Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Weteran
Reputacja: 1292
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: miso20 » środa, 7 kwietnia 2021, 23:46

@Krystian123444 Oczywiście, że tak. Poczytaj wątki na forum. Nic nie wpłacaj, za darmo to tylko wpierdol jest ;P

Początkujący
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 09:55

Mam takie pytanie. Słyszał ktoś o Glaremarkets, co o tym sądzicie?
https://glaremarkets.com/

Weteran
Reputacja: 1292
Reputacja postu: 
1

Postautor: miso20 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 10:59

@łabondź2020 To samo, co o wszystkich rzeczach, o które nowi pytają: słyszał ktoś o tym?

Masz Bitcoina? To kupuj Bitcoina, a nie jakieś gówno projekty. Choć może niekoniecznie teraz w środku bańki ;P

Początkujący
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
1

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 17:16

@miso20 W mojej ocenie ta platforma to kupa, ale potrzebowałem potwierdzenia-dla kogoś. Ja nie szukam takich nowości.

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1

Postautor: caffe23 » środa, 14 kwietnia 2021, 13:18

Witam.
Z miesiąc temu miałem podobny telefon jak @undertaker.
Tyle, że ja się domyśliłem o co chodzi. Poniżej opis:

Uważajcie na oszustów podających się w moim przypadku za pracowników www.blockchain.com dzwoniących z numeru +48221521573 Najlepiej nie odbierać!
Gdybyście jednak odebrali to w żadnym wypadku nic nie instalować na komputerze, od razu ich olać!
Ja pozwoliłem sobie z ciekawości aby wybadać temat i zainstalowałem oprogramowanie o jakie mnie poprosili a raczej zdecydowanie kazali abym to zrobił. :)
Jest to "AnyDesk" - oprogramowanie które pozwala po zainstalowaniu przejąć kontrolę nad naszym komputerem oraz mieć wgląd w to, co będziemy wpisywali logując się na nasze konto bankowe co oczywiście kazali mi zrobić hehe :) aby przelać mi pieniążki o równowartości 0.5 BTC.
Ja tego oczywiście nie zrobiłem bo jak wiemy takich rzeczy się nie robi ale bardzo mnie to ciekawiło więc brnąłem dalej.
Powiedziałem typowi, że dam mu adres BTC do portfela kryptowalut albo adres na giełdzie kryptowalut lub nr rachunku bankowego jak tak bardzo chce mi przelać (w tamtym czasie 95000 PLN) jednak to go nie zadowoliło. Usilnie kazał mi żebym się logował do banku :) ponieważ mają takie wymogi i muszą wiedzieć/widzieć czy wszystkie dane się zgadzają :)
Na ekranie laptopa dostrzegłem w między czasie jak jego wskaźnik od myszki wędruje po moim pulpicie i zmienia okna które miałem otwarte. W tym czasie zdążył jeszcze zagościć na mojej pierwszej partycji dysku (zostawiając po sobie ślady) i odwiedził foldery "moje dokumenty", "wideo" i "pobrane".
Ja na komputerze nie trzymam żadnych ważnych informacji a tym bardziej adresów czy też haseł więc mogłem sobie na to pozwolić.
Dziurawy system operacyjny Windows z antywirusami i innymi zabezpieczeniami poszedł już w moim przypadku parę lat temu w zapomnienie, po nieprzyjemnym kontakcie i utracie danych z podobnymi lecz działającymi na innej zasadzie oszustami.
Musiałem w pewnym momencie przerwać tą nową znajomość i wyłączyć "na chama" laptopa oraz rozmowę telefoniczną gdy zauważyłem, że nie mogę już sam pozamykać otwartych okien przeglądarki, gdzie miałem między innymi otwarte zalogowane konto jednej z giełd kryptowalut.
Po całym zdarzeniu zadzwoniłem pod 112 jednakże nie byli tym zainteresowani i nie chcieli nawet abym podał numer telefonu z którego do mnie wykonano połączenie. Miły Pan po drugiej stronie poinformował mnie abym udał się osobiście na komendę i zgłosił to dyżurnemu gdyż oni na numerze alarmowym 112 nie mają możliwości nic zdziałać w takich przypadkach.
(za leniwy jestem, też to olałem)
Dla pewności przeinstalowałem system operacyjny Linux oraz zmieniłem hasła na otwartych kontach, stronach internetowych w czasie kontaktu z oszustami.
Oszust który do mnie zadzwonił miał bardzo wyraźny akcent wschodni (Rosja, Ukraina ?)
Jego nr telefonu który podałem na wstępie wyraźnie wskazuje na Warszawę.
W tle rozmowy było słychać, że jest to jakieś większe pomieszczenie i w oddali głosy innych osób (coś jak telemarketing?) co daje do zrozumienia, że jest to większa, zorganizowana grupa przestępcza działająca na terenie naszego kraju.
Pozdrawiam!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1447
Reputacja postu: 
1

Postautor: maky » środa, 14 kwietnia 2021, 15:33

caffe23 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 13:18Jego nr telefonu który podałem na wstępie wyraźnie wskazuje na Warszawę.

Żyjemy w realiach gdzie numer telefonu nie świadczy o niczym. Mogli nawet zadzwonić z twojego numeru do ciebie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 226
Reputacja postu: 
1

Postautor: KamilZ » środa, 14 kwietnia 2021, 19:11

miso20 pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:32 jak ktoś z ruskim akcentem zadzwoni do ciebie byś wpłacił 0,1 btc celem odblokowania tego 1 btc, to się rozłącz
Ja ostatnio propaguję inne rozwiązanie. Jeśli ktoś ma czas i ochotę, to:

1. można udawać, że chce się w to wejść ale zwodzić rozmówcę, grać na zwłokę
2. można zawiadomić policję, że próba oszustwa jest w trakcie i może zechcieliby namierzyć skąd dzwoni telefon.

W najgorszym wypadku zmarnujemy trochę czasu oszustom i może uratujemy kilka osób przed stratą oszczędności.
W najlepszym może ktoś z jednostki cyber prszestępczości skontaktuje się z braćmi z Ukrainy i przymkną tę farmę oszustów, albo poblokują im chociaż numery.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1447
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » środa, 14 kwietnia 2021, 23:28

KamilZ pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 19:11albo poblokują im chociaż numery.

To akurat jest niemożliwe.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Piramidy i scamy”