Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: matheo » czwartek, 28 maja 2020, 19:01

Co sadzicie o tym, ze to tylko testowanie linii trendu od dolu ?
https://www.tradingview.com/x/Gd2ein4K/

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » czwartek, 28 maja 2020, 19:16

@matheo musielibysmy zanegowac wybicie od 9069, czyli przebic poziom 9425, LT lokalna na 9,4 i finalnie 9,23-9,17 by miec pewnosc, ze to tylko korekta i nieudana proba wybicia rowniez zanegowac kompletnie formacje, ktora sie tworzy, czyli zejsc ponizej 9069

reasumujac, obecnie wieksze szanse sa na to, ze dalszy wzrost zostal "chwilowo" zatrzymany a poki nie spadlismy ponizej 9425, po korygujacym i budujacych fundament malych fluktuacjach nad 9,4 bedziemy wybijac wyzej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 28 maja 2020, 20:35

Wydaje mi sie ze nikt nie wrzucal

Na wykresie widac ze znalezlismie sie w silnej strefie wsparc oporow mysle ze dopiero jej przebicie da silniejszy impuls a przynajmniej wybicie do statnich szczytow ;)



Edit:

Gdyby zmiezyc jeszcze ostatni swing do dolu to mamy przebicie 618. slabe ale jest.
Spoiler:
Dodano po 43 minutach 37 sekundach:
@ergorg ty chyba posilkujesz sie heatmap na wisdomie na coinbase 9750 widac tworzy sie zapora zleceniowa jak bys to zkomentowal. Oczywiscie jesli ktos inny tez tego uzywa prosze pare slow na ten temat.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 28 maja 2020, 20:51

Jak jeszcze wyciągną tą świecę tygodniową +200-300$ to będzie opalona rakieta na kilka klocków :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 28 maja 2020, 22:29

@Majkos, ja stampa śledzę i tam stoją już jakiś czas na 9900$. Tam z reguły takich orderów nie zbiera, cena odbija wcześniej.

Dodano po 47 minutach 5 sekundach:
Co do samego kursu to liczę na zjazd na 9300-9360$, a następnie wybicie do 9630-9700$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 28 maja 2020, 22:44

Tak @Jahu , hashrate z całą pewnością rośnie:

https://www.blockchain.com/charts/hash-rate

Gdzie Ty masz jakieś wzrosty adopcji? W mokrych snach fantastów?

Skąd Ty możesz wiedzieć, co jest w głowach hodlerów, wielorybów i planktonu? Czytasz w myślach? :roll:


Jak chcesz dawać "minusy za głupotę" to zacznij od siebie?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 28 maja 2020, 22:48

Ty, @BitJanusz, popatrz jeszcze raz, rośnie od 2010. ;) (Punkt widzenia zależy od interwału)

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » czwartek, 28 maja 2020, 22:49

zeroBTC pisze: sobota, 16 maja 2020, 22:29
ekonokomik pisze: sobota, 16 maja 2020, 18:53A poważnie: pogłębienie korekty mnie nie zdziwi, ale w tej chwili jako bardziej prawdopodobne widzę raczej dalsze wzrosty do $11K
@ekonokomik

wiem , że corona popuszcza ;) , że to wiosna ....ale , że aż taki optymizm ??
nie ma sobie co gitary zawracać lokalnymi wyleszczami ,
na dużych interwałach 1T wyraźnie widać co nas trzyma zanim tam do tych 11k dobijemy ,
czyli jeśli nie wybijemy z dużego czerwonego kanału oraz nie pokonamy testując od góry żółtej spadkowej LT to kierunek jest wyrażenie określony
a to kiedy zobaczymy 6 - 5 a nawet 4k to tylko kwestia "wyższo interwałowego" czasu

1T
Obrazek

1D
Obrazek

tymczasem żeby nie było tak przykro i aż tak nisko :lol: to 4h zmierza tylko do 8,5k

Obrazek

...tymczasem minęło 2 tygodnie , a z punktu widzenia byka , ale nie monboya nadal znajdujemy się praktycznie w tym samym . ale bardziej gównianym miejscu z mniejszymi szansami ( z tego punktu widzenia https://diff.cryptothis.com/ ) na pokonanie tych samych dwóch przeszkód :

czyli
1. jeśli nie wybijemy z dużego czerwonego kanału oraz
2. nie pokonamy testując od góry żółtej spadkowej LT to
kierunek na dużych interwałach jest nadal wyrażenie określony


1T
Obrazek


kanał 1T ubił już co najmniej 7 dniówek

1d

Obrazek


najbliższe dni widzę tak
4h
Obrazek

najbliższe miesiące tak
Obrazek

po czym dopiero kilku-kilkunasto miesięczne budowanie bazy i prawidłowo obrany kierunek ku zorzy polarnej

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » czwartek, 28 maja 2020, 22:57

BitJanusz pisze: czwartek, 28 maja 2020, 22:44Jak chcesz dawać "minusy za głupotę" to zacznij od siebie?
Nie za głupotę tylko za bzdury, za nieprawdę, która innych wprowadza w błąd. Szkoda mi czasu, bo każdy sobie może wejść na bitinfocharts, messari czy glassnode czy cokolwiek i pooglądać wykresy. W długim okresie, większym niż miesiąc wszystko rośnie. Wszystko. Począwszy od ilości bitomatów, przez ilość transakcji, ilość wielorybów, ilość hodlerów, na hasrate skończywszy.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 stycznia 2020
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Anton22 » czwartek, 28 maja 2020, 23:12

BitJanusz pisze: czwartek, 28 maja 2020, 18:00Nie. To oznacza, że nie było dużo chętnych do sprzedaży Wycofali aski gdy zaczął się skup. Typowe, gdy kurs ma iść sporo wyżej.
Ja się jeszcze uczę, ale chyba to przeczy tego co się dowiedziałem - im większy wolumen tym bardziej możemy być pewni potwierdzenia po przebiciu oporu itd. A niski wolumen przy ważnych punktach może wskazywać na manipulacje wielorybów.

Czy jednak jak jest powyżej średniej to nie brać tego pod uwagę?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 28 maja 2020, 23:23

zeroBTC pisze: czwartek, 28 maja 2020, 22:49...tymczasem minęło 2 tygodnie , a z punktu widzenia byka , ale nie monboya nadal znajdujemy się praktycznie w tym samym . ale bardziej gównianym miejscu z mniejszymi szansami ( z tego punktu widzenia https://diff.cryptothis.com/ ) na pokonanie tych samych dwóch przeszkód :


...tymczasem z punktu widzenia permamisiów jesteśmy raczej w słynnym punkcie o nazwie "dlaczego to gówno nie chce spadać?!" :lol:

Im dłużej kurs utrzymuje się na tej wysokości, tym mocniej upewniam się, że jest bardziej byczy niż myślałem. Pamiętaj, że to $11K, które zacytowałeś, to ja przewidywałem na lipiec.
Dlatego że jest tak byczo, myślę, że będzie wyżej niż 11K. Może 14K?
Wciąż dziwi mnie brak silniejszej korekty w większych skalach (3D, 1T), ale to co obserwujemy przez ostatnie 2 tygodnie w sumie też jest zauważalną już korektą.

Powiem tak: pojutrze wyjeżdżam na 3 tygodniowy urlop, w czasie którego nie będę miał możliwości handlu. I jadę z całkowitym spokojem. Dopóki nie spadnie <7k5 to nawet nie będę specjalnie zerkał na wykres.
zeroBTC pisze: czwartek, 28 maja 2020, 22:491. jeśli nie wybijemy z dużego czerwonego kanału


There is no spoon ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 28 maja 2020, 23:34

@Jahu Hashrate spada. Kropka.

@ergorg no OK, ale biorąc pod uwagę kontekst (tj. halving) to wiadomo, że weszliśmy w okres spadkowy ;) przynajmniej na jakiś czas...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 28 maja 2020, 23:54

@zeroBTC zauważ że w ogromnej skali twój misiowy target jest niżej od poprzedniego dołka, który był wyżej od jeszcze poprzedniego, a to już z miejsca technicznie burzy ta wizję, może nie w 100% ale w większości. Prawdę mówiąc patrząc na amplitude kursu to uważam, że wszyscy spotkamy sie w zaznaczonym miejscu :) nastąpi wtedy "rzut moneta" :mrgreen:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 29 maja 2020, 00:15

Jahu pisze: czwartek, 28 maja 2020, 22:57wszystko rośnie. Wszystko. Począwszy od ilości bitomatów, przez ilość transakcji, ilość wielorybów, ilość hodlerów, na hasrate skończywszy

Stary ty mnie lubisz minusować i bezapelacyjnie jesteś fanatykiem tego BTC. Ale trzymajmy się faktów. Nie emocje powinny tobą kierować, a umiejętność przekonania że beta projekt po 11 latach (najdłużej trwający startu up na świecie :mrgreen: ) nadal jest prze zajebisty

Bitmaty są ale w większości z KUP a nie w obie strony/ opisywałem na wycieczkach do Malty, Litwy, Łotwy, Estoni, UK, Hiszpanii - tylko Polskę tu można pochwalić bo są dwie firmy i są bitomaty w obie strony.Fakt

Ilość transakcji spada, na przykład przy konkurecji z Visa, w czasie padnemii w kryzysie - która powinna być mlekiem i miodem dla tx dla btc, a nie jest. viewtopic.php?f=27&t=25968&start=49380#p647240

Hashrate rośnie od lat, sam kopałem 2014- w 2019 wygaszałem. To nie jest rentowne dla Kowalskiego, jedynie dla zorganizowanych grup interesów/ producentów czyli kogo ? i jak to się ma do idei..Satoshiego

Ilość skumulowanego kapitału btc jest w 90% na kilkuset portfelach. Reszta ma ochłapy jak dla kaczki. Są lepsi od bangsterki na światowego bogactwo jest lekko nawet mniej skumulowane. Ciekawe analizy na ten temat robił @koparki

Ilość hodlerów = nie weryfikowalne, jeden grubas może trzymać na tysiącach adresów po trochu, a idąc twoim tokiem rozumowania ilość wielorybów wzrosła.

Bitcoin i kryptowaluty to świetna sprawa. Można się technologią fascynować, nie przeczę.
Ale nie róbcie, szczególnie z wczesnymi datami rejestracji = czyli i uczestnictwa w projekcie sieczki w głowach nowo przybyłych.
Niech dokładnie wiedzą jaki to produkt, jakie mankamenty i plusu i jakie ryzyko.
I wtedy wchodzą na własną odpowiedzialność.
A nie pierdolenie o cudach SOV, cyfrowym złocie, milion dolarów i pierdami które się już kolego drogi nie lepi logicznie (antynomia) - to nie jest p2p electronic cash system, o którym wspominał Satoshi - przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Albo załóż sobie kanał na YT i zostań influancerem ewangelistą, jeszcze na ref zarobisz :mrgreen:
Miła dla oka Amanda pomoże
Spoiler:

Pokój z Wami. I walić minusami aż się rozkleję emocjonalnie :D

Mnie poglądy nie przeszkadzają pograć krótkich L nawet x100 ale denerwuje owijanie w sreberko, bez refleksji Panowie, opowiadając te same historie które były aktualne 5 lat temu ale dzisiaj w większości się zdezaktualizowały. Świetna zabawka do spekulacji jest i tu się każdy zgodzi.
Spoiler:
Obrazek
Przy okazji kolejna świetna lewarowana platforma po PrimeXBT ,a jest różnica - największy plus że nie tylko jak Bitmex czy PrimeXBT jest wpłata wyłącznie poprzez BTC. A są również BTC ETH XRP LINK i Usdt tfu -
Zbieram cały czas na ponton : https://phemex.com/register?referralCode=EP5UN
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 29 maja 2020, 00:39

@ zeroBTC widze że już nawet to 5k olałeś, które miało być na dniach miesiąc temu, tylko walisz od razu 2k. Powiem szczerze, nie pier**lisz się w tańcu. 8-) Sorry za złośliwość, ale po prostu trudno uwierzyć w taki przebieg.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bajtcoin » piątek, 29 maja 2020, 00:42

Socjolog” Nie zawracam głowy, wracam na SPX. „

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 29 maja 2020, 00:43

Dovakhiin pisze: czwartek, 28 maja 2020, 23:54uważam, że wszyscy spotkamy sie w zaznaczonym miejscu :) nastąpi wtedy "rzut moneta"
@Dovakhiin
ten mega trójkąt jest zbyt oczywisty by był grany aż do końcowego "spotkania"
zdecydowanie wcześniej pójdziemy po którąś z twoich linii :
niebieskiej daję 15% ,
zielonej 84% ,
spotkaniu w prostokącie 1% :mrgreen:
Dovakhiin pisze: czwartek, 28 maja 2020, 23:54zauważ że w ogromnej skali twój misiowy target jest niżej od poprzedniego dołka
jest tam nie bez powodu , dlatego , że jeśli kiedyś znajdziemy się na poziomach zbliżonych do marcowego dołka , to ogromna ilość SL będzie właśnie tuż pod nim , a odpalonego zapalnika nie jest już w stanie nikt ugasić ...no chyba , że znowu wyłączą MEXA :mrgreen: :mrgreen:

@Lord_Bafford

nie gorączkują się - wszytko w swoim czasie :P
Ostatnio zmieniony piątek, 29 maja 2020, 00:46 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 29 maja 2020, 00:45

Bajtcoin pisze: piątek, 29 maja 2020, 00:42Socjolog” Nie zawracam głowy, wracam na SPX. „

Jestem od 6 lat w crypto i będę, teraz mniej, przyjdzie czas więcej. SPX wznawiają dopiero o północy ;) ale nocki są trudne, siadam na spokojnie od 9 ,jak startuje UK100 i DAX. Spekulować trzeba wręcz na różnych rynkach, to tylko rozwija.
Przy okazji na Phemex na każdego czeka 2$ w btc, tylko mail, od razu można zamienić na ETH i wypłacić albo pograć na lewarze.
Jest jeszcze potencjał na te wasze wzrosty na crypto cap - 265 bo dalej po przebiciu księżyc :lol:
Obrazek
Nara
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » piątek, 29 maja 2020, 02:10

Mozliwa jakas korekta..


Wzialbym jeszcze wykres CME pod uwage:



i przypomne kolege:
mesrotten pisze: wtorek, 26 maja 2020, 22:43 Już w ten piątek wygasają kontrakty z 16.12.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 maja 2020, 09:41 przez xtraderx, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » piątek, 29 maja 2020, 08:01

Myślę, że będziemy szybko atakować z poziomu knota 9.3k na 9.8k z knotem na 9.9k. Dupę zamierzam usadzić między 8 a 10. Kontrolnie około 14 i około 18 może dokupię na panice

Tak myślałem wieczorem, obecnie siadam na L9520 (szkoda, ze jestem tak leniwy i nie łapię na 9470/80), plan zakłada, ze do godziny 12 będziemy ciągnąć mocno w górę. Jeśli będziemy dalej na 9.5 raczej będę szukał wyjścia bądź zredukuję pozycję.

Newralgiczna godzina moim zdaniem będzie około 18, gdzie może pójść szybkie ugaszenie. W końcu jesteśmy przed weekendem.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości