Człowiek i Wszechświat

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 936
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Człowiek i Wszechświat

Postautor: shinya56 » wtorek, 8 października 2019, 23:00

Temat o eksploracji kosmosu przez człowieka. Temat interesujący i zarazem fascynujący.

Myślę, że dużo ciekawych informacji można tu napisać wliczając w to nowe technologie. Odskocznia od spraw przyziemnych.

Obrazek

50 lat temu rozpoczęła się misja Apollo 11. NASA obchodziła rocznicę historycznego lotu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1686
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: amneziahaze » wtorek, 8 października 2019, 23:11

shinya56 pisze: wtorek, 8 października 2019, 23:00Temat o eksploracji kosmosu przez człowieka. Temat interesujący i zarazem fascynujący.
Ile procent Wszechświata "wyeksplorowaliśmy"?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: shinya56 » wtorek, 8 października 2019, 23:18

Ta strona mi się przypomniała to wrzucam. Strona interaktywna z misji Apollo 17. Dialogi, zdjęcia, filmy. Polecam.
https://apollo17.org

@amneziahaze
Proszę nie zaczynaj. Na takie coś masz temat o lewackiej i prawackiej zarazie.
amneziahaze pisze: wtorek, 8 października 2019, 23:13Ile procent Wszechświata "wyeksplorowaliśmy" tak poza tym?

Nie wiem tego. Ogólnie na ten temat mało co się znam. Ktoś wspomniał, że taki temat można założyć. Pewnie są oby z większą wiedzą.

Weteran
Reputacja: 1060
Reputacja postu: 
2

Człowiek i Wszechświat

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 8 października 2019, 23:48

amneziahaze pisze: wtorek, 8 października 2019, 23:13Ile procent Wszechświata "wyeksplorowaliśmy"?
Teraz już trochę więcej bo właśnie odkryliśmy 20 kolejnych księżyców Saturna.
Sporo szajsu już się uzbierało wokół niego:

https://typpo.github.io/spacekit/exampl ... index.html

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10324
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 00:25

amneziahaze pisze: wtorek, 8 października 2019, 23:13
shinya56 pisze: wtorek, 8 października 2019, 23:00Temat o eksploracji kosmosu przez człowieka. Temat interesujący i zarazem fascynujący.
Ile procent Wszechświata "wyeksplorowaliśmy"?
0%
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: amneziahaze » środa, 9 października 2019, 08:03

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: shinya56 » środa, 9 października 2019, 08:14

Odnośnie wielkości wszechświata słyszałem dwie wersje.
1. Wszechświat jest nieskończony.
2. Wszechświat jest ograniczony. Coś takiego jak bańka mydlana. Takich wszechświatów może być więcej.

O tym czytałem kilka lat temu. Jak to wygląda na dzisiaj ? Mamy jakieś aktualne badania na ten temat ?

EDIT. Dorzucam stronę o misji Apollo 11. To samo co wrzuciłem w poście wyżej tylko tamto było o Apollo 17.
https://apolloinrealtime.org/11/
https://apollo17.org

Weteran
Reputacja: 1854
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: nariensi » środa, 9 października 2019, 21:22

@shinya56
Nie mam punktów rep, linki rewelacja!

Dodano po 14 minutach 51 sekundach:
shinya56 pisze: środa, 9 października 2019, 08:141. Wszechświat jest nieskończony.
2. Wszechświat jest ograniczony. Coś takiego jak bańka mydlana. Takich wszechświatów może być więcej.
Tylko JAK się tego dowiedzieć?
Dane zbieramy jedynie z dostępnej naszym instrumentom obserwowalnej części wszechświata. Te dane wskazują na obraz płaskiego (krzywizna nie ma znaczenia, Ziemia też wydaje nam się płaska ;) ), rozszerzającego się coraz szybciej wszechświata, który skupiony był w jednym punkcie jakieś 13.8 miliardów lat temu. Oczywiście mowa tylko o obserwowalnym wszechświecie. O tym i o podobnych tematach - w tym o fizyce kwantowej (!) dyskutowaliśmy już ładny czas temu w "Mieszaniu w kotle świadomości". Jakie tam były zagorzałe dyskusje! :D
Ostatnio zmieniony środa, 9 października 2019, 22:03 przez nariensi, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3397
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: Bit-els » środa, 9 października 2019, 22:01

Ale nieskończoność została już obalona ze 100 lat temu z okładem. Gdyby wszechświat taki właśnie był, to niebo w nocy byłoby jasne jak w dzień

Weteran
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: nariensi » środa, 9 października 2019, 22:06

@Bit-els gdyby wszechświat był nieskończenie stary, to wyobraź sobie jego przesunięcie ku czerwieni ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3397
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: Bit-els » środa, 9 października 2019, 22:11

czyli nie ma początku??

Weteran
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: nariensi » środa, 9 października 2019, 22:16

Zależy co rozumiesz przez "wszechświat". Czy nasz lokalny domek (ten zdaje się mieć początek), czy "wszystko, co istnieje, a nie jest dostępne do zbadania z powodu takich a nie innych praw fizyki" ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: amneziahaze » środa, 9 października 2019, 22:17

Obrazek @nariensi leeeeciiiszz. gogo.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: nariensi » środa, 9 października 2019, 22:18

@amneziahaze kurczę, nie mogę, muszę iść spać :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Człowiek i Wszechświat

Postautor: shinya56 » środa, 9 października 2019, 22:29

@nariensi
Cały weekend przesiedziałem nad tymi linkami i nie skończyłem tego oglądać. Fajnie to jest zmontowane jako film interaktywny. Dialogi, zdjęcia, filmy połączone w całość. Tam jest mnóstwo materiału. Minuta po minucie z całej misji. Do tego dużo ciekawostek dodanych.

Jak interesuje Ciebie ten temat to będziesz miała dużo materiału do przeanalizowania ;)
nariensi pisze: środa, 9 października 2019, 21:36Tylko JAK się tego dowiedzieć?

Następne pokolenia będą miały dostęp do lepszej technologii. My się raczej za naszego życia tego nie dowiemy :)

Jak masz jakieś ciekawe linki to podeślij. Chyba Ty pisałaś, że odwiedziłaś CERN. Jak możesz to napisz coś ciekawego na ten temat.
Bez stresu nie będę nic sugerował ;) Na pewno się dogadamy w tym temacie :lol:
nariensi pisze: środa, 9 października 2019, 21:36O tym i o podobnych tematach - w tym o fizyce kwantowej (!) dyskutowaliśmy już ładny czas temu w "Mieszaniu w kotle świadomości". Jakie tam były zagorzałe dyskusje!

To chyba mnie coś ominęło :D

Ciekawy temat. Jak coś znajdę interesującego to wrzucę tutaj.

Skok ze stratosfery.

W tym roku targi Wojskowe MSPO 2019 w Kielcach odwiedził uczestnik misji Apollo 15.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 9 października 2019, 22:44 przez shinya56, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: nariensi » środa, 9 października 2019, 22:33

shinya56 pisze: środa, 9 października 2019, 22:29Cały weekend przesiedziałem nad tymi linkami i nie skończyłem tego oglądać. Fajnie to jest zmontowane jako film interaktywny. Dialogi, zdjęcia, filmy połączone w całość.
To jest świetne! Syn mnie wciągał w oglądanie w 50 rocznicę
Spoiler:
(jest mocno zaangażowany w temat po mamusi oczywiście :P , ma nawet swój udział w produkcji "Apollo 11", musiałam się znowu pochwalić, bo pękam z dumy)
ale czasu nie miałam :(

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
shinya56 pisze: środa, 9 października 2019, 22:29To chyba mnie coś ominęło
Oooojjj dużo, polecam Ci poczytanie wątku w wolnym czasie!

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
shinya56 pisze: środa, 9 października 2019, 22:29Następne pokolenia będą miały dostęp do lepszej technologii.
Lepsza technologia - ani żadna technologia - która powstanie w naszym wszechświecie nie zbierze danych spoza niego... nie ma jak...

No chyba, że ci od fizyki kwantowej coś jeszcze wymyślą ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 października 2019, 08:11 przez nariensi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: shinya56 » środa, 9 października 2019, 22:50

nariensi pisze: środa, 9 października 2019, 22:36Oooojjj dużo, polecam Ci poczytanie wątku w wolnym czasie!

Na pewno przejrzę ten drugi temat.
Na szybko zobaczyłem wątek "Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie". Widzę, że ten temat też ma ciekawą historię ;)

Z chęcią zobaczę co tam ciekawego wymyśliliście hehe :)

Weteran
Reputacja: 1060
Reputacja postu: 
2

Człowiek i Wszechświat

Postautor: The Real McCoin » środa, 9 października 2019, 23:11

shinya56 pisze: środa, 9 października 2019, 08:14Wszechświat jest ograniczony.
Wszechświat jest dość mały. Gdybyś zatrzymał ekspansję i rozpędził się do prędkości światła, to podróż na drugi koniec zajęła by Ci tylko kilkadziesiąt lat.

Bit-els pisze: środa, 9 października 2019, 22:11czyli nie ma początku??
Na pewno możesz być spokojniejszy o koniec.
Będzie potrzebna duża ilość popcornu bo poniższy film ukazuje całą przyszłość wszechświata.
Trochę by to trwało, ale na szczęście autorzy podwajają prędkość upływu czasu co 5 sekund:

Dodano po 1 godzinie 41 minutach 52 sekundach:
shinya56 pisze: środa, 9 października 2019, 22:50Z chęcią zobaczę co tam ciekawego wymyśliliście hehe
Tylko nie mów, że nie jesteś fanem dr Franca Zalewskiego, bo nie uwierzę.

Spoiler:

viewtopic.php?f=16&t=29357&p=511395#p511388
The Real McCoin pisze: niedziela, 29 lipca 2018, 17:03Obejrzyj poniższy wywiad. Znajdź czas na cały. Ma 50 minut.

Albo przeczytaj streszczenie:
nariensi pisze: niedziela, 29 lipca 2018, 17:47Oglądam......
Słowa Franca:
Historia jest zakłamana, archeologia jest zakłamana i w ziązku z tym geologia też jest zakłamana. Żeby znaleźć prawdę trzeba wszystko zmienić. Teraz naukowcy potwierdzają, że geometria jest to bajka dla dzieciaków z przedszkola. Nikt nie wie skąd się zaczęła matematyka i dlaczego jest taka. Kwiat życia drzewo życia piętnaście listków i wychodzimy na matematykę, która jest zakłamana, bo jest uniwersalna matematyka, która działa we wszechświecie.
13 000 lat temu była katastrofa planetarna, która zniszczyła zaawansowaną cywilizację ziemską, Piramidy, Grecja i Rzym to końcówka tej cywilizacji.
Deszcz meteorytów ją spowodował. Nastąpiła katastrofa ekologiczna. Dużo ludzi przeżyło, zostało trochę ludzi i sprzętu,
I rozpoczęła się wojna, która trwa do dziś.
Polacy byli potężnymi Lechami, były królestwa zorganizowane i bogate i dlatego Rzymianie tutaj się nie pchali, bo dostali w zęba.
Zamki krzyżackie zostały zbudowane przed tą katastrofą, 13 000 lat temu.........

idę dalej oglądać.
nariensi pisze: niedziela, 29 lipca 2018, 18:16Oglądam.......
Jestem osobą kompletnie niepijącą. Przed chwilą powiedziałam mężowi, żeby mi nalał do szklanki.

"Mieszkamy na terenach Atlantydy, jeździłem do pracy to badałem - wszędzie są ślady maszynowej obróbki. Nikt nad tym się nie zastanawia. I tak te kamienie dalej leżą, po sto ton, po dwieście ton. Wszystko leży w żwirze. To nie jest akademicka demagogia, bo tak jest. Zamknijmy (na to) oczy, bo mam granta i kredyt do spłacenia. No i w końcu znajomi mi powiedzieli: przestań się zajmować głupotami i zajmij się biznesem, bo i tak nikt cię nie zrozumie. Im to bardziej zależy, żeby nie poznać prawdziwej historii, niestety za dużo roboty, teraz trzeba wszystkie książki przerobić, profesorów zwolnić, przynajmniej większość.
Nauką mało kto się zajmuje, nie wiem, może parę ośrodków na świecie zostało. Europa, Ameryka to już upadek, może w Indiach.
Korytarze we wnętrzach gór zwalają na Hitlera, a to wszystko pozostałości tej cywilizacji.
W mojej książce będzie napisane dlaczego powstały kratery, po jednej stronie księzyca mniej po drugiej więcej - bo to jest zapisane w legendach ARIÓW CZYLI BIAŁEJ RASY NA ZIEMI"
The Real McCoin pisze: niedziela, 29 lipca 2018, 18:21Za chwilę będziesz miała fragment z efektem cieplarnianym, prezydentem Kaczyńskim i wielkim wybuchem.
nariensi pisze: niedziela, 29 lipca 2018, 19:04W dalszej części nagrania Franc Zalewski z niezmiennie uroczym uśmiechem nam powiada:

"Jeśli Księżyc jest zwrócony tą stroną to tak się stało i jest zapisane w legendach.
Kiedy Ziemia jeszcze miała trzy księżyce 107 000 lat temu - Luna i Fata i teraz został nam jeden.

Masa rzeczy które nie znamy, teoria Wielkiego Wybuchu to bajka dla przedszkolaków no i tak żyjemy. Przy rozbijaniu atomu jakie składniki powstają to pojęcia nie mamy, dlatego w Biblii jest napisane 'co pan bóg złączył niech człowiek nie rozłączy', tak jest? No tak jest. I to dotyczy właśnie atomu.
Poglądy dlaczego Aleksander Wielki nie podbił Indii - bo została preciwko niemu użyta broń nuklearna.

Jesteśmy wirusami, przybywamy na jakiś obiekt, niszczymy go i wylatujemy dalej.
No już planujemy przenosić się na księżyce Saturna czy tam dalej i ci którzy rządzą tymi wirusami wiedzą, że to trzeba się przenieść, żeby w innym miejscu spaskudzić kolejną planetę.

Zlodowacenie - skończyła się zima nuklearna i zaczęło się to topić wszystko powoli, normalne, dlatego poziom morza mówią był niższy bo Ziemia ... całą geologię wszystko jest do pozmieniania... legendy legendy Hopi, biały poranek Hopi to proszę poczytać: kiedyś Słońce miało na niebie jedną drogę, Ziemia miała inny kąt nachylenia, minimalny i cała woda zgromadzona była na biegunach i jak biały poranek Hopi 13 000 lat temu to Ziemia zmieniła kąt nachylenia, mamuty zamarzły na Syberii na kość, poziom wody się podniósł i zatopiło Atlantydę."

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: shinya56 » czwartek, 10 października 2019, 08:17

The Real McCoin pisze: czwartek, 10 października 2019, 00:53Tylko nie mów, że nie jesteś fanem dr Franca Zalewskiego, bo nie uwierzę.

Nawet nie wiem kto to jest. Nie słyszałem o nim.
Zapowiada się, że to jakaś legenda na forum :D

Weteran
Reputacja postu: 
0

Człowiek i Wszechświat

Postautor: nariensi » czwartek, 10 października 2019, 08:34

The Real McCoin pisze: czwartek, 10 października 2019, 00:53Wszechświat jest dość mały. Gdybyś zatrzymał ekspansję i rozpędził się do prędkości światła, to podróż na drugi koniec zajęła by Ci tylko kilkadziesiąt lat.
Gdybyś się rozpędził do prędkości światła (=był fotonem, bo tylko jemu wolno), to byś dotarł na koniec wszechświata w momencie wyruszenia w drogę. Elementarna fizyka :P

Wróć do „Hyde-Park”