Bitcoin Classic

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » środa, 20 stycznia 2016, 07:48

Ogromne poparcie z prawie kazdej strony, prawie codziennie lista sie wydluza: https://www.bitcoinclassic.com/

Wersja beta to kwestia dni, w przyszlym tygodniu ogloszona bedzie data aktywacji:
https://www.reddit.com/r/Bitcoin_Classi ... 19jan2016/

Newsletter: http://us12.campaign-archive1.com/?u=9b ... 1ee6bbb968



Trzymam kciuki.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » niedziela, 24 stycznia 2016, 15:34

Plan chinskich minerow:

'As Miami conference has not reached consensus, the Chinese community members gathered in Beijing to seek consensus within China. The aim is to prevent the split of community, seek common ground while reserving differences. Core has said that a scaling without consensus is too risky. We will give them the consensus. If the consensus is reached, btc market will be more stable, and in the meantime, future efforts will be more practical.

In this meeting we have come up with a plan
•When blocks are full, and at that time,
•if Core has not yet upgraded to 2MB,
•and if Classic is not enough widely supported,
•We will do what Satoshi has pointed out https://bitcointalk.org/index.php?topic ... 6#msg15366 We will add a code patch to increase the cap from 1MB to 2MB to solve the pressing problem. This means, as we think, has a big potential to reach consensus, and urge Core to accommodate'.

https://www.reddit.com/r/btc/comments/4 ... pinion_to/

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: MusX » niedziela, 24 stycznia 2016, 15:55

a autorzy bitcoin classic odniesli sie gdzies czemu swoich pomyslow nie chca mergowac do bitcoin core? albo ewentualnie czy bitcoin core team odniosl sie czemu nie przyjmie merge requestow od bitcoin classic?

to jest fundamentalna kwestia, ktora obrazuje czy to kolejny projekt (po Hearn'owym XT), ktory ma na celu dzielenie spolecznosci.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » niedziela, 24 stycznia 2016, 16:10

MusX pisze:a autorzy bitcoin classic odniesli sie gdzies czemu swoich pomyslow nie chca mergowac do bitcoin core? albo ewentualnie czy bitcoin core team odniosl sie czemu nie przyjmie merge requestow od bitcoin classic?

to jest fundamentalna kwestia, ktora obrazuje czy to kolejny projekt (po Hearn'owym XT), ktory ma na celu dzielenie spolecznosci.
Z Core nie pogadasz. Wychodza z zalozenia, ze albo bedzie Bitcoin Core albo nie bedzie nic.

Ludzie juz maja dosyc. Wyglada na to, ze I minerzy tez dojrzeli, zeby tym panom podziekowac.

Powiekszenie do 2mb to juz kwestia (b. krotkiego) czasu. Jesli Core udanie zaimplementuje SW I/lub LN to moze bedzie o czym pogadac.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Chancellor » niedziela, 24 stycznia 2016, 21:55

Moim zdaniem Segregated Witness to zbędna komplikacja kodu. Górnicy mają rację w tym, co robią i moim zdaniem developerzy Core albo się ugną, albo pójdą w odstawkę. Z konstrukcji BTC nie wynika żadna uprzywilejowana pozycja developerów.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » sobota, 6 lutego 2016, 07:12

Ktos sledzi?

http://www.xtnodes.com/

Stronka zostala troche zmieniona. Nody Classic rosna z kazdym dniem. Aktualnie wyprzedzily XT. Unlimited na razie sie nie liczy.

Jak to powiedzial Brian Armstrong na Twitterze - zdrowa konkurencja prowadzi do wyboru najlepszej wersji.

Za tydzien koniec holidaya w Chinach, najwieksze kopalnie zaczna przechodzic na Classic.

Realna szansa na powiedzenie oblechom z Core na razie - pogadamy jak zrobicie LN.

Moze to za wczesnie, ale cala sprawa ze scalingiem jest juz troche dla wszystkich meczaca. BTC wyjdzie z tego nieporownywalnie silniejszy.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Pieselfan » sobota, 6 lutego 2016, 10:50

Ja śledzę czasami, ale ostatnio jak oglądałem, to strona jeszcze nie była taka ładna ;) Widać XT spada, Classic wzrasta, czyli sytuacja się klaruje. Jedno co dziwi, to to, że nie ma bloku wykopanego i zgodnego z classic... Czyżby nody classic to głos zwykłych użytkowników, a kopalnie nadal wspierają XT?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » sobota, 6 lutego 2016, 11:04

Pieselfan pisze:Ja śledzę czasami, ale ostatnio jak oglądałem, to strona jeszcze nie była taka ładna ;) Widać XT spada, Classic wzrasta, czyli sytuacja się klaruje. Jedno co dziwi, to to, że nie ma bloku wykopanego i zgodnego z classic... Czyżby nody classic to głos zwykłych użytkowników, a kopalnie nadal wspierają XT?

Classic jest w fazie beta. Nie znam sie az tak od strony technicznej ale wydaje mi sie ze na bloki przyjdzie pora niedlugo.

Tymczasem nody rosna b. szybko z godziny na godzine.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Pieselfan » sobota, 6 lutego 2016, 11:46

No od strony technicznej to żadna filozofia, bo patch zwiększający maksymalny rozmiar bloków do 2MB ma kilka linijek. Stąd moje zdziwienie, że nie ma jeszcze żadnego wykopanego bloku

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: hanti » sobota, 6 lutego 2016, 15:15

A jak moze byc wykopany blok 2MB skoro jest ograniczenie do 1MB ? Jesli jakas kopalnia na swoim demonie zniesie limit i wykopie taki blok to siec go po prostu odrzuci. Dlatego teraz nie ma zadnego wykopanego bloku.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bitcoin Classic

Postautor: rav3n_pl » sobota, 6 lutego 2016, 15:21

Bloki "zgodne z classic" są oznaczane, ale muszą mieć 1MB.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Pieselfan » sobota, 6 lutego 2016, 16:23

Chodzi mi dokładnie o to, co napisał rav3n_pl - tak samo się dzieje z XT. Zresztą classic pod tym względem to drobna modyfikacja BIP-a 101

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 6 lutego 2016, 16:54

Mój node Bitcoin Classic już stoi. A właściwie to nie stoi ciągle, bo mam 1GB wolnego RAMu i ciągle się wywala bo mempool się przepełnia.

Ma może ktoś sposób na przepełniającego się mempoola (albo generalnie żeby odpalić node Core/XT/Classic na 1GB RAM ?).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bitcoin Classic

Postautor: rav3n_pl » sobota, 6 lutego 2016, 17:24

Ogranicz mempool przez zwiększenie wymagań - podnieś minrelaytxfee i mintxfee.

Edit: dodaj coś swapa żemy oom nie zabijał :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: hanti » sobota, 6 lutego 2016, 17:31

Od czasu tych spamowatych transakcji to u mnie przy 2GB po 15dniach tez juz caly ram zjadal. Ogolnie mozna zmniejszyc szybkosc zapelniania przez takie ustawienia jakie podal rav3n, ale i tak ilosc transakcji w mempoolu bedzie sobie rosla z tym ze wolniej :/ Brak mozliwosci ustawienia max ilosci transakcji przetrzymywanych w mempoolu jest duzym minusem. Trzeba co jakis czas restartowac (im wiecej pamieci tym rzadziej trzeba te restarty robic)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Pieselfan » sobota, 6 lutego 2016, 18:13

Maksymalną liczbę transakcji w mempoolu można ustawić w XT flagą -maxmempooltx. Szkoda, że nie wciągnęli tego do Core ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: smok » niedziela, 7 lutego 2016, 14:08

U mnie Bicoin Classic zatrzymuje się na bloku 379077 i nie idzie dalej. Robiłem reindex i rescan jednak nie pomogło. Co to może być ?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 7 lutego 2016, 16:11

rav3n_pl pisze:Ogranicz mempool przez zwiększenie wymagań - podnieś minrelaytxfee i mintxfee.

Edit: dodaj coś swapa żemy oom nie zabijał :P
Aaaa, no przecież swapa mam wyłączonego.

I wszystko jasne.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » wtorek, 9 lutego 2016, 13:58

Zgodnie z http://www.xtnodes.com/, na ten moment mamy 550 nodow Classic. W tym tempie do wieczora powinnismy miec 10 % calosci. Calkiem niezle, skoro w Chinach jeszcze sie bawia a caly project jest jeszcze w fazie beta.

Kiedy chinole wylecza kaca, powinnismy zobaczyc pierwsze wykopane bloki. Potem juz pojdzie bez hamulcow.

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: tomko222 » wtorek, 9 lutego 2016, 20:59

Ponad 10% nodów w kilka dni wygląda fajnie. Ale to nie ma szczególnego znaczenia dopóki minerzy się nie przesiądą. A bardzo możliwe że z tym tak łatwo nie będzie pomimo że w pewnym sensie deklarują poparcie. Żaden pool może nie chcieć się przesiąść pierwszy. Plus to poparcie dla classic jest też liczone w sposób dyskusyjny bo o ile uznają zwiększenie wielkości bloku do 2MB za aktualnie najlepsze rozwiązanie to to nie jest równoznaczne z poparciem classic.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości