Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Początkujący
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Steefan » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 01:04

A ja polecam coś takiego: "Fermi Paradox" by Mercury

Oprócz tego, że jest to ładna animacja, to plik, który ją generuje ma tylko 64kB. Lepiej oglądać na żywo (bo jakość jest lepsza) ale potrzebny jest do tego w miarę mocny komputer.

Jakby co, to tytuł tez pasuje do tego wątku :-)

Orator
Reputacja: 1262
Reputacja postu: 
3

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 11:06

Skoro już wrzucamy intra do kotła, to dodam dwa generowane przez czterokilobajtowe pliki:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1721
Reputacja postu: 
3

Postautor: benq » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 11:30

Tyle się w naszym kociołku mówiło o świadomości, o rozwoju medycyny, a transplantologii i przedłużaniu życia, tymczasem chyba nikt nie poruszył tematu organizmu, który już od dawna posiadł wszystkie w/w zdolności.

Turritopsis nutricula – gatunek stułbiopława, jedyny znany przedstawiciel królestwa zwierząt posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Turritopsis_nutricula

Z innych ciekawych stworzonek z niesamowitymi zdolnościami regeneracyjnymi warto wymienić naszą swojską Stułbię zieloną (która solidnie zapracowała na swój przydomek "Hydra"):
http://tekaprzyrodnika.pl/stulbia-zielo ... y-cthulhu/
Spoiler:
"Po pierwsze okazało się, ze dziadyga zawiera hydramycynę - substancję bakteriobójczą, która nie dopuszcza do infekcji organizmu. Tak więc owszem, może ją zjeść jakaś rybka, rozgnieść pies taplający się w rowie albo my sami rozpuścić w tym co leci z naszego kibelka po zjedzeniu w ciapatej jadłodajni ale sama raczej na nic nie zachoruje.

Po drugie gdyby ją jednak pokroić to odtworzy z tych kawałków siebie. Może będzie tego więcej niż na początku :p ale to wciąż będzie ona. Co więcej - jeśli zabierze się jej komórki nerwowe to ją to wali - dalej będzie jeść, poruszać się itd bo jak się okazuje przerobi sobie część swoich komórek nabłonka na komórki nerwowe. Jak dla mnie mogła by zastąpić Obcego u Ridleya Scotta.

Po trzecie i najważniejsze. Stułbia zdaje się prawie eliminować wrodzony wielokomórkowy proces starzenia. Kontroluje ekspresję genów, potrafi przeprogramowywać swoje komórki. Jest prawdziwą chodzącą (chyba płynącą) bombą komórek macierzystych. Nawet kiedy pozbawi się ją tych komórek to tak przeprogramuje w trybie nadeksprsji komórki nabłonka, że i tak da sobie radę."

Tutaj również o fascynacji naukowców stułbiami:
https://biotechnologia.pl/biotechnologi ... twor,17282
Spoiler:
"Brigitte Galliot, profesor genetyki i ewolucji z Uniwersytetu w Genewie również próbuje rozwikłać zagadkę wiecznej młodości stułbi. Badaczka wykryła, że stułbia może odnowić każdą część swojego ciała. Jak wyjaśnia Galliot, po przecięciu hydry na dwie części, obumierające komórki wysyłają sygnał do komórek sąsiednich, co stymuluje produkcję nowych komórek, niezbędnych do zastąpienia utraconych części ciała nowymi. Jest to tzw. zjawisko morfalaksji - regeneracji całego organizmu z drobnych odcinków ciała."
"pojedyncza hydra we właściwych warunkach może żyć wiecznie. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest jednak niewielkie, ponieważ w środowisku naturalnym stułbie są narażone na niebezpieczeństwa takie jak drapieżniki, niekorzystne warunki pogodowe czy zanieczyszczenia."

Gdyby ten potencjał udało się w dowolny sposób zaadaptować do organizmu ludzkiego, to eliminując czynniki zewnętrzne możemy osiągnąć tak upragnioną wieczność i nieśmiertelność w perfekcyjnym zdrowiu.
A to wszystko bez replikacji, bez klonowania, bez teleportacji, hibernacji oraz, ku pokrzepieniu serc przywiązanych do swojej ciągłości i świadomości - bez uśmiercania czy zatrzymywania procesów biochemicznych zachodzących w organizmie. ;)

Gaduła
Reputacja: 499
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 12:23

Dema (wybaczcie te "demosceny"!) z "Revision 2018" - https://www.geeks3d.com/20180402/demosc ... sion-2018/ :D

@benq
Gang nieśmiertelnych (prawie) :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=W382U0baxVA
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:29 przez nariensi, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1065
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 12:44

Obejrzałem też film Zielona piękność. Lepiej oceniam ten film od Anihilacji, choć oglądałem kiepską kopię i film jest z 1996 r. Można się i pośmiać i wzruszyć, można też wyciągnąć kilka ciekawych wniosków na temat tego do czego prowadzi rozwój cywilizacji ale jest też cała masa uproszczeń i przejaskrawień. Początek filmu wygląda jak spotkanie jakiejś sekty. Ogólnie forsowana jest teza że brak rozwoju cywilizacji jest lepszy niż rozwój, no możliwy jest ewentualnie rozwój psychiczny i fizyczny ale intelektualny już nie bardzo. Wszyscy jesteśmy równi i inne tego typu bajery jak w rasowym socjalizmie.

Ogólnie pokazane dwie skrajności, gdzie jedna jest dobra a druga jest zła. Nie można się tak polaryzować.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 12:59

@prezes
Może Anihilacja zasłuży sobie jednak na większe uznanie z Twojej strony ;)
Film o produkcji.
https://www.youtube.com/watch?v=9B3ukqejFMQ
https://www.youtube.com/watch?v=8-HMI0K2bfo
https://www.youtube.com/watch?v=rBDdm1CZytg

Weteran
Reputacja: 590
Reputacja postu: 
10

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 18:18

Trochę moja wina.
Zapomniałem ostrzec, że w Anihilacji kosmici nie strzelają laserami do ziemian ani ich kilkanaście statków nie ustawia się nad ziemskimi metropoliami.
Zamiast tego "kosmici" będą bardziej w stylu tego opisanego w tej książce:

Spoiler:
Obrazek

nariensi pisze:Przejdź do cytowanego posta interpretacji tyle ile widzów i ich doświadczeń

Ta interpretacja jest fajna:
Spoiler:
If you've ever suffered personal pain so intense that you've entered a period of self-destruction, you've entered the shimmer.

• Time gets distorted. If you've been in a dark place of depression or self-destruction, it's easy to lose days, weeks, or months.
  • Communication to the outside world is cut off. If you've been in a hole, you know it's tough for others to reach you and you to reach out.
  • Reality gets distorted. Events of the past and who you are get reflected in a way that is a mutation of reality. This could lead to seeing things horrifically but also can lead to seeing creative, beautiful things too - as Lena noted. (And why many artists have periods of self-destruction.)
  • There's a chance monsters (aka "personal demons") will tear you apart.
  • Some who enter the shimmer don't want answers and they don't want out. The fight is gone. They just want to fade out and disappear, like the physicist who gently becomes part of the landscape. This is a moving portrayal of depression and would guess this part hits some people very, very hard.

For those in the shimmer fighting to find the truth - or "the light" - many will die before they get there. (The soldier's bones outside the lighthouse)

Kane does reach the lighthouse but he can't defeat the alien. Sometimes in life one reaches a situation so painful that one does not have the ability to handle it - something like a mental breakdown. At that point in life, who somebody is - their identity - incapable of handling the present situation has no choice but to blow themselves up. The Kane that survives the shimmer is a clone, he's not the Kane that went in. This could be seen as a metaphor for those who when entering a period of self-destruction get hammered and destroyed. They make it out, but the person who makes it out is not the same person who entered.

Lena reaches the lighthouse and the alien, her enemy, the one that blocks the door from her escaping, the one that mirrors and mimics her, she sees as herself.

This is perhaps an inspirational message to those dealing with self-destructive issues. It's you who is blocking you and the only way you make it out of the shimmer is to blow that shit up.

Once she does that, the shimmer vanishes and Kane recovers. This may be a metaphor for somebody who successfully is able to defeat their self-destructive tendencies. Things return to normal and those around them heal, even if nobody is quite the same as before they entered.

And for the shimmer appearing in their eyes. If you have been through a period of self-destruction, you can often see it in the eyes of others who have been there too. This may sound silly to some but those experiences really do change one's character. One can often pick out others who have been down a similar path.

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 19:47

Poznajcie HeLę.
http://kasiagandor.com/2016/03/jak-niec ... orek-hela/
https://www.youtube.com/watch?v=22lGbAVWhro
"Dziś wiemy, że w komórkach HeLa aktywny pozostaje enzym zwany telomerazą, który to zapewnia im nieśmiertelność."
"Według niektórych naukowców komórki HeLa stanowią zupełnie nowy, odrębny gatunek organizmów jednokomórkowych, powstały przez zróżnicowanie się kobiecych komórek nabłonka szyjki macicy pod wpływem wirusa brodawczaka."

A książka występująca w Anihilacji to właśnie "Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks".
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/104052/n ... etty-lacks
opis
"To pierwsze nieśmiertelne komórki ludzkie, jakie kiedykolwiek wyhodowano w laboratorium. Wykorzystano je w badaniach nad genami powodującymi raka, i nad tymi, które hamują jego rozwój; za ich pomocą opracowano leki na opryszczkę, białaczkę, grypę, hemofilię i chorobę Parkinsona; używano ich w badaniach nad wchłanianiem laktozy, chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz zapaleniem wyrostka robaczkowego.
O ich znaczeniu w rozwoju medycyny i nieocenionej roli badawczej można by mówić bez końca."

Powstał już film o HeLi
https://www.youtube.com/watch?v=FaFJya7FVSM

Weteran
Reputacja: 590
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 20:42

nariensi pisze:Przejdź do cytowanego posta Gang nieśmiertelnych (prawie)

Brooke Greenberg?

Początkujący
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
2

Postautor: Steefan » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:16

fusywszklanejkuli pisze:Przejdź do cytowanego posta Skoro już wrzucamy intra do kotła, to dodam dwa generowane przez czterokilobajtowe pliki:

Oh, uwielbiam Elevated :-) Dobry wybór!

Dałem ci plusa na zachętę, ale pamiętaj, że za każdym razem kiedy ktoś nazywa dema "demoscenami", gdzieś ginie mały kotek albo piesek :-)

A Revision jest fajne, ale na żywo jeszcze bardziej!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:24 przez Steefan, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1065
Reputacja postu: 
7

Postautor: prezes » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:21

The Real McCoin pisze:Przejdź do cytowanego posta Zapomniałem ostrzec, że w Anihilacji kosmici nie strzelają laserami do ziemian ani ich kilkanaście statków nie ustawia się nad ziemskimi metropoliami.

Trajler tego filmu oglądałem już bardzo dawno temu ale nie obejrzałem filmu wcześniej ze względu na potwory i mroczny/depresyjny charakter filmu. Walka z potworami i użalanie się nad sobą to zupełnie nie moje klimaty ale zupełnie rozumiem, że kogoś mogą kręcić takie filmy. Kiedyś też mnie kręciły ale doszedłem do wniosku że życie jest zbyt krótkie, żeby się zamartwiać, a zamartwianie się czyimiś problemami to już zupełnie nie moja bajka.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Gaduła
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:24

@The Real McCoin
Faktycznie! Zapomniałam o Brooke :shock:

Tu jest spory artykuł o kilku takich przypadkach.
https://arstechnica.com/science/2014/06 ... ife-aging/

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Steefan pisze:Przejdź do cytowanego posta Dałem ci plusa na zachętę, ale pamiętaj, że za każdym razem kiedy ktoś nazywa dema "demoscenami", gdzieś ginie mały kotek albo piesek

O_o oh nieeee! Tylko nie piesek, a szczególnie kotek. Już poprawiam. Niegodnam tematu... :oops:

A w ogóle dema z Revision są doskonałe, mało mi oczy nie wypadły!
@Steefan
Spoiler:
Dzięki :D Nie mogę odpowiedzieć, wyskakuje komunikat o niemożności odczytu przez odbiorcę :roll:
Wiem już co będę robić w Wielkanoc oprócz umierania z przejedzenia i gadek przy stole ;) Dobrze, że jest live stream!
Dzisiaj oglądnę sobie filmiki z Revisiona na Twitchu 8-)

Gaduła
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » wtorek, 14 sierpnia 2018, 20:19

"Zapisałaś się na forum o krypto, dyskutujesz tam tylko o naturze wszechświata, a na dodatek poznałaś tam demoscenę, która Cię zafascynowała. Osobliwe!"
@fusywszklanejkuli
Nic nowego. Czarna owca całe życie. Zgadnij co mam za szkłem na ścianie nad kuchennym blatem?
Flotę statków kosmicznych :D
A jeśli chodzi o demoscenę, to też nic dziwnego. Zawsze kochałam takie rzeczy i ta miłość przeszła na mój offspring, który tworzy modele 3D i animacje, głównie o tematyce związanej z eksploracją kosmosu i misjami (no nie wiadomo dlaczego :mrgreen:). Na koncie pierwsze sukcesy, ale nie będę go demaskować. Choć pękam z dumy.
Mamy w domu małe studio i dzisiaj na przykład testowaliśmy Autodesc ReCap. Z dwustu zdjęć uzyskaliśmy urzekającą doskonałością i realizmem czaszkę dinozaura w 3D.
W temacie graficznym - wczoraj był wieeelki dzień, Nividia ogłosiła nową generację kart 8-) https://pclab.pl/news78637.html Ray-tracing i path-tracing zapierają dech.
Keynote:
https://videocardz.com/77245/watch-nvid ... -2018-here

Wygadany
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBoy » środa, 15 sierpnia 2018, 08:33

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 15 sierpnia 2018, 10:28

BitBoy pisze:Przejdź do cytowanego posta Bogaci kombinują:
https://www.zerohedge.com/news/2018-08- ... -years-now

O namłodszym zamrożonym i o Alcor:
https://gizmodo.com/generation-cryo-fig ... 1786446378

A bardziej przyziemne;) zastosowanie niskich temperatur może doczeka się misji na Marsa:
https://singularityhub.com/2018/01/04/s ... bernation/
Co ciekawe, procedura jest znana i stosowana od jakiegoś czasu w medycynie:
"The idea stems from a current medical practice called therapeutic hypothermia, or targeted temperature management. It is used in cases of cardiac arrest and neonatal encephalopathy. Patients are cooled to around 33°C for 48 hours to prevent injury to tissue following lack of blood flow. Sedatives are then administered to induce sleep. Ex Formula 1 driver Michael Schumacher was famously held in this state following his ski accident in 2013."

Moi ostatni ulubieńcy wrzucili free album na YT.
The Glitch Mob - See Without Eyes (Full Album)
https://www.youtube.com/watch?v=RChFX5I2dkc

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 389
Reputacja postu: 
2

Postautor: pael » środa, 15 sierpnia 2018, 18:21

https://bigthink.com/ideafeed/good-news ... res-no-you

Evan Thompson of the University of British Columbia has verified the Buddhist belief of anatta, or not-self. Neuroscience has been interested in Buddhism since the late 1980s, when the Mind and Life Institute was created by HH Dalai Lama and a team of scientists. The science that came out of those first studies gave validation to what monks have known for years — if you train your mind, you can change your brain. As neuroscience has begun studying the mind, they have looked to those who have mastered the mind
The riskiest thing you can do is avoid taking risks.

Gaduła
Reputacja postu: 
5

Postautor: nariensi » środa, 15 sierpnia 2018, 21:22

@pael
Budowanie mostów zrozumienia i porozumienia to jest coś co lubię:)
Z tekstu linkowanego przez Ciebie powyżej:

"Dalai Lama said, “Suppose that something is definitely proven through scientific investigation. ... Suppose that that fact is incompatible with Buddhist theory. There is no doubt that we must accept the result of the scientific research.”
Hearing a pro-science stance from a religious leader is a relief to many. In the end it seems Buddhism and neuroscience have similar goals: What is this thing we call the mind, and how can we use it to make ourselves a little less miserable and a little happier?"

W temacie mostów - jestem świeżo po seansie Deadpool 2. Popłakałam się ze śmiechu, Deadpool jednakowoż wykwintnie pokazuje (ten)palec politykom, homofobom, celebrytom, rasistom i seksistom, nie szczędząc nawet własnych scenarzystów :lol: Niegrzeczny antysuperbohater :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 389
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » czwartek, 16 sierpnia 2018, 05:55

Zgoda buduje niezgoda rujnuje ;-)
Niestety wiekszosc bizneso-filozofio-religi o tym zapomina.

nariensi pisze:Przejdź do cytowanego posta W temacie mostów - jestem świeżo po seansie Deadpool 2. Popłakałam się ze śmiechu, Deadpool jednakowoż wykwintnie pokazuje (ten)palec politykom, homofobom, celebrytom, rasistom i seksistom, nie szczędząc nawet własnych scenarzystów Niegrzeczny antysuperbohater

Tez ogladalem dopiero tydzien temu ;-)
The riskiest thing you can do is avoid taking risks.

Wygadany
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBoy » czwartek, 16 sierpnia 2018, 21:13

"Upgrade" - dla tych co się nudzili na "Anihilacji". Na tym raczej nie przysną. AI, SF i akcja na okrasę.
https://www.cda.pl/video/252047209

O łączeniu człowieka z elektroniką oraz inwigilacji było też w "Anon"
https://www.youtube.com/watch?v=RJOoYhQcQBI

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 16 sierpnia 2018, 21:39

"Upgrade"?? Super! Nie znam. Biorę :D

Jak ja mogłam tego utworu nie znać! Umarłam totalnie :lol: :lol: :lol: