Tablica osobliwości :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2185
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: benq » sobota, 26 maja 2018, 09:10

@vjankuv, Sumienia nie ma, ale ma wszystko inne. Władzę, pieniądze, wyznawców gotowych dla niego walczyć, siłę polityczną, wpływy w rządzie. Jak ktoś ma tak wiele, to w parze z tym rzadko idzie sumienie.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 767
Reputacja postu: 
3

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 12:47

Nie jestem pewny czy ktoś wklejał przeróbke Meskykanina TJS :
Jak ktoś załapie dobrą humorystyczną zajawkę tak jak ja, to jest naprawdę moc, dawno się tak nie popłakałem. Dzięki TJS

Using Bitcoin now feels like dial-up internet.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2233
Reputacja postu: 
4

Postautor: ergorg » piątek, 8 czerwca 2018, 10:46

Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Gaduła
Reputacja: 222
Reputacja postu: 
1

Postautor: ikswodnal » piątek, 8 czerwca 2018, 11:46

ergorg pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Tu nie ma co się śmiać tylko trzeba interweniować. Jedyne pytanie gdzie?
KNF - wykorzysta to przeciw kryptowalutom. Policja?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » piątek, 8 czerwca 2018, 11:49

@ikswodnal, zgadzam się, trzeba z tym walczyć, ale śmiać mi się na pewno chce z ich instytutu kryptografii. :D

kryptografia (z gr. κρυπτός oraz γράφω gráfo „pisać”), czyli gałąź wiedzy o utajnianiu wiadomości

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptologia

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
12

Postautor: benq » piątek, 8 czerwca 2018, 12:38

@ergorg, a najgorsze jest to, że ludzie ciągle słuchają Koniecznego, Szatona, którzy najpierw na yt wyrobili sobie liczne grono fanów, a teraz uczynili sztukę z naganiania na te genialne szkolenia gwarantujące zysk na poziomie 19900% w 4 lata (z 5k do miliona).
Czyli jak rzucę na początek powiedzmy 100k, to rozumiem, że albo zostanę milionerem 20x szybciej albo mam gwarantowane 20 baniek? :mrgreen:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1356
Reputacja postu: 
5

Postautor: prezes » piątek, 8 czerwca 2018, 12:41

Mamy wysyp szkoleniowców od groma, którym nie wyszły inwestycje na kryptowalutach ale za to wychodzą szkolenia.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Początkujący
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
1

Postautor: KryptoBanita » piątek, 8 czerwca 2018, 12:45

benq pisze:Przejdź do cytowanego posta mam gwarantowane 20 baniek?

Ja tylko mogę Ci gwarantować dziewice w raju ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
2

Postautor: Harey » sobota, 9 czerwca 2018, 11:23

@prezes, ale tak jest w większości dziedzin. Przykład? Proszę bardzo - SEO. Praktycy, skuteczni, ale "jadą po cichu" bo te skuteczne metody są cenne a ich popularyzacja powoduje, że momentalnie stają się bezużyteczne.
I druga "głośna grupa", "szkoleniowcy" - mówią co wiedzą, ale nie wiedzą co mówią.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: benq » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:29

Radio Maryja i dzień seksu. Rola seksu...TFU...aktu małżeńskiego, tj. straszliwego zła w małżeństwie i życiu człowieka.
Może dalej bez komentarza, sami posłuchajcie :twisted:
https://www.facebook.com/sokzburaka/vid ... 670650282/

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1678
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » wtorek, 12 czerwca 2018, 20:09

Już nie wiedzą jak uderzać. Bitcoin to produkt prawicy, w ich mniemaniu skrajnej prawicy.
https://www.salon.com/amp/how-bitcoin-m ... ssion=true
Bitcoin for Polish Charity
https://bitmarket.pl/charity/
wesprzyj, propaguj

Polski operator płatności btc
https://inpay.pl/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1084
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » piątek, 15 czerwca 2018, 04:23

@benq, nie no, po prostu naciągacze, zakładając oczywiście, że sprzedają coś czego sami wcześniej nie potrafili dokonać. Tyle, że ten proceder może trwać w Polsce zupełnie legalnie i na różnych poziomach. Ale jest kogo łoić z kieszonkowych. I w zasadzie kogo też chcecie ratować? Ci kolesie pojawili się jak filip z konopii na famie krypto, a teraz wielcy znawcy. Całe yt to straszna kupa moim zdaniem, przykład kolesia co na popularnych tagach zrobił ponad 1mln subów - odbiorcy w większości gimbaza. W sumie jest to jakiś patent na zarabianie w dzisiejszych czasach. i nie wliczam w to celowo tych kolejnych gwiazdorów ytubowych, włączając nawet forexowców. Różnica jednak taka, że Ci od GPW przynajmniej potrafią pokazać statementy/wyniki, zatem ich działalność jest powiedzmy etyczna. Cała reszta to niestety dno, ale co mi tam, im więcej baranów tym lepiej też dla mnie.

Tego typu dziadostwo tylko ośmiesza ten rynek, prowokuje do działania odpowiednie organy, co mnie zresztą wcale nie dziwi. Z drugiej jednak strony, można założyć, że oni rzeczywiście mogą naprawdę się znać na tym czym się zajmują, tylko po prostu nie chcą nikomu nic udowadniać ile baniek zrobili na krypto, kto wie, dlatego @ergorg, @benq, @prezes, na serio nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, czy może ani jedno ani drugie?

@ergorg, masz jakieś przesłanki co do tego, że ten gość P. Michalak nie ma naprawdę żadnych wyników na rynku?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Postautor: benq » piątek, 15 czerwca 2018, 07:53

@amneziahaze, Wiesz co, nawiązując do youtuba, odniose sie od branży fitness, bo trochę w tym siedziałem.

Na yt jest mnóstwo naprawdę dobrych materiałów, nawet w tej polskiej części. Nie skreślałbym tutaj nawet młodych wilczków. Przykład: Piotr Tomaszewski (Szmexy). Koleś ma naprawdę sporą wiedze na temat treningów czy diet, to co robi na yt oczywiście stara się zmonetyzować - napisał jakiś tam pdf/książkę, czy ogarnął sobie kilkunastu podopiecznych, którzy płacą hajs za rozpisanie przez niego treningu.

Na drugim końcu barykady jest dla mnie obecnie Michał Karmowski. Mistrz Polski w kulturystyce, potężny gość, którego poziom wiedzy i doświadczenia przerasta większość polskich trenerów.
Michał również zmonetyzował swoją pasję - na jego stronie można wykupić pakiet rozpisanej diety + treningów.
Różnica polega na tym, że dla niego pracuje sztab dietetyków i trenerów, a on "nadzoruje" plany dietetyczne i treningowe.

I teraz jaka jest między nimi różnica? Piotr mówi wprost, że nie może wziąć więcej, niż kilku podopiecznych, bo żeby się przyłożyć i ułożyć indywidualny plan dla kogoś, trzeba tę osobę poznać, wszystko dopasować do jej potrzeb indywidualnie, to czasochłonne zajęcie. Mógłby oczywiście wysłać gotowca dla każdegi - ale tego nie robi.
Natomiast zamawiając plan u Michała - wybacz Michale (lubię i szanuję za wiedzę i popularyzacje kulturystyki), ale nie wierzę, że jesteś w stanie osobiście zaanagażować się w każdy plan. A przecież ludzie nie płacą za to, żeby jakiś no-name trener i no-name dietetyk ułozył ich plan. Oni chcą tego od konkretnej osoby.
Oczywiście, żeby prawnicy Michała nie dobrali się do mnie, że go oczerniam. Ja nie piszę, że to oszustwo. Po prostu bardziej przemawia do mnie fakt, kiedy osoba, od której chcę pomocy mi pomaga, niż tylko nadzoruje. Podobnie w serwisie samochodowym, wolę kiedy doświadczony mechanik osobiście wszystko skręca, niż nadzoruje ucznia. Wolę gdy profesor z doświadczeniem mnie zszywa, niż nadzoruje praktykanta.

