Wypłata ETH z giełdy Biance na Ledger X

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata ETH z giełdy Biance na Ledger X

Postautor: habowskimateusz » poniedziałek, 7 lutego 2022, 10:31

Witam,
mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć.
Skonfigurowałem swojego LEDGER NANO X itd. jestem pewien, że zrobiłem to w 100% poprawnie.
Następnie utworzyłem na nim 2 konta: Bitcoin oraz Ethereum.
Następnie przelałem jakąś minimalną wartość BTC żeby testować czy wszystko jest ok i te BTC pojawiły się w przeciągu 5 minut.
Następnie przelałem sobie z giełdy Binance 0.2 BTC i w około 5 minut owe BTC pojawiły się na moim portfelu.

Następnie przelałem sobie 0.8 ETH - korzystając przy tym z sieci ARBISCAN (jedna z 3 do wybrania w Biance dla tej operacji) i tutaj zaczyna się problem, ponieważ moje ETH nie doszły jeszcze na Ledger.
TxID pokazuje mi status operacji jako: SUCCES.
Operacja na ten moment została wykonana 20h temu.
Adres mojego portfela jest poprawny, sprawdziłem to teraz pisząc tego posta kolejny raz, sprawdzała też moja narzeczona (gdybym ja czasem nie zauważał jakieś literówki)
Trochę się denerwuję, bo dla mnie to znacząca kwota, a Finance podawał, że operacja potrwa 5 minut.
Ktoś się orientuje co się mogło stać?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata ETH z giełdy Biance na Ledger X

Postautor: adiqq » poniedziałek, 7 lutego 2022, 10:37

habowskimateusz pisze: poniedziałek, 7 lutego 2022, 10:31Następnie przelałem sobie 0.8 ETH - korzystając przy tym z sieci ARBISCAN (jedna z 3 do wybrania w Biance dla tej operacji) i tutaj zaczyna się problem, ponieważ moje ETH nie doszły jeszcze na Ledger.
z tego co kojarzę, to ledger live (bo o tym chyba piszesz) nie obsługuje arbitrum

zainstaluj Metamask, skonfiguruj na nim arbitrum, podłącz ledgera i wtedy zobaczysz tam na nim swoje środki ;)
Jak się coś robi, to trzeba wiedzieć co się robi ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata ETH z giełdy Biance na Ledger X

Postautor: habowskimateusz » poniedziałek, 7 lutego 2022, 10:50

Tak jest, jeśli mówię o podglądzie to mówię o Ledger Live.
Metamask mam, zaraz spróbuję skonfigurować to tak jak mówisz, dziękuję!

I tak, jestem świeżak w tym.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata ETH z giełdy Biance na Ledger X

Postautor: habowskimateusz » poniedziałek, 7 lutego 2022, 11:06

@adiqq bardzo dziękuję za pomoc.
Odbyło się to dokładnie tak jak mówisz, już odnalazłem sobie moje ETH w Metamasku.

Pozwolę sobie zadać jeszcze do tego pytanie. Czy jest możliwość wysłać z Metamask na mój portfel ETH w Ledger za pomocą sieci ETHEREUM (tak, bym mógł to widzieć w Ledger Live). Sens tego jest taki, że to ETH które ściągałem z giełdy na Ledger mam zamiar trzymać kolejne kilka lat i po prostu wolał bym mieć to w Ledger Live.
Da radę to zrobić ?
Czy muszę za pomocą metamask wysłać środki na giełdę i potem z giełdy jeszcze raz na Ledgera (tym razem za pomocą sieci ETH)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata ETH z giełdy Biance na Ledger X

Postautor: adiqq » poniedziałek, 7 lutego 2022, 12:12

Można, ale po co? Masz to na dokładnie tym samym adresie, tylko na innej sieci. Co za różnica, czy widzisz to w Metamask czy ledger live?
Mozesz oczywiście to zrobić - wysłać środki na giełdę (która obsługuje ETH na Arbitrum) - i odesłać w ERC20 (bo LL tylko ten format chyba obsługuje)
To tylko wygeneruje ci niepotrzebne koszty. Ja sporo środków od dawna trzymam na Ledgerze, ale na innych sieciach
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata ETH z giełdy Biance na Ledger X

Postautor: habowskimateusz » poniedziałek, 7 lutego 2022, 13:07

Chcę to zrobić dla tego, że te środki z założenia zostawiam sobie na X lat, nie będę nimi obracał itd., do obrotu mam inne środki, więc po prostu wolę je mieć w jednym miejscu.
Tak, właśnie doczytałem, że Ledger obsługuje ERC20.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata ETH z giełdy Biance na Ledger X

Postautor: maky » poniedziałek, 7 lutego 2022, 19:28

habowskimateusz pisze: poniedziałek, 7 lutego 2022, 11:06Czy jest możliwość wysłać z Metamask na mój portfel ETH w Ledger za pomocą sieci ETHEREUM

Możesz użyć mostu: https://cbridge.celer.network/#/transfer aby było szybko lub normalnie wyjść z Arbitrum na ETH ale wtedy chyba tydzień. Sprawdź też koszt.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
adiqq pisze: poniedziałek, 7 lutego 2022, 12:12Można, ale po co? Masz to na dokładnie tym samym adresie, tylko na innej sieci.

Pytanie czy ta sieć będzie istnieć za x lat? ETH raczej tak.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata ETH z giełdy Biance na Ledger X

Postautor: adiqq » poniedziałek, 7 lutego 2022, 19:31

To prawda, masz rację. Nie myslałem o tym w ten sposób. Znajomym proponuję kopanie na mainnecie - ale to bardziej z wygody - jak będą kopać po L2, to ja to potem będę musiał im ogarniać ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości