Bitfinex

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Au 79 » piątek, 30 stycznia 2015, 15:35

@panczor
Dla ciebie też napiwek, bo musi być sprawiedliwość na tym świecie :)

@edit: wyrzuciłem screeny z małego eksperymentu, ci którzy mieli zobaczyć, już widzieli.
Ostatnio zmieniony sobota, 31 stycznia 2015, 01:23 przez Au 79, łącznie zmieniany 5 razy.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Bitfinex

Postautor: __kot__ » piątek, 30 stycznia 2015, 16:47

@panczor, @Au 79

Moje rozumienie (niekoniecznie korzystam) obecnego działania lewara na Bitfinex jest takie, że nie ma możliwości ustawienia wartości lewara "klasycznie", czyli definiując jego wartość tak, jak przedtem to było możliwe w panelu ustawień.
Zastąpiono to funkcjonalnością "domyślnego lewara", który umożliwia zakup wielokrotności BTC za środki przelane na konto "Trading" (tylko na tym koncie gramy z lewarem). Czyli:
1. Przelewasz na konto "Trading" np. 100 USD, gdzie masz ustawiony lewar na wartość X:1.
2. Kurs BTC na giełdzie w tej chwili jest 100 USD
3. Obecny lewar umożliwia Ci zakup nie 1 BTC ale X BTC po kursie 100 USD

Mam nadzieję, że to jasno w miarę przedstawiłem :).
Ostatnio zmieniony piątek, 30 stycznia 2015, 19:21 przez __kot__, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Bitfinex

Postautor: majkel_94 » piątek, 30 stycznia 2015, 18:21

What what? Nie można normalnie wpłącić 1 BTC sprzedać po 200 i mieć 200? Jak kurs wzrośnie to Ci zje i bitka i dolary? Hę? :D

Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: mxnu » piątek, 30 stycznia 2015, 18:41

@majkel_94
Będziesz miał 200 usd. Sprzedając jeszcze jednego bitka stan twojego konta będzie wynosił: 400 usd oraz -1 BTC.
Zwróć uwagę na odrębność portfeli exchange i margin trade. W margin można grać w taki sam sposób jak na exchange, opcjonalnie korzystając z lewara kiedy się chce.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Au 79 » piątek, 30 stycznia 2015, 20:47

@mxnu
Jeśli przez "opcjonalne użycie lewara" rozumiesz:

gram na exhange jak na każdej inne giełdzie ----ALBO---- przesuwam środki na portfel trading i gram na Marigin Trading z lewrem 3.33:1 na pozycjach long/short - to tak, zgodzę się.

Ale jeśli rozumiesz przez to, że na Margin Trading można czasem używać lewara, a czasem nie - to moim zdaniem nie da się, ale jeśli umiesz, to chętnie się nauczę.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: mxnu » piątek, 30 stycznia 2015, 21:07

@Au 79
Dopóki otwierasz długie pozycje (kupujesz) za nie więcej niż 100% fiatów na Marigin Trading, nie zaciągasz pożyczki, i tym samym nie masz określonego "Liquidation Price". Odsetki płaci się za wszytko powyżej 100% do 330%. Przy Krótkich pozycjach już każda będzie z lewarem. Z tym, że jeżeli otwierasz za mniejszą część środków, do "Liquidation Price" będzie daleko (przykładowo u mnie 4xx aktualnie).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Bitfinex

Postautor: __kot__ » sobota, 31 stycznia 2015, 06:08

Jeszcze mały "poradnik" jak używać konta "Trading" i dostępnych w nim opcji - bardzo przydatne, ze względu na fakt, że opisy na stronie Finexa nie są zbyt jasne:

http://bitfinex101.blogspot.ch/

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Au 79 » sobota, 31 stycznia 2015, 16:03

@mxnu

Wszystko tak jak mówisz, dzięki!

@_kot_

Ubiegłeś mnie :) właśnie miałem wkleić to samo (tylko w domenie niemieckiej http://bitfinex101.blogspot.de/), treść ta sama.
Podstawy, ale prosto wytłumaczone, dzięki. To "Missing Manual".
Wykonałem kilka próbnych zleceń, i potwierdza się zasada podana przez @mxnu, że:

pozycja long
- poniżej wkładu własnego (collateral); bez lewara, 1:1
- powyżej wkładu; lewar 3.33:1

pozycja short
- poniżej wkładu; lewar 3.33:1
- powyżej wkładu; lewar 3.33:1

W pierwszej z wymienionych opcji płacimy - oprócz prowizji giełdy - także prowizję od pożyczki swap. Więc taniej jest wykonać takie zlecenie z portfela exchange, a nie margin.
Ale ho ho ho co ja tu widzę, lewarowanie na LTC :shock: rosyjska ruletka z jedną pustą komorą :)

Nadal poszukiwana giełda pozwalająca zając pozycję krótką bez lewarowania.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: mxnu » sobota, 31 stycznia 2015, 19:14

@Au 79
Poniżej wkładu własnego raczej nie pożycza się ze swapów także kupując na margin trading. Można to sprawdzić wchodząc w "Total Return Swaps" -> "swaps used in margin position".
Nigdzie nie będzie możliwe shortowanie bez lewara.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Bitfinex

Postautor: majkel_94 » sobota, 31 stycznia 2015, 21:23

Na czym ma polegać pozycja krótka bez lewara?
Przecież możesz 1 BTC sprzedać za 270$, po tygodniu kupić za 230$ i masz 40$ zysku.

A jak masz kasę i obstawiasz spadki, to musisz się z lewarem 1:1 otworzyć, bo pożyczasz od kogoś BTC by go sprzedać i odkupić taniej :P

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: panczor » sobota, 31 stycznia 2015, 21:42

@up masz 40 usd zysku o ile cena wroci do 270. Jezeli nie to masz tylko wiecej btc w portfelu. Przy twojej operacji z lewarem masz zysk w obie strony na spadku 40 i powrocie 40.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Bitfinex

Postautor: majkel_94 » sobota, 31 stycznia 2015, 23:16

Jak nie mam zysku? Miałem 1 BTC a mam 1 BTC i 40$.

Jak chcesz mając 270$ grać na spadki inaczej niż lewarem, czyli kredytem (daj mi teraz 1 BTC, oddam Ci potem jak odkupię go taniej)?

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: panczor » środa, 4 lutego 2015, 09:03

@up Masz jeden btc warty 230 i 40usd w porfelu jaki masz zysk w fiatach? 230 za 1btc i 40usd = 270, stan poczatkowy miałeś 270:)
czyli tak jak napisałem masz zysk jezeli cena wróci do 270. Wtedy masz 1btc warty 270 i 40 usd w portfelu czyli 310.

Natomiast z lewarem short - zarabiasz 40 usd na spadku, kupujesz btc za 230 rosnie do 270 (jak w twoim scenariuszu) i masz 40+40+1btc:)

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cryptotrader » środa, 11 lutego 2015, 16:41

Czy ktoś się może z Was orientuje jak długo trwa mniej więcej potwierdzenie wypłaty bitcoinów z bitfinexa tzn. "pending approval"? Czy za każdym razem wypłaty BTC są zatwierdzane ręcznie, czy później już wychodzą one automatycznie?

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: panczor » czwartek, 12 lutego 2015, 09:30

@up - maila sprawdz, wychodzą automatyccznie ale chyba trzeba mailem potwierdzić (kliknać w odnośnik w wysłanym do Ciebie mailu, spam sprawdz)

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cryptotrader » czwartek, 12 lutego 2015, 10:03

panczor pisze:@up - maila sprawdz, wychodzą automatyccznie ale chyba trzeba mailem potwierdzić (kliknać w odnośnik w wysłanym do Ciebie mailu, spam sprawdz)
Dzięki panczor ... faktycznie, komunikat o tym jest nawet czerwonym drukiem na stronie z wypłatami, a mi się jakims cudem ubzdurało ręczne potwierdzenie ... ehhhh :|

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cryptotrader » sobota, 14 lutego 2015, 23:46

Mam problem. Dokonałem przelewu na konto tradingowe w bitfinex. Po trzech potwierdzeniach bitcoiny pojawiły się w górnej ramce jako balance oraz informacji w panelu bocznym Account overview dla konta trading, ale nijak nie mogę ich przelać na konto exchange. W zakładce manage wallets gdzie dokonuje się te dyspozycje w balancie bitcoin już są nie widoczne. Pokazuje się stan konta 0.0 BTC. Ktoś ma pojęcie o co może biegać. System jeszcze ich nie zaksięgował czy jak?

Nawet dostałem maila z potwierdzeniem o dokonanym depozycie a i tak nie mogę ich przelać. Mogę jedynie używać jako zabezpieczenia pod realizacje zleceń typu margin trade.


edit: Sprawa się wyjaśniła. Należy pozdejmować każde ze zleceń wtedy wszystko działa jak trzeba.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 4 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: kurek » wtorek, 3 marca 2015, 00:46

Ja użyłem reflinka z google http://bitfinexreferrercode.com/ jakby ktoś jeszcze szukał.

Mam konto na bitfinex już pewien czas, ale nie widzę nigdzie własnego kodu do polecania, chyba tylko naprawdę stare konta dostają.

Giełda najlepsza z obecnie istniejących, a oprocentowanie lepsze od jakiejkolwiek lokaty.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 23 marca 2015, 00:59

Ja odnośnie tego oprocentowania swapów.
Chce otworzyć swap w BTC to oprocentowanie jest 0.01% dziennie czyli około 4% rocznie
a swapy w USD mają 0.1008%, czyli około 45% rocznie.
Skąd taka różnica? Czy ja coś źle patrzę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Bitfinex

Postautor: majkel_94 » poniedziałek, 23 marca 2015, 18:04

Widać że jest parcie na wzrost ceny BTC ;) Masz dolary i dajesz na swapy a nie na BTC które ma rosnąć - dajesz duży % żeby Ci się opłacało ;)
BTC ma rosnąć, więc dajesz na procent jak na lokacie żeby cokolwiek zarobić poza trzymaniem w skarpecie :P

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości