Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 11.03.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął czwartek, 7 marca 2019, 10:40

<3000$
17
14%
3000-4000$
62
50%
4001-5000$
39
31%
>5000$
6
5%

Liczba głosów: 124
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 15 marca 2019, 00:49

osobliwy_nick pisze: piątek, 15 marca 2019, 00:33Mnie nie. U mnie wszystko w punkt:
Chyba w punkt G :D Ale ogólnie wygląda jak SHS trochę :D A tak w ogóle to przeglądnij sobie wszystkie wykresy alt'ów i zobaczysz, że każdy ma trochę inny wykres, jednak są części wspólne i takie korekty nie są niczym niezwykłym, niekupowanie teraz to bardzo duże głupstwo inwestycyjne :D Zresztą skoro tak narzekasz to czemu alty robią po 50-100% w jednym ruchu, kto to pompuje i czemu nie korzystasz skoro jesteś taki doświadczony :D

Jeszcze co do Liska, liczę, że odtworzy wykres Amazona :D
Spoiler:

AMZN: 100$ -> 5$ -> 2000$
LISK: 100PLN -> 5PLN -> 2000PLN
:D

Ostatnio zmieniony piątek, 15 marca 2019, 01:29 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8243
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » piątek, 15 marca 2019, 01:14

osobliwy_nick pisze: piątek, 15 marca 2019, 00:33Kto ogląda moje obrazki, a nie minusuje w ciemno, oczywiście nie założył pozycji, tylko cierpliwie czeka. I teraz zgarnie taki zysk, że się zdziwi. To będzie naprawdę duży short. O ile będzie. Bo ja nie twierdzę, że wiem co się wydarzy, twierdzę tylko, że jak się wydarzy to zrobi z wrażliwych narządów fizjologicznych byków jesień średniowiecza.
No tak: nie wiem jaka będzie pogoda, ale jeśli będzie padał deszcz, to będzie padał deszcz i nazwiecie mnie prorokiem. :)

Wszystko pięknie, fajnie, ja się tylko dziwię jak to możliwe, że Ty jeszcze majątku nie zrobiłeś z taką wiedzą o tym rynku. Rozumiem, że temat CKU się wyczerpał i nikt tam już Ci nie odpisuje, ale słaba zarzutka.
Znowu te same motywy powielasz: SHORT ŻYCIA na BTC (już tuż tuż :!: tym razem się uda :!: ), zaraz spadnie (jeśli spadnie, bo jak nie to nie - taki mały szczegół z którym ma się rację cokolwiek się nie napisze hihi), analiza be, trójkąty be, hejterzy hejtują , a osobliwy nick WIE jak zarabiać, tylko tego nie robi. :)
osobliwy_nick pisze: piątek, 15 marca 2019, 00:33Hejterzy - wiem, że zminusujecie ten post i miałem tu napisać dla Was małą instrukcję na ból d***py. Ale w sumie to mam to gdzieś, nie będę tracił na Was czasu.
Szukasz ewidentnie uwagi, bo o CKU nikt z Tobą już nie gada, bo każdy przejrzał, że to totalny bubel i wymysł. Napisz tą instrukcję, będzie zabawnie czytać co tam wymyślisz. :)

Dodano po 3 minutach 46 sekundach:
osobliwy_nick pisze: piątek, 15 marca 2019, 00:33jak się wydarzy to zrobi z wrażliwych narządów fizjologicznych byków jesień średniowiecza
osobliwy_nick pisze: piątek, 15 marca 2019, 00:33instrukcję na ból d***py
osobliwy_nick pisze: piątek, 15 marca 2019, 00:33Nietoperza, dziewicę , erekcję.
Nie jestem fanem psychoanalizy, ale dobór metafor (narządy intymne, części ciała intymne, seksualność) dość specyficzny, a może i znaczący... :mrgreen:

Dodano po 10 minutach 39 sekundach:
anagamidev pisze: piątek, 15 marca 2019, 00:49Jeszcze co do Liska, liczę, że odtworzy wykres Amazona
Nie no spam liskowy byś darował w tym wątku, miej litość...
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja: -86
Reputacja postu: 
0

