Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 24.04.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął sobota, 20 kwietnia 2019, 10:56

<4000$
9
8%
4000-5000$
24
23%
5001-6000$
56
53%
>6000$
17
16%

Liczba głosów: 106
Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Gracz » środa, 17 kwietnia 2019, 17:40

Ładnie ten trójkąt idzie :) Jeden fejk za nami :D 4h
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 856
Reputacja postu: 
1

Postautor: Dovakhiin » środa, 17 kwietnia 2019, 19:14

Tak to widzę do weekendu i sam weekend :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0

Postautor: Majkos » środa, 17 kwietnia 2019, 19:43

Predykcja dla miskow. Target 1k8 :)

https://www.youtube.com/watch?v=LDi7n5a24Ho

Dyskutant
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
11

Postautor: depar » środa, 17 kwietnia 2019, 19:57

Większość na TV czeka na korektę w dół. Tymczasem mamy byczą wzrostową formację.
Shorty przed 8 kwietnia ostro spadły ale zaraz na drugi dzień zaczęły rosnąć. Do tego od 14-go zaczęły rosnąć longi.
Tak tworzone longi i shorty budują paliwo pod dalsze wzrosty (longi + shortsqueeze).
MA50 zbliża się od dołu do przecięcia z MA200 Jak dojdzie do przecięcia to powstanie "złoty krzyż" w(żółtej elipsie)
Złoty krzyż pojawił się chyba ostatnio w 2015r w lipcu. Po przecięciu MA50 i MA200 da bardzo mocny sygnał do przełamania bessy. Na wykresie tygodniowym po byczej świecy pojawiło się niezdecydowanie.
Nie podoba mi się ta sytuacja. Chyba poczekam z boku i dołączę jak się sytuacja wyjaśni

Na wykresie jest EMA50 a napisałem MA50 ale to tak mała różnica że nie będę robił drugiego wykresu. Tak czy inaczej za błąd przepraszam.
Ostatnio zmieniony środa, 17 kwietnia 2019, 20:12 przez depar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1698
Reputacja postu: 
2

Postautor: socjolog2008 » środa, 17 kwietnia 2019, 20:10

Jestem na autobanie ale nie mogę się powstrzymać. Panowie będzie dalej szło do góry (obojętnie czy ja czekam na 1k czy 2k, tutaj w tej chwili rządzi tether). Szopka ze spadkami w listopadzie była na fali powstania forka forka i teraz ta sama szopka wywinduje jeszcze kurs. Teraz ma miejsce szopka z ,,obruszeniem społeczności anty bsv (już inaczej niż pierdoły, w świecie spekulacji tego nie można nazwać) i trwa kumulacja pod to, ciągnęło LTC bo podział bloku, ETH bo zmniejszenie nagrody, BCH I bsv to nadal walka o ,,kto jest prawdziwy''(w świecie spekulacji $ jest prawdziwy ;) ) i ta obecna sytuacja też nie jest bez znaczenia. Smutny Miś :mrgreen:
Popatrzcie czasami na kumulacje tych be w sytuacjach ,,niby''kryzysowych : https://bitinfocharts.com/pl/top-100-ri ... esses.html
Jest co raz więcej zmiennych, nie tylko AT.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
Cena : https://www.buybitcoinworldwide.com/price/
Cena w $ nie równa się szczytnym założeniom Bitcoina, a jedynie umiejętności manipulacji na kolejnym walorze spekulacyjnym na rynku

Początkujący
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0

Postautor: prosto988 » środa, 17 kwietnia 2019, 20:19

@depar Rzućcie okiem na te złote krzyże po pęknięciu bańki 2013.Lubiły sygnalizować ruch przeciwny.W przeszłości w tym miejscu dużo się działo.

Dyskutant
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
1

Postautor: depar » środa, 17 kwietnia 2019, 20:51

Po wybiciu górą może ponownie zejść w dół. Było tak w 2015. Tak czy inaczej jest to sygnał do zmiany trendu ale nie daje gwarancji że to koniec bessy .

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2733
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » środa, 17 kwietnia 2019, 21:11

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Gaduła
Reputacja: 233
Reputacja postu: 
3

Postautor: shinya56 » środa, 17 kwietnia 2019, 21:32

ergorg pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 14:35I chyba kolejna lokalna korekta odbębniona.

36h wzrostów, dzida w dół na 1h, teraz zapewne boczniakowanie 10h i jeszcze jedna mała nóżka w dół po czym dalszy up.

Schemat powtarzany na różnych interwałach już dobre kilka miesięcy.

Testują boty. Prawdopodobnie szykują się na coś większego w przyszłości. Sprawdzają popyt - podaż, reakcje rynku itd.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
11

Postautor: amneziahaze » czwartek, 18 kwietnia 2019, 00:28

depar pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 20:51 Tak czy inaczej jest to sygnał do zmiany trendu ale nie daje gwarancji że to koniec bessy .
W 2015 było odreagowanie spadków i dołków, po czym powrót na krótko i zmiana trendu na stałe. To były wartości rzędu setki usd, zatem bardzo podatne na hype, teraz niby inaczej, jednak kolejny raz mozna sobie uzmysłowić ile rynek ma do wzięcia, w sensie - zainteresowanych może być jeszcze więcej.

I by nie zboczyć ze szlaku... osobiście przygotowaną mam strategię na nowe ath, ścisły system pod coś w rodzaju piramidowania, niezależny od tego co kto napisze na tweeterze, forum czy gdziekolwiek i clue by o tym nie zapomnieć, tylko niech każdy trzyma się WŁASNEGO planu.

Strategia pod bardziej zbieranie na dołkach longtherm, aniżeli dt czy przesadne swingowanie. To nie jest rynek falowy, tutaj są od zawsze wystrzały znienacka, wiec potrzebne jest myślę adekwatne ea.

Inna opcja to wynaleźć niszę, która urośnie w hossie krypto, 2, 4, 8x co miało miejsce w 2017. Problem jest jednak taki, że nie wiadomo, które mogą zostać zdelistowane albo zbankrutować,
a prawdopodobieńsko trafienia jest niższe niż kiedyś, także pomimo altów, które holduje od poprzedniej bańki, raczej skupię się na litecoin bch i oprę cały system na tych dwóch coinach.

Warto też pamiętać o tym, że będzie recesja i tu ciekawe jak się zachowają krypto pod taką sytuację, moim zdaniem pójdą up w momencie gdy banki centralne tymczasowo utracą kontrolę nad giełdą i fiatem. Dużo zależy od CCI, CPI, PMI i stóp procentowych fed. każde podniesienie ich ściąga indeksy na dół. Bo gra się toczy o fed i giełde usa, dolara obecnie. Zresztą sam BTC powstał naprzeciw fejkowemu systemowi, który podtrzymują już prawie ponad dekadę. Na bank powiększy się zmienność ogółem na rynkach, będzie ostre grzanie wskaźników.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
@ergorg nie wydaje mi się aby BTC był na ten czas wzorcem z walorów ogółem. On też ma jakiś taki sfejkowany ten ruch, tak jakbyś kupował różowego cabrioleta z lat 80.

Nie chciałem tego pisać ale dwa główne Bitcoiny - LTC BCH właśnie zaczynają test dywergencji, tj. czy przebije medianę wzrostów i pokona to, czy ciągniemy dalej w dół. Obecnie na 1H dokładnie teraz idzie po trzecią falę up, właśnie napotkały opór, mysle ze wazny moment dzisiaj w nocy, bo bedziemy wiedziec czy dokupowac czy jeszcze czekac.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 807
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 11:38

Nie podoba mi się to, że Bitcoin cały czas stopniowo rośnie a alty stoją w miejscu i nie mają za bardzo ochoty na wzrosty mimo wyraźnej korekty (wskaźniki na LTC już się pięknie ochłodziły). Jak historycznie zachowywał się kurs w takiej sytuacji, pamiętam, że @BitJanusz się w tym specjalizował?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: zlotygraal » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:02

Mnie osobiście też się to nie podoba to co @Pleasek89 zauważył, Litecoin w stosunku do BTC od kilku dni w bok podczas i dochodzi teraz trójkąt zniżkujący
Obrazek
z którego statystycznie powinno wyjść dołem. Mam otwartego ciągle longa ale przy wyjściu dołem zamykam pozycję

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2060
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:14

@Pleasek89

może nie specjalizuję się w tym, ale zwracam na to uwagę :)

moim zdaniem to jedna z oznak wyczerpywania się uptrendu. Część altów została masowo wyprzedana; niektóre zobaczyły znów poziomy zbliżone do dna grudniowego 2018. Tylko czemu? Czyżby ci, którzy wchodzili wtedy, sprzedali swoje alty? i czemu w trakcie boczniaka po wzrostach do 5200$ trwał sell-off? nie wierzą już w ich wzrost? pytanie, czy ich, czy całości rynku? ;) czyżby przygotowanie pod ostatnie wzrosty BTC i wyjście z rynku?

Początkujący
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0

Postautor: mistique » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:24

Mnie trochę dziwiła ostatnio wiara w spadek dominacji BTC < 50%. To chyba jeszcze nie ten czas i może to co dzieje się na altach ma z tym związek.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 807
Reputacja postu: 
2

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:26

@@zlotygraal
A może? Chociaż trochę długa ta flaga się robi. Davinci ostatnio wspomniał, że widzi teraz korektę na LTC, ale kompletnie by go nie zdziwiło gdyby zrobił kolejne 100% od 80$.
Obrazek

Musiałby BTC podejść chyba pod 5,8k, żeby LTC jeszcze raz wystrzelił.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3772
Reputacja postu: 
2

Postautor: ergorg » czwartek, 18 kwietnia 2019, 14:30

Jak już pisałem wcześniej, wydaje mi się, że robimy fraktal od 24 lutego:

Teraz powinny nas czekać spadki do 5050-5100$.

Początkujący
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
6

Postautor: frc991 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 15:26

Cześć,

nie wiem czy ktoś wrzucał lub czytał poniższy artykuł; https://bitcoinist.com/argentina-centra ... n-bitcoin/

wyświetlił mi się nagłówek i z ciekawości się zaczytałem, że:
"Argentina’s central bank already tightened monetary policy three times in the last month, and inflation is still accelerating at a rate of nearly 55 percent."
"The unstable economic environment is driving many traders and investors to focus on Bitcoin. Thus, the volumes of Bitcoin traded in Argentina are reaching all-time highs"
Spoiler:
Ciekawostka. W zasadzie podwoili wolumen od ostatniego ATH przełomem 2017/2018.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2060
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 kwietnia 2019, 17:19

@frc991

Mimo, że BTC był w zasadzie walutą krajową w Wenezueli, nie przeszkodziło to dumpowi z 6k na 3k.

Tak więc ostrożnie z nadawaniem znaczenia takim sprawom :)

Początkujący
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
10

Postautor: w.ktora.strone.teraz » czwartek, 18 kwietnia 2019, 17:57

W poprzednim głosowaniu, za wzrostami było 67% na 130 głosujących.

Spoiler:

@mudol Po co te nerwy? W nerwach podejmuje się złe i najgorsze decyzje, czyż nie ? 8-)

Kompletnie nie rozumiesz istoty tych ankiet. Często jest tak, że 10 postów pod rząd jest byczych/niedźwiedzich, z których można wyciągnąć pochopny wniosek, że jest zbyt byczo/niedźwiedzio. Podczas, gdy 120 pozostałych osób nie publikujących danego dnia może mieć zupełnie inne odczucia, co diametralnie zmienia obraz całej sytuacji. Takie ankiety mają szansę to ujawnić.

Nie wiadomo na razie czy te ankiety będą miały jakąś wartość. Gdy będziemy dysponować większym zbiorem danych będzie można zacząć wysuwać wnioski czy mają one lepszą skuteczność od rzutu monetą. Jeśli nie, to na pewno przestanę je publikować. Być może będą miały lepszą skuteczność tylko w pewnych miejscach, po wystąpieniu pewnych figur, nie wiadomo. Na chwilę obecną można jedynie badać jak nasze forum reaguje na różne zagrania rynku, jak zmieniają się nastroje wraz z budowaniem kolejnych świeczek. Jest to ciekawe, bo Ci którzy obecnie są tutaj aktywni to osoby, które w tym siedzą od lat oraz Ci którzy przetrwali pękanie bańki i nie odeszli po drodze. Nie wiele jest nowych kont. Myślę, że wiele osób bardzo się przez ten czas rozwinęło i dlatego te ankiety mają szansę być lepsze od monety i póki co: SĄ!

Weteran
Reputacja: 1570
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » czwartek, 18 kwietnia 2019, 18:35

Już pomijając kwestie że brak w ankiecie opcji boczniaka i można głosować kilka razy z różnych komputerów a więc łatwo idzie sfałszować wynik.

Wróć do „Przedszkole”