Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » poniedziałek, 16 września 2019, 09:45

Za obrażanie, to ban jak najbardziej. Aczkolwiek prywatna wiadomość z definicji jest prywatna, nie mam i nigdy nie będę mieć nigdy dobrego zdanie odnośnie upubliczniania prywatnej korespondencji....ale to pewnie ja jestem inny.

Ale chodziło mi o coś innego...
OnlyBestMiners pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 09:17asne. Słuszna uwaga, dzięki!
Przygotujemy takie zestawienie i wrzucimy niebawem.
Miłego, pozytywnego tygidna :)

Zobowiązał się że wrzuci, można by podyskutować...ale tak, to się nie doczekamy ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 16 września 2019, 10:16

adiqq pisze: poniedziałek, 16 września 2019, 09:45 Zobowiązał się że wrzuci, można by podyskutować...ale tak, to się nie doczekamy ;)
Nie ma o czym dyskutować.

Sam mining w Polsce nie jest opłacalny, chyba że ktoś kradnie prąd.

Żadne wyliczenia nic nie dadzą. Nie da się zarobić na miningu.

Co innego, jeżeli mówimy o wykorzystaniu minerów jako bardzo drogich grzejników do ogrzewania czegoś (szklarni? wody w basenie?). Wtedy może się to zwrócić po jakimś rozsądnym czasie mniejszym niż 5 lat.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » poniedziałek, 16 września 2019, 10:34

Nie lepiej przedstawić czarno na białym obliczenia, że ten mining jest nieopłacalny?
Ja zawsze byłem zwolennikiem operowania na liczbach.
To byłaby dobra przestroga (dla świeżaków zapatrzonych w łatwy zarobek) i pewne dane na które można by się w przyszłości powoływać.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 16 września 2019, 11:37

adiqq pisze: poniedziałek, 16 września 2019, 10:34Nie lepiej przedstawić czarno na białym obliczenia, że ten mining jest nieopłacalny?
Przecież ktoś Ci tutaj robił bardzo dokładne wyliczenia - zdaje się, że @slasta. Nie chcesz słuchać, bo Ty wiesz lepiej.
adiqq pisze: poniedziałek, 16 września 2019, 10:34Ja zawsze byłem zwolennikiem operowania na liczbach.
Wyprowadzę Cię z błędu. Jesteś zwolennikiem liczenia na kolanie i ślepiej wiary w to, że Ci akurat wyjdzie mimo dziur w wyliczeniach.

Ale gorsze jest, że jesteś też zwolennikiem przekazywania tej fałszywej - dziurawej wiedzy innym, którzy przez przpyadek mogą Ci uwierzyć i utopić duże pieniądze w miningu, zamiast po prostu kupić krypto (albo zainwestować w co innego).

Mining jest nieopłacalny, chyba że się kradnie prąd lub stosuje inne sztuczki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » poniedziałek, 16 września 2019, 12:09

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 16 września 2019, 11:37Przecież ktoś Ci tutaj robił bardzo dokładne wyliczenia - zdaje się, że @slasta. Nie chcesz słuchać, bo Ty wiesz lepiej.

NIkt mi tutaj niczego nie udowodnił. Z dokładnymi obliczeniami też różnie bywało.
ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 16 września 2019, 11:37Wyprowadzę Cię z błędu. Jesteś zwolennikiem liczenia na kolanie i ślepej wiary w to, że Ci akurat wyjdzie mimo dziur w wyliczeniach.

Ślepa wiara - chyba bardziej pasuje do kogoś, kto uważa się za nieomylnego.
Doskonale pamiętam inną kwestię - nieznajomość cen energii elektrycznej, upieranie się przy tym, obrażanie itd. Na szczęście później przyszło jednak zrozumienie.
I powtórzę się - nie namawiam nikogo na nic. Wręcz przeciwnie. Ale jestem zwolennikiem dyskusji i obalania mitów. Pewnych okresleń, sformułowań, którzy niektórzy uważają od dawna za dogmat, co (po jakimś czasie) może, ale niekoniecznie musi być prawdą.
To zabawne, bo dyskusji o czymś (na konkretach) boją się zwykle ci, którzy nie mają wiedzy na dany temat. Wiją się jak piskorz, żeby tylko takowej uniknąć ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: Info » poniedziałek, 16 września 2019, 13:34

Radził bym się wstrzymać z pochopną oceną opłacalności kopania. Sam się ostatnio zastanawiałem żeby wykorzystać koparkę do ogrzewania pomieszczenia.

Od kilku lat w chłodniejsze dni dogrzewam mieszkanie farelką.

Co o tym sądzicie? Miał ktoś podobne doświadczenie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: InPay » poniedziałek, 16 września 2019, 21:27

Generalnie jeżeli koparka miałaby pracować w domu i być cicha i dyskretna to proponuję zainteresować się projektem https://greenheat.systems
Dodatkowy koszt obudowy to około 2.5k zł zapewniającej chłodzenie i ochronę przed pyłem i kurzem jak również możliwość podłączenia do obiegu wody użytkowej

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: BitHub.pl » środa, 2 października 2019, 12:47

A tak to robią top 3 kopalnie według World Digital Mining Summit 2019 :D

Coraz większa dominacja dużych graczy ;)

TOP 3 kopalni kryptowalut na świecie
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: Info » środa, 2 października 2019, 16:04

InPay pisze: poniedziałek, 16 września 2019, 21:27Generalnie jeżeli koparka miałaby pracować w domu i być cicha i dyskretna to proponuję zainteresować się projektem https://greenheat.systems
Dodatkowy koszt obudowy to około 2.5k zł zapewniającej chłodzenie i ochronę przed pyłem i kurzem jak również możliwość podłączenia do obiegu wody użytkowej
Wypełniłem u nich ankietę, jakoś tak wygląda że mało się dzieje na tej stronie. Swoją droga już kiedyś widziałem prezentację podobnego produktu ale to był raczej koncept.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » czwartek, 31 października 2019, 16:13

Witamy,
PoW nigdy nie zniknie z takich algo jak SHA-256, Scrypt, X11, CryptoNight-V7 (XMR), itp.
PoS - jest wiemy, że praktycznie żaden z obecnych nie ejst dobrze profitowy, a historia na innych PoS pokazuje straty.
ProgPoW - jak wejdzie na Ethasha to do końca zabije mining na GPU, na ASIC na "chwilę" - zoabczymy jak zareaguje Innosilicon z A10 oraz Canaan z najnowsza maszyną którą szykuje na luty 2020

Dodano po 4 minutach 52 sekundach:
Info pisze: środa, 2 października 2019, 16:04
InPay pisze: poniedziałek, 16 września 2019, 21:27Generalnie jeżeli koparka miałaby pracować w domu i być cicha i dyskretna to proponuję zainteresować się projektem https://greenheat.systems
Dodatkowy koszt obudowy to około 2.5k zł zapewniającej chłodzenie i ochronę przed pyłem i kurzem jak również możliwość podłączenia do obiegu wody użytkowej
Wypełniłem u nich ankietę, jakoś tak wygląda że mało się dzieje na tej stronie. Swoją droga już kiedyś widziałem prezentację podobnego produktu ale to był raczej koncept.
Opracowujemy domowy system odzysku ciepła odpadowego nawet na jedno urządzenie i ogrzanie około 30m2
Koszt takiego urządzenia wyniesie około 1500-2500 PLN

Załączamy zdjęcie prototypu. Ciecz to: WODA! Demineralizowana :)

Obrazek

Zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji na naszym profilu:
http://fb.com/OnlyBestMiners/
Uwaga!!! Inwestycja w digital mining niesie za sobą ryzyko. Nie inwestuj więcej niż możesz stracić. Pamiętaj, aby wkalkulować w ryzyko potencjalne zmiany kursu oraz trudności wydobycia. Pamiętaj, że każdy mining to inwestycja, która mubi być przemyślana.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » wtorek, 5 listopada 2019, 09:09

OnlyBestMiners pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 09:17 Jasne. Słuszna uwaga, dzięki!
Przygotujemy takie zestawienie i wrzucimy niebawem.
Miłego, pozytywnego tygidna :)

OnlyBestMiners:
http://fb.com/onlybestminers/
niedługo miną 2 miesiące, a ja wciąż się łudzę, że jednak te dane tutaj zobaczę...

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
OnlyBestMiners pisze: niedziela, 8 września 2019, 11:54Zapraszamy do darmowej edukacji z nami.
Na szybko dla Ciebie:
- GPU się skończyło w grudniu 2017 roku;
- kolejna epoka to FPGA, która zabija i dobije GPU;
- Golem, nie wyszedł, Sonm również, Monero kope się na CPU i zawsze tak będzie ;-) - jeszcze raz zapraszamy na szkolenie ;-)
- ASIC odpowiedni bedzie i był zarobkowy, a jeśli chodzi o mining BTC czy LTC to tylko na takich urządzeniach - nikt na S9 czy na urządzeniach do BTC nigdy nie stracił, ale pewnie Tobie tego nie powie

tutaj też, ale proszę na liczbach, bo to wyżej, to tylko beletrystyka, ciężko to traktować poważnie, jak nie ma liczb do tego...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » wtorek, 5 listopada 2019, 09:23

Zostaliśmy zbanowany i zablokowani od tamtego czasu. Kilka dni temu zauważyliśmy, że konto zostało odblokowane.

Jakich informacji konkretnie Państwo potrzebujecie. Przygotujemy i pokażemy.


Update: ok już widzimy co mamy przygotować. Proszę o cierpliwość, wrocimy do tematu niebawem.
Uwaga!!! Inwestycja w digital mining niesie za sobą ryzyko. Nie inwestuj więcej niż możesz stracić. Pamiętaj, aby wkalkulować w ryzyko potencjalne zmiany kursu oraz trudności wydobycia. Pamiętaj, że każdy mining to inwestycja, która mubi być przemyślana.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » sobota, 23 listopada 2019, 15:40

no, pozbyłem się już złudzeń...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » niedziela, 24 listopada 2019, 11:15

adiqq pisze:no, pozbyłem się już złudzeń...
Proszę dosłownie o chwilę cierpliwości, jeszcze około tygodnia.
Mamy bardzo dużo stałej pracy, ale już sami klienci opowiedzieli historie współpracy z nami, kiedy to kupowali maszyny rok temu, rok miningowali i teraz albo maszyny sprzedają w tej samej cenie ;) albo mininguja dalej, a przyszli do nas po kolejny zakup za wykopane monety :)

Opiszemy niebawem kilka takich sumytuacji z naszego życia oraz sposób jak miningować bardzo profitowo.

Do usłyszenia
#OBM
Uwaga!!! Inwestycja w digital mining niesie za sobą ryzyko. Nie inwestuj więcej niż możesz stracić. Pamiętaj, aby wkalkulować w ryzyko potencjalne zmiany kursu oraz trudności wydobycia. Pamiętaj, że każdy mining to inwestycja, która mubi być przemyślana.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: koparki » niedziela, 24 listopada 2019, 13:15

 ! Wiadomość z: koparki
część wpisów odbiegających od tematu została przeniesiona do nowego wątu: viewtopic.php?f=25&t=33190
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: Antrepair » piątek, 6 grudnia 2019, 20:52

OnlyBestMiners pisze: niedziela, 24 listopada 2019, 11:15 adiqq pisze:
no, pozbyłem się już złudzeń...

Proszę dosłownie o chwilę cierpliwości, jeszcze około tygodnia.
Mamy bardzo dużo stałej pracy, ale już sami klienci opowiedzieli historie współpracy z nami, kiedy to kupowali maszyny rok temu, rok miningowali i teraz albo maszyny sprzedają w tej samej cenie ;) albo mininguja dalej, a przyszli do nas po kolejny zakup za wykopane monety :)

Opiszemy niebawem kilka takich sumytuacji z naszego życia oraz sposób jak miningować bardzo profitowo.

Do usłyszenia
#OBM



No to opisane, nie ma co :lol:
W sumie to chyba najlepiej jak się da, opłacalność jest taka jak treść tych kalkulacji, czyli zerowa :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » środa, 11 grudnia 2019, 12:22

adiqq pisze: sobota, 23 listopada 2019, 15:40 no, pozbyłem się już złudzeń...
W między czasie zaprqaszamy do sledzenia mining vLoga - co tydzień będziemy zamieszczać odcinek poświęcony wląśnie digita miningowi. Będą róznież odcinki o tym jak, gdzie i na czym miningować dochodowo:
https://www.youtube.com/channel/UCUcLAR ... qqJgEqamcw

Powstaje artykół na Bloga: www.OnlyBestMiners.com dokładnie dotyczący opłacalności kopania. Będzie to spory artykół, w którym opisywać beziemy sytuacje naszych klientów, którzy od ponad dwóch lat zarabiaja i sa bardzo zadowoleni na zakupie maszyn oraz digital minigu. Jeszcze chwila cierpliwości, materiał na świąteczną przerwę będzie idealną lektorą ;-)

#OBM
Uwaga!!! Inwestycja w digital mining niesie za sobą ryzyko. Nie inwestuj więcej niż możesz stracić. Pamiętaj, aby wkalkulować w ryzyko potencjalne zmiany kursu oraz trudności wydobycia. Pamiętaj, że każdy mining to inwestycja, która mubi być przemyślana.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » środa, 11 grudnia 2019, 12:34

nie interesują mnie Blog,vLog, ani artykuły...
interesują mnie liczby, a nie beletrystyka, pisałem już o tym wcześniej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » środa, 11 grudnia 2019, 12:37

W naszych materiałach są i będą techniczne rzeczy i dużo matematyki. To nie będzie powieść czy serial, zero beletrystyki, więc to powinno Pana ucieszyć.
Uwaga!!! Inwestycja w digital mining niesie za sobą ryzyko. Nie inwestuj więcej niż możesz stracić. Pamiętaj, aby wkalkulować w ryzyko potencjalne zmiany kursu oraz trudności wydobycia. Pamiętaj, że każdy mining to inwestycja, która mubi być przemyślana.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 listopada 2019
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: Unlimited_Store » poniedziałek, 18 maja 2020, 17:40

Witajcie!

Jedyna słuszna strategia, którą polecamy stosować, to #mine and #hodl, czyt. “kop i trzymaj”. Polega ona na regularnym wydobywaniu kryptowalut, przy tym nie realizując krótkoterminowego zysku, lecz dzięki kalkulacjom ustalamy cenę po której chcemy upłynnić nasze aktywa, tak by zysk wynosił min. 100%!

Wykonaliśmy porównanie dwóch, obecnie bardzo popularnych urządzeń o niskim natężeniu mocy.

Antminer Z15 w ciągu 365 dni powinien wydobyć szacunkowo, ok 75 ZCash, uwzględniając zmieniającą się trudność wydobycia oraz zbliżający się halving. Wartość jednego ZEC, to obecnie 45 USD. Jego rekordowa wartość za jedną sztukę, to ponad 5,900 USD. Zużycie energii wynosi 1 095,00 kWh w ciągu 30 dni, przy cenie 0,45, która jest naliczana za pobór energii z sieci, jest to koszt w wysokości ok. 600 PLN brutto. Cena ZEC, przy której uzyskacie 100% zysku, to 140 USD/szt. Jeśli jednak cena pozostanie na tym samym poziomie, okres zwrotu, to 18 miesięcy, natomiast 100% zysku osiągniemy po 30 miesiącach. Powyższe wyliczenia uwzględniają gwałtowny wzrost trudności wydobycia w momencie, w którym urządzenia Antminer Z15 zostaną dostarczone do swoich nowych właścicieli.

Innosilicon A10, może wygenerować ok. 380 Ethereum Classic, uwzględniając zmieniającą się trudność wydobycia. Wartość jednego ETC, to obecnie 6,70 USD. Natomiast najwyższa dotąd cena to 47 USD/szt. Miesięczne zużycie energii wynosi zaledwie 548 kWh, co będzie kosztować biorąc pod uwagę powyższe założenia, ok. 305 PLN brutto. Kiedy waluta osiągnie cenę 23 USD, osiągniemy 100% zysku, natomiast jeśli cena pozostanie na tym samym poziomie, będziemy potrzebować 15 miesięcy aby odzyskać wkład oraz 30 miesięcy żeby podwoić zainwestowane środki.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiamy,
Zespół Unlimited.

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości