[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Jaką walutę wybrałeś przy składaniu roszczenia

JPY
14
17%
BTC
69
83%

Liczba głosów: 83
Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: the_prince » środa, 8 sierpnia 2018, 15:12

slasta pisze:Przejdź do cytowanego posta A czy fiaty też gdzieś się rozpłynęły z kont bankowych ? Czy może grubasek rozmnożył gotówke w excelu a realną wyciągnął z konta przez co stracił płynność. Jest gdzieś info ile claimów było dla fiatów i ile fiatów było na kontach ?

Z tego co kojarzę (mogę się mylić - sporo by zajęło teraz odkopywanie tego), z informacji które wyciekły niedługo po upadku wartość kont fiatowych była około 3 razy większa niż gotówka posiadana przez giełdę, była to jednak niewielka ilość w porównaniu do straconych BTC, znaczna większość trzymała hajs w BTC.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lorraine » czwartek, 9 sierpnia 2018, 19:39

ekonokomik pisze:Przejdź do cytowanego posta @Lorraine, właśnie niekoniecznie. Wdrożenie CR może zmienić też rozliczenia dla ludzi mających fiaty. Czy propozycja wierzycieli nie zawiera rekompensaty też dla nich?

Mimo, że sam miałem wszystko w BTC, to uważam, że uczciwie byłoby proporcjonalnie zrekompensować stratę również tym co mieli fiaty w momencie padnięcia giełdy. Przecież to było niespodziewane zdarzenie, które mogło pechowo zaskoczyć kogoś w środku transakcji kupna BTC. I teraz przez ten pech miałby dostać 1/3 tego co człowiek, który sekundę wcześniej zdążył kupić BTC za tę samą sumę?
IMHO to trochę nieuczciwe.

nie wydaje mi się ale zobaczymy, do początku 2019 ma zostać przedstawiony plan. Do końca 2019/początku 2020 zapewne sprawa bedzie zakonczona.

pm7
Moderator
Reputacja: 854
Reputacja postu: 
0

Postautor: pm7 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:58

ekonokomik pisze:Przejdź do cytowanego posta I teraz przez ten pech miałby dostać 1/3 tego co człowiek, który sekundę wcześniej zdążył kupić BTC za tę samą sumę?
IMHO to trochę nieuczciwe.
Czy ja wiem... Jakby przeszło CR przy niższej wartości BTC niż w momencie bankructwa, to posiadacze BTC byliby pokrzywdzeni, nie? Czy posiadacze fiat powinni się wtedy dorzucić? :)

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wisnia6 » piątek, 17 sierpnia 2018, 23:30

Dokładnie, kolega ma rację, a jak ktoś chciał zamienić fiat na btc, to na pewno zdążył.

Moim zdaniem, podział btc również na posiadaczy fiat byłoby tak trafny jak kasa dla grubego.

Pamiętam jak na Ś.P Bitcurex przy pierwszej bańce padły serwery i jakoś nikt mi nie zaproponował ani grosika za straty, a cena spadła o 90%. ;)

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: johnnykeats » środa, 22 sierpnia 2018, 15:11

Wisnia6 pisze:Przejdź do cytowanego posta

Pamiętam jak na Ś.P Bitcurex przy pierwszej bańce padły serwery i jakoś nikt mi nie zaproponował ani grosika za straty, a cena spadła o 90%. ;)

wtedy jeszcze byliśmy głęboko w lesie z regulacjami

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Twarzowiec » piątek, 24 sierpnia 2018, 09:54

otrzymaliscie tez tego maila? "MTGOX - Notice of Commencement of Civil Rehabilitation Proceedings". Po zalogowaniu się znowu jest jakiś formularz do wypełnienia, a nawet nie pamiętam dokładnie jaki adres wpisywałem przy składniu roszczenia. Można to gdzieś sprawdzić? Z góry dzięki za pomoc

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lorraine » piątek, 24 sierpnia 2018, 11:45

Twarzowiec pisze:Przejdź do cytowanego posta otrzymaliscie tez tego maila? "MTGOX - Notice of Commencement of Civil Rehabilitation Proceedings". Po zalogowaniu się znowu jest jakiś formularz do wypełnienia, a nawet nie pamiętam dokładnie jaki adres wpisywałem przy składniu roszczenia. Można to gdzieś sprawdzić? Z góry dzięki za pomoc

tak, dostałam
https://claims.mtgox.com/assets/index.html#/

wpisz w wyszukiwarke swojej poczty fraze mtgox moze tam byl dokument potwierdzajacy claima.

Wygadany
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0

Postautor: S.O.S » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:03

@Twarzowiec, https://www.mtgox.com/img/pdf/20180823_qa_en.pdf tu powinieneś znaleźć odpowiedzi

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 928
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:34

Ja przedtem skladalem przez Krakena. Rozumiem ze tamto jest niewazne wszystko i zaczynam od nowa juz indywidualnie, tak?
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: S.O.S » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:58

@domator, tamto dotyczyło postępowania upadłościowego. Postępowanie upadłościowe zostało wstrzymane i rozpoczęło się obecnie postępowanie rehabilitacyjne. W postępowaniu rehabilitacyjnym wszystko toczy się od nowa, trzeba składać nowe wnioski.

mkl
Rozmowny
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0

Postautor: mkl » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:01

Lorraine pisze:wpisz w wyszukiwarke swojej poczty fraze mtgox moze tam byl dokument potwierdzajacy claima.

mam ten sam problem co @Twarzowiec, nie przypominam sobie aby mtgox załączał jakikolwiek dokument do maila z potwierdzeniem claima
Ostatnio zmieniony piątek, 24 sierpnia 2018, 13:01 przez mkl, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 928
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:01

S.O.S pisze:Przejdź do cytowanego posta @domator, tamto dotyczyło postępowania upadłościowego. Postępowanie upadłościowe zostało wstrzymane i rozpoczęło się obecnie postępowanie rehabilitacyjne. W postępowaniu rehabilitacyjnym wszystko toczy się od nowa, trzeba składać nowe wnioski.

To ja doskonale rozumiem. Pytanie tylko czy przypadkiem Kraken nie moze zrobic "klik" i wypelnic za swoich klientow wszystkich claimow. Przeciez stany kont sie nam nie pozmienialy.....

Dodano po 32 sekundach:
mkl pisze:Przejdź do cytowanego posta
Lorraine pisze:wpisz w wyszukiwarke swojej poczty fraze mtgox moze tam byl dokument potwierdzajacy claima.

mam ten sam problem co Twarzowiec, nie przypominam sobie aby mtgox załączał jakikolwiek dokument do maila z potwierdzeniem claima

Musiliscie sie logowac do claim.mtgox.com
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: S.O.S » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:39

@domator, no chyba, że tak ;-) nic jednak nie słyszałem, o tym by kraken chciał pośredniczyć w claimach w civil rehab. Pytaj u nich i jak się dowiesz to przyjdź do nas z informacją :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lorraine » piątek, 24 sierpnia 2018, 18:35

Znowu to wszystko wypełniać :((

Ale zauważcie że wasze claimy są powiekszone o taka samą ilość BCH teraz.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wisnia6 » piątek, 24 sierpnia 2018, 22:23

Ja też miałem problem z uwierzytelnieniem. Adres zamieszkania musi być bez polskich liter.
Wniosek złożony. Mam nadzieję, że przejdzie, bo tam jest jeszcze do podania adres zamieszkania z rejestracji goxa i numer konta z którego przelewało się fiaty. Pozostaje czekać na zatwierdzenie, a później do czerwca 2019r na pierwsze wypłaty. ;)

Weteran
Reputacja: 3729
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 sierpnia 2018, 22:28

@Lorraine, to dość kontrowersyjne. W momencie zamknięcia giełdy BCH nie było. Teraz jest częścią majątku, więc w ramach CR może zostać rozdzielone. Ale dopisujac go do claima (czyli do żądania) ryzykujesz odrzucenie claima, jeśli japońskie prawo jest tutaj innego zdania co do BCH niż Twoje. Bo zakładam, że cały claim jest przyjmowany albo odrzucany. Jeśłi odrzucą to pewnie znacznie trudniej będzie się od tej decyzji odwołać niż po prostu wypełniając formularz online.

Podsumowując: zastanawiam się, czy dopisanie BCH do claima nie jest sporym ryzykiem. Ale nie czytałem jeszcze informacji na stronie goxa.

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wisnia6 » piątek, 24 sierpnia 2018, 23:00

Bitcoin Cash jest również naszym roszczeniem, ponieważ pochodzi z naszych BTC, trudno, żeby oddali coiny, a BCH przygarnęli dla siebie. Poza tym we wniosku nic nie dopisywałem, kwota BTC i BCH + odsetki była już wpisana.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Lorraine » sobota, 25 sierpnia 2018, 00:15

ekonokomik pisze:@Lorraine, to dość kontrowersyjne. W momencie zamknięcia giełdy BCH nie było. Teraz jest częścią majątku, więc w ramach CR może zostać rozdzielone. Ale dopisujac go do claima (czyli do żądania) ryzykujesz odrzucenie claima, jeśli japońskie prawo jest tutaj innego zdania co do BCH niż Twoje. Bo zakładam, że cały claim jest przyjmowany albo odrzucany. Jeśłi odrzucą to pewnie znacznie trudniej będzie się od tej decyzji odwołać niż po prostu wypełniając formularz online.

Podsumowując: zastanawiam się, czy dopisanie BCH do claima nie jest sporym ryzykiem. Ale nie czytałem jeszcze informacji na stronie goxa.

dokładnie jak wyżej, kwota BCH jest przypisana do konta i nie można jej zmienić. Oddaje stan posiadanych BTC na dzień zakonczenia dzialalnosci Goxa, nie ma tutaj Rocket Science.

Weteran
Reputacja: 3729
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » sobota, 25 sierpnia 2018, 01:46

@Lorraine, @Wisnia6, dzięki, powinienem najpierw sprawdzić a nie filozofować ;)

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: tenior » sobota, 25 sierpnia 2018, 05:15

Are you, or were you, a party to a lawsuit or administrative proceedings to which MTGOX is also a party, in relation to this rehabilitation claim?
o co z tym chodzi?

i którą opcje zaznaczacie ostatnią?
I want to receive Bitcoin for the right to claim for return of Bitcoin

czy
I want to receive cash from the proceeds from the sales of Bitcoin that will be made by the Rehabilitation Trustee at appropriate timings for the right to claim for return of Bitcoin.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”