[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Jaką walutę wybrałeś przy składaniu roszczenia

JPY
14
18%
BTC
65
82%

Liczba głosów: 79
Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: the_prince » środa, 8 sierpnia 2018, 15:12

slasta pisze:Przejdź do cytowanego posta A czy fiaty też gdzieś się rozpłynęły z kont bankowych ? Czy może grubasek rozmnożył gotówke w excelu a realną wyciągnął z konta przez co stracił płynność. Jest gdzieś info ile claimów było dla fiatów i ile fiatów było na kontach ?

Z tego co kojarzę (mogę się mylić - sporo by zajęło teraz odkopywanie tego), z informacji które wyciekły niedługo po upadku wartość kont fiatowych była około 3 razy większa niż gotówka posiadana przez giełdę, była to jednak niewielka ilość w porównaniu do straconych BTC, znaczna większość trzymała hajs w BTC.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lorraine » czwartek, 9 sierpnia 2018, 19:39

ekonokomik pisze:Przejdź do cytowanego posta @Lorraine, właśnie niekoniecznie. Wdrożenie CR może zmienić też rozliczenia dla ludzi mających fiaty. Czy propozycja wierzycieli nie zawiera rekompensaty też dla nich?

Mimo, że sam miałem wszystko w BTC, to uważam, że uczciwie byłoby proporcjonalnie zrekompensować stratę również tym co mieli fiaty w momencie padnięcia giełdy. Przecież to było niespodziewane zdarzenie, które mogło pechowo zaskoczyć kogoś w środku transakcji kupna BTC. I teraz przez ten pech miałby dostać 1/3 tego co człowiek, który sekundę wcześniej zdążył kupić BTC za tę samą sumę?
IMHO to trochę nieuczciwe.

nie wydaje mi się ale zobaczymy, do początku 2019 ma zostać przedstawiony plan. Do końca 2019/początku 2020 zapewne sprawa bedzie zakonczona.

pm7
Moderator
Reputacja: 832
Reputacja postu: 
0

Postautor: pm7 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:58

ekonokomik pisze:Przejdź do cytowanego posta I teraz przez ten pech miałby dostać 1/3 tego co człowiek, który sekundę wcześniej zdążył kupić BTC za tę samą sumę?
IMHO to trochę nieuczciwe.
Czy ja wiem... Jakby przeszło CR przy niższej wartości BTC niż w momencie bankructwa, to posiadacze BTC byliby pokrzywdzeni, nie? Czy posiadacze fiat powinni się wtedy dorzucić? :)

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wisnia6 » piątek, 17 sierpnia 2018, 23:30

Dokładnie, kolega ma rację, a jak ktoś chciał zamienić fiat na btc, to na pewno zdążył.

Moim zdaniem, podział btc również na posiadaczy fiat byłoby tak trafny jak kasa dla grubego.

Pamiętam jak na Ś.P Bitcurex przy pierwszej bańce padły serwery i jakoś nikt mi nie zaproponował ani grosika za straty, a cena spadła o 90%. ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”