Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2185
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: benq » czwartek, 13 września 2018, 14:08

@The Real McCoin,
Jak to czasem bywa, z wyjątkowo wysublimowanej tortury dla więźniów CIA ktoś zrobił bardzo wzięty biznes.
Komora deprywacyjna jako forma relaksu? Czemu by nie! Nawet w Katowicach.
http://awakening-chamber.pl/

Info ze stronki:
Korzyści płynące z regularnych sesji floatingu to m.in.:
uwolnienie napięcia i stresu
poprawa samopoczucia
redukcja bólu
głębszy wgląd w siebie
pobudzenie kreatywności
uzupełnienie poziomu magnezu

p.s.
Nie byłem, nie korzystałem, nie polecam, nie odradzam.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 6552
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 13 września 2018, 14:56

@benq, Reklamują to dość jednostronnie. A jakby komuś załączyły się wskutek tego ukryte, nieświadome przeżycia z okresu wczesnego dzieciństwa czy fazy prenatalnej, to mógłby już nie być taki relaks ale szok. A takie komory mogą być odpowiednią metodą do aktywacji tego typu mechanizmów i innych przeżyć raczej pod głęboką terapię, niekoniecznie relaks per se. Oczywiście u 99/100 osób nic nie będzie poza relaksem, ale trzeba mieć świadomość, że to też narzędzie do niekoniecznie łatwej i przyjemnej samo eksploracji.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
2

Postautor: pael » czwartek, 13 września 2018, 15:28

Na pewno kiedys potestuje floatation tank jak bedzie okazja. Mialem przyjemnosc 1.5-2h polezec, ale to za krotko i chyba ten w ktorym bylem byl budzetowy, bo mialem nieodparte wrazenie, ze slysze dzwieki z zewnatrz. A moze to juz byl efekt deprywacji ;-)
Jedna z korzysci jest na pewno lezenie w wodzie z duzo ilosci mg, a mg najlepiej wchlaniamy przez skore :-)
The riskiest thing you can do is avoid taking risks.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1356
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » czwartek, 13 września 2018, 16:46

benq pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie byłem, nie korzystałem, nie polecam, nie odradzam.

Byłem kiedyś ale bez rewelacji, jakoś nie zapragnąłem pójść tam znowu.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » czwartek, 13 września 2018, 17:09

Przpypuszczam, ze na mniej niz 4h nie ma porobowac by odczuc konkretne efekty. Mocne substancje psychodeliczne potrzebuja 30-90min zeby zaczac dzialac ;-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 637
Reputacja postu: 
5

Postautor: BitBoy » czwartek, 13 września 2018, 17:38

Wymazywanie pisze:Przejdź do cytowanego posta Zagwozdka do rozkminki i mały test na dogmaciarstwo w nauce a prawdziwy jej cel czyli dojście do prawdy.

Zajrzyj tu: https://www.youtube.com/watch?v=b28yDGJCQIU

Lester pisze:Przejdź do cytowanego posta Uważasz, że informacje zgromadzone w sondzie włącznie z samą sondą stają/staną się wiedzą dopiero w momencie odnalezienia i zbadania przez istoty rozumne? Do tego momentu nie ma tam wiedzy?

Jest tam zakodowana informacja, która zmieni się w wiedzę jeśli rozkoduje i przyswoi ją jakiś umysł(niekoniecznie ludzki).

Lester pisze:Przejdź do cytowanego posta Weźmy inny przykład. Jest satelita obserwujący i obserwator siedzący przed monitorem. Obserwator umiera, ale monitor pozostaje włączony i wyświetla wyniki obserwacji, a komputery je zapisują. To wg Ciebie nie ma już obserwacji, bo nie ma obserwatora? Pozostaje jednak wynik obserwacji zapisany na twardych dyskach. Może istnieć wynik obserwacji bez obserwacji?

Operator radiostacji z jej użyciem NASŁUCHUJE. Operator umiera, pada na pysk ze słuchawkami na uszach. NASŁUCH nadal trwa? Według ciebie trwa, choć nikt już nie słucha. No ale przecież radiostacja prowadzi nadal NASŁUCH. Ona NASŁUCHUJE prawda? To że w potocznej mowie nadajemy pewne opisy nie znaczy że za wypowiedzeniem zaklęcia jakiś przedmiot zyska możliwości których nie ma.

Lester pisze:Przejdź do cytowanego posta Jesteś nakładką softwarową na hardware organizmu?

Na to wygląda. Coś jak program w sieci tranzystorów komputera. Tyle że zamiast tranzystorów są neurony. Popsujesz komputer i program przestaje działać, znika. Nie idzie potem do raju aplikacji windowsowych lub piekła dla programów linuxowych. Wyłączony z zasilania Windows 10 raczej nie spotka po śmierci swego przodka Windowsa 7.

Lester pisze:Przejdź do cytowanego posta Pytanie za sto punktów: czy jest to najczęściej spotykana, typowa reakcja istot wysokorozwiniętych [duchowo, intelektualnie, itd.]?

Na razie nie znamy innych cywilizacji. Możemy tylko wnioskować po sobie i spokrewnionych organizmach. Gdyby bardziej optymalną reakcją emocjonalną była np radość z powodu śmierci dziecka to pewnie po milionach lat ewolucji zdominowała by populację. Tyle że z takimi reakcjami szanse na przetrwanie DNA osobnika raczej maleją.

Lester pisze:Przejdź do cytowanego posta Bo rozpacz to cierpienie, stres powodujący depresję i inne choroby, co jest niekorzystne dla społeczeństwa, dla pozostałych przy życiu. Wysokorozwinięta społeczność na pewno by to rozumiała i znalazła rozwiązanie tego problemu.

W każdej chwili możesz zażyć jakąś substancję która przeniesie Cię do krainy szczęścia i błogości. Ból i cierpienie odgrywają swoją rolę w życiu organizmu. Także przeciwności które stymulują do działania. Eliminacja negatywnych bodźców i zapewnienie dobrobytu wcale nie musi skończyć się dobrze dla populacji. Znasz eksperyment Calhouna z myszami?: https://www.youtube.com/watch?v=nCZzjA0KzSU

Dla mnie trochę dziwnie podchodzisz do zdobywania wiedzy o otaczającej rzeczywistości. Jak chcę się dowiedzieć czegoś o gwiazdach to sięgam po prace astronomów a nie astrologów. Wybieram chemię a nie alchemię by zrozumieć jak oddziaływują substancje. Jak chcę się dowiedzieć czegoś o tym dlaczego mamy takie a nie inne emocję, to czytam antropologów i prymatologów, którzy pomagają zrozumieć nasze reakcje. Najpierw buduję sobie fundament i posuwam się po piramidzie wiedzy do góry. Ty najwyraźniej chcesz od razu wskakiwać na czubek piramidy poznania, z pominięciem mozolnej drogi pod górkę. Rozumiem ten pęd ale nie wszystko da się na skróty. I tak jesteśmy obecnie w niesamowicie wygodnej sytuacji. Pomyśl o przodkach, którzy całe wieki(wiele pokoleń) żyli z takim samym stanem wiedzy o świecie. Z pokolenia na pokolenie orali, siali i umierali wiedząc z grubsza tyle co przodkowie w takim samym otoczeniu. Za to człowiek urodzony na początku XX wieku za młodu oglądał dorożki, drewniane chaty i może pierwszy prosty samolot. Zaś na starość widział już odrzutowce, superkomputery i lądowanie na Księżycu. Co jeszcze bardziej niesamowite, znajdują się kolesie którzy narzekają że za wolno i omylnie to idzie :)
Czasami masz też tendencję do wchodzenia na ścieżkę do ciemnej strony Mocy, czyli słowną sałatkę. Gdy piszesz o czymś co znasz i rozumiesz to czyta się to z przyjemnością. Zaś gdy zaczynasz rzeźbić o rzeczach o których niewiele wiesz to zaczyna się pojawiać słowna sieczka i rzeźbienie nowych definicji słów by przepchnąć brak treści. „Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz.” Czasami wystarczy powiedzieć zwykłe „NIE WIEM”. Jest ono dla mnie warte tysiąc razy więcej niż tona pustosłowia. Produkują je ci którzy tak naprawdę nie mają żadnej treści do przekazania. Zaś ci którzy ją mają potrafią podać wielką dawkę wiedzy w kilku zdaniach. Czasem w jednym twierdzeniu. A czasem jednym wzorem zapisanym w kilku znakach. Wzorem który powoduje przełom w fizyce, technice, elektronice czy medycynie. Z którego użyciem ktoś buduje maszynę potrafiącą wykryć u Twojego dziecka nowotwór, wyleczyć i uratować mu życie. Twórcy sałaty słownej nie potrafią wyleczyć nawet samych siebie z frustracji, lęków, agresji, nienawiści czy myśli samobójczych. Mają w ofercie głównie quasi-intelektualne, myślowe pierdy, które były by niezwykle doniosłe i przełomowe, gdyby tylko cokolwiek znaczyły…

Jak wspomnieliście tu o komorze deprywacyjnej to przypomniał mi się stary film SF "Odmienne stany świadomości":
https://www.filmweb.pl/film/Odmienne+st ... -1980-8280

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » czwartek, 13 września 2018, 21:47

@Wymazywanie, @pael, @prezes,
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale kilka lat temu czytałem o takiej komorze deprywacyjnej, gdzie zamiast unoszenia się na wodzie czy oddychania za pomocą rurek stosowano jakiś rodzaj wody/żelu/płynu, który dostawał się od płuc powodując w pierwszej chwili lekki szok i wrażenie tonięcia/ zachłyśnięcia się, a jednocześnie pozwalał oddychać będąc całkowicie zanurzonym. Chodziło o jak najprawdziwsze odwzorowanie życia w łonie matki, żeby wentylować wcześniaki płynem. Zdaje się fluor miał tam jakieś znaczenie.
Nurkowie też korzystają z takich mieszanek płynnych, ale to nie do końca jest to o co mi chodzi.
Może ktoś coś wie więcej?
To by była taka zaawansowana komora :D
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Moderator
Reputacja: 596
Reputacja postu: 
1

Postautor: maxi82 » czwartek, 13 września 2018, 21:57

@benq, ja myślałem żeś się za dużo na oglądał filmu "Otchłań" https://www.filmweb.pl/Otchlan

Nooo aaalee, wrzuciłem zapytanie w googla i to co za dzieciaka wydawało mi się fantastyką - jest dziś faktem :shock: .

"Oddychanie cieczą jest możliwe i ratuje życie wcześniaków" - https://mamadu.pl/115791,oddychanie-cie ... czesniakow

Cytat z artykułu "Rozwój technik biomedycznych opartych o perfluorozwiązki datuje się na początek lat 60-tych XX wieku. To wtedy po raz pierwszy umieszczono w naczyniu z płynem głowę myszy laboratoryjnej, która w takim środowisku doskonale sobie poradziła. Obecnie najpopularniejsze zastosowania perfluorozwiązków to sztuczna wentylacja cieczą i czasowe zamienniki krwi. Może to być też sposób na specyficzne podawanie leków – na przykład do układu oddechowego. To również powszechne w użyciu preparaty do transportowania organów przeznaczonych do transplantacji – schłodzone i natlenione. Wykorzystuje się je też w chirurgii oka jako czasowe zamienniki ciałka szklistego..."
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » piątek, 14 września 2018, 06:58

@maxi82, Tylko właśnie mi się coś kojarzy, że czytałem o tym oddychaniu cieczą, że zostało wynalezione, żeby ratować wcześniaki, ale że służy też właśnie w tych komorach dla uzyskania o wiele lepszego efektu "odpłynięcia". Była też mowa o NASA i armii US, ale jak na złość nic nie mogę znaleźć.
Może @nariensi coś wie?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBoy » piątek, 14 września 2018, 07:25

Nie wygląda to na dojrzałą technologię konsumencką, dostępną dla ludzi którzy chcą sobie poleżeć w komorze, w w poszukiwaniu wrażeń:
https://en.wikipedia.org/wiki/Liquid_breathing

Weteran
Reputacja: 681
Reputacja postu: 
1

Postautor: The Real McCoin » piątek, 14 września 2018, 13:38

@benq, a może spróbuj wyzbyć się "ja" i zamień je na "on" :)

Tak, dobrze przeczuwasz. Wojsko podobno robiło kiedyś eksperymenty, nakazując żołnierzom odnosić się do siebie nie jako "ja" tylko "on". Miało to stworzyć lepszy zespół ze zbitki indywiduów.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Postautor: BitBoy » niedziela, 16 września 2018, 20:13

W ramach refleksji na niedzielę:
https://www.youtube.com/watch?v=e9dZQelULDk

The Real McCoin pisze:Przejdź do cytowanego posta Na pierwszym ekranie filmiku z papieżem maxi82 jest właśnie taki słaby pascalowy argument.
Musiałbyś całe swoje życie (86400 sekund na dobę) poświęcić na wyznawanie bogów.
Ogromny koszt ze znikomą gwarancją.

Niektórzy przenieśli to na nowy poziom. Planują modlić się do AI. Tak na wszelki wypadek.
https://youtu.be/4l2RNa9Q7Ws?t=1 (od 3 minuty filmu)

Wygadany
Reputacja: 653
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » niedziela, 16 września 2018, 20:48

BitBoy pisze:Przejdź do cytowanego posta Niektórzy przenieśli to na nowy poziom. Planują modlić się do AI. Tak na wszelki wypadek.

Ja, na wszelki wypadek, złego słowa o AI, robotach i maszynach nie wypowiadam.
Tryskam chęcią współpracy i nadzieją na lepszy świat pod ich rządami. Liczę, że wezmą to pod uwagę ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1356
Reputacja postu: 
1

Postautor: prezes » niedziela, 16 września 2018, 21:07

@BitBoy, smutne to jest ale większość ludzi urodziło się niewolnikami i niewolnikami umrze.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitBoy » niedziela, 16 września 2018, 21:22

nariensi pisze:Przejdź do cytowanego posta Liczę, że wezmą to pod uwagę

Ja się obawiam że będą się liczyć z naszym zdaniem tak jak my z bakteriami.

Dziś przypomniałem sobie o książce "Wróbel" Mary Doria Russell. Czytałem daaawno temu, ale pomyślałem że jako fan SF powinnaś łyknąć. Jezuita w kosmosie to rzadkość :)
Chyba że już czytałaś.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/81807/wrobel

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1110
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » poniedziałek, 17 września 2018, 23:47

Niedawno natknąłem się na filmiki na YT z serii “OPOWIEŚCI TOPOGRAFA” który specjalizuje się w skrajnym mieszaniu w kotle świadomości ;)
Potrafi wśnić się w sen jak w filmie "Incepcja". Poruszane są tematy świadomego śnienia, Inny punkt widzenia , inne wkręty, inny matrix , teorie bardzo odległe od tych mainstreamowych, osoby mocno stąpoające po ziemi raczej nie znajdą tam inspiracji ;) Jest 16 odcinków.
SPRZEDAM KARTY RX480/470 za 750zł ! oraz zasilacze 1400W za 550zł ! : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=81&t=29340

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 00:29

nariensi pisze:Przejdź do cytowanego posta Ja, na wszelki wypadek, złego słowa o AI, robotach i maszynach nie wypowiadam.
Tryskam chęcią współpracy i nadzieją na lepszy świat pod ich rządami. Liczę, że wezmą to pod uwagę

Może złożysz CV na stanowisko nadzorcy na "polach" albo opracujesz lepsze oprogramowanie do utrzymywania warunków w kokonach? :)

Obrazek
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 16:27

Może zainteresować niektórych.
Utwór z nowej EPki Aphexa. Ciekawy klip, nieco w klimacie Cyriaka i cyfrowej nostalgii początku lat 90' (czyli typowy Aphex Twin):

Z innej beczki, utwór nietuzinkowej FKA Twigs (wydała dopiero jedną płytę, bardzo dobrą - szczerze polecam). Dość wysublimowana oprawa graficzna jak dla mnie:

Satoshi Nakamoto

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » wtorek, 18 września 2018, 17:52

Wymazywanie pisze:Przejdź do cytowanego posta Utwór z nowej EPki Aphexa. Ciekawy klip, nieco w klimacie Cyriaka i cyfrowej nostalgii początku lat 90' (czyli typowy Aphex Twin):
https://www.youtube.com/watch?v=SqayDnQ2wmw

Genialna animacja! Na prawde niezle oddajaca mozliwa do osiagniecia zmiane percepcji lub synestezje ;-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1

Postautor: Lester » wtorek, 18 września 2018, 18:23

Zamieszam nieco muzycznie w kotle tym razem:

Było o LSD, odmiennych stanach świadomości i takie tam - to ten kawałek z kultowego filmu Trainspotting będzie pasował: :D
"Pixies - Where Is My Mind"
http://www.youtube.com/watch?v=N3oCS85H ... ZiNtbgm9oM

Pozostajemy w klimacie - kawałek z innego też chyba można powiedzieć, że kultowego filmu, muzyka znana nie tylko fanom tego filmu:
"Requiem For A Dream HD Full Theme Music Video"

No i klasyka klasyk, klasyk klasyków ;) - Las Vegas Parano
"Fear and Loathing in Las Vegas full soundtrack mix" - trochę długie, ale przecież nikt wam nie każe słuchać całego. ;)

Wróć do „Hyde-Park”