Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 2 maja 2016, 11:17

Załóżmy, że przedstawi. To nie będzie dobra informacja w krótkim terminie. Rynek będzie brał pod uwagę raczej negatywne scenariusze- jakieś próby wymuszenia na Satoshim dostępu do środków.
Tu naprawdę łatwiej zrobić cos złego niż zmusić jakiegoś miliardera do oddania majątku.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 2 maja 2016, 12:49

W związku z ostatnimi wydarzeniami, pogarszam moją prognozę dla BTC.

Od teraz uważam, że istnieje 55% prawdopodobieństwa, że BTC nie przetrwa, a 45% że przetrwa. Kontynuuję sprzedaż.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 2 maja 2016, 13:28

A ja dla odmiany dokupiłem :D
Połowa BTC, połowa LTC.

Tak, wyszliśmy dołem z małego trójkąta, brałem to też pod uwagę, nie zmienia to moich prognoz na najbliższe dni i przekonania, że będę na tej korekcje do przodu.
Co nie zmienia faktu, że przeceniłem swoje umiejętności źle oszacowałem czas (a być może nie tylko), więc jeśli kurs nie odbije bardzo mocno do jutra to pożegnamy się na 2 tygodnie zgodnie z tą deklaracją: https://forum.bitcoin.pl/post252515.html#p252515

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 2 maja 2016, 13:29

ekonokomik pisze: jeśli kurs nie odbije bardzo mocno do jutra to pożegnamy się na 2 tygodnie zgodnie z tą deklaracją: https://forum.bitcoin.pl/post252515.html#p252515
Ja gdy sprzedam zadowalającą ilość też zniknę na miesiąc.

Nie ma sensu się denerwować i ekscytować ostatnimi bezsensownymi wydarzeniami. Po co podnosić sobie ciśnienie i szkodzić swojemu zdrowiu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 2 maja 2016, 13:42

Shadow Twoje info o sprzedaży aż kusi mnie żebym dokupił. Wyszliśmy górą z dużego trójkąta, pojawia się coraz więcej good newsów, sieć nie zapchała się mimo rekordowej liczby transakcji, nawet news dot. tego kto jest naprawdę twórcą btc uważam za dobry. Chyba faktycznie early adopterzy muszą się wystrzelać z btc...

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 2 maja 2016, 14:23

Zachowuję spokój. Sprzedałem, odkupiłem 20 zł niżej... Takie newsy jak z panem Wrightem służą do trzepania z bitcoinów ludzi podchodzących do sprawy emocjonalnie. Tak się składa, że często ci ludzie mają sporo BTC, ale przecież nie nieskończoność.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 2 maja 2016, 14:54

Chancellor pisze:Zachowuję spokój. Sprzedałem, odkupiłem 20 zł niżej... Takie newsy jak z panem Wrightem służą do trzepania z bitcoinów ludzi podchodzących do sprawy emocjonalnie. Tak się składa, że często ci ludzie mają sporo BTC, ale przecież nie nieskończoność.
Sprawa z Wrightem to tylko jeden z 10 elementów układanki. Czarne chmury zbierają się od roku.
JacekW_BB pisze:Shadow Twoje info o sprzedaży aż kusi mnie żebym dokupił. Wyszliśmy górą z dużego trójkąta, pojawia się coraz więcej good newsów, sieć nie zapchała się mimo rekordowej liczby transakcji, nawet news dot. tego kto jest naprawdę twórcą btc uważam za dobry. Chyba faktycznie early adopterzy muszą się wystrzelać z btc...
Bardzo dobrze.

"Rób jak uważasz, uważaj jak robisz".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » wtorek, 3 maja 2016, 03:04

Sprawa odtajnienia raportu n/t udziału Saudyjczyków w 9/11 moze wstrząsnąć rynkami finansowymi. Myślę, że czerwiec może być ciekawy. Wstrzymałbym sie ze sprzedażą.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: cryptotrader » wtorek, 3 maja 2016, 03:50

Zamiast Saudyjczyków spojrzałbym na DXY indeks dolara, który właśnie ustanawia nowe minima poniżej 93 i spada w ostatnich dniach jak kamień w wodę. Poniżej nie ma żadnych poziomów wsparcia i korekta może przyśpieszyć. Stąd takie wzrosty metali szlachetnych, które wyczuwają turbulencje. To może nieźle namieszać na rynkach finansowych i być wstępną fazą spodziewanego kolapsu dolara. Także taka niepewność co do waluty rezerwowej świata może być z korzyścią dla BTC, choć oczywiście pewnym i największym beneficjentem tego będą metale szlachetne.


A co do BTC to jesteśmy na wsparciu przynajmniej na Bitfinexie

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jagger3 » piątek, 6 maja 2016, 22:44

Ekonokomik wracasz?...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Multi » piątek, 6 maja 2016, 22:52

jagger3 pisze:Ekonokomik wracasz?...
smutno nam bez Ciebie
kurs nam ucieka

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6407
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » piątek, 6 maja 2016, 22:55

Eee no co wy :) jak dla mnie, wcześniej może wracać powyżej 3000cny (tak Krakowskim targiem) wszak "tajminga" nie trafił. hehe
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 6 maja 2016, 23:02

maxi82 pisze:Eee no co wy :) jak dla mnie, wcześniej może wracać powyżej 3000cny (tak Krakowskim targiem) wszak "tajminga" nie trafił. hehe
Stoi 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » piątek, 6 maja 2016, 23:19

@ekonokomik
sie nie wyglupiaj tylko pisz :-)
Co dalej? Podejdziemy pod 3000 i powrot czy inny scenariusz?
edit: wlasciwie juz podeszlismy pod....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6407
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » piątek, 6 maja 2016, 23:33

Patrz na wykres obserwuj i reaguj bo sytuacja jest w tej chwili na tyle dynamiczna że przynajmniej 3 najprostsze scenariusze mają szansę spełnienia.
Hehe przy jednym z nich eko ma szansę odezwać się za parę h :)
Ostatnio zmieniony sobota, 7 maja 2016, 08:22 przez maxi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » sobota, 7 maja 2016, 00:29

Ten wielki trójkąt prawdopodobnie dopiero się dopełnia. To znaczy obecny ruch w górę jest tylko kolejnym górnym ograniczeniem. Na wyjście jeszcze 2-3 tygodnie musimy poczekać.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nexushash » sobota, 7 maja 2016, 09:47

Na razie spokojnie korekta idealnie zmieściła się w wachlarzu, wracamy w stronę 600$, zacznę martwić się dopiero po przebiciu żółtej linii. Także jestem zgodny, że powstanie większy trójkąt i na wyjście górą poczekamy 2 tyg.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 7 maja 2016, 09:58

nexushash pisze:Na razie spokojnie korekta idealnie zmieściła się w wachlarzu, wracamy w stronę 600$, zacznę martwić się dopiero po przebiciu żółtej linii. Także jestem zgodny, że powstanie większy trójkąt i na wyjście górą poczekamy 2 tyg.
Nie znam się na trójkątach i innych figurach geometrycznych, ale mogę się założyć o sześciopak Ciechana Pszenicznego, że nie będzie wzrostu powyżej $550, który by się utrzymał przez dłużej niż jeden dzień aż do samego halvingu.

Powód ? Proste, kurs BTC jest w bardzo silniej korelacji do wielkości bloku, a tak właściwie do użyteczności Bitcoina. Bo cena Bitcoina jest funkcją jego użyteczności. Obecnie Bitcoin z rozmiarem bloku 1MB jest użyteczny tylko dla niewielkiej garstki ludzi, więc jego cena jest tego odzwierciedleniem.

A co po halvingu się stanie, to czas pokaże. Jeżeli Core sakramentalnie spieprzy sprawę, to może być nawet spadek do $200 i niżej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » sobota, 7 maja 2016, 10:17

ShadowOfHarbringer pisze:
nexushash pisze:Na razie spokojnie korekta idealnie zmieściła się w wachlarzu, wracamy w stronę 600$, zacznę martwić się dopiero po przebiciu żółtej linii. Także jestem zgodny, że powstanie większy trójkąt i na wyjście górą poczekamy 2 tyg.
Nie znam się na trójkątach i innych figurach geometrycznych, ale mogę się założyć o sześciopak Ciechana Pszenicznego, że nie będzie wzrostu powyżej $550, który by się utrzymał przez dłużej niż jeden dzień aż do samego halvingu.

Powód ? Proste, kurs BTC jest w bardzo silniej korelacji do wielkości bloku, a tak właściwie do użyteczności Bitcoina. Bo cena Bitcoina jest funkcją jego użyteczności. Obecnie Bitcoin z rozmiarem bloku 1MB jest użyteczny tylko dla niewielkiej garstki ludzi, więc jego cena jest tego odzwierciedleniem.

A co po halvingu się stanie, to czas pokaże. Jeżeli Core sakramentalnie spieprzy sprawę, to może być nawet spadek do $200 i niżej.
Przyjmuję , może być whisky ? takie do 550 PLN ? ; ) wygrany wybiera markę.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 7 maja 2016, 10:30

FlyingAtom pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
nexushash pisze:Na razie spokojnie korekta idealnie zmieściła się w wachlarzu, wracamy w stronę 600$, zacznę martwić się dopiero po przebiciu żółtej linii. Także jestem zgodny, że powstanie większy trójkąt i na wyjście górą poczekamy 2 tyg.
Nie znam się na trójkątach i innych figurach geometrycznych, ale mogę się założyć o sześciopak Ciechana Pszenicznego, że nie będzie wzrostu powyżej $550, który by się utrzymał przez dłużej niż jeden dzień aż do samego halvingu.

Powód ? Proste, kurs BTC jest w bardzo silniej korelacji do wielkości bloku, a tak właściwie do użyteczności Bitcoina. Bo cena Bitcoina jest funkcją jego użyteczności. Obecnie Bitcoin z rozmiarem bloku 1MB jest użyteczny tylko dla niewielkiej garstki ludzi, więc jego cena jest tego odzwierciedleniem.

A co po halvingu się stanie, to czas pokaże. Jeżeli Core sakramentalnie spieprzy sprawę, to może być nawet spadek do $200 i niżej.
Przyjmuję , może być whisky ? takie do 550 PLN ? ; ) wygrany wybiera markę.
Po whisky strasznie głowa boli.

Proponuję jednak sześciopak Ciechana (lub ewentualnie innego dobrego pszeniczniaka) wysłany pocztą.

Przykłady dobrych pszeniczniaków
- Amber
- Ciechan
- Konstancin
- Kornelius
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości