Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 9 maja 2018
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dugimobile » wtorek, 27 lipca 2021, 06:12

Spoiler:
socjolog2008 pisze: poniedziałek, 26 lipca 2021, 23:05a jestem na urlopie i z tydzień będzie czasu mniej
A ja jestem pewny, że wieloryby o tym wiedziały, to nie przypadek, że urosło jak socjo na wakacjach :lol:

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » wtorek, 27 lipca 2021, 06:22

Tydzień mielenia dla btc i czas dla altow przy takiej pompie. Sporo altow które zrobiły mniej niż bitcoin wczoraj straciły więcej niż stracił bitcoin.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 27 lipca 2021, 12:06

Byki imponująco uporały się z mid - range i medianą dużego kanału. Po zetknięciu z range high mamy początek korekty tygodniowego ruchu wzrostowego. Imo to decydujący okres dla całej konsolidacji - zrobienie mocnego HL w okolicach 34/35 da szansę na pokonsolidowanie przy górze range'a i jego wybicie w okolice 44/45 k. Po pozytywnym teście okolic 40 k spodziewałbym się ataku na lt od ath i próbę wyjścia z kanału.

Biorę również pod uwagę, że cały ruch jest fejkiem pod fejkowe niusy i głównie oparty na likwidacjach shortów.. choć raczej wyglądało na to, że to więksi gracze zakupami spot wycisnęli shorty retailsów .. straszenie rynku przed spadkami bo niusy były fejkowe allbo pamięć i strach przed zrzutem z 15 czerwca imo również sprzyjają wzrostom.

Krótkoterminowo patrzę na utworzenie kanału/klina spadkowego i trzystopniowy ruch korygujący.

Obrazek

Obrazek

@ergorg jeśli będziemy mieli potwierdzenie reakumulacji i wyjście z niej górą to.. yep.

e/

Jeszcze z ciekawostek - ema50 1D, która po wybiciu z aku przy 10k wiozła nas przez cały rajd aktualnie znowu została wybita, jeśli ją utrzymamy to będzie dodatkowy dobry prognostyk.

Osobiście czekam jeszcze na rekowalescencję hashrate'u i niebieską kropkę na hash ribbons. Przy połączeniu wszystkich powyższych sygnałów nie będę się upierał, że spadniemy do 20k.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 lipca 2021, 12:33 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » wtorek, 27 lipca 2021, 12:17

Piszę z telefonu, więc wykresu nie mam jak wstawić.

2 możliwości:

1. Poziom 28-33k to była typowa akumulacja, gwałtowne wybicie i obecnie się wielu wyprzedało przy 4 na przodzie. Nie powinno spaść zatem niżej niż 36k i możliwe jest kolejne gwałtowne wybicie w rejon 42,5k, którego przebicie zwiastuje kolejny mocny ruch w kierunku 47k (tam widzę koniec wzrostów i kolejne spadki). Im wyżej wejdziemy, tym niżej później spadniemy.

2. Teraz mieliśmy doczynienia z BullTrapem i czeka nas zjazd do poziomów 22-25k. W tym przypadku widzę jeszcze próbę podbicia do max 39,5k i zjazd do 33k z dalszym efektem domina.

Mi już sl'e powybijało na każdym krypto, zarobione i czekam obecnie znów we Fiatach, bo skłaniam się ku 2 scenariusza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 27 lipca 2021, 12:51

mesrotten pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 12:06choć raczej wyglądało na to, że to więksi gracze zakupami spot wycisnęli shorty retailsów
Z reguły lewary wyciska się spotem. W obie strony.
mesrotten pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 12:06jeśli będziemy mieli potwierdzenie reakumulacji i wyjście z niej górą to.. yep.
Jeśli, jeśli... dla mnie o wiele za wcześnie na jakiekolwiek rysowanie czegoś więcej niż RTN. Odbicia o 40 czy 50% są normalne przy trendzie spadkowym:





Obecnie niecałe 40%, 50% zrobimy przy ~44k$.

Wczoraj ostatecznie nawet poskalowałem:

Obrazek

Teraz long, jeśli byki się postarają to i 43 a nawet 47k$ do zrobienia. O więcej na razie nie myślę.



A jak człowiek widzi wysyp takich postów na twiterze czy na forum to raczej nie koniec spadków:



Ludzie zapomnieli już jak naganiali na bita przy 50k$. :roll: :lol:

Pisanie o tym, że ludzie czekają na taniego bita można sobie wsadzić gdzieś. Nie interesują mnie zbytnio zakupy spot. Po prostu nie widzę z tego miejsca ATH, za mało czasu upłynęło, nie jest to żadne moje chciejstwo. (Ba, nawet mam alty jakieś i BTC i dalsza bania była by mi na rękę)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 27 lipca 2021, 13:11

dopóki linie tenkan sen i kijun sen trzymają na miesięcznej to czekam na nowe ath 8-)

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kirucha2 » wtorek, 27 lipca 2021, 14:25

Co telsa w raporcie wykazała?

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » wtorek, 27 lipca 2021, 14:44

Hell'o

Obrazek
podziałka 4h

Od 3 dni kanał spekulacyjny jest respektowany przez rynek w 100%. Wczoraj tylko trochę wyszliśmy za górną bandę od której odbiliśmy się parę razy. Raczej widzę dalsze wzrosty do poziomu 42k gdzie zapadnie decyzja który kierunek obieramy.
Przydałby się kolega @fibo który mógłby zobaczyć swoim okiem jak to wygląda. wg. mnie jest to pierwsza fala z 5.
(3 wzrostowe i 2 spadkowe).

PS Kanał spekulacyjny mógłbym podzielić na 3 etapy.
- On może mieć (zrealizowane)
- On ma (tyle samo) (zrealizowane - spadki wczorajsze)
- On może kupić ( w trakcie realizacji)

PS 2
A jednak (stan na 15.00, wykres jest z 14.35) mamy fazę "On może kupić". 3 fala z 5?
ZOOM z sytuacją.
Obrazek
Podziałka 30m
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 lipca 2021, 15:09 przez ins, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » wtorek, 27 lipca 2021, 14:56

kirucha2 pisze:Co telsa w raporcie wykazała?
Tesla sprzedała BTC tylko w pierwszym kwartale za 101 mln. Tesla nie uznaje bitcoinów jako aktywów bankowych, a więc o potencjalnym zysku lub stracie informuje w momencie, gdy ich się pozbywa. Reasumując Musk bitcoinów nie sprzedał.
Jakiś % sprzeda zimą - pompowanie bańki rozpoczęło się kilka dni temu...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
30
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » wtorek, 27 lipca 2021, 18:18

Binance wprowadzi dodatkowe restrykcje dla uzytkownikow ktorzy sie jeszcze nie zweryfikowali. Wiec jak ktos cos tam trzyma bez weryfikacji to radze pozbierac. Zwlaszcza ze gielda ta pelni obecnie role goracego kartofla.

CZ kapituluje pod presja regulatorow. :)


https://www.binance.com/en/support/anno ... 293cd08a70


A jak ktos jest ciekawy skad taki nagly atak na binance, to zaczelo to sie od momentu kiedy pojawil sie pierwszy artykul dotyczacy finansowania Hamasu za pomoca BTC czy innych coinow. Coiny mialy rzekomo pochodzic z binance.

6 czerwca:

Hamas Tapped Binance to Launder Bitcoin Donations, Blockchain Data Suggests

10 czerwca:

Silvergate Bank cuts ties with Binance, disabling USD deposits and withdrawals

26 czerwca:

Consumer warning on Binance Markets Limited and the Binance Group

13 lipca:

Binance Users Barred from Withdrawing Pounds, Euros

26 lipca:

Binance to delist EUR, GBP and AUD margin trading pairs

27 lipca:

Binance says wants to be licensed everywhere

FRANKFURT, July 27 (Reuters) - Binance, one of the world’s biggest exchanges, wants to set up regional headquarters and be recognised by local regulators, its chief executive said on Tuesday.
“We want to be licensed everywhere,” Changpeng Zhao told journalists, saying he wanted to “work with regulators everywhere”.


