Jak znaleźć dobry portfel do crypto?

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 lipca 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak znaleźć dobry portfel do crypto?

Postautor: Mikej » niedziela, 4 kwietnia 2021, 13:21

Chcę wejść w kilka coinów ale za każdym razem powstaje pytanie jaki portfel wybrać?

Mogę oczywiście za każdym razem zadawać pytanie o najlepszy portfel ale lepiej zawsze wiedzieć jak to zrobic samemu.

Czyli szukam teraz wiarygodnego portfela do:
ETH, POT, DASH, LTC
bo tu chcę zainwestować.

Jakie portfele polecacie i dlaczego - tzn jak weryfikujecie czy ten portfel jest bezpieczny?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak znaleźć dobry portfel do crypto?

Postautor: benq » niedziela, 4 kwietnia 2021, 15:45

@Mikej
Portfele sprawdzone i uznane przez społeczność. Open source.
Dla ETH, DASH i LTC najlepszym rozwiązaniem jest portfel sprzętowy. Oczywiście pod warunkiem, że inwestujesz więcej niż kilka stów.

Problem z POT coinem. Z tego co widzę na ich stronie - portfele są "coming soon". Słabo.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 lipca 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak znaleźć dobry portfel do crypto?

Postautor: Mikej » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 14:27

@benq
Dzięki za odpowiedź. Ale ze sprzętowymi obawiam się sytuacji gdy będę chciał wejść np w stable której nie wspierają..

Tzn np kupię portfel sprzętowy bez wsparcia waluty X a za dwa miechy będę chciał wejść w alta X i wtedy zostaję z takim ograniczeniem i albo muszę kupować inny portfel sprzętowy albo i tak iść w soft.
Chodzi mi przede wszystkim o StableCoiny a nie alty bo kapitał chcę w nich trzymać i móc szybko inwestować lub uciekać z crypto.

Czy do portfeli sprzętowych są firmware update, żeby dodać obsługę innego coina?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 14:33 przez Mikej, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak znaleźć dobry portfel do crypto?

Postautor: owpiotr » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 14:31

Na różne dziwne oryginalne tokeny masz np. Metamask, który warto zawsze mieć do różnych smartcontractów itp.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak znaleźć dobry portfel do crypto?

Postautor: benq » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 14:50

@Mikej
Baza obsługiwanych walut zwiększa się co chwilę, Trezor przykładowo ma już ponad 1600 (!) do wyboru, a lista wciąż rośnie.
https://trezor.io/coins/

Czasem jest tak, że można używać portfela sprzętowego w połączeniu z innym, np. Metamask.
Nie ma jednego cudownego rozwiązania, które zapewniałoby obsługę wszystkich blockchainów, było super bezpieczne i open source jednocześnie. Taki rynek niestety...

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak znaleźć dobry portfel do crypto?

Postautor: miso20 » środa, 7 kwietnia 2021, 23:58

Mikej pisze: niedziela, 4 kwietnia 2021, 13:21Czyli szukam teraz wiarygodnego portfela do:
ETH, POT, DASH, LTC
bo tu chcę zainwestować.
Portfel sprzętowy, np. Ledger lub Trezor (choć nwm czy on ma POT). Ewentualnie oficjalne portfele tych walut, lub coś takiego jak Coinomi albo Electrum (pobierane na tel np.).

Najważniejsze, by dobrze zabezpieczyć seed.

Dodano po 47 sekundach:
Mikej pisze: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 14:27Ale ze sprzętowymi obawiam się sytuacji gdy będę chciał wejść np w stable której nie wspierają..
Sprawdź na stronie producenta jakie monety obsługują. Ledger Nano X i Trezor Model T obsługują naprawdę pokaźną ilość krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 20 gości