Na kogo głosować w następnych wyborach?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 841
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: wrip » czwartek, 17 maja 2018, 15:36

ShadowOfHarbringer pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie zostaje do wyboru zbyt wiele partii (właściwie to jedna),

Masz na myśli korwina?

A co sądzisz o ruchu narodowym? Oni mają mniej wolnościowy gospodarczo program, ale mówią z sensem także i w innych sprawach.
Nano - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Dyskutant
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
2

Postautor: miluu » czwartek, 17 maja 2018, 16:04

Zawsze się zastanawiałem skąd się bierze ten 1-3 % społeczeństwa głosujący na Korwina, bo osobiście nie znam nikogo kto głosował na tego cwaniaka, który uczynił sobie stałe źródło utrzymania ze swojej "kontrowersyjności". Pewnie Janusz ma niezły ubaw z tych frajerów, którzy tyle lat za nim podążają, bo wie, że nigdy nie będzie się musiał z realna polityką mierzyć i brać odpowiedzialności, nic go to pajacowanie nie kosztuje, a hajs się zgadza.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2445
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » czwartek, 17 maja 2018, 16:09

@miluu, No to na forum znajdzie sporo takich "frajerów".
Czyli mamy rozumieć, że ludzie z SLD, PO, czy PiS, których od lat utrzymujesz ze swoich podatków nie są cwaniakami?
A Korwin, nie licząc epizodu w PE utrzymuje się sam, od lat.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 116
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bemx2k » czwartek, 17 maja 2018, 16:17

Jako żem wiekiem już nie młodzian jest ;) jak PiSiorom uda się rozpocząć budowę Centralnego Portu Lotniczego i kanału w Mierzeji Wiślanej uznam to za jedne z największych osiągnięć w ostatnich 25 latach i oddam im swój głos.
DASH>ETH>LTC

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 17 maja 2018, 16:23

PO, PSL, SLD, PIS to są partie, których celem jest rządzenie i ten cel, lepiej lub gorzej realizują, potem płacą za to polityczny rachunek w kolejnych wyborach. Celem JKM nie jest rządzenie, on prowadzi grę, która pozwala mu na czerpanie z polityki całkiem niezłych korzyści finansowych do swojej kieszeni, bez brania odpowiedzialności za cokolowiek. Sprytnie sobie to wymyślił, widocznie życie z etykietką "wariata", nie przeszkadza mu aż tak bardzo, jeśli finanse się zgadzają.

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Postautor: tirey93 » czwartek, 17 maja 2018, 16:28

miluu pisze:Przejdź do cytowanego posta bo osobiście nie znam nikogo kto głosował na tego cwaniaka, który uczynił sobie stałe źródło utrzymania ze swojej "kontrowersyjności"

A na kogo głosują ludzie których znasz i którzy nie są frajerami? Dlaczego akurat na nich?
miluu pisze:Przejdź do cytowanego posta potem płacą za to polityczny rachunek w kolejnych wyborach

Nie przeszkadza Ci to, że ostatecznie to podatnicy za to płacą?

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 17 maja 2018, 16:37

tirey93 pisze:Przejdź do cytowanego posta A na kogo głosują ludzie których znasz i którzy nie są frajerami? Dlaczego akurat na nich?

nie wiem do czego Ci potrzebna odpowiedź na to pytanie, które brzmi to jak temat wypracowania, ale proszę - większość moich znajomi głosuje na PIS, PO, SLD, PSL, z powodów, że tak powiem różnych, skad jaj mam to wiedzieć dlaczego

tirey93 pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie przeszkadza Ci to, że ostatecznie to podatnicy za to płacą?

za co płacą? nie rozumiem Twojego pytania. Zawsze podatnicy płacą za wszystko, bez względu na to kto rządzi

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1469
Reputacja postu: 
12

Postautor: vjankuv » czwartek, 17 maja 2018, 20:03

miluu pisze:Przejdź do cytowanego posta Zawsze się zastanawiałem skąd się bierze ten 1-3 % społeczeństwa głosujący na Korwina, bo osobiście nie znam nikogo kto głosował na tego cwaniaka, który uczynił sobie stałe źródło utrzymania ze swojej "kontrowersyjności". Pewnie Janusz ma niezły ubaw z tych frajerów, którzy tyle lat za nim podążają, bo wie, że nigdy nie będzie się musiał z realna polityką mierzyć i brać odpowiedzialności, nic go to pajacowanie nie kosztuje, a hajs się zgadza.

Widziałeś jakieś jego wywiady lub wypowiedzi?
Jego argumentacja zawsze jest bardzo logiczna i spójna.

miluu pisze:Przejdź do cytowanego posta Celem JKM nie jest rządzenie, on prowadzi grę, która pozwala mu na czerpanie z polityki całkiem niezłych korzyści finansowych do swojej kieszeni, bez brania odpowiedzialności za cokolowiek.

On zadbał o swój majątek. Bez polityki miałby się równie dobrze, lub nawet lepiej, bo wykłada pieniądze ze swojego portfela.

miluu pisze:Przejdź do cytowanego posta większość moich znajomi głosuje na PIS, PO, SLD, PSL, z powodów, że tak powiem różnych

Właśnie, jakich?
PiS dostaje od rodzin z dziećmi - największa grupa docelowa, temu wygrali.
PSL dostaje od rolników - mają z tego korzyści.
PO dostaje od innych zmęczonych resztą partii jako alternatywa dla PiS.
SLD dostaje chyba od strażaków ochotników lub pewnie innej jakiejś mało liczącej się grupy społecznej.

Wiesz jaka jest świadomość polityczna lub ekonomiczna znajomych, którzy głosują? Wiedzą z czym wiąże się oddanie głosu w jakich wyborach?
Czy znajomi biorą pod uwagę wizję strategiczną partii czy tylko widzą jeden punkt, który utkwił w pamięci i który decyduje o głosie na partię lub nie. Takim punktem może być np. sprzedanie kopalni węgla prywatnej firmie przez jakąś partię. Jedni to popierają i zagłosują na tą partię ze względu na taki ruch, inni nie popierają i z tego wyłącznie powodu już nie głosują na tą partię. Mimo iż reszta planu wyborczego jest całkiem spoko.

miluu pisze:Przejdź do cytowanego posta Zawsze podatnicy płacą za wszystko, bez względu na to kto rządzi

Masz firmę, szukasz pracownika, wykładasz dla tego pracownika 28% swoich zysków.
Bierzesz kogokolwiek czy jednak uważnie wybierasz taką osobę?
To co napisałeś jest bardzo ważne. To my płacimy za to by te patafiany robili to co do nich należy w możliwie najlepszy sposób. Nie grać sobie w sejmie na komórkach, jeść sałatki, czytać gazety, nie pokazywać się w sejmie, głosować bez zrozumienia, obrzucać się bez sensu błotem etc. Dostają wypłatę od każdego z nas z osobna więc mamy prawo oczekiwać od nich aby wykonywali swoją pracę jak należy. I powinno każdemu z nas zależeć kogo zatrudniamy do tej "służby".
Moje pieniądze nie chce by trafiały w ręce polityków z PO, PiS, SLD, PSL czy innych podobnych tworów.
Shadow napisał dobrze. Jak toś się nie sprawdził, raz, drugi, to po jaką cholerę dalej na takiego ciecia głosować. Są inni, chcący się wykazać, nie skażeni komunizmem albo tacy co w czasach komunizmu byli wierni ideałom, które później zostały wywalczone.
Jest wielu ludzi, którzy mają kwalifikację i wiedzę, a nasze głosy dają moc decyzyjną matołom, którzy wprowadzają na wysokie stanowiska ludzi typu Misiewicz. Mamy profesorów, ludzi co w życiu osiągali sukcesy, ludzi których życie w pewien sposób przygotowało do bycia politykiem czy ministrem.
Ministrowie zawsze powinni być z branży. Rozumieć na czym polega jego praca.

Osobiście uważam, że wszystkie powyższe partie nie reprezentują sobą niczego nowego. Stare tematy odgrzewane jak kotlety. Zero nowych rozwiązań czy odważnych ruchów. Kleją plastrami służbę zdrowia, system emerytalny, górnictwo, rolnictwo, koleje itd. To są stare maszyny i zamiast je wymienić, to partaczą młotkiem i kombinerkami. To jest agonia tych dziedzin, a nie ich naprawa.
NFZ, ZUS, system podatkowy, emerytalny wymaga radykalnych ruchów. Nie typu, rok wcześniej emerytura czy rok później emerytura. Nie ruchy typu lekarze +5% do wypłaty czy +4% do wypłaty.
Nie mam rozwiązań na wszystko, ale widzimy, że takie działania nie są efektywne, co więcej są bez sensu, bo zmieniająca się partia rządząca cofa decyzje poprzedników.

Temu programy wyborcze tych partii to jak obserwowanie przeciągania liny podczas gdy końce liny są przywiązane do ścian. Stoją w miejscu i myślą, że jak się zmęczyli, to zrobili kawał dobrej roboty. Nieprawda, przewalili jedynie gnój z kupki na kupkę, ale ten gnój dalej tam jest.

Początkujący
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
3

Postautor: LeoPoland » piątek, 18 maja 2018, 16:46

vjankuv pisze:Przejdź do cytowanego posta Widziałeś jakieś jego wywiady lub wypowiedzi?
Jego argumentacja zawsze jest bardzo logiczna i spójna.

Bardzo logiczna i spójna i to od 30 lat bez zmiany poglądów. Ale ....
Poziom edukacji i wiedzy politycznej i ekonomicznej społeczeństwa( co sam zauważyłeś), jest na poziomie wiedzy ogólnej z programu "Matura to bzdura", więc trudno się dziwić, że partia jak i osobiście Korwin się nie przebije w wyborach (PE to był epizod). Obejrzałem niedawno jego spotkania z potencjalnymi wyborcami w Kielcach i Ostrowcu i zaszokował mnie poziom elektoratu, zadającego idiotyczne pytania i często nie na temat do p. Janusza.

Swoją drogą nie bardzo rozumiem deklarację o starcie w wyborach na prezydenta Warszawy. Partia Wolność winna położyć nacisk na wybory parlamentarne ewentualnie prezydenckie. Nie da się wprowadzić lokalnie liberalnych przepisów typu jazda bez obowiązkowych pasów tylko w stolicy.

vjankuv pisze:Przejdź do cytowanego posta Osobiście uważam, że wszystkie powyższe partie nie reprezentują sobą niczego nowego. Stare tematy odgrzewane jak kotlety. Zero nowych rozwiązań czy odważnych ruchów. Kleją plastrami służbę zdrowia, system emerytalny, górnictwo, rolnictwo, koleje itd. To są stare maszyny i zamiast je wymienić, to partaczą młotkiem i kombinerkami. To jest agonia tych dziedzin, a nie ich naprawa.

Zgadzam się w 100% z Twoją oceną, lecz niestety preferowana przez Ciebie partia "Wolność" nie odbiega od standardu. Zawsze są odgrzewane te same kotlety w deklaracjach programowych. Mnie bardzo przeszkadza ten "brak odważnych ruchów", a szczególnie brak merytorycznych analiz wpływu obniżenia, czy zniesienia podatków na finanse publiczne.
Od partii ludzi młodych oczekiwałbym jakiegoś przełomu, powiedziałbym rewolucyjnych zmian, zamiast modyfikacji i "usprawniania" post-komunistycznego systemu. Entuzjazmu i pomysłów w tej partii nie widzę, a szczególnym przykładem jest pogadanka Sławomira Mentzena (doktora nauk ekonomicznych), który słusznie straszy krachem państwa w przyszłości z przyczyn demograficznych i wzrostu nakładów budżetu do wypłacanych emerytur. Nie ma równocześnie żadnych propozycji jak problem rozwiązać i szczerze twierdzi, że nie istnieją przykłady jak wyjść z tej sytuacji. To ja się pytam ? Po co mam glosować na partię pesymistów bez wizji poprawy sytuacji?
Albo inne wystąpienie - Konrada Berkowicza, na temat konserwatyzmu. Nie będę wyjątkiem, jeśli wyrażę swoje zdanie, że jakiekolwiek treści ideowe typu konserwatyzmu, tradycji narodowych, patriotyzmu i chrześcijaństwa są mało znaczące dla przeciętnego obywatela, a mogą zainteresować jedynie "sytych". Dla większości liczy się kasa, praca, perspektywy rozwoju, rozrywka itp. , a pomniki, święta państwowe czy jakieś miesięcznice obchodzą jedynie garstkę polityków i ślepych wyznawców.

Osobiście to jestem liberałem, lecz anty-konserwatystą i anty-narodowcem. Wolę być europejczykiem niż polakiem. I nie ma dla mnie odpowiedniej opcji. Drażnią mnie wszelkie ... fobie i nie przeszkadzają mi Ukraińcy na ulicy, żydzi, czarni czy lesbijki.

Według mojej klasyfikacji partię dzielimy od lewicy do prawicy tak:

1) ze względu na stosunek do gospodarki, podatków i zasiłków
-PIS-Kukiz-PSL-SLD-PO-.N-Wolność

2) ze względu na konserwatyzm i stosunek do kościoła
-SLD-.N-PO-PSL-Kukiz-Wolność-PIS

Dla mnie nie wynika żadna sugestia z tych dwóch podziałów, lecz może inni nie mają z tym problemów

Początkujący
Reputacja: 494
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » piątek, 18 maja 2018, 17:06

Głosować należy na prezydenta Urugwaju.
Koniec i kropka.
Chcecie walczyć... Ja głosowałem na Bolka... Zmieniły się tylko ryje przy żłobie...

Początkujący
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0

Postautor: LeoPoland » piątek, 18 maja 2018, 17:18

KryptoBanita pisze:Przejdź do cytowanego posta Głosować należy na prezydenta Urugwaju.
Koniec i kropka.

Bardziej znany jest inny kraj - San Escobar

Początkujący
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0

Postautor: esse » piątek, 18 maja 2018, 17:19

LeoPoland pisze:Przejdź do cytowanego posta słusznie straszy krachem państwa w przyszłości z przyczyn demograficznych i wzrostu nakładów budżetu do wypłacanych emerytur. Nie ma równocześnie żadnych propozycji jak problem rozwiązać i szczerze twierdzi, że nie istnieją przykłady jak wyjść z tej sytuacji. To ja się pytam ? Po co mam glosować na partię pesymistów bez wizji poprawy sytuacji?
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3997

Albo inne wystąpienie - Konrada Berkowicza, na temat konserwatyzmu. Nie będę wyjątkiem, jeśli wyrażę swoje zdanie, że jakiekolwiek treści ideowe typu konserwatyzmu, tradycji narodowych, patriotyzmu i chrześcijaństwa są mało znaczące dla przeciętnego obywatela
Wszystko ma początek w ideach, czyż nie?

Osobiście to jestem liberałem, lecz anty-konserwatystą i anty-narodowcem.
Liberał w rozumieniu amerykańskim.

Wolę być europejczykiem niż polakiem.
Europejczyk to mieszkaniec Europy :)

Według mojej klasyfikacji partię dzielimy od lewicy do prawicy tak:

1) ze względu na stosunek do gospodarki, podatków i zasiłków
-PIS-Kukiz-PSL-SLD-PO-.N-Wolność

2) ze względu na konserwatyzm i stosunek do kościoła
-SLD-.N-PO-PSL-Kukiz-Wolność-PIS

Dla mnie nie wynika żadna sugestia z tych dwóch podziałów, lecz może inni nie mają z tym problemów

Widzę, że PiS to socjaliści pobożni :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
2

Postautor: jok123 » piątek, 18 maja 2018, 19:39

Nie zgadzam się ze wszystkim co mówi p. Korwin-Mikke, ale od lat ma mój głos w wyborach. Pierwszą tego przyczyną jest jego znaczy majątek, którego dorobił się jeszcze przed objęciem stanowiska europosła, czyli raczej nie da się przekupić. Drugą jest jego niezmienność poglądów, czego nie można powiedzieć o wielu innych politykach - jego idee są cały czas takie same. Uważa się za konserwatywnego-liberała (środowiska narodowe uważają, że jest to hybryda, połączenie dwóch nurtów poglądowych jeżeli chodzi o społeczny i ekonomiczny wymiar). Ja bym porównał to to leseferyzmu (z francuskiego - pozwólcie czynić), czyli do filozofii ultra wolnościowej na tych 2 płaszczyznach. Każdy wie, że najlepiej to zrealizowano w krajach anglosaskich w XIX w.- koncepcja państwa stróża nocnego. Pan premier Morawiecki co chwilę, dosłownie odrzuca tę koncepcję, szerząc obowiązek pomocy państwa względem małych przedsiębiorstw i konieczność nadzoru (nie kontroli) dużych. Dlatego myślę, że to co głosi partia wolność ma oparcie w logice i praktyce, a ich przekonania zostały z powodzeniem zrealizowane w zamierzchłych czasach. Ostatnia rzecz - nie znam polityka, który od tak dawna jeździ po Polsce, od miasteczka do miasteczka i przekonuje dobrowolnych słuchaczy do swoich myśli, po czym odpowiada na każde zadane pytanie.

Moim zdaniem powinno się ograniczać prawa wyborcze wprowadzając na nowo cenzus majątkowy w wyborach. Logiczne jest, że ten kto uczciwą pracą zarabia i odprowadza podatki powinien mieć wpływ na rządy, w odróżnieniu od narkomana czy menela. Wiem, że brzmi to nieco idealistycznie. Za Konfucjuszem: "W państwie rządzonym dobrze wstyd być biednym. W państwie rządzonym źle wstyd być bogatym.".

@LeoPoland
Pochodzę z zachodu i mi akurat jest wstyd przyznawać się do bycia Europejczykiem (w rozumieniu cywilizacyjnym) w obecnych czasach. Natomiast czuję radość i dumę z bycia Polakiem.

Na koniec jeszcze chciałem zauważyć, iż wielu polityków w latach 90 miało dość wolnościowe poglądy do czasu dostatnia się do koryta. Najlepszym przykładem jest p. Tusk.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0

Postautor: marrw » piątek, 18 maja 2018, 20:40

Korwin ostatnio miał zbyt dobre wyniki w sondażach, co groziło przekroczeniem progu wyborczego - więc postanowił działać by wszystko wróciło do normy:
https://www.wykop.pl/link/4317415/janus ... ek-za-maz/

I przez takie akcje czuję po wyborach że zmarnowałem głos :evil:

Początkujący
Reputacja: 494
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » piątek, 18 maja 2018, 21:07

Gdyby powiedział, że rodziny królewskie wiekami rozmnażały się między sobą, to by znaczyło, że popiera kazirodztwo...
@marrw
Ja wolę głos zmarnować...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
5

Postautor: marrw » piątek, 18 maja 2018, 21:33

@KryptoBanita, niby tak bo i tak nie ma lepszego wyboru. Ale tego typu wypowiedzi mógłby sobie darować, niektórych rzeczy polityk po prostu nie powinien mówić bo łatwo to może zostać obrócone przeciw niemu. Korwin mógłby ugrać o wiele więcej głosów i być już niejedną kadencję w parlamencie, ale większość ludzi postrzega go jako wariata przez tego typu wypowiedzi. I jedyne co o jego poglądach wiedzą/pamiętają, to że "kobiety są głupie" i "zawsze trochę się gwałci"

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: karloo » piątek, 18 maja 2018, 21:43

Pis się już osrało, Po nie lubimy. To może sami na sobie zagłosujemy. :evil:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1469
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » sobota, 19 maja 2018, 05:57

karloo pisze:Przejdź do cytowanego posta PiS się już osrało,

Niegdy nie było nieosr...

Dodano po 23 sekundach:
To jakie "już".

Początkujący
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0

Postautor: kirucha2 » sobota, 19 maja 2018, 09:39

Caly ten system wyborczy jest posrany. Wedlug mnie powinnismy wybierac jedna osobe, powiedzmy z top20 najbogatszych ludzi w panstwie + ewentualnie sedziow.

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Postautor: tirey93 » sobota, 19 maja 2018, 10:22

@kirucha2, też już o tym myślałem, podoba mi się ten system. Zniknąłby problem korupcji a osoba która jest bogata dbałaby o swój "dom". Ma on jakąś nazwę?

Wróć do „Bitcoin”