Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 25.05.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minie środa, 22 maja 2019, 20:13

<7000$
35
28%
7001-8000$
29
23%
8001-9000$
29
23%
>9000$
31
25%
 
Liczba głosów: 124
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1888
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 1974
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » środa, 13 lutego 2019, 23:01

@Vilv wkrótce głosowanie w izbie lordów.Funt dostanie po łapach. Euro odbije do USD, nie martw się jutro i pojutrze będzie wiele wskaźników ekonomicznych na walutach co będzie miało swój wpływ. Mulandia na crypto właśnie z tego wynika że się aż tyle dzieje na FX, że nikt nie gra na crypto. A to na rynkach finansowych jest kasa, nie na tych śmiesznych crypto giełdach (zresztą na niej jest syntetyczna kasa w postaci stablecoinów). Żeby na rynku crypto się cokolwiek ruszyło musiał by zapanować marazm na giełdach. A Brexit, wojna handlowa Chiny-Usa, sytuacja Niemiec zapewnia przynajmniej na najbliższe miesiące sporo zmienności na kursach. Bitcoin w tej sytuacja okazuje się stracił po prostu zainteresowanie większych inwestorów. Co najwyżej może teraz skubać alty. I się osuwać.
W tym rozumieniu ETF mogą odegrać pozytywną rolę w pompowaniu znowu crypto.
Polecam jako codzienny punkt programu : https://www.bloomberg.com/live/europe poza czytaniem tych portali z bajkami braci Grimm :mrgreen:
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
Cena : https://www.buybitcoinworldwide.com/price/
Bitcoinshort.pl - narzędzia DT, wykresy, różne wskaźniki, raczej do własnego użytku, brak motywacji do robienia czegokolwiek więcej

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 181
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 348
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » środa, 13 lutego 2019, 23:39

socjolog2008 pisze: środa, 13 lutego 2019, 14:15 A dodatkowo nadchodzą nam nowe platformy w krótkim czasie. To się zamienia właśnie w ,,foreksiarstwo bitcoinowe''.
Nadchodzące platformy :
https://digitexfutures.com
https://www.interdax.com
https://www.bitseven.com - to już było ,dużo mniej znane od Bitmex a ciekawe
https://dx.exchange - omijać szerokim łukiem
Jest jeszcze www.deribit.com, a od tygodnia wystartowała https://web.primexbt.com/ - tu ciekawostka - cena BTC jak na Bitfinex.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 11333
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 8299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 14 lutego 2019, 02:31

Drobniak pisze: środa, 13 lutego 2019, 22:08Ale to źle, że tak gram czy o co chodzi?
Nie zrozumiałeś. Ja nie mówię, że to złe czy dobre. Piszę tylko, że dużo teraz takich graczy, a kiedyś było inaczej. Ma to swoje wady i zalety. Kiedyś było znaczniej mniej dźwigni na tym rynku, a jeśli już, to małe. Co powodowało, że nowi nie zaczynali raczej od dźwigni ale od zwykłego rynku. Dla mnie osobiście ma to więcej wad niż zalet, ale doskonale rozumiem, że dla innych może być odwrotnie. Wszystko zależy od stylu gry. Dla mnie np. trzymanie kryptowalut permanentnie na giełdach jest czystą głupotą, podobnie permanentne korzystanie z mechanizmu dźwigni, który jest umową z giełdą i musi zostać zamknięta prędzej czy później. Ja lubię mieć środki jak najczęściej na kontrolowanych przez mnie walletach. Sama gra na dużej dźwigni na tym rynku (x50 x100) przypomina mi raczej loterię i uda się lub się nie uda, niż w pełni przemyślany sposób np. na zawodowe zarabianie na crypto. Owszem - WIEM - że na 100 osób, które siedzą na x50 x100 będzie pewnie max kilku, którzy robią z tego narzędzie do zawodowego zarabiania, ale dla znacznej większości nie ma na to szans, a obok umiejętności poważnym przeciwnikiem staje się silnik giełdy i jego lagi. Porównując to z typowym daytradingiem bez dźwigni na crypto, sądzę po prostu, że więcej ludzi zarabiało na nim na crypto niż "dzieci" Bitmexa. To tylko moja ocena, trochę spekulacja, ale dość mocno siedziałem na altach od 2013. Jak czytam grupy telegramowe, to rozmowy o Bitmexie sprowadzają się mniej lub bardziej do "weszło" vs "znów mnie wyjebało". :)

Najważniejsze, by każdy robił co mu odpowiada i daje najwięcej zysków. Nie wiem jak ludzie na x100 stoją z zyskami, ale może niektórzy tam bawią się bardziej dla emocji, bo z tak dużym ryzykiem, że koło 0.5% w złą stronę i mamy likwidację, emocje powinny być przednie, choć często krótkie.

Dźwignia jest bardzo ciekawym narzędziem, umożliwiającym zwielokrotnienie strat oraz zysków. Można z niej korzystać i nic w tym złego. Oczywiście większość pewnie zwielokrotni starty niż zyski, tak to jest. Co do tych największych dźwigni, obawiam się czy poziom działania giełd oraz duża dynamika tego rynku nie stawiają graczy x100 i x50 na z góry przegranej w dłuższej perspektywie pozycji.

Oczywiście pewnie nieliczni i nawet w takich warunkach wygrają. Ale nie czarujmy się, większość robi wpłaty charytatywne na mięso dla hodowli chartów właściciela zyskując w zamian jedynie chwile marzeń.

Dodano po 14 minutach 28 sekundach:
osobliwy_nick pisze: środa, 13 lutego 2019, 22:19Nie wierzę, że jakakolwiek książka jest w stanie opisać jakieś uniwersalne formacje, pod które można grać na dowolnych rynkach, w dowolnym czasie. Nie wierzę, że takie w ogóle istnieją, poza fundamentalnymi typami, jak wykres bańkowy, może formacja spodka, może coś jeszcze.
To znakomicie, potrzebujemy takich ludzi na rynku jak najwięcej. 8-) Nic nie działa, wszystko be, "każdy Bulkowski" to co to w ogóle jest, nie przekonuje mimo że się jego książek w rękach nie miało... A w ogóle wykres BTC to oszukiwanie naiwniaków (których dziwnym trafem wielu ustawiło się na x lat a nawet i całe życie), a cykle bańkowe urojone. Im więcej takich ludzi tym lepiej! :mrgreen: Waćpan coś dużo czasu prywatnego spędzasz nad tą piramidą. Czyżby chęć odkucia strat było powodem? Gdybym sądził o czymś, że jest piramidą finansową lub podobne do niej, nie dotknąłbym tego przez rękawice spawalnicze, przecież ma się do siebie i swoich środków jakiś szacunek... Ty nie tylko to dotykasz, ale sępisz codziennie szukając okazji do odkucia. Jest w tym coś obślizgłego. Jak coś dla kogoś jest oszustwem, gównem, naciąganiem, człowiek który siebie szanuje, nie dotyka tego.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 14 lutego 2019, 06:26

Wymazywanie pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 02:46Dodano po 14 minutach 28 sekundach:
osobliwy_nick pisze: ↑ środa, 13 lutego 2019, 23:19
Nie wierzę, że jakakolwiek książka jest w stanie opisać jakieś uniwersalne formacje, pod które można grać na dowolnych rynkach, w dowolnym czasie. Nie wierzę, że takie w ogóle istnieją, poza fundamentalnymi typami, jak wykres bańkowy, może formacja spodka, może coś jeszcze.
To znakomicie, potrzebujemy takich ludzi na rynku jak najwięcej. Nic nie działa, wszystko be, "każdy Bulkowski" to co to w ogóle jest, nie przekonuje mimo że się jego książek w rękach nie miało...
Nie muszę mieć jego książek w rękach, żeby mieć pogląd na to jak działa rynek i, że nie jest areną magii, gdzie wystarczy zmieszać uszy nietoperza, wachlarz fibo, zgodnie z zaleceniami 3 Indian i wszystko wypić. Poza tym pisałem już, że może chłop wcale nie kłamał i coś działało dla niego w pewnym okresie albo dodawał "to coś" od siebie przy identyfikacji formacji do badań.
Wymazywanie pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 02:46A w ogóle wykres BTC to oszukiwanie naiwniaków (których dziwnym trafem wielu ustawiło się na x lat a nawet i całe życie)
Większość z nich zostanie zmieciona z powierzchni Ziemi, wielka korekta wytnie early adapterów.
Wymazywanie pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 02:46Waćpan coś dużo czasu prywatnego spędzasz nad tą piramidą. Czyżby chęć odkucia strat było powodem? Gdybym sądził o czymś, że jest piramidą finansową lub podobne do niej, nie dotknąłbym tego przez rękawice spawalnicze, przecież ma się do siebie i swoich środków jakiś szacunek...
Po prostu lubię jeszcze spekulację, może kiedyś znienawidzę, nie wiem. Zaś rynek BTC jest nie tylko najlepiej jak dotychczas poznanym przeze mnie rynkiem, ale także z takim potencjałem do shortowania, że żal nie spróbować, nigdzie nie złapię takich ruchów, jeśli mam rację. A uciec zdążę, spokojnie. Forexa wciąż w dużej mierze nie rozumiem, a może nawet w ogóle. Nie zeruję depo, ale co jakiś czas mam chwilę zwątpienia - jest kompletnie nieporównywalny z BTC. Ja wiem, że Bulkowski wziąłby swoją książkę i wszystko wyjaśnił, nawet ruchy Browna, pogratulować talentu. Ja jednak pozostanę przy szukaniu swojej drogi.
Wymazywanie pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 02:46Ty nie tylko to dotykasz, ale sępisz codziennie szukając okazji do odkucia. Jest w tym coś obślizgłego.
Jest w tym raczej coś pożytecznego. Jeśli spółka giełdowa działająca fasadowo, oszukująca swoich klientów i inwestorów byłaby absurdalnie wyceniona, przeceniona, moją rolą jako spekulanta, jest grać na spadki, próbować sprowadzić cenę na ziemię. Nie ma w tym nic obślizgłego - wręcz przeciwnie, jest to zaszczytna misja, dokładanie cegiełki do budowania lepszego świata. Poza tym nie przesadzajmy, nie wszystkie obślizgłe rzeczy są od razu takie złe, są sytuacje, w których mały poślizg nie tylko jest pożądany, ale dobrze robi (if you know what I mean) :D

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2957
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 1527
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mecenas » czwartek, 14 lutego 2019, 08:32

anagamidev pisze: środa, 13 lutego 2019, 20:41wcześniej czy później 1 BTC = 1 Lambo, więc warto mieć chociażby jednego na HOLD
A to nie wiadomo... wstawianie BTC do obrazka nad łóżkiem wcale nie musi być zawsze poprawne...
Jedna sztuka na HODL to była też swojego czasu i moja koncepcja, ale ostatnimi czasy została zrewidowana i drastycznie zredukowