Czego? Dlaczego? CZEGO?!!? co poszło nie tak bitcoin historia prawdziwa

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Czeslaw » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 01:18

Tak mnie naszlo pod wplywem chwili, moglby mi ktos do kurwy jasnej wytlumaczyc jak to sie stalo ze cos co bylo dosc anarchistycznym z zalozenia projektem, majacym byc "wolnym" "tym lepszym system platnosci" bla bla bla. Stalo sie w pare lat wrogiem calutkiego jebanego systemu? Niedlugo dojdzie do tego ze zeby moc kupic BTC trzeba bedzie robic zezwolenia jak na bron na psiarkich. Gieldy, kantory, wiekszosc traderow nawet z LBC zaczyna miec jakies chore z dupy wymagania, selfie z dowodem i tajnym szyfrem na kartce, wideo rozmowa z konsultantem, rachunki, potwierdzenia adresow, skany dowodow bez znaku wodnego (TAK NA CIEBIE PATRZE COINROOM, tak ten sam coinroom ktory nie potrafi upilnowac swojej domeny, ale od swoich uzytkownikow to juz wymaga duzo za duzo).. Czemu nikt nie uwaza ze to jest CHORE tylko potulnie w to brniecie? Pani Halince jakby miala takie zyczenie to przy zakupie porannych bulek typu kajzerka sztuk 4 tez byscie od razu ze wszystkich skanow rachunkow potwierdzen wyskakiwali? Przeciez btc nie rozni sie niczym od zlota w World of Warcraft, jak znajde drugiego takiego debila jak ja to moge sobie tym goldem z wowa i iphona oplacic..a jakos z zakupem golda nawet na pieprzonym allegro nie ma problemu i koncesji. Czemu potulnie lecicie do skarbowek i oddajecie kolejna danine fiskusowi za "pare bitow zapisanych gdziestam na czymstam"? Ile jeszcze ludzie zniesiecie upodlenia i upokarzania zanim zaczniecie sie buntowac?

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
7

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 01:58

@Czeslaw, poruszyłeś ważny temat. Skończyła się pewna era powszechnej kryptowalutowej "wolności". Powszechnej, bo ten kto będzie chciał i będzie miał trochę w głowie sobie poradzi.
Czeslaw pisze:Przejdź do cytowanego posta Gieldy, kantory, wiekszosc traderow nawet z LBC zaczyna miec jakies chore z dupy wymagania, selfie z dowodem i tajnym szyfrem na kartce, wideo rozmowa z konsultantem, rachunki, potwierdzenia adresow, skany dowodow

Giełdy, kantory i portfele online muszą weryfikować klientów bo tego wymaga od nich nowa ustawa o praniu i terroryzmie bla bla bla...(http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0180000723). Jak się nie dostosują to szybko znikną z ogromnymi długami, bo kary są bardzo surowe. Załóż firmę i spróbuj sprzedawać alkohol bez zezwolenia, produkować papierosy bez akcyzy, przyjmować zakłady bukmacherskie bez licencji. Szybko Cię dojadą. Tak samo jest z giełdami, nie mają wyjścia bo takie jest prawo.

Czeslaw pisze:Przejdź do cytowanego posta Czemu potulnie lecicie do skarbowek i oddajecie kolejna danine fiskusowi za "pare bitow zapisanych gdziestam na czymstam"? Ile jeszcze ludzie zniesiecie upodlenia i upokarzania zanim zaczniecie sie buntowac?

Możesz zadać podobne pytanie dlaczego większość płaci podatki i ZUS zamiast się zbuntować... Płacą bo muszą i takie mamy prawo. Temat rzeka.