A co do kursu to proba rozpoczecia rajdu w niedziele przy malej plynnosci (zeby za duzo nie wydac), max 43k +- i powinna byc zawrotka - jesli nie juz teraz.
Takie mocne i szybkie rajdy w konsolidacji to raczej w stylu bear marketu. Na 1W to tez wyglada na flata.

Ostatnio zmieniony wtorek, 27 lipca 2021, 18:40 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 27 lipca 2021, 18:38

prap0n pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 18:18CZ kapituluje pod presja regulatorow.


Obrazek
Nastepne pod noz pojdzie XMR, a pozniej full de-anonimizacja, portfel-id.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1824
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 27 lipca 2021, 19:26

prap0n pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 18:18Zwlaszcza ze gielda ta pelni obecnie role goracego kartofla.

Nie można zapomnieć o problemach Coinbase po emisji akcji na Nasdaq , problem goni problem
https://securities.stanford.edu/filings ... V05634.pdf

Dodano po 43 sekundach:
pael pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 18:38Nastepne pod noz pojdzie XMR, a pozniej full de-anonimizacja, portfel-id.

Czekamy cierpliwie to się doczekamy cen historycznych na wszystkim 8-)
Zakłamują rzeczywistość na portalach naganiających i to srogo :arrow: dodatkowo bezpieczeństwo sieci spada Obrazek https://www.blockchain.com/charts/hash-rate

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » wtorek, 27 lipca 2021, 20:23

Alty ciekawie, lekkie zawahanie kursu po porannych spadkach a niektóre alty nowe dołki gdzie wczoraj podczas tego rajdu nie zrobiły NIC. Bezpieczeństwo sieci spadało przez Chiny aż do dołka na poziomie 84m, liczyłem że spadnie do poziomu 65-70 ale widocznie zamykanie kopalni zaczynało się nakładać z otwieraniem ich w innych miejscach. Zresztą zamknięcie tych kopalni wyjdzie na plus bitcoinowi bo monopol zostanie zniesiony. Historycznie to wczoraj mieliśmy wejście w strefe po której bitcoin zawsze się odbijał do wsparcia, i jak widać odbił się kolejny raz z tym że wtedy CAŁY kurs szedł w dół a teraz nastąpiło odwrócenie trendu i najważniejsze według mnie, została przecięta linia EMA 99 1D od dołu po długim czasie będąc grubo pod tą linią. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce po covidowym krachu.
Bycza opcja 60%, boczniak na tydzień lub dwa do 40k po drodze łapiąc nawet 36k a potem mocne wybicie ponad 43k i powolna drabinka do 50-55k a tam się zobaczy. Niedźwiedzia opcja to kolejny zjazd do poziomu wsparcia i odbicie a potem powolna wspinaczka i atak na 40-43 tym razem z sukcesem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1824
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 27 lipca 2021, 21:30

pael pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 18:38Nastepne pod noz pojdzie XMR, a pozniej full de-anonimizacja, portfel-id.

W Polsce nawet była konferencja i mają już nazwę , wiadomo co z bitomatami shitcoin :?: siedzą ?
Obrazek
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 ... BoxBizLink
RevWolt pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 20:23Niedźwiedzia opcja to kolejny zjazd do poziomu wsparcia i odbicie a potem powolna wspinaczka i atak na 40-43 tym razem z sukcesem.

To chyba wersja Niedźwiedzia wg. Byka a realnie 29.2 to testów i lot w stronę kukułczego gniazda na 28.4 i przełamanie na testy ath z 2017 :arrow: poniżej 20000$
Obrazek
Bitcoin jest fajny ... dlatego ma kosztować tysiące dolarów :roll: dobrze że @Jahu rozumie co się dzieje

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » wtorek, 27 lipca 2021, 21:52

Macie koledzy bardzo pesymistyczne wizje,... ja też w sumie, a co jak wszyscy się mylimy i to co widać po lewej na 1W to początek dużego RGR? i dopiero wyrysowaliśmy lewe ramię? To jest bycze prawda?

Niedźwiedzio to raczej test fibo 23,6 czyli około 22,5k, każda bańka się takim testem kończyła wiec odstępstwa nie widać.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » wtorek, 27 lipca 2021, 22:09

Popatrzyłem na bańki z 2013r i 2017 i tak, były dłuższe 2x a i wzrosty były bardziej dynamiczne niż teraz a dodatkowo korekty były głębsze bo 30-40% było normalką. Tutaj hosse mieliśmy krótszą a same wzrosty właściwie mało imponujące, korekty w ostatnich tygodniach również były "malutkie" w porównaniu do poprzednich baniek. Więc czemu bessa za to ma być długa i tak samo głęboka jak w poprzednich latach? Oczywiście, wzrosty już nigdy nie będą tak mocnej jak w poprzednich latach bo kapitalizacja musiałaby być absurdalna (zresztą kapitalizacja to szczegół). Generalnie bitcoin jest skazany na wzrosty bo jego ilość cały czas będzie spadać, a to jakiś wieloryb umrze, a to ktoś zgubi dostęp do portfela, jakaś giełda upadnie i te bitcoiny wyparują i tu milon tam dwa i z 21kk zrobi się 10 a kapitalizacja nadal będzie dotyczyć wszystkich. Bitcoin źle pasuje, bardziej bitgold gdzie każdy kupuje tylko dlatego że jest drogie i od 11 lat stale rośnie. Tak samo złoto i diamenty gdzie cena jest windowana przez efekt WOW a każdy przeciętny człowiek zapytany o te dobra powiąże je z jubilerstwem (tak wiem złoto i diamenty mają zastosowanie w przemyśle ale to kropla), i tak samo jest z btc.
Spoiler:
Szklana kula przepowiada mi wzrosty do 300/310K w 2022 i pęknięcie bańki, przez efekt WOW cena skutecznie będzie rosła latami ale z mniejszą dynamiką do ostatecznej stabilizacji.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Maggix » wtorek, 27 lipca 2021, 22:13

Tak na poważnie beż jajców jakie dajecie szanse na to że kurs jeszcze w te wakacje zaliczy okolice 29k usd ? Wiem że część tu piszących uprawia nagonkę ale postanowiłem że powyżej 28k usd nie wchodzę i ciągle mam nadzieję na taki kurs .
Proszę o odpowiedź w skali procentowej mój typ to 70% że do końca lata 2021 żaliczymy 29k usd. Jakie są wasze typy ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » wtorek, 27 lipca 2021, 22:20

@Maggix
Oceniam prawdopdobieństwo wystąpienia poziomu poniżej 29k USD do końca roku 2021 na 3,5%.

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » wtorek, 27 lipca 2021, 22:22

Wg. Mnie takie prawdopodobienstwo to 20%. Po 2 sierpnia mogę oszacować lepiej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: krisodrigo » wtorek, 27 lipca 2021, 22:37

Ten nagły gwałtowny spadek o ponad 50% i potem psychiczna męczarnia dwumiesięczna bez szybkiego i mocnego odbicia miała na celu tylko jedno. Wytrzepanie słabych rąk i tak też się stało. Wszyscy słabi odpadli z rynku na stracie. Teraz z nadzieją czekają że tą stratę odrobią odkupując niżej. Nic z tego. Odkupią ale na zielonych świecach gdy nie wytrzymają FOMO

A jak pisałem że robię zakupy 19 lipca to było wiele zgryźliwych komentarzy. To tylko mnie utwierdziło że dobrze robię. To forum to świetny obraz sentymentu rynku. A gra na sentymentach bardzo często popłaca.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bMh, bn801, Godstar, Google [Bot], shinya56, snajper i 34 gości