Postautor: osobliwy_nick » piątek, 15 marca 2019, 01:51

@Wymazywanie Spokojnie - wątek CKU będzie kontynuowany, nie mam czasu na dwa wątki na raz.
Wymazywanie pisze: piątek, 15 marca 2019, 01:29Znowu te same motywy powielasz: SHORT ŻYCIA na BTC (już tuż tuż tym razem się uda ), zaraz spadnie (jeśli spadnie, bo jak nie to nie - taki mały szczegół z którym ma się rację cokolwiek się nie napisze hihi)
Na giełdzie nie chodzi o to, aby mieć rację, tylko aby:
a) zarabiać,
b) nie tracić.
Mój scenariusz natomiast pozwala:
a) nie tracić,
b) zarobić.
Jeżeli nie będzie tego shorta, to po prostu nie będzie - nic nie stracisz. Jeżeli zaś się wydarzy, to zarobisz. Proste.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8243
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » piątek, 15 marca 2019, 02:05

@osobliwy_nick To, co robisz to czysty trolling lub/i głupota. Wyrzucasz ludziom, że rysują trójkąty i linie trendu, równocześnie sam wrzucasz jakiś chart z liniami trendu i odpowiedzią do kogoś jak to u Ciebie nie w punkt. To jest czyściutka hipokryzja. Co do CKU - nikogo już to raczej nie obchodzi, to jest kompletny nonsens i wydmuszka.

Co do gry, może nie pouczaj, do czasu do kiedy nie będziesz na plusie, ok? :) Nie sądzisz, że jeśli ktoś traci a nie zarabia, nie powinien mieć rad ani uwag dla innych (bo jego gra jest gówno warta)? Ja tak uważam.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 719
Reputacja postu: 
2

Postautor: Bagder » piątek, 15 marca 2019, 03:46

@Wymazywanie jakby nie było jest to temat "dla początkujących" - co wprawdzie nie przesądza czy dla początkujących bajkopisarzy czy uczących się czytać... Niemniej, dajmy się wyszaleć i takim ekspertom, co widzą pattern w fusach lub szukają swojego sposobu gry... jak się już bajarze wystrzelają z amunicji - to wtedy albo zmienią zabawki - albo zaczną się uczyć.

W sprawie kursu - spodziewam się raczej kontynuacji boczniaka z perspektywą ok. 20 % gwałtownego zjazdu i dopiero po tym, odbicia na wyższe poziomy. Na głębsze spadki - też bym nie liczył - fundamenty są mocne, ale brak okazji cenowych - wyklucza większe zainteresowanie spekulantów do przerzucania kapitału z forexa - skoro ciągle można się dobrze bawić w brexit.
Z płaskiego kursu BTC raczej nie skoczymy na północ.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1883
Reputacja postu: 
2

Postautor: vjankuv » piątek, 15 marca 2019, 07:13

Bit-els pisze: czwartek, 14 marca 2019, 21:29 te wahania to chyba po informacji, że tether nie ma pokrycia w $

A to niespodzianka ;) Taką uczciwa firma :D

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
osobliwy_nick pisze: piątek, 15 marca 2019, 01:51Na giełdzie nie chodzi o to, aby mieć rację, tylko aby:
a) zarabiać,
b) nie tracić

a) Tracisz
b) nie zarabiasz

Idźmy za wodzem :D
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1798
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 15 marca 2019, 08:50

Czyżby znów chcieli wyciągnąć Tether z szafy? :mrgreen: Taka tajna broń misiów jak nie idzie.

Niby po mieczu świetlnym powinno być trochę spokoju, bo próba wyjścia w żadną stronę nie wyszła, czyli trzeba zebrać siły.. może dziś/jutro jeszcze mulenie (poproszę).

Wygadany
Reputacja: 679
Reputacja postu: 
2

Postautor: Pleasek89 » piątek, 15 marca 2019, 09:18

osobliwy_nick pisze: piątek, 15 marca 2019, 01:51 Mój scenariusz natomiast pozwala:
a) nie tracić,
b) zarobić.
Jeżeli nie będzie tego shorta, to po prostu nie będzie - nic nie stracisz. Jeżeli zaś się wydarzy, to zarobisz. Proste.
Twoja strategia to nie tracić i zarabiać? Wow jesteś geniuszem.

Masz jakieś inne fascynujące odkrycia?

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: Szczotek » piątek, 15 marca 2019, 09:55

Panowie jest takie powiedzenie. Jeśli coś jest głupie ale działa to nie jest głupie :)
Ja czekam na spadek i robię zakupy. Po dużym spadku już powinny być wzrosty. Wzrosty powinny się też zaczął pewnie idealnie rok przed halvingiem jeśli już szukać patternu.

Myślicie że grubasy grają dla pieniędzy? Sporo ich mają. Bardziej to wygląda na wyszarpanie maksymalnej ilości coinow szczególnie że ich liczba jest skończona.
Wystarczy popatrzeć jak przez ostatnie 6 miesięcy największe portfele spuchły.
Grubasom teoretycznie zależy już na zysku skoro tak się załadowali a jednak widać że byki nie mają wystarczającej siły.

AT owszem działa w jakimś stopniu bo dużo osób pod to stara się grać więc działa. Tłum wpłaca kapitał bo według AT powinien być zysk. Kupując coiny zwiększają kurs.

Dodatkowo wystrzal na górę pewnie będzie w momencie jak się sprawą brexitu wyjaśni. Obecnie na forex jest kapitał.
Czyżby to się wszystko zbiegło z okresem równo rok przed halvingiem?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1496
Reputacja postu: 
10

Postautor: socjolog2008 » piątek, 15 marca 2019, 09:59

Bagder pisze: piątek, 15 marca 2019, 03:46wyklucza większe zainteresowanie spekulantów do przerzucania kapitału z forexa - skoro ciągle można się dobrze bawić w brexit.

Jeszcze nie, co nie znaczy że byśmy nie chcieli wrócić. Brexit będzie jeszcze w grze do czerwca. Owszem ja osobiście zainteresowany jestem powrotem przy zadowalających poziomach cenowych.
I dla @Wymazywanie, bo faktycznie pojechał po mnie jak po łysej kobyle ostatnio. Nie gram mieszkaniem stary i nie jestem Zaorski. Ale mnie można zweryfikować po statement zawsze na takich poziomach, na jakich gram, nie mam nic do ukrycia. 4-5k miesięcznie ZYSKU (dzień w dzień DT po 2-3 godziny, oczywiście pracując na rozwój własnej firmy ustawicznie większość dnia ,bo to dla mnie priorytet w życiu. Odnośnie kursu BTC oczekuję testowania dołka z 15.12. Przy 6k testowane dołki były 4-5 razy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
Cena : https://www.buybitcoinworldwide.com/price/
Cena w $ nie równa się szczytnym założeniom Bitcoina, a jedynie umiejętności manipulacji na kolejnym walorze spekulacyjnym na rynku

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3365
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » piątek, 15 marca 2019, 10:03

socjolog2008 pisze: piątek, 15 marca 2019, 09:59Odnośnie kursu BTC oczekuję testowania dołka z 15.12. Przy 6k testowane dołki były 4-5 razy.
Tylko teraz chyba sytuacja jest trochę odwrotna bo testujemy opór ciągle. Już cztery razy, więc może piąty jeszcze też będzie. :P

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » piątek, 15 marca 2019, 10:21

@ergorg i technicznie potencjał jest, też to widzę. Zakładam jedynie że są poupychane trupy w szafie w większej skali, aniżeli ten wczorajszy przypadek z Tetherem. Tak jak ktoś miał wątpliwości, to teraz jasno widzi że cichaczem zmienili zapis a użytkownicy wyłapali bo każdy śledzi ten śliski temat. Brakuje mi paniki. Oczekuję :mrgreen:
Cena w $ nie równa się szczytnym założeniom Bitcoina, a jedynie umiejętności manipulacji na kolejnym walorze spekulacyjnym na rynku

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » piątek, 15 marca 2019, 10:33

@socjolog2008 wybacz, ale takim kapitałem to można grać na byle shitconie, żeby ukręcić taki wynik bez dźwigni i ryzyka wyleszczenia :D :D

### edited: 2019-03-15 11:09 ###
@socjolog2008 w sumie siedzisz na tym rynku już tyle i nic się nie uczysz, nie dziwię się, że nie zarabiasz na crypto :D Ale to dobrze, fajnie wiedzieć, że BTC do 20k$ napompowali ludzie grający zaledwie kilkoma tysiącami :D Jakiś tutaj nadal jest ogromny potencjał :D All in :D
Ostatnio zmieniony piątek, 15 marca 2019, 11:08 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
10

Postautor: socjolog2008 » piątek, 15 marca 2019, 10:39

@anagamidev kapitał obecnie jest kilku krotnie większy niż zyski. Wykręcam około 20-25% miesięcznie, różnie to bywa. Przyznam ci się że kasa została wypompowana definitywnie w kwietniu zeszłego roku po wpisaniu BB do KNF. Wtedy powiedziałem sobie basta, robi się gorąco. Wychodzę z założenia że raz się człowiek pięknie wstrzelił(2015), może i faktycznie dlatego też że był na pokładzie kiedy Bitek chodził w 3 cyfrowym garniturze. Od tego czasu raczej zachowawczo. No wolę mieć drugie mieszkanie, niż nim grać. Przynajmniej szczerze pokazuję czym gram. Na FX mam kapitał na obecnie 5 BTC przeliczając, gdybym chciał dziś zamienić. Co nie znaczy że z konta nie można dolać, można. Ja sobie zdaję sprawę że tu mogą być i takie tuzy co grają 100 BTC, ale znowu nie widziałem, nie wiem, nie wypowiadam się.
Nabiorę pokory i poobserwuje poważnych graczy grających 3 mieszkaniami, chociaż statystyki wydaje mi się nie są tak porażające. Kiedyś ktoś tu robił ankietę jakimi kwotami gracie, i pamiętam że większość mieli 20k zł (co jeszcze w 2017 było dziennym obrotem..). Ale że pieniądze uciekły z rynku crypto, to chyba każdy sam zauważył.
Napompował Tether. Który oficjalnie się teraz przyznał że nie ma pokrycia w $, a ma w innych walorach (jakich - w crypto?)
@anagamidev pozostaje mi wierzyć na słowo - pokaż statement. Bez tego można sobie opowiadać różne cuda na kiju, że jeżdżę po bułki Maybachem...Żaden mąci woda forum na tak małym rynku jak Polska to muszka owocówka - z żadnym wpływem na rynek crypto/BTC(reszta to przeylepy). Jedynie to taki dysonans dla nowo przybyłych. Że owszem można zarobić, ale czai się na każdym krzaczkiem różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Najlepsi zarabiają 3 BTC tygodniowo/miesięcznie, mają HODL 100 BTC jak pisałeś. Ja widać jestem szary żuk, ale nie mam z tym absolutnie żadnego problemu.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 marca 2019, 11:47 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1

Postautor: Oldboy » piątek, 15 marca 2019, 11:02

Dominacja Bitcoina (link) kolejny raz w przeciągu ostatniego półrocza spada do kluczowego momentu (około 53%). IMO zejście poniżej 52% może być byczym sygnałem, tym niemniej ja widzę jednak kolejny wzrost (dominacji).
Do tej pory oznaczało to zazwyczaj większe spadki na altach niż na BTC, ale - teoretycznie - może być tak, jak niektórzy tego oczekują, że w końcu BTC ruszy mocniej i pociągnie za sobą alty, co w krótkiej perspektywie zwiększy dominację BTC, ale w dłuższej może okazać się sygnałem do większych wzrostów na rynku i spadku dominacji Bitcoina poniżej kluczowego poziomu.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3365
Reputacja postu: 
6

Postautor: ergorg » piątek, 15 marca 2019, 11:12

@anagamidev, inwestowanie a granie DT to dwie różne bajki, nawet nie wiesz ile traderów na fx chciałoby mieć wynik rzędu 5k miesięcznie. A jeśli jesteś taki mądry to sam spróbuj gry na fx albo na choćby WIGu. :)

To tak jakby ktoś kto biega długie dystanse, zarzucał sprinterowi że za szybko biega. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » piątek, 15 marca 2019, 11:18

socjolog2008 pisze: piątek, 15 marca 2019, 10:39Napompował Tether. Który oficjalnie się teraz przyznał że nie ma pokrycia w $, a ma w innych walorach (jakich - w crypto?)
Jak na razie każdy FUD tetherowy to był dobry moment na wejście :D Zresztą skoro ma być panika, a wszyscy czekają na 1k$ jak na zbawienie, to czy panika jakakolwiek jest możliwa? :D
socjolog2008 pisze: piątek, 15 marca 2019, 10:39Nabiorę pokory i poobserwuje poważnych graczy grających 3 mieszkaniami, chociaż statystyki wydaje mi się nie są tak porażające
Chłopie, ale tu nie chodzi o to, żeby od razu z jednej skrajności w drugą i rzucać się na głęboką wodę, tylko właśnie teraz grając takim 1kPLN bezpiecznie na shitcoin'ie jakimś o małej płynności i wolumenie, gdzie potrafi skoczyć o 10-30% brać te kilka stówek i akumulować :D No ja średnio dziennie teraz robię 0.02-0.2BTC w tym miesiącu, gra komfortowa, 2-3BTC na miesiąc to mało bez dźwigni? :D Gdzie prawdopodobnie wszystko i tak kupione na tych cenach w dłuższym terminie da zarobić co najmniej 5-10x :D Jednak jesteś zwykłym mąciwodą i nie myślisz racjonalnie :D

### edited: 2019-03-15 11:41 ###
ergorg pisze: piątek, 15 marca 2019, 11:12inwestowanie a granie DT to dwie różne bajki, nawet nie wiesz ile traderów na fx chciałoby mieć wynik rzędu 5k miesięcznie. A jeśli jesteś taki mądry to sam spróbuj gry na fx albo na choćby WIGu.
Na fx nie grałem, a polska giełda to scam w większości, chyba, że chodzi o duże spółki, tylko, że tam masz zero wahań i chyba nie można shortować, a to wszystko leci na łeb na szyję do 0.0001PLN, wcześniej to chociaż było do 0.01PLN :D Dlatego gram na crypto, bo uważam go paradoksalnie za dość transparentny rynek, nikt sobie nagle nie może emitować dodatkowych coin'ów, no i ciągle tutaj gra bardzo mało osób, szczególnie teraz, więc ja wykorzystuję tą nieefektywność i zachęcam innych póki jest okazja w dobrej wierze :D A te wszystkie fx'y to market makerzy, zlecenia nie trafiają na realny rynek, a wykresy są rysowane przez nich samych :D Już wolę bitmex'a chyba :D Ale ja ogólnie nie gram na dźwigni, bardzo rzadko, dzięki temu mogę łączyć daytrading z inwestowaniem na długi termin. Oczywiście ktoś się może z tego śmiać, ale to działa. Nigdy nie sprzedaję poniżej ceny zakupu i zawsze staram się mieć kapitał na niższy dołek :D Jedynie niszczy mnie delisting jakiegoś coin'a, ale uważam to za mega scam ze strony giełd i developer'ów, teoretycznie zapis cyfrowy wartości powinien być nieśmiertelny i niezniszczalny, nawet jakby one nie wróciły na swoje ATH to zawsze mają jakaś wartość i można byłoby grać na lokalnych wahaniach czysto spekulacyjnie :D Wg. mnie delisting to jest największe grzech rynku crypto i nie powinno do tego dochodzić :D Dlatego teraz już bardziej staram się inwestować w jakieś coin'y z dłuższa historią i jakimś zapleczem :D
Ostatnio zmieniony piątek, 15 marca 2019, 11:47 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1883
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » piątek, 15 marca 2019, 11:21

anagamidev pisze: piątek, 15 marca 2019, 11:18FUD tetherowy

Z tą różnicą, że w przypadku tether to nie jest FUD :D
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » piątek, 15 marca 2019, 12:30

socjolog2008 pisze: piątek, 15 marca 2019, 10:39Najlepsi zarabiają 3 BTC tygodniowo/miesięcznie, mają HODL 100 BTC jak pisałeś. Ja widać jestem szary żuk, ale nie mam z tym absolutnie żadnego problemu.
Gówno prawda. Skąd masz takie statystki? Bo tak sobie to racjonalizujesz. Jak już mówię, wchodzisz w jakiegoś coin'a 0.1BTC jest wybicie na 10-20%, i masz już dodatkowe 0.02BTC, później znowu wchodzisz w innego coina tym kapitałem i już zarbiasz 0.022BTC, to tak z grubsza, a 0.1BTC to zaledwie 1kPLN, teraz np. taką akcję miałem na KMD i VIA :D Grosz do grosza będzie kokosza, własnie granie takim dużym kapitałem na intraday jest niebezpieczne i niemożliwe nawet. Oczywiście Ty myślisz jak zwykły Janusz, że zapakuję się za 100BTC i nagle pompa i wszystko sprzedam na samej górce :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0

Postautor: CRXEE8 » piątek, 15 marca 2019, 12:33

anagamidev pisze: piątek, 15 marca 2019, 12:30wchodzisz w jakiegoś coin'a 0.1BTC jest wybicie na 10-20%, i masz już dodatkowe 0.02BTC

a jak jest spadek 10-20%?

Wróć do „Przedszkole”