Giełdy i kantory nie są tu winne (są złe bo przez to spadły im obroty), jeśli chcą działać muszą się dostosować do obowiązującego prawa, które "ktoś" stworzył, a ten ktoś został wybrany przez...elektorat i tu masz odpowiedź kto jest winny całej sytuacji.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0

Postautor: Czeslaw » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 02:20

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Giełdy, kantory i portfele online muszą weryfikować klientów bo tego wymaga od nich nowa ustawa o praniu i terroryzmie bla bla bla...(http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0180000723). Jak się nie dostosują to szybko znikną z ogromnymi długami, bo kary są bardzo surowe. Załóż firmę i spróbuj sprzedawać alkohol bez zezwolenia, produkować papierosy bez akcyzy, przyjmować zakłady bukmacherskie bez licencji. Szybko Cię dojadą. Tak samo jest z giełdami, nie mają wyjścia bo takie jest prawo.

Znam ta ustawe czy te inne wysrywy typu KYC. Ok prawo jest przeciw praniu hajsu, tylko ze w tym prawie nie ma obecnie takie pojecia jak krypto, wiec na moje to te ustawy gield nie powinny sie tyczyc? Jesli jeden z drugim becwal wymaga od obywateli poszanowania pozal sie boze litery prawa, to sam powinien go przestrzegac? Niech uznaja BTC jako srodek platniczy najpierw... Banki to rozumiem ze sie moga wypinac blokowac utrudniac wiadomo konkurencja. Na szczescie jeszcze nie wszyscy traderzy maja kija w tylku i f2f bez problemu znajdzie sie chetny ktory o nic nie pyta i zmienia wieksze kwoty od reki..

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Możesz zadać podobne pytanie dlaczego większość płaci podatki i ZUS zamiast się zbuntować... Płacą bo muszą i takie mamy prawo. Temat rzeka.

Temat moze i zaczalem o btc, ale mial wlasnie dotyczyc szeroko pojetego zniewolenia, jakim sa tezniewatpliwe podatki i zusy. Problem w tym ze wiekszosc spoleczenstwa godzi sie na to "bo tak trzeba" i nie probuje nic z tym zrobic, mozna prowadzic kreatywna ksiegowosc, wykazywac fikcyjne straty, przeniesc spolke na Szeszele i setki innych patentow.. Bardzo przykro by mi bylo, gdybym poszedl do uczciwej pracy, moj pracodawca wykosztowalby sie na mnie, zaplacil podatki etc, pozniej z tego co zostalo mi by jeszcze potracono zusy, dochodowy..i mam juz ta swoja pensje "na reke", ale idac do sklepu, tankujac auto czy siebie wodka, bylbym kolejny raz okradany..kupiles auto? znaczy stac Cie, dawaj podatek, otrzymales mieszkanie w spadku? Ty farciarzu biegusiem do US oplacic co trzeba..wiem ze jednym tematem na jednym forumku nie wywolam globalnych zamieszek i obalenia rzadow, ale milo pomarzyc. No i o ile unikanie dochodowego i zusu wymaga troche zachodu, to juz anonimowa zmiana coinow na gotowke to latwizna, ale wszyscy ludzie ktorych znam i z ktorymi rozmawialem i tak pojda placic "bo tak trzeba, juz trudno, nie mecz dupy psycholu"

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Giełdy i kantory nie są tu winne (są złe bo przez to spadły im obroty), jeśli chcą działać muszą się dostosować do obowiązującego prawa, które "ktoś" stworzył, a ten ktoś został wybrany przez...elektorat i tu masz odpowiedź kto jest winny całej sytuacji.

W niektorych konkretnych przypadkach jednak sa..popatrz na taki coinroom ktory wymaga calych, niezamazanych, nie oznaczonych znakiem wodnych skanow..po co ta nadgroliwosc jak i tak nie maja fizycznej mozliwosci sprawdzic czy te dane sa prawdziwe? Kiedys dla beki jeden z kantorow zapytalem czy ja rowniez moge otrzymac skan dowodowu wlasciciela badz pracownika ktory bedzie rozpatrywal moja weryfikacje bo tez chcialbym wiedziec z kim sie zadaje..no i nastapila niezreczna cisza. W sumie ta, demokracja to szmata.

@Bitmar

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2370
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 08:16

@Czeslaw, To jest problem w dużej mierze polityczny.
Władza przejmuje sądy - niedługo na podstawie anonimowego donosu profilaktycznie zablokują Ci konta firmowe i doprowadzą do ogromnych strat lub bankructwa. System STIR umożliwia blokadę kont nie na podstawie analizy ryzyka:
https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/urz ... iorcy.html

Domniemanie niewinności leży, wystarczą zeznania "małego świadka koronnego" i można posadzić każdego bez żadnych dowodów.
https://wmeritum.pl/bonus-rpk-opowiedzi ... deo/241137

Raje podatkowe mają się coraz gorzej przez CRS:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... iskus.html
Coraz trudniej operować z miejsc nietkniętych wszelkimi chorymi regulacjami i podatkami, dlatego tak wielu próbuje działać na terenie np. Polski i przestrzegać wszystkich chorych praw, jakie tu panują, żeby nie narazić się miłościwie nam panującym.

Globalne tendencje w kierunku AML i KYC, coraz niższe limity płatności gotówkowych to już problem od lat, jedynie ostatnio mocno przyspieszyły i limity spadają coraz szybciej, a wymogi identyfikacji rosną coraz bardziej.
W tym tygodniu znajomy zakładał lokatę w banku, promocyjne 3%. W trakcie procedury musiał podpisać specjalne oświadczenie, że nie posiada żadnego dochodu zagranicznego, że rozlicza podatki tylko w Polsce. Po co taka wiedza przy śmiesznej sumie 10k pln?

Nasz kochany rząd w trosce o dobro swoich owieczek coraz bardziej ciśnie umowy zlecenie/dzieło/kontrakty.
Najlepiej żeby wszyscy płacili ZUS, nieważne, czy tego chcą czy nie. Przecież to dla ich dobra, nie chodzi tu o dziurawy budżet.

Nie wiemy jak działają kryptowaluty? Nie mamy pojęcia, jak funkcjonują giełdy? Dopieprzmy PCC i dochodowy, a za jakiś czas wspaniałomyślnie wycofamy się z jednego z nich.

A kantory/giełdy które wymagają jeszcze więcej niż ustawodawca, albo są super nadgorliwi, bo boją się jakichkolwiek problemów prawnych, albo kręcą dodatkowy biznes związany z danymi klientów. Nie widzę innych opcji.

Jedyny co mogę Ci powiedzieć na pocieszenie, to że przykładowo Anglicy są jeszcze gorsi.
Niewolnicy idealni.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1498
Reputacja postu: 
3

Re: Czego? Dlaczego? CZEGO?!!? co poszło nie tak bitcoin historia prawdziwa

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 09:24

Wracamy do f2f jeżeli chcemy jakąkolwiek anonimowość.
Skoro btc ma być gotówką, to używajmy jak gotówkę ;)
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
Mój Skydrive; Trochę o P2pool; C#: Bitmarket SwapBot, RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.16.3

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1754
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 09:40

Plus DEXy :-)
Bitcoin for Polish Charity
https://bitmarket.pl/charity/
wesprzyj, propaguj

Polski operator płatności btc
https://inpay.pl/

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
5

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 10:21

Czeslaw pisze:Przejdź do cytowanego posta Znam ta ustawe czy te inne wysrywy typu KYC. Ok prawo jest przeciw praniu hajsu, tylko ze w tym prawie nie ma obecnie takie pojecia jak krypto, wiec na moje to te ustawy gield nie powinny sie tyczyc?

Piszesz, że znasz a nie przeczytałeś. Ustawa o praniu bla bla bla to pierwsza ustawa gdzie jest zawarta (pseudo) definicja kryptowalut.

"walucie wirtualnej – rozumie się przez to cyfrowe odwzorowanie wartości,
które nie jest:
a) prawnym środkiem płatniczym emitowanym przez NBP, zagraniczne
banki centralne lub inne organy administracji publicznej,
b) międzynarodową jednostką rozrachunkową ustanawianą przez
organizację międzynarodową i akceptowaną przez poszczególne kraje
należące do tej organizacji lub z nią współpracujące,
c) pieniądzem elektronicznym w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia
2011 r. o usługach płatniczych,
d) instrumentem finansowym w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r.
o obrocie instrumentami finansowymi,
e) wekslem lub czekiem
– oraz jest wymienialne w obrocie gospodarczym na prawne środki płatnicze
i akceptowane jako środek wymiany, a także może być elektronicznie
przechowywane lub przeniesione albo może być przedmiotem handlu
elektronicznego;"

Jest też zapis, że dotyczy to giełd i kantorów oraz portfeli online:

"Art. 2. 1. Instytucjami obowiązanymi są:
....
podmioty prowadzące działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu
usług w zakresie:
a) wymiany pomiędzy walutami wirtualnymi i środkami płatniczymi,
b) wymiany pomiędzy walutami wirtualnymi,
c) pośrednictwa w wymianie, o której mowa w lit. a lub b,"

jest też o konieczności weryfikacji:

"Art. 35. 1. Instytucje obowiązane stosują środki bezpieczeństwa finansowego
w przypadku:
1) nawiązywania stosunków gospodarczych;
2) przeprowadzania transakcji okazjonalnej:
a) o równowartości 15 000 euro lub większej, bez względu na to, czy
transakcja jest przeprowadzana jako pojedyncza operacja, czy kilka
operacji, które wydają się ze sobą powiązane, lub
b) która stanowi transfer środków pieniężnych na kwotę przekraczającą
równowartość 1000 euro;
3) przeprowadzania gotówkowej transakcji okazjonalnej o równowartości
10 000 euro lub większej, bez względu na to, czy transakcja jest
przeprowadzana jako pojedyncza operacja, czy kilka operacji, które wydają
się ze sobą powiązane – w przypadku instytucji obowiązanych, o których
mowa w art. 2 ust. 1 pkt 23;"

W przypadku zakupu/sprzedaży kryptowalut przelewem obowiązuje 2 b) czyli:

" która stanowi transfer środków pieniężnych na kwotę przekraczającą równowartość 1000 euro;"

Stąd limit transakcji bez weryfikacji na wielu kantorach do 4000zł. Warto też dodać, że jest to zakup okazjonalny, więc jeśli dokonacie drugiej, trzeciej itd transakcji na w tym samym kantorze z tego samego IP, mogą zablokować przelew i żądać weryfikacji.

W przypadku giełd gdzie zakładasz konto nawiązujesz stosunek gospodarczy czyli :

"1) nawiązywania stosunków gospodarczych;"
Tu niestety obowiązuje weryfikacja nawet dla transakcji 1zł.

Niestety tak to żenująco wygląda, sprawę przegadałem z prawnikiem.

Czeslaw pisze:Przejdź do cytowanego posta W niektorych konkretnych przypadkach jednak sa..popatrz na taki coinroom ktory wymaga calych, niezamazanych, nie oznaczonych znakiem wodnych skanow..po co ta nadgroliwosc jak i tak nie maja fizycznej mozliwosci sprawdzic czy te dane sa prawdziwe? K

Ja też jestem zdziwiony. Z tego co wiem ustawa nakłada wymóg na instytucje obowiązane do zbierania danych:
"W przypadku osoby fizycznej wymaga się:
a) imienia i nazwiska,
b) obywatelstwa,
c) numeru PESEL lub daty urodzenia - w przypadku, gdy nie nadano numeru PESEL, oraz państwa urodzenia,
d) serii i numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby,
e) adresu zamieszkania,
f) nazwy (firmy), numeru identyfikacji podatkowej (NIP) oraz adresu głównego miejsca wykonywania działalności gospodarczej - w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą;"

Nie ma nic w jakiej formie ma to się odbywac, czy mogą być znaki wodne, adnotacje itd. To zapewne zależy już od samej giełdy kantoru. To muszę jeszcze przegadać z prawnikiem.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1754
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 10:53

@Czeslaw, to co Cię tak denerwuje pojawilo się na styku crypto/fiat
W ekonomi crypto żadne obostrzenia nie występują.

