Dyskusja na temat kursu BTC

Czy ta winda jedzie (jak wyjdziemy z trójkąta)

W górę
33
37%
W dół
30
34%
W bok
26
29%

Liczba głosów: 89
Początkujący
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: wamak » piątek, 13 września 2019, 16:13

Wymazywanie pisze: piątek, 13 września 2019, 15:56Zarabianie jest łatwe, ale tylko w wyobraźni i po czasie.

Weźmy choćby dzisiejszy przykład z DASH. Pisałem w wątku w dziale "inwestycje", że prawdopodobnie spadek ceny DASH się zakończył (na podstawie wykresu), a jednak nie zrobiłem konwersji z XRP na DASH, teraz już za późno. Wygrała niepewność, mimo trafnej analizy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 1603
Reputacja postu: 
13

Postautor: stokarz » piątek, 13 września 2019, 16:53

Wymazywanie pisze: piątek, 13 września 2019, 15:56A jaką masz dokładnie skuteczność? Podaj np. sam % zarobiony od początku gry na giełdzie w stosunku do wkładu oraz stosunek miesięcy na plus do miesięcy na minus (jeśli nie w ujęciu miesięcznym, to takim w jakim rozliczasz sobie zyski/straty; imo miesięczny najlepszy). Te statystyki dużo powiedzą nie ujawniając wcale konkretnych zarobków.
Dziennik prowadzę od 12 miesięcy. Skuteczność w ujęciu miesięcznym waha się w granicy 46-60% w okresie pozytywnych miesięcy, których było 10 (czerwiec był wyjątkiem z 6 trejdami, kiedy bardzo mocno grałem na wzrosty - 5 z tych zagrań było zyskowne). W tym roku lipiec był dla mnie bardzo zły i niezyskowny, ze skutecznością na poziomie 34%. Październik zeszłego roku to również było piekło, ale tak jak mówię, zacząłem wtedy na poważnie.

Może to dotyczy tylko mnie, ale rzeczywiście prawdziwa spekulacja zaczęła się dopiero jak założyłem dziennik i notowałem co robię nie tak. Miałem na przykład świetne wejścia, ale trzymałem pozycje za krótko albo z drugiej strony nie realizowałem zysków. Także takie zapiski pomogły.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3896
Reputacja postu: 
21

Postautor: anagamidev » piątek, 13 września 2019, 18:21

Na 4h nic ciekawego :D Emocje jak na grzybach :D Dzisiaj piątek trzynastego :D #88

@shinya56
No ostatnio na DAX30 ładny ISHS wszedł :D Wiesz wszystko tutaj jest subiektywne, ale ważne, że działa :D Aczkolwiek tutaj należałoby najpierw przebić linię szyi :D

Ej i daj mi minusy, proszę :D

Ciekawe czy kryzys w Niemczech się już skończył :D Ogólnie jakieś QE jest teraz w Europie :D
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 18:57 przez anagamidev, łącznie zmieniany 7 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Orator
Reputacja: 573
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » piątek, 13 września 2019, 18:42

@anagamidev
Ty widzisz tam odwróconą głowę z ramionami, inny widzi tam nietoperza. Takie analizy są mocno subiektywne. Widzisz co chcesz widzieć. Tak działa mozg człowieka. Już lepiej opierać swoją analizę np. świecach i wolumenie.

Początkujący
Reputacja: 288
Reputacja postu: 
4

Postautor: mudol » piątek, 13 września 2019, 19:12

anagamidev pisze: piątek, 13 września 2019, 18:21Ciekawe czy kryzys w Niemczech się już skończył
offtopowo: brat pracuje w VW, zawsze mieli zamówienia na co najmniej 3 miesiące, obecnie przez ten właśnie kryzys, już tylko na 2 tyg.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
5

Postautor: Majkos » piątek, 13 września 2019, 19:20

@anagamidev Tak dla przekory, moze w druga strone : )

Ej panowie niżej bierzcie ten rysunek na miękko napisałem " dla przekory " : )

Takie formacje nie dla mnie jakoś : /
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 22:40 przez Majkos, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zbimos » piątek, 13 września 2019, 21:27

Nie wiem o co chodzi z tymi liniami na wykresie... Moze mi ktoś to wytłumaczyć? (Poproszę)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1548
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » piątek, 13 września 2019, 22:16

@Zbimos dwie szare kanał trendu, dwie zielone to poziomy bodajże price action, a fioletowy zygzak to figura głowy z ramionami RGR.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3896
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » piątek, 13 września 2019, 23:11

Nice and easy :D Ostateczne wyleszczenie :D

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: wamak » piątek, 13 września 2019, 23:24

Up.
Dlatego nie ustawiam zlecenia SL. SL tylko w głowie.
To wszystko w jednej minucie się działo. Pięknie zaplanowane, pięknie wykonane. Ale ten rynek jest płytki.

Początkujący
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0

Postautor: Ryszardenkota » sobota, 14 września 2019, 04:36

Na Krakenie widzę,że już któryś raz tak się dzieje. Chyba trzeba część środków rtam przenieśc i powystawiać oferty w bardzo dużym rozstrzale na takie przypadki

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3027
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitJanusz » sobota, 14 września 2019, 10:07

To nie miało miejsca. Moje zlecenie na 8500 nietknięte. Prawdopodobnie jakiś błąd w wyświetlaniu.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: wamak » sobota, 14 września 2019, 15:19

BitJanusz pisze: sobota, 14 września 2019, 10:07Moje zlecenie na 8500 nietknięte

Faktycznie 8500 byłoby dobrym momentem na zakup. Spadek o 38% od 13900. To samo było w lipcu 2017. Z podobnej formacji, jak teraz (tylko krótszej czasowo) poszło fake-wybicie w dół, po czym pojawiła się masa kupujących. Wtedy zeszło 38% niżej, od ceny 3000 do 1830.

O to miejsce historyczne mi chodzi (formacja konsolidacji podobna do obecnej):
Obrazek

Początkujący
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vetz » sobota, 14 września 2019, 16:54

Wszystko wskazuje na to, że będzie mocny ruch w górę

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
4

Postautor: DjVegas98 » sobota, 14 września 2019, 17:10

Ale to wszystko ładnie zaczyna wychodzić +/- pod Bakkt. Oba scenariusze w grze.
Po 20 września oba kanały (spadkowy, wzrostowy będą się rozchodzić) Czy kurs zadecyduje w końcu coś konkretnego?
Obrazek.

Kurs już od dłuższego czasu "skrobie" górną krawędź kanału spadkowego i jest o wiele bliżej dolnej bandy wzrostowego niż spadkowego.
Oraz definitywnie figuruje nad medianą kanału spadkowego. Czy jest jakaś zasada w AT lub ogólna, że jeżeli tak się
dzieje to większą szansę możemy przypisać wzrostom?
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 18:42 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0

Postautor: zeroBTC » sobota, 14 września 2019, 18:08

na razie odbicie idealnie w punkt od górnej bandy małego trójkąta

Obrazek

jeśli wyjdziemy z niego silniej górą , to widzę podjazd do drugiej górnej bandy dużego trójkąta
która wypada w okolicy 10,6k
Obrazek

....a jeśli i to pokonany ...to już tylko ... Matko Bosko Częstochowsko :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3270
Reputacja postu: 
2

Postautor: Bit-els » sobota, 14 września 2019, 18:54

@DjVegas98 na long odpalenie BAKKT jest bullish.
Ale tak sobie myślę, że całkiem realny scenariusz to ogromna przewaga shortów na starcie BAKKTu i duży ruch w dół.
Taka zmyłka na kilka tygodni.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2666
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » sobota, 14 września 2019, 19:37

Ostatnie dwa dni były eleganckie pod shorta,teraz ja osobiście znowu long. 2020 i spadek opłacalności kopania i nagrody do 6.25 może w końcu po latach spełnić sen Niedźwiedzi i zaorać tego Bitcoina na dłużej, otwierając drogę do dywersyfikacji dominacji na rynku crypto na lata. Ja osobiście w 2020 będę grał na dołowanie tego cudaka
Warto sobie obserwować jak radzi LTC z tą już znaczną zmianą opłacalność/nagroda/kurs tu może być sytuacja podobna tylko znacznie bardziej drastyczna nawet. Pod wzrosty to grajmy teraz, max do marca i koniec zabawy. Bakkt to tylko kolejna platforma umożliwiająca spekulację - żadna adopcja czy fundamentalna zmiana użyteczności. Tylko dodatkowy tor spekulacji
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 19:48 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 Platforma z dźwignią Crypto - Waluty - Akcje MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://ftx.com/#a=1276841 Platforma lepsza niż Bitmex, lepsza niż Finex - nowość

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0

Postautor: zeroBTC » sobota, 14 września 2019, 19:47

Bit-els pisze: sobota, 14 września 2019, 18:54Ale tak sobie myślę, że całkiem realny scenariusz to ogromna przewaga shortów na starcie BAKKTu i duży ruch w dół.
Taka zmyłka na kilka tygodni.

@Bit-els
ta przewaga L nad S nie jest , aż tak ogromna , bywała zdecydowanie większa ;)
co nie wyklucza oczywiście jakiegoś ostrego wyleszczu ....

Obrazek

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: wamak » sobota, 14 września 2019, 20:55

socjolog2008 pisze: sobota, 14 września 2019, 19:37Warto sobie obserwować jak radzi LTC z tą już znaczną zmianą opłacalność/nagroda/kurs tu może być sytuacja podobna tylko znacznie bardziej drastyczna nawet

Nie będzie drastyczna. Jakoś 2 poprzednie halvingi Bitcoin wytrzymał. Bitmain wypusci nowe Antminery i w kółko to samo.
Halving zmniejsza inflację, tyle że trzeba mieć na uwadze, że cały czas monety przybywają, tylko o połowę mniej po halvingu. Jako że inflacja BTC i tak już jest mała, trzeci halving będzie miał znikomy wpływ na kurs. Owszem, psychologicznie, po artykułach w sieci piszących, jak to halving podbije cenę, znajdzie się więcej kupujących przed halvingiem, tyle że po halvingu będą chcieli zrealizować swoje zyski.
W drugim halvingu na BTC 1,5 miesiąca przed halvingiem był silny wzrost (wcześniej był stabilny wzrost), potem krótko po halvingu silny spadek, ale dalej już znowu wzrost aż do końca 2017r. Długoterminowo brak wpływu na cenę, w tamtym czasie i tak był wzrost.

Odnośnie LTC, od halvingu cena spadła, ale podobnie spadła na innych altach. Brak wpływu na cenę. Natomiast prawdopodobnie już przed halvingiem cena mocno rosła pod to.

Pod pojęciam "brak wpływu na cenę" chodzi mi o mały wpływ na cenę. Halving zmniejsza inflację i to fakt. Aby jednak cena podskoczyła, wzrost zainteresowania BTC musi być większy od inflacji.

Wróć do „Przedszkole”