Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem:

Czas głosowania minął sobota, 27 lutego 2021, 12:01

Bańka pękła
17
10%
To tylko korekta, ale jeszcze nie było dołka
93
57%
To tylko korekta, był już dołek, idziemy po ATH
54
33%

Liczba głosów: 164
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 595
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: baggins » wtorek, 23 lutego 2021, 14:21

socjolog2008 pisze: wtorek, 23 lutego 2021, 12:48 to uczucie teraz u niedźwiedzia jest :twisted: czysta satysfakcja
to tak jakby zepsuty zegar miał satysfakcję, że dwa razy na dobę dobrą godzinę pokazuje ;)
trochę to smutne, a trochę śmieszne
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1

Postautor: Desmond » wtorek, 23 lutego 2021, 14:36

Pytanie mam co do "fiatów" Czy czekając z boku przechodzicie na USDT czy inne stablecoiny ? Na razie wszystko gra, tylko co się będzie dziać, gdy zacznie się panika na tym tetherze ? Ewakuacja po części w BTC, alty i inne stablecoiny ?
Tylko tak dodam, że widać co raz większy obrót na parach stable/stable.

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 3390
Reputacja postu: 
3

Postautor: Bitmar » wtorek, 23 lutego 2021, 14:39

Jeżeli chodzi o ten news to tak, ta szpilka mogła być przez to, ale przyjrzyjmy się na spokojnie co z tego wynika? Mieszkańcy Nowego Jorku nie mogą już korzystać z Bitfinexa i ten płaci 18mln$ kary. Temat stary i już rynek reaguje na to drugi raz: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Krypto ... 58684.html
No jest to jakaś niedogodność, ale Bitfinex to nie jedyna giełda i da się to obejść, pozatym to dotyczy tylko 1 stanu.

Co do tethera to od dawna wiadomo, że musi mu brakować skoro geniusze z naszego rządu zakosili Bitfinexowi 850mln $ (https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/gi ... lski-rzad/) a ludziom wciskają, że to kasa od karteli: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,3189088

Problemy Tethera mają początek na naszym podwórku i w sumie można powiedzieć, że Tether powstał dzięki kradzieży naszego rządu bo po tej kradzieży Bitfinex (poprzez spółki córki) zaczął emitować na maxa tethery , aby nie upaść. Ja mam nadzieję, że kiedyś USA przyciśnie nasz rząd, aby to oddali.

https://www.fxmag.pl/artykul/zgubione-m ... -i-tethera
https://innpoland.pl/139255,bank-w-skie ... -microsoft
https://skierniewice.naszemiasto.pl/pro ... c1-4598304

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 7205
Reputacja postu: 
8

Postautor: ergorg » wtorek, 23 lutego 2021, 15:02

:lol:
BitMEX - 10% fee discount for 6 months

Pomogłem? Grosza daj ergorgowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij...
BTC: 1FjVy9eGDZtpjnAoHo6KHPdXzsezRSggqt

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 818
Reputacja postu: 
1

Postautor: Majkos » wtorek, 23 lutego 2021, 15:15

@Desmond cofnij się dwa posty wcześniej, bo nie czytasz chyba wątku.

Możesz na powrót używać usdt.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 lutego 2021, 15:16 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.
https://gocharting.com/ Darmowa alternatywa Tradingview

Początkujący
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0

Postautor: juscik » wtorek, 23 lutego 2021, 15:16

@ergorg Jeżeli to prawda to skupił prawie 50% sprzedanych BTC przez te 2 dni. Nie ma nigdzie TX do tej info.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 762
Reputacja postu: 
3

Postautor: xtraderx » wtorek, 23 lutego 2021, 15:20

Spoiler:
xtraderx pisze: poniedziałek, 22 lutego 2021, 12:10 Ja w longach. Piękny volumen na 1h.

Dodano po 38 sekundach:
xtraderx pisze: niedziela, 21 lutego 2021, 22:05 Uwaga na dzisiejsze zamknięcie świeczki i poniedziałek. Możliwe, że zrobią zejście w okolice 52k, żeby wywalić sl i zrobić klasyczne "drugie zebranie".
Przy okazji, ten zrzut który mieliśmy wczoraj nieprzypadkowo się zatrzymał na 54k - w koncu to 1T marketcap btc.

Obrazek

Na Gemini duży przypływ BTC
Obrazek
Ps ostrzegałem
Zwróćcie uwagę też na S&P dzisiaj, widać że to tam zaczęła się korekta już w zeszłym tygodniu. Jeżeli mamy polecieć niżej, to moim zdaniem tylko z tego powodu.

@ergorg jest sl jak zawsze :)
Bylem w duzym bledzie biorac longi tak szybko - przetrzepalo mnie chociaz udalo mi sie w miare szybko ewaukowac. Nabralem troche wczoraj szybko wywalilem bo braku reakcji i dzisiaj jestem juz na nowo zaladowany - nie myslalem ze tak szybko zalapie eth po 14xx. BTC tez juz zbieram.

Obrazek

Ogromne gratulacje dla @eth chociaz nie zmieniam zdania ze byla to ruletka.
Ciezko bylo przewidziec az tak duzy zjazd - tym bardziej ze funding nie byl wysoki przed samym zjazdem (wydawalo sie ze sobota to juz byl dobry reset..) - no ale ilosc likwidacji (4mld na bybyt dzisiaj?
Spoiler:
Obrazek
) daje do myslenia.
Sam spodziewalem sie zjazdu, ale nie az takiego..
Chodzi plotka po necie, ze jakis hedge fund z NY skasowal konto (400mln$) na krakenie tym zjazdem do 700$.

/e:
ergorg pisze: wtorek, 23 lutego 2021, 15:23@xtraderx, tylko pytanie, czy to już koniec,będziemy mieć odreagowanie czy jeszcze będą zrzucać do 42-43k$. Zobaczymy co burgery zrobią podczas sesji.

Oczywiscie istnieje taka szansa, ale za duzo osob patrzy na poziom 42k, a zwykle jak tak jest to nie dolatujemy tak nisko.
Moim zdaniem podbitka - lekki spadek i lecimy na 65-70k.
Moze zbyt optymistycznie ale jakos tak to widze.

Ewentualnie lekkie poglebienie - RSI 4h bull div - jazda w gore.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 lutego 2021, 15:36 przez xtraderx, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » wtorek, 23 lutego 2021, 15:23

@xtraderx, tylko pytanie, czy to już koniec,będziemy mieć odreagowanie czy jeszcze będą zrzucać do 42-43k$. Zobaczymy co burgery zrobią podczas sesji.

Jak patrzę na takie LTC to odpuściłem granie altów pod mid/long term, nie czuję się tam pewnie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 lutego 2021, 15:25 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 818
Reputacja postu: 
0

Postautor: Majkos » wtorek, 23 lutego 2021, 15:24

Majkos pisze: wtorek, 23 lutego 2021, 15:15@Desmond
Ja np przed ta akcja wymieniłem terery na busd i stackowalem teraz na powrót będę używać usdt przelewy na tronie tanie i większość serwisów używa , ale nie gardzę też usdc.
https://gocharting.com/ Darmowa alternatywa Tradingview

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitex » wtorek, 23 lutego 2021, 15:29

No to mamy TĄ korektę :) Jako że jest to druga korekta, a mamy wzrost eksponencjalny, to czasowo powinna być krótsza czasowo od poprzedniej (niekoniecznie mniej głęboka). Na najbliższych dniach jak się troche uspokoi sytuacja na BTC to może przyjść kolej na alty, więc warto śledzić ! :)

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: Bitmar » wtorek, 23 lutego 2021, 15:34

ergorg pisze: wtorek, 23 lutego 2021, 15:23tylko pytanie, czy to już koniec,będziemy mieć odreagowanie czy jeszcze będą zrzucać do 42-43k$
W krótki terminie uformował się double bottom więc teoretycznie powinno być solidniejsze odbicie. Po tym odbiciu możemy jeszcze raz zrobić dołek, ale... Mamy co najmniej 2 typy korekt. Powolne i rozpędzające się robiące dołek w drugiej połowie swojego trwania oraz gwałtowne (robiące dołek szybko po rozpoczęciu) i wygaszające się w czasie. Ja tu widzę ten drugi typ czyli szybkie i duże zejście po którym powinno być solidne odbicie, znów spadek i wygaszanie. Jest jednak możliwość, że nie skończyliśmy jeszcze tej fali spadkowej, jednak ten double bottom jest obiecujący.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 887
Reputacja postu: 
1

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 23 lutego 2021, 15:35

Bitmar pisze: wtorek, 23 lutego 2021, 14:39Problemy Tethera mają początek na naszym podwórku
Problemy zaczęły się wcześniej. Audytor się wycofał już w styczniu
https://www.coindesk.com/tether-confirm ... -dissolved
czyli przed napadem na bank w Skierniewicach.
Tu de mun end bek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 408
Reputacja postu: 
2

Postautor: zeroBTC » wtorek, 23 lutego 2021, 15:43

ergorg pisze: wtorek, 23 lutego 2021, 15:23@xtraderx, tylko pytanie, czy to już koniec,będziemy mieć odreagowanie czy jeszcze będą zrzucać do 42-43k$.
@xtraderx

już pisałem , iż według mnie to nie jest już "ten" dołek ,
byle pierdnięcie miało większy vol niż ta dzisiejsza "rozpoczęta = nie zakończona" akcja , sądzę , że jeszcze dziś jak nic lecimy do zielonego "pit stopu" :mrgreen:

stamp 4h
Obrazek

e/
no Panowie przygotować spadochrony i liny bagnie , kto co tam woli :mrgreen:

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 762
Reputacja postu: 
1

Postautor: xtraderx » wtorek, 23 lutego 2021, 15:56

zeroBTC pisze: wtorek, 23 lutego 2021, 15:43już pisałem , iż według mnie to nie jest już "ten" dołek ,
byle pierdnięcie miało większy vol niż ta dzisiejsza "rozpoczęta = nie zakończona" akcja , sądzę , że jeszcze dziś jak nic lecimy do zielonego "pit stopu"

Im nizej tym lepiej, ja juz po prostu zbieram :) Eth jestem przygotowany zbierac do 1000$ (50% od ATH oczekuje znacznej reakcji)
Spoiler:
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 lutego 2021, 16:29 przez xtraderx, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » wtorek, 23 lutego 2021, 16:28

@Bitmar, teraz to wygląda już na uklepane. :)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1184
Reputacja postu: 
4

Postautor: soulnecturn » wtorek, 23 lutego 2021, 17:11

Wyjaśnienie tych białych linii dla ciekawskich: viewtopic.php?f=27&t=25968&start=57660#p685865

tak to chodzi pomiędzy.
Ogólnie nie wygląda to strasznie ale ma to znamiona początku dłuższej korekty (się znaczy takiej która będzie widoczna nawet na tygodniowym wykresie, ale bez przesady :)), ale raczej z perspektywą dalszej jazdy ku górze.
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Początkujący
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0

Postautor: JARAZZ » wtorek, 23 lutego 2021, 17:15

Tak każdy się chwali z sukcesów to może wspomnicie o jakichs nietrafionych zakupach. Chyba, że takich nie robicie to przepraszam :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5689
Reputacja postu: 
2

Postautor: anagamidev » wtorek, 23 lutego 2021, 17:20

Gdyby było już po korekcie, to z tego miejsca januszowe +100% wypada na 90k$ :D

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Diem | A New Global Payment System

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bitmar » wtorek, 23 lutego 2021, 17:31

@JARAZZ W czasie hossy nie ma nietrafionych zakupów, są tylko nietrafione momenty wyjścia. Chyba, że mówimy o altach które mimo, że zyskują w fiatach, tracą do BTC ;) Który zakup BTC po kursie niższym niż obecnie był nietrafiony ? A nawet zakup powyżej, nie oznacza jeszcze porażki bo korekta trwa .Jedynie można uznać, że jeden zakup jest mniej lub bardziej optymalny niż inne.

Weteran
Reputacja: 8972
Reputacja postu: 
7

Postautor: ekonokomik » wtorek, 23 lutego 2021, 17:41

Patrząc szerzej, to od początku obecnych wzrostów (poziom 10K w pierwszych dniach października) kurs trzyma cały czas stały kąt wzrostów wyznaczony w pazdzierniku i listopadzie. Wbrew złudzeniu na wykresie poniżej, to bardzo duża dynamika. Starczy zmienić skalę na 3D i porównać z bańką 2017, by przekonać się, że nawet w środkowej części poprzedniej bańki dynamika była trochę mniejsza niż teraz.

Co z tego wynika? :roll:
Forsowana przeze mnie prognoza głębokiej, wielomiesięcznej korekty okazała się (póki co) nietrafiona. Ale wciąż trudno mi uwierzyć, że jesteśmy blisko końca bańki.
Wciąż widzę możliwość wypadnięcia z narysowanego kanału dołem i dłuższego odpoczynku, zbierania sił i akumulacji przed kolejną falą wzrostów.

To za szybko poszło. Fejm dopiero się rozkręca, w mediach spokój, instytucje dopiero przystępują do zakupów, że o ulicy nie wspomnę...
Patrząc w media mam wrażenie jakbyśmy się cofnęli o wiele lat, gdy Bitcoin kosztował kilkadziesiąt dolarów i interesowała się nim wąska grupa geeków.

Jeśli zaś po krótkiej korekcie wyjdziemy górą i dynamika jeszcze wzrośnie, to będzie znaczyło, że "tym razem będzie inaczej", bo dynamika kolejnej bańki będzie większa od poprzedniej. Wtedy cała zabawa skończy się wiosną :/ Trudno mi uwierzyc w taki koniec.

kanal.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Przedszkole”