Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: koparki » czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:37

 ! Wiadomość z: koparki
Temat wydzielony z innego wątku
czwórki jeszcze pokopią do grudnia tylko że zamiast claymore musisz mieć :
PhoenixMiner , zalecaną wersję driverów i o ile sie nie mylę "karta 0" musi być jako GPU z procesora Intel.
Jest on już jakiś czas rozwijany, jest dostępny w wer 5.1c BETA i jest rewelacyjny bo niższe dev fee(0.65% zamiast 1% claymore) i nieco wyższa prędkość i energooszczędność, co jeszcze dokładniej trzeba przetestować. Wygląda na świetny zamiennik Claymora ;)
---

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB GDDR5

Postautor: Bult » czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:48

Zgadza się PhoenixMiner ostatnia wersja "e", nie trzeba mieć GPU 0 z procka. Wystarczy podmiana minera. Jeśli chodzi o Fee jest na tym samym poziomie co Claymore 0.65 %. Choć claymore może być darmowy :
https://github.com/d33z0r-reloaded/Clay ... ee-Removed
Tyle że jak widać brak aktualizacji - czyli wygrywa PhoenixMiner - i działają na nim configi z Claymore :)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB GDDR5

Postautor: koparki » czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:58

@Bult a testowałeś tego nieautoryzowanego claymora? github jest dla niepoznaki ale to jest binarka od anonima. Faktycznie zauważyłeś brak fee i czy wszystko się zgadza jeśli chodzi o urobek w poolu?

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
Bult pisze: czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:48jest na tym samym poziomie co Claymore 0.65 %
chyba nie bo na wątku claymore czytam: current developer fee is 1%, every hour the miner mines for 36 seconds for developer.
---

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB GDDR5

Postautor: Bult » czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:05

Claymore Dual Miner supports mining Ethash-based coins (e.g., Ethereum) with 0.65% of devfee. - takie info na wujku google wyskakuje przy strone Claymora.
Co do wersji bez Fee v15 - nie testowałem, ale w wersji 11.6 tego samego autora działało idealnie, przetestuję v15 na kartach 8 GB i dam znać :)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB GDDR5

Postautor: koparki » czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:18

Bult pisze: czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:05w wersji 11.6 tego samego autora działało idealnie, przetestuję v15 na kartach 8 GB i dam znać :)
jesteś w stanie wytropić ewentualny ukryty ubytek 0.65% dla anonima który zaoferował ten gratis przy zmienności mocy sieci , przy zmienności jakości połączenia z netem i serwerami pool? chyba nie ;)
Jaka może być motywacja aby włożyć pracę w modyfikację i ją opublikować bezinteresownie jako zamkniętą binarkę
---

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB GDDR5

Postautor: Bult » piątek, 7 sierpnia 2020, 13:39

Nie wiem nie zastanawiałem się tak głęboko nad tym, może po prostu stwierdził iż Fee Claymora jest zbyt wysokie... a może coś tam było. Ja dałem linka iż jest coś takiego i kto chce będzie sobie testował. A tak przy okazji przenieś prosze te nasze wpisy do innego wątku np : viewtopic.php?f=24&t=34094
Bo to temat w dziale sprzedam ;)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja dla zwiekszenia urob

Postautor: koparki » piątek, 7 sierpnia 2020, 14:11

Bult pisze: piątek, 7 sierpnia 2020, 13:39Ja dałem linka iż jest coś takiego i kto chce będzie sobie testował
testuję odkąd dałeś linka - wyniki nie odbiegają od klasycznego claymore, od strony kopalni widać że jest podobnie jak bliźniaczy sprzęt z calymore-fee. ...Ten 1%(lub 0.65%) trafia pewnie do właściciela pirackiej wstawki lub sam claymore zrobił taki żart aby część buntujących sie na fee czuła się lepiej z efektem placebo albo jest to tak mało, że trudno wychwycić róznicę.
Instalowanie nieautoryzowanego zamknietoźródłowego softu od świętego mikołaja altruisty to czerwona lampka z napisem "potencjalny trojan".

Dodano po 14 minutach 51 sekundach:
Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.
robiłem tez wstępnie testy porównawcze phoenix vs claymore i dla egzemplarzy GPU które ja testowałem (rx580 8g) wychodzi że na ustawieniach domyślnych , domyślnym kernelu i automatycznym strojeniu osiągów minimalnie szybszy jest claymore.
---

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: Bult » piątek, 7 sierpnia 2020, 14:32

koparki pisze: piątek, 7 sierpnia 2020, 14:11testuję odkąd dałeś linka - wyniki nie odbiegają od klasycznego claymore, od strony kopalni widać że jest podobnie jak bliźniaczy sprzęt z calymore-fee. ...Ten 1%(lub 0.65%) trafia pewnie do właściciela pirackiej wstawki lub sam claymore zrobił taki żart aby część buntujących sie na fee czuła się lepiej z efektem placebo albo jest to tak mało, że trudno wychwycić róznicę.
Instalowanie nieautoryzowanego zamknietoźródłowego softu od świętego mikołaja altruisty to czerwona lampka z napisem "potencjalny trojan".

Oby dwa scenariusze są prawdopodobne, jak cały czas używałem Claymora jako silnika i to tego z fee, dopiero teraz testuję Phoenixa i całkiem nieźle wygląda i tak muszę wrzucić go do swojego softu jako minera dla kart 4 GB.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: koparki » piątek, 7 sierpnia 2020, 14:40

twórcy phoenixa zrobili co mogli aby podebrac klientów Claymore, nawet config z Claymore pasuje , a przecież to config odpycha najczęściej gdy masz się wdrażać w nowy soft gdy stary soft świetnie działa, też patrzę na phoenixa pozytywnie ale od strzału podczas mojego testu był wolniejszy o 1% od claymore (ale też zużywał nieco mniej energii o 1% ;) )
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: powered » piątek, 7 sierpnia 2020, 23:05

W Claymore w wersji 15.0 pojawił się parametr -rxboost. Dało mi to możliwość zwiększenia wydajności o około 2% i to przy niższym taktowaniu pamięci, tylko że trzeba było znaleźć optymalne taktowanie dla konkretnych kości pamięci lub zastosowanych timingów. W PhoenixMiner na razie nie mogę osiągnąć takiego wyniku jaki był w Claymore 15.0

Jestem zadowolony z tego że RemoteManager z Claymore jest kompatybilny z PhoenixMiner. Służy on głównie jako dodatkowe oprogramowanie, które ma zrobić restart komputera gdy wystąpią jakieś "dolegliwości" oszczędzając mój czas. Potem tylko sprawdzam gdzie jest zbyt dużo restartów i diagnozuje w czym problem jeżeli jest taka potrzeba.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: Bult » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 08:48

Czy ktoś z was wie jaki plik resetu pod linux obsługuje Phoenix miner ? reboot.sh mam wrzucony do katalogu , komenda -rmode 2 i niestety nie działa. W opisie jest opisany tylko plik pod windows (reboot.bat)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: koparki » piątek, 14 sierpnia 2020, 15:50

powered pisze: piątek, 7 sierpnia 2020, 23:05W Claymore w wersji 15.0 pojawił się parametr -rxboost. Dało mi to możliwość zwiększenia wydajności o około 2% i to przy niższym taktowaniu pamięci, tylko że trzeba było znaleźć optymalne taktowanie dla konkretnych kości pamięci lub zastosowanych timingów. W PhoenixMiner na razie nie mogę osiągnąć takiego wyniku jaki był w Claymore 15.0
przegladając watek phonix miner znalazłem takie rozwiązanie:
2 - PhoenixMiner didn't have -rxboost or it's analog. But -rxboost just sets the REF parameter. You can set it via AMD tweak tool with PhoenixMiner.
( link do AMD tweak tool https://bitcointalk.org/index.php?topic=5123724.0)
jak ktos przetestuje proszę dac znać czy działa 8-)
---

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: Sałata » piątek, 14 sierpnia 2020, 18:14

Działa, kiedyś była to jedyna metoda aby na AMD Vega podnieść hashrate przy kopaniu XMR (zabawa strapami bez flashowania karty).
Teraz mam tak na karcie z 4 GB gdzie Claymore już nie kopie. Odpalasz Phoenix miner na tych samych napięciach i taktowaniu co w Claymore, w AMD Tweak Tool w zależności od tego jakie masz pamięci kopiujesz strapy i podnosisz parametr REF. Wszystko w locie.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: koparki » piątek, 14 sierpnia 2020, 18:31

@Sałata ten AMD tweak działa w tle i zawsze musisz go uruchamiać w autostarcie czy tylko odczytujesz parametr REF i ustawiasz to jakoś w Phoenixie i zapominasz potem o AMD tweak ?
Rozumiem ze dobierasz parametr metodą prób i błędów poprzez dozorowanie czy zawiesza się sprzęt?
---

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: Sałata » piątek, 14 sierpnia 2020, 19:09

@koparki Trzeba uruchomić jako osobny program, wersja GUI nie ma chyba możliwości załadowania ustawień z pliku, trzeba klikać ręcznie. Jest jeszcze wersja CLI ale nie miałem czasu przetestować, tak było by najłatwiej. Wrzucić do pliku wsadowego i nie martwić się o restart koparki. Na tą chwilę ustawiłem ręcznie, pakuję się na urlop i liczę na wysoki uptime ;) Najwyżej będę zdalnie poprawiał.

Parametr REF metodą prób i błędów, skakałem co 5.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: koparki » piątek, 14 sierpnia 2020, 19:19

@Sałata a da sie tym rezydującym softem odczytać parametr REF gdy pracuje claymore? Byłoby idealnie odczytać coś co się sprawdziło i skopiować do PhoenixMiner.
---

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: Sałata » piątek, 14 sierpnia 2020, 20:51

@koparki Nie sprawdzałem, tak ustawiałem REF aby hashrate zgadzał się z tym co miałem na Claymore.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: Grzegorz_G » czwartek, 24 września 2020, 10:46

Ja tu odświeżam wątek bo bardzo ciekawy. Zrobiłem skrypt - karty na PhoenixMinerze biorą tyle samo prądu a kopią o 20% więcej, na ekranie, ale w kopalni okazuje się 50% mniej. Jest "Stale" za to około 10-15%.

To jedno
A drugie wiecie coś o devfee w PhoenixMinerze bo mi tu teraz zaczął włączać kopanie na innym pool-u na kilkanaśie minut i więcej. Czyżby to było włamanie?
Teraz włączyłem antyvira i zobaczymy czy coś się zmieni bez zmiany skryptu.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: koparki » czwartek, 24 września 2020, 12:53

phoenix sprawił ostatnio że 7kart rx580 - 8g pobiera ok 770W ze ściany w algorytmie green przy temperaturach rdzenia utrzymywanych na 58stopni (istnieje też zależność: im nizsza temp rdzenia tym mniej energii karta bierze), jak dla mnie jest to najlepszy obecnie miner. Nie miałem czasu kombinować z parametrem REF .
Da sie zejść do 750W jeśli masz energooszczędne risery(takie z czerwoną diodą) i dysk ssd i ew obniżone napiecie na procku głównym, ma znaczenie też klasa zasilacza i jego procentowe obciążenie i czy jest jeden czy dwa, od jakości przeróbki biosu, no i najważniejsze w zalezności od systemu operacyjnego bo na linuxie nie można(nie znam możliwości) obniżać tak skrajnie napięć aby pracowało to poniżej 0.8v) Mozna przyjąć że w wypadku RX 5x0 8G mozliwe jest 206MH/s przy 750W ze ściany jak starannie to zrobisz, no i masz maszynkę która nigdy sie nie wiesza, z rdzeniami na poziomie 58stopni. 206 to ja mam na mysli że nie wyświetla żaden błąd pamieci w hwinfo, bo wiadomo że można ustawić te 3mhs na rigu więcej i sypie błędami a potem ktoś się dziwi że kopalnia zalicza mniej udziałów. Myślę że biorąc pod uwagę cenę tych kart ok 600-650zł to biją na głowę drogie 5700 itp
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ETH na 4gb , 8gb , porównanie oprogramowania miningowego, phoenix vs claymore, optymalizacja.

Postautor: adiqq » czwartek, 24 września 2020, 13:28

koparki pisze: czwartek, 24 września 2020, 12:53linuxie nie można(nie znam możliwości) obniżać tak skrajnie napięć aby pracowało to poniżej 0.8v
Zaręczam ci, że jednak się da. Od ostatniej naszej dyskusji na ten temat, trochę sprzętu przewinęło mi się przez ręce i na pewno się da. Np. miałem sporo XFX RX 580 w rękach. Na micronach na większości tych kart da się zejść do 750mV, czasami nawet do 720-730. W pełni stabilnie rzecz jasna.
Żeby było ciekawiej, na samsungach możesz o tym zapomnieć. Na hynixach też możesz zapomnieć, tam w ogóle ciężko zejśc poniżej 850.
Diabeł tkwi w szczegółach - bo z kolei miałem podobne XFX 570 (samsung) i była kompletna porażka. Są karty lepsze, z którymi da się duzo zrobić, a są modele takie, do których najlepiej sie nie zbliżać...zauważyłem też, że częsciowo zależy to od rodzaju biosu, który siedzi w karcie...np z XFX nie lubię bardzo końcówki W90 - porażka....

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości