System tipsów

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

System tipsów

Postautor: l3sny » niedziela, 22 lutego 2015, 22:28

Pytanie może do admina forum a może do kogoś kto jest obeznany w temacie.
Zwrócił się do mnie redaktor dośc sporego portalu z prośbą\zapytaniem o system tipsów.
Tzn. jak zrozumiałem chciałby coś takiego zaimplementowac u siebie i wynagradzać piszących. NIe wiem czy to jest wogóle możliwe bez trzymania cold walleta i uzupełniania hot walleta w zależności od wypłat? CHyba nie no ale niech się wypowiedzą znawcy tematu.

Za wszelie uwagi będe bardzo wdzięczny.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: System tipsów

Postautor: Bit-els » niedziela, 22 lutego 2015, 22:33


pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: System tipsów

Postautor: pm7 » niedziela, 22 lutego 2015, 23:27

Wysłałem im maila z pytaniem o API i odpowiedzieli, że niestety nie mają, ale jest na liście do zrobienia.
Chyba że każdy piszący by założył sobie konto w ChangeTip - wtedy mogliby zamieścić linki obok swoich tekstów (takie coś: http://pm7.tip.me/ ).
Tak, należałoby wykorzystać cold wallet, ale to nie wystarczy, jeżeli nie będą pilnować bezpieczeństwa (przypominam o giełdzie, gdzie przelewali środki na hot wallet bez sprawdzania i stracili znaczącą kwotę).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: System tipsów

Postautor: l3sny » poniedziałek, 23 lutego 2015, 00:12

Tzn. cold walletem ma administrowac ktoś inny ? To raczej nie wchodzi w rachubę.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: System tipsów

Postautor: pm7 » poniedziałek, 23 lutego 2015, 17:02

Nie ufasz ChangeTip? :)
Chyba, że chodzi Ci o to co napisałem o bezpieczeństwie? Nie mówię, że mają przekazać komuś ColdWallet - mówię, że jeżeli nie mają specjalisty od bezpieczeństwa który coś wie o BTC, lub chce się dowiedzieć, ColdWallet da złudzenie bezpieczeństwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: System tipsów

Postautor: l3sny » poniedziałek, 23 lutego 2015, 18:40

nie sądzę żeby changetip chciało się zajmowac tyakim planktonem jak portal mojego znajomego. ale ostatecznie chyba to byłoby rozwiązanie zamiast samodzielnego zarządzania wypłatami i czuwanie nad cold walletem.
a są jeszcze jakieś alternatywy?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: System tipsów

Postautor: pm7 » poniedziałek, 23 lutego 2015, 22:26

ChangeTip chce mieć jak największy zasięg i pracują nad różnymi wtyczkami i API. Nie mówię, że byliby zainteresowani jakimkolwiek małym serwisem, ale to nie znaczy, że jakiś mały serwis nie będzie mógł w przyszłości (obecnie się nie da) ich zaimplementować.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości