Proszę o opinię: koparka GPU, darmowy prąd

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o opinię: koparka GPU, darmowy prąd

Postautor: trailerboy » piątek, 8 listopada 2013, 17:26

Witam Was dobrzy ludzie, mam nie lada okazję do rozpoczęcia kopania bitcoin, litecoin czy co tam popadnie ze względu na NIEOGRANICZONY DARMOWY PRĄD i możliwość zainwestowania 10-30 tys. zł na sprzęt np GPU (wolałbym to od ASIC ze względu na darmowy prąd, cenę sprzętu i mozliwość zastosowania do innych celów niż kopanie BTC). Moje pytanie brzmi czy warto zaryzykować? Czy to się opłaci? Czy Wy byście brali w ciemno??? Mam 3h na podjęcie decyzji! Najchętniej poproszę o mało skomplikowane odpowiedzi w stylu tak lub nie, ponieważ mam za mało czasu na rozkminy. BARDZO PROSZĘ O OPINIĘ! Pomocnym ludziom na pewno NIE zostanie to zapomniane! :)

Wyedytowałem temat na bardziej czytelny... rav3n

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: lucky777 » piątek, 8 listopada 2013, 17:28

Nie

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14391
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2662
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: rav3n_pl » piątek, 8 listopada 2013, 17:30

Kopanie BTC przez GPU nawet przy "darmowym" prądzie się nie opłaca - karty się nie zwrócą.
Tylko kopiąc coś na SCRYPT GPU ma rację bytu.
Poczytaj forum, są linki do kalkulatorów które wyraźnie pokazują, że najlepiej jest kupić i trzymać BTC bo obecnie dostępny sprzęt przy obecnych cenach i obecnej rosnącej trudności NIGDY nie wykopie BTC które na niego wydaliśmy.

(chyba sobie to skopiuję to potrzebne kilka razy dziennie...)
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: trailerboy » piątek, 8 listopada 2013, 17:40

Dzięki za szybką reakcję! Czyli mam rozumieć, że nawet darmowy prąd nie ratuje sytuacji? Zastanawiam się kto w takim razie jest na tyle zdeterminowany, że nadal kopie. Czy kupując ASIC sytuacja nadal się nie zmienia?

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: AdamM » piątek, 8 listopada 2013, 17:55

Nadal.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: Bitmar » piątek, 8 listopada 2013, 17:59

W przypadku LTC nie jest tak, źle. Szczególnie na darmowym prądzie. W ciągu ok pół roku sprzęt się powinien zwrócić. Ale nie wiem czy nie lepiej kupić już LTC i trzymać.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: trailerboy » piątek, 8 listopada 2013, 18:07

Właśnie wpisałem dane do kalkulatora BTC oraz LTC i tak jak mówicie, przy BTC sprawa nie wygląda zbyt ciekawie za to przy LTC już super, zysk ok 300$ miesiecznie jedynie przy 4 kartach gpu 7950, a w planie jest ich 10.
https://www.litecoinpool.org/calc?hashr ... rrency=USD
Czy ktoś mółby się do tego odnieść?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: lucky777 » piątek, 8 listopada 2013, 18:10

Opowiem pewną historię:

Aktualnie na ocenie jest wielki sztorm. Nie warto wypływać z ciepłego portu bo nie masz gwarancji, że dopłyniesz na drugi brzeg do obiecanych gór ze złota. Na wodzie pozostali tylko ci co wypłynęli przed burzą i nie mogą wrócić do domu. Jedyne co im pozostało to walka do końca. Niektórzy z nich pójdą na dno, ci co dopłyną będą mieli na tyle wyniszczone statki i załogę, że złoto, które będą w stanie przewieść ledwo im zwróci koszt wyprawy.
Sytuacja z kursem złota skłania do ryzykowania i kupowania lepszych statków, które poradzą sobie z oceanem trudności. Przyciąga to cała masę szczurów lądowych, którzy słyszeli o złotych górach i obserwując stan oceanu w zatoce twierdzą, że na pełnych wodach jest podobnie więc powinno się udać dopłynąć.
Trzeba jednak brać pod uwagę, że stocznie sprzedają statki z dużym opóźnieniem i nie wiadomo kiedy będziesz mógł pływać swoim statkiem. Statek, który zamawiasz może być w stanie pokonać ocean dzisiaj ale czy da radę za kilka miesięcy?
Chcesz mieć spokojny sen - zostań w porcie i złotem, którą masz na statek obracaj grając w karty ze szczurami lądowymi.
Jak się sytuacja na oceanie ustabilizuje trzeba będzie decyzję rozważyć ponownie.

Jakiekolwiek podobieństwo do realnych wydarzeń jest przypadkowe

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: Bitmar » piątek, 8 listopada 2013, 18:10

Mi wychodzi 9-10 $ z 4 kart 7950.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: trailerboy » piątek, 8 listopada 2013, 18:14

Bitmar, ale miesięcznie? Ustawiłem pobór prądu na 1W. Mi wychodzi 10$ na dzień

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: Bitmar » piątek, 8 listopada 2013, 18:22

10$, dziennie, 300 miesięcznie, źle Cię zrozumiałem.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: trailerboy » piątek, 8 listopada 2013, 18:43

Dzięki Bitmar, jeszcze chwilę poczytam i pomyślę nad tą całą sytuacją i za jakiś czas się odezwę ;)

PS: Jestem skłonny podzielić się darmowym prądem. Czy jest ktoś zainteresowany? PM :)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: trailerboy » piątek, 8 listopada 2013, 19:33

Zrobiłem wstępne wyliczenia opierając się na tym zestawie http://www.coinminingrigs.com/quad-7970-mining-rig/ :

Zasilanie - Seasonic X-1250 990zł PL
Płyta główna – ASRock MB-970EX4 Socket AM3+/ AMD 970/ AMD 320zł na amazonie
Karty graficzne - 4 x Sapphire Radeon HD 7950 3GB GDDR5 3700zł PL
Procesor - AMD Sempron 145 80zł PL
RAM - Pamięć GoodRam DDR3 2GB 1333MHz 80zł PL
Powered 16x to 16x Riser Cables 60zł amazon
Dysk: jakiś szybki pendrive z linuxem 80zł PL
Dodatkowe chłodzenie 100zł PL
Obudowa: stelaz 50zł PL


Całość: - 5460 zł.
Oferty pierwsze z brzegu, pewnie uda się zejść niżej, szukając trochę po sklepach.

Wszystko dostępne w PL, oprócz dwóch rzeczy z amazona. Powiedźmy że w ciągu 2 tygodni jestem w stanie mieć sprawny, działający zestaw.

Każda karta w takim zestawie zużywa średnio 225W co daje nam nam 900W. Doliczamy 150W na MB, procesor, ram więc mamy ok. 1050W.

Ludzie na zbliżonych zestawach wyciągają średnio po ~2000-2200 Kh/s

Miesięcznie mamy zysk ok 234 dolarów, więc przy dzisiejszym kursie kupna daje nam 234*3,0877=722zł

Zwrot inwestycji następuje po ok 7-8 miesiącach bez uwzględniania zwiększenia poziomu trudności i zmian kursu walut.
Wygląda to fajnie, muszę zrobić jeszcze to samo dla wersji 10x gpu. Równolegle myślę też po prostu nad kupnem waluty i sprzedaniem jej z zyskiem.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: AdamM » piątek, 8 listopada 2013, 19:45

trailerboy pisze:Zwrot inwestycji następuje po ok 7-8 miesiącach bez uwzględniania zwiększenia poziomu trudności i zmian kursu walut.
Wygląda to fajnie, muszę zrobić jeszcze to samo dla wersji 10x gpu. Równolegle myślę też po prostu nad kupnem waluty i sprzedaniem jej z zyskiem.
Koniecznie uwzględnij zmianę trudności kursu przed inwestycją.

Jeśli chcesz zobaczyć realny przykład to w tym wątku wkleiłem jak wygląda zwrot z udziałów ASICminer.pl. Zwróć uwagę jak wzrost trudności wpływał na ilość wykopanych btc.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ludzie bardzo proszę o pomoc PILNE

Postautor: Radzio1234 » sobota, 9 listopada 2013, 00:17

Na szczęście trudność LTC utrzymuje się na stabilnym poziomie w przeciwieństwie do BTC :) Ale na zmiany kursu należy zwracać uwagę. Obecnie dość wysokie prognozy miesięcznych zysków zawdzięczamy wzrostowi kursu BTC, który nie jest stabilny.

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Proszę o opinię: koparka GPU, darmowy prąd

Postautor: kingscrown » sobota, 16 listopada 2013, 14:27

Kop altcoiny na scrypt - LTC np. Długofalowo wyjdziesz na plus wg mnie. ALe jak chcesz zarobićw miesiącczy dwa.. to nie ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Proszę o opinię: koparka GPU, darmowy prąd

Postautor: Vampire » niedziela, 17 listopada 2013, 12:35

To mój pierwszy post, tak więc wszystkich witam serdecznie i proszę o wyrozumiałość.
Zastanawiałem się nad czymś podobnym co trailerBoy, tyle że nad tym urządzeniem - Sierra 1.2TH/s za 6300$ od HashFast. Taką skrzyneczkę podłączyć pod trzy porty usb w komputerze, zainstalować linuksa wraz z CGMinerem.
Kosz tego urządzenia przeliczając z $ na PLN to ~20tys zł. Nie wiem jakie są koszty wysyłki i zaplecenia za cło i inne opląty, ale nawet jeśli byłoby to dodatkowe 5 tys zł, to koszt urządzenia zamknie się w granicy 25 tys zł. Komputer byłby używany za 500 zł.
Ze strony http://www.bitminer.pl/index.html#kalkulator przyjąłem takie dane:
stopień trudności 510929738
kurs BTC 1500 PLN
cena prądu za kWh 0.6 PLN
koszt kορarki bez kart 500 0PLN
pobór mocy kορarki bez kart 150 W
koszt jednej karty 25000 PLN
moc obliczeniowa karty 1200000 Mhash/s
pobór mocy przez kartę 800 W
ilość kart w kορarce 1 szt
W tym kalkulatorze bez rosnącego stopnia trudności wyszedł mi zwrot po 15 dniach.

Za to na http://minercharts.com/ gdzie ustawiłem takie dane:
Energy price: 0.2 USD/kWh
Miner efficiency: 1200000 Mhash/s
Miner power consumption: 800 W
Investment: 8000 $
Investment date: 2014-01-01
Charts range: from 2013-11-01 to 2014-12-01
Difficulty change (from cycle to cycle)): 15,4%
BTC/USD rate change (monthly):
Zwrot wychodzi mi po 1-2 miesiącach.
Tyle, że takie wartości szybkiego zwrotu są dla mnie podejrzane. Takie obliczenia i to wszystko jest realne i prawdziwe czy przyjąłem błędne w którymś miejscu dane?
Na tej stronie ktoś wkleił zdjęcia własnej roboty koparki- koszt 50tys $- moc 3.3TH https://bitcointalk.org/index.php?topic=7216.3920. Według tego, jeśli dobrze policzyłem, ta osoba będzie miała zwrot po 3 miesiącach.
Oczywiście zwrot jest przy stałej cenie, co nie jest możliwe przez tak długi okres czasu, nawet jeśli cena btc/pln spadłaby 2-3 krotnie to czas zwrotu wydłużyłby się gdzieś do 6 miesięcy.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Proszę o opinię: koparka GPU, darmowy prąd

Postautor: skinner » niedziela, 17 listopada 2013, 13:40

Wydłużając czas zwrotu ze względu na ewentualne obniżenie kursu - powinieneś także wziąć pod uwagę wzrost trudności w tym czasie. Zatem, zwrot nastąpi później, jeśli w ogóle.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Proszę o opinię: koparka GPU, darmowy prąd

Postautor: Vampire » niedziela, 17 listopada 2013, 17:28

Wzrost trudności jest uwzględniony przy drugim kalkulatorze który wkleilem(Difficulty change (from cycle to cycle)): 15,4%). To wiem napisałem pod koniec postu, że jeśli nawet spadnie 2 czy 3 krotnie co teraz jest, to zwrot w 6 miesięcy będzie. Jeśli się te kalkulatorki nie mylą, to zwrot jest max do roku, później coraz gorzej, aż do bycia na minus. Teoretycznie kurs może spaść przy dzisiejszej cenie ~500$ do wartości 50 $, by zwrot zakupu tego urządzenia był po 10 miesiącach. Ale ledwo co miesiąc czy dwa było po 200(co wielu pisało, że za chwile poleci w dół) a teraz jest 2-2.5 krotnie więcej.

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość