorek, 28 lipca 2020, 18:09

@kozaki_wiesi Deflacyjny będzie dopiero, gdy wydobędą wszystkie 21mln btc. Póki co, nie oszukujmy się, jest inflacyjny, choć mniej niż popularne fiducjarne waluty.

Weteran
Posty: 2805
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2153
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 28 lipca 2020, 18:10

@Pogromca Niestety nie doczekasz się. Zresztą jak my wszyscy :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 28 lipca 2020, 19:26

Przyjrzyjcie się większym interwałom to na BTC i ETH mamy trend horyzontalny. Na ETH ładnie to widać 80-320 $.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9225
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 28 lipca 2020, 19:29



BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 27 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bulabula » wtorek, 28 lipca 2020, 20:16

Może lekki offtopic, ale jaki wpływ będzie miał na alty rosnący bitek? Czy teraz wystąpią spadki na altach i później ruszą za bitkiem?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1867
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1607
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 28 lipca 2020, 20:37


Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dr Cavelord » wtorek, 28 lipca 2020, 20:39

Jest potencjal na double top

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4301
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 28 lipca 2020, 21:10

Pogromca pisze: wtorek, 28 lipca 2020, 18:09 @kozaki_wiesi Deflacyjny będzie dopiero, gdy wydobędą wszystkie 21mln btc. Póki co, nie oszukujmy się, jest inflacyjny, choć mniej niż popularne fiducjarne waluty.
Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że złoto będzie deflacyjne dopiero gdy zostanie w całości wydobyte. A jest przecież deflacyjne już teraz, podobnie jak btc bo dokładnie wiadomo ile go docelowo będzie.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 września 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adi1193 » wtorek, 28 lipca 2020, 21:15

Według Ai będzie zejście poniżej 9928 w ciągu miesiąca. Możliwe że jeszcze trochę podciągną do góry, ale ostatecznie powinna być korekta poniżej 10k. Wstawiam, bo predykcje mają wysoką sprawdzalność.



@Eth wątek nazywa się dyskusja na temat BTC, a więc mój post jest na temat. Odnosząc się tylko do mojego postu zaśmiecasz ten wątek :)

@Pleasek89, chwilowe fomo nawet Ai nie przewidzi :) Wróć za tydzień lub dwa i zobaczymy czy będzie poniżej 9928 czy nie :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 lipca 2020, 23:02 przez adi1193, łącznie zmieniany 2 razy.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » wtorek, 28 lipca 2020, 21:28

Spoiler:
@adi1193 Szkoda wrzucać te rewalacje. Zaśmiecają tylko wątek.
;)

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 29 lipca 2020, 00:46

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 28 lipca 2020, 17:51@ekonokomik skąd ten pesymizm?
W warunkach dodruku, który przyspiesza, deflacyjny walor ma stracić >99% wartości?


@anagamidev @kozaki_wiesi Wg mnie to nie tyle pesymizm co realizm.

Kiedyś napisałem taki kontrowersyjny post, gdzie wyjaśniłem dlaczego tak sądzę. Nie trafiłem z tajmingiem, ale co do meritum nie zmieniłem zdania. W skrócie: żeby nie wiem jakie zalety miał Bitcoin, nie ma znaczenia, bo jeśli urośnie tak wysoko że jego kapitalizacja będzie się liczyła na rynkach finansowych to zostanie brutalnie uwalony. Światowy system finansowy jest zbyt kruchy i zbyt długo balansuje na linie, żeby ktoś się wpiep..ał i w nim mieszał jakimś narzędziem poza kontrolą ONYCH. Sądzę, że w 2017 udało nam się o włos. Jeśli przyjdzie kolejna bańka i BTC urośnie do kilkudziesięciu tysięcy dolarów, to już miarka się przebierze.
Tu macie dłuższą wersję sprzed 3 lat:
viewtopic.php?p=370207#p370207

A żeby nie było, że jestem pesymistą, tu moje przemyślenia z początku 2019 o możliwości kolejnej bańki:
viewtopic.php?p=554005#p554005

PS. Jeszcze o nadchodzącej bańce: tak jak wspomniałem w powyższym poście, obstawiam, że jeśli kręcący tym pierdolnikiem zwanym światową finansjerą są sprytni (a wiemy, że są), to sami pomogą tę megabańkę napompować. Oprzeć ją można na jednym z dwóch filarów: inwestorzy instytucjonalni albo ulica. A najlepiej sprzedać krypto i tym i tym. Tak czy siak, finalnie okaże się, że szarzy ludkowie zostali z bezwartościowymi numerkami zwanymi kryptowalutami, za które oddali oszczędności życia i fundusze emerytalne. And... its's gone! ;)
Na koniec winę zwali się na spekulantów albo Chiny i zakaże raz na zawsze.
KURTYNA.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 29 lipca 2020, 01:11

ekonokomik pisze: poniedziałek, 27 lipca 2020, 13:32Moje przewidywania na najbliższe tygodnie:
Jeżeli przebijemy lokalny szczyt z 1 czerwca, a następnie linię po szczytach od ATH w skali log., to koniec obecnego wybicia widziałbym na $11250 (finex). Potem korekta, retest wspomnianej linii i dalej śmiało na północ, może nawet euforycznie do okolic 13 - 14K.


Rzadko ostatnio mam się czym pochwalić, więc darujcie, że wykorzystam okazję ;)
Nie myślałem, że przewidywanie spełni się tak szybko. Z ceną pomyliłem się o jedną igiełkę. Retest linii po szczytach od ATH też mieliśmy, ale na razie w małej skali. Imho to za mało i na dalsze szybowanie jeszcze za wcześnie mimo całej tej euforii. Oczekuję raczej, że pomęczymy tę linię od góry jeszcze przez kilka dni.
Daję na ten scenariusz 70 %, 30 zostawiając na szybkie, euforyczne wybicie pod 13K.

Spełniła się też prognoza z kwietnia, że w lipcu osiągniemy 10 - 11K:
viewtopic.php?p=640816#p640816

ale w międzyczasie wykres okazał się na tyle byczy, że przesunąłem oczekiwania w górę i na razie nie sprzedaję. Ostatnią trasakcję wykonałem w połowie marca.

Jest byczo! :)
finex2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Berylo » środa, 29 lipca 2020, 08:10

Ale przecież instytucje już nie traktują bitcoina jako coś obcego i nie stoją z boku

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4301
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 29 lipca 2020, 10:08

@ekonokomik mnie bardziej pasuje scenariusz nieustannego manipulowania ceną i regularne golenie ulicy. Po co zabijać kurę znoszącą złote jajka?
A jeśli chodzi o „granicę wytrzymałości onych” na krypto w szczycie poprzedniej bańki to było to raptem 20k$ x 17mln czyli 340mld$ - groszowe sprawy dla macherów systemu.
Ostatnio zmieniony środa, 29 lipca 2020, 10:23 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 2 razy.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 29 lipca 2020, 10:16

ekonokomik pisze: środa, 29 lipca 2020, 00:46W skrócie: żeby nie wiem jakie zalety miał Bitcoin, nie ma znaczenia, bo jeśli urośnie tak wysoko że jego kapitalizacja będzie się liczyła na rynkach finansowych to zostanie brutalnie uwalony. Światowy system finansowy jest zbyt kruchy i zbyt długo balansuje na linie, żeby ktoś się wpiep..ał i w nim mieszał jakimś narzędziem poza kontrolą ONYCH. Sądzę, że w 2017 udało nam się o włos.
Nie zostanie uwalony bo jest częścią systemu finansowego. Jeśli nie wierzysz załóż sobie konto np. na BitBay i zobaczysz, że procedury są prawie takie same jak przy zakładaniu konta w banku lub u brokera FX.
Nawet gdyby nie był poza taką kontrolą to ekonomia światowa nie ulegnie zasadniczym zmianom bo zadziała zjawisko samoregulacji.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 29 lipca 2020, 10:27

lekarz pisze: środa, 29 lipca 2020, 10:16Nawet gdyby nie był poza taką kontrolą to ekonomia światowa nie ulegnie zasadniczym zmianom bo zadziała zjawisko samoregulacji.


Rozwiń proszę jaką samoregulację masz na myśli.

Sądzę, że ci, którzy sterują zachodnimi przepływami finansowymi i dbają o stabilność systemu mają dwa podstawowe problemy z BTC/krypto:
1. Nie wiadomo kto posiada większość aktywów,
2. Większość kopalni jest pod kontrolą Chin, a kto ma kopalnie, ten ma władzę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » środa, 29 lipca 2020, 10:44

Pogromca pisze: wtorek, 28 lipca 2020, 18:09 Deflacyjny będzie dopiero, gdy wydobędą wszystkie 21mln btc. Póki co, nie oszukujmy się, jest inflacyjny, choć mniej niż popularne fiducjarne waluty.
Całkiem możliwe, że już jest deflacyjny jeżeli odliczy się bitcoiny które przepadają w wyniku śmierci właściciela, zniszczenia portfeli i tak dalej. Przykładem jest chociażby milion btc Satoshiego.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 229
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kim_dzong_un » środa, 29 lipca 2020, 11:00

Bitcoin nie stoi na przeszkodzie kabały, bo jest zbyt ułomny i trudny (szczególnie z lightning network); długo taki pozostanie. Jest walutą raczej elitarną. To, że dla nas to chleb powszedni, to dla zwykłych ludzi to dalej magia, nie wiedzą jak ugryźć ten smaczny tort, jak trzymać, jak używać no i po co mają go używać? Nic nie zmieniło się od początku. Nikt nie musi go uwalać, póki można na nim zarobić. A można. Więc może być puszczony w samopas: tak jak kury znoszące jajka "0" z wolnego wybiegu, niby wolne, ale jednak wybieg jest (będzie) ograniczony.
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » środa, 29 lipca 2020, 11:24

ekonokomik pisze: środa, 29 lipca 2020, 01:11ale w międzyczasie wykres okazał się na tyle byczy, że przesunąłem oczekiwania w górę i na razie nie sprzedaję.
i to jest bardzo ciekawy punkt. Miałeś plan, widząc jak rośnie, uległeś emocjom i przesunąłeś target w górę. Dla mnie patrzącego z boku to sygnał zapalający lampkę w głowie, dostrzegasz to jako weteran/trader? Sam wielokrotnie byłem w sytuacji, że kupiłem BTC na dołku, poszedł w moją stronę, doszedł do targetu, a następnie przesunąłem go wyżej, pod wpływem emocji. Niby z kresek tak wynikało, bo wolumen, bo takie a nie inne wybicie, wykres byczy, to the MOON!. Skończyło się tak, że sprzedałem z mniejszym zyskiem i gdybym się trzymał pierwotnego planu to bym lepiej na tym wyszedł.

Dodano po 4 minutach 12 sekundach:
btw. ktoś ostatnio na twitterze wrzucał stronę gdzie była tabelka i ładnie porównany obecny funding na giełdach z dźwignią, ma ktoś może link do czegoś takiego?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Londyn CanalCruising

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fufu » środa, 29 lipca 2020, 11:30

Edward Morra
$BTC
CME Futures
2 unfilled gaps at the moment:
$11795
Upwards arrow
(almost 1 year old)
$9665
Downwards arrow
(5 days old)
Most of gaps get filled, sooner or later
Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fusywszklanejkuli, pavlo4444 i 17 gości