I teraz co to ma wspólnego z kryptowalutami, forexem czy giełdą?
Ja nie twierdzę, że Szaton, Michalak czy Konieczny nie zarabiają/nie zarobili milionów na krypto.
Być może są już zblazowanymi altcoinowymi emerytami.
Ale sam chyba wiesz, że nie da się metody gry spisać na kartkę i wiecznie zarabiać - każdy miałby bota i nic nie robił. Na naszą grę składa się tak wiele czynników, od trendu na rynku, przez AT, AF, aż do emocji i zamożności portfela. W zasadzie, nawet gdyby któryś z nich pokazał swój statement z zarobkiem powiedzmy 10 baniek, to wciąż nie oznacza, że może pisać takie brednie jak "15 minut kilka razy dziennie i będziesz milionerem za 4 lata".
Do tego sugerując, że 300 osób weźmie udział w szkoleniu i wszyscy osiągną ten cel.
Skoro to taki pewnik, to przecież wystarczy że swoim potężnym kapitałem, który zarobił na krypto, zagra za kilka baniek swoją metodą i za te 4 lata będzie miliarderem, najbogatszym człowiekiem w kraju.
Gdzie tu sens sprzedawać szkolenie za 500 czy 1000zł?
To tak, jakby Bill Gates zrobił korepetycje z programowania dla 300 początkujących osób po $499.
To się kupy nie klei.
Tacy ludzie jeśli już dzielą się swoją wiedzą, to z pasji, z chęci niesienia pomocy, z chęci pochwalenia się swoim sukcesem czy osiągnięcia popularności. Albo robią z tego poważny biznes, bez ściemy. Może Microsoft robi drogie szkolenia z programowania (nie wiem, nie sprawdziałem), ale zapewne nie gwarantuje każdemu kto ukończy szkolenie pracy u siebie za $1mln miesięcznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » piątek, 15 czerwca 2018, 08:30

@benq, na takich forach jak to możemy sobie pisać cokolwiek ślina na język przyniesie albo kreować się na jakiegoś guru trejdingu. Ja od zawsze pisałem, że jestem raczej amatorem, byleby później ktoś nie myślał, że robię to powiedzmy pod siebie. W przypadku podania danych personalnych ryzykujesz bardziej, ponieważ stajesz się osobą publiczną. Gdy bierzesz udział w takim projekcie jak instytut, nie mając podkładki że rzeczywiście zrobiłeś tyle ile obiecujesz innym, w takiej sytuacji wiadomo co jest, to o czym napisałeś.

Jednak nie masz pewności, że tak nie jest, a jeżeli nie jest to tym bardziej udowadnia jak bardzo ta społeczność jest płytka i nie warta zachodu. W zasadzie to też mogę teraz otworzyć działalność w dziale o kursie i sprzedawać szkolenia "jak podwoiłem swoje depo" albo "jak holdować krypto ponad rok za darmo bez strat", "jak zrobić doublespending na giełdzie x sposobem" mogę pokazać na to dowody, albo skutecznie zasłonić "jak przewaliłem na sl'ach 1/5 depo" i tak wkoło macieju. Natomiast pytanie jest czy warto cokolwiek z tego popularyzować, skoro za chwilę pojawią się kolesie od zarabiania w zarabianiu dla zarabiania.

I teraz... jak niby to byłoby niemoralne skoro gość mówi wyraźnie, że dużo przegrał/wygrał itp itd pokazuje sposob, ale na własną odpowiedzialnosc. Tj. pokazuje swój system za pieniądze. Takich ludzi jest masa i będzie jeszcze więcej bo jest masowy YT i ludzie, którzy nie mają checi i umiejetnosci by to samemu zrobic. Dziwne.

Gość płynie łódką z kanarów do peru za 200pln, wszystko nagrywa, a pozniej wrzuca prosbe na patronite, ze pokaze wiecej jak mu wplacą 20.000pln pyk wpłacają, drugi robi identycznie i sie udaje, trzeci robi to samo i sie tym razem nie udaje.

To też należy zgłaszać? No nie wiem, kwestia dyskusyjna, natomiast najgorsze w tym wszystkim może być malkontenctwo.

Macej Waleńczuk pobiera opłaty za kurs inwestowania, wcześniej zrobił 5mln pln z giełdy. Fala hejtu miesiącami płynie z TJS'u, Maciej wypłaca hajs od brokera i pokazuje kwotę w gotówce - został zmuszony, no bo społeczność się na niego uwzięła. Nie masz pewności czy tu nie jest podobnie, najgorzej gdy robią to ludzie, którzy sami nie zrobili nawet ćwiary tego co on. I tyle bym dodał od siebie, stąd moje wątpliwości kto kogo w zasadzie kręci.

A że ludzie są jacy są, to dlaczego tego nie wykorzystać?
Ostatnio zmieniony piątek, 15 czerwca 2018, 08:56 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » piątek, 15 czerwca 2018, 08:54

@amneziahaze, Powtórzę tylko co napisałem gdzieś tam wyżej. Jeżeli gość pisze, że totalni amatorzy mają szansę zarobić milion złotych z inwestycji 5 tysięcy - 19900% w 4 lata, a do tego ma wyniki - zarobił miliony na krypto, to coś mi się tu nie zgadza.
Czy na jego miejscu wziąłbyś 300 osób po 500 zł (150,000 zł) za szkolenia, czy może rzucił na depo choćby jedną bańkę i zrobił z niej 19900%?
Ja wiem, że ludzie to frajerzy. Ja rozumiem, że ktoś może chcieć to wykorzystać. Ale czasami motywacja pozostaje dla mnie zagadką.

Tego Waleńczuka nie znam, więc cieżko mi coś powiedzieć. Udało mu się wypłacić 5 baniek, ok. Ale czy jego metoda pozowli mu drugi raz powtórzyć ten sukces? Tego nie wiadomo. To tak jak biografia Kulczyka czy Al Capone, fajnie się czyta, ale wiesz z góry, że nie zajmiesz ich miejsca w szeregu.

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
I w sumie to ja się nie czepiam, że oni chcą zarabiać na szkoleniach. Może ich to kręci. Może tu nie chodzi o kasę, tylko o bycie guru dla ludzi.
Ale czepiam się sformułowań, używanych do zachęcania do tych szkoleń. Gwarancja miliona przy śmiesznej inwestycji. 15 minut kilka razy dziennie. Po zarobieniu miliona super grupa elite.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Postautor: amneziahaze » piątek, 15 czerwca 2018, 08:57

benq pisze:Przejdź do cytowanego posta Czy na jego miejscu wziąłbyś 300 osób po 500 zł (150,000 zł) za szkolenia, czy może rzucił na depo choćby jedną bańkę i zrobił z niej 19900%?
A jak będzie bardziej bezpiecznie?

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
benq pisze:Przejdź do cytowanego posta Ale czepiam się sformułowań, używanych do zachęcania do tych szkoleń. Gwarancja miliona przy śmiesznej inwestycji. 15 minut kilka razy dziennie. Po zarobieniu miliona super grupa elite.
No zatem piszemy o tym samym, z tą różnicą, że nikogo nie obchodzi co my o tym aktualnie myślimy. Bo tak powiedział milioner z TJS'u... tak, super gość i uwielbiam śledzić jego poczynania, ale nie miał ostatecznie racji w tych atakach na Maca Walena. Duża część społeczności forum, w tym ja, już nie wspominam o tym co było kiedyś, też to łyknęliśmy początkowo, że "szkoleniowiec to nie trejder" albo że "AT nie działa". Wejdź na forum nawigatora i zobacz co o tym myślą trejderzy z krwi i kości na takim samym(albo wyższym poziomie), co Rafał Zaorski.

Stąd też moja prywatna opinia, że nie chodzi nawet o przewał czy leszcz uczy trejdingu czy nie, ale o to, że poziom obecnej społeczności, jeżeli oni to kupują, jest moim zdaniem wręcz idealny do dalszej gry akurat na tym rynku. O grubasach już nie wspomnę nawet. Po prostu.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: ergorg » piątek, 15 czerwca 2018, 15:20

Ktoś mi powie co robi tam nasz Władziu na zdjęciu? :D

https://www.coindesk.com/rejoice-or-bem ... de-crypto/

Początkujący
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mosteque » piątek, 15 czerwca 2018, 15:34

Dobre, dobre :D

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitcoiniak » piątek, 15 czerwca 2018, 15:34

Spogląda na konkurenta. :D
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 543
Reputacja postu: 
0

Postautor: Canis Lupus » piątek, 15 czerwca 2018, 16:25

no przecież Vitalik nie dość, że jest kobietą to do tego polką.
Zbliżamy się do kolejnej śmierci bitka. Tradycja taka.

Wróć do „Hyde-Park”