Oczywiście na dziś ślady takie występują nielicznie i przede wszystkim w necie.
Bitcoin for Polish Charity
https://bitmarket.pl/charity/
wesprzyj, propaguj

Polski operator płatności btc
https://inpay.pl/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 870
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 10:57

Ja bym jeszcze dodal do tego kwestie podatków... na bezprecedensowa skale uciisku podatkowego ludzie zareagowali.. jednym protestem (!)
Na forum wieksze zaangażowanie jest w dyskusję o wyzszosci jednego shitcoina nad drugim
...

Dodano po 43 sekundach:
@Bit-els, brales kiedys w ogole udzial w jakimkolwiek ICO?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 11:13

Gdzieś musi być kompromis pomiędzy wolnością (anarchią) a prawem i regulacjami, sęk w tym że obydwie strony dążą w przeciwne destrukcyjne skrajności, zarówno wolnościowcy jak i rządzący.
Gdyby któraś ze stron wygrała to albo mamy totalną anarchię i nieład, albo mamy totalne zniewolenie, takie jakie w tej chwili testują z powodzeniem na Chińczykach , czyli pełna inwigilacja i punkty reputacji które mają ogromny wpływ na twoją jakoś życia.

Nie wyobrażam sobie życia w anarchi bez regulacji i praw, ale to co robią ostatnio rządzący jest chore, widzi to garstka ludzi i ciężko będzie to zmienić, za dużo bezwartościowego szumu w mediach.
Ignorancki tłum wygrywa, wystarczy kiełbasa wyborcza, 500+ plus ciągłe zachwalanie gospodarki i rządzących w mediach, taką papkę łyka większość.

Ja poszedłem "na skróty" , wyjechałem do kraju gdzie ten balanas jest "jeszcze" zdrowy i założyłem w tym kraju działalność, nie czuje się już tak bardzo okradany, niby droga na skróty, ucieczka itp, ale to i tak przerasta większość niewolniczych Polaków.

Nie pracuje już jak większość polaków, zapewne wiecie że statystyczny Polak pracuje od stycznia do 9 czerwca za darmo .... nie wiem czy śmiać si e z tego czy płakać, wszystko to w "demokracji" i wolnościowym kraju. Dla mnie po prostu to niepojęte.
Dopóki dziesiątki tysięcy ludzi nie będzie miało co włożyć do garka to raczej nic się nie zmieni.

Jak na razie rządzący (zniewolenie) ostro wygrywają i nie zapowiada się na odwrócenie trendu, polecam alternatywne rozwiązania, zamiast wkurzać się na to przez większość życia .....
Using Bitcoin now feels like dial-up internet.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 870
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 11:21

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1087
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » środa, 15 sierpnia 2018, 20:04

Czeslaw pisze:Przejdź do cytowanego posta Czemu nikt nie uwaza ze to jest CHORE tylko potulnie w to brniecie?
Taki jest system. Próbowałem znaleźć również tu na forum sposób, wszyscy wybierają regulacje.

Dodano po 4 minutach 31 sekundach:
Czeslaw pisze:Przejdź do cytowanego posta f2f bez problemu znajdzie sie chetny ktory o nic nie pyta i zmienia wieksze kwoty od reki..
e tam, za mało jest ogarniętych ludzi, wystarczy adres, numer konta i zaufanie/reputacja = anonimowy deal. Tak się nie dzieje.

Początkujący
Reputacja: 544
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 16 sierpnia 2018, 10:22

@Czeslaw prawo jest jak płot- tygrys przeskoczy, wąż się prześlizgnie, tylko bydło stoi. Ci, którzy tworzą prawo organizują akcje typu Amber Gold

Wróć do „Hyde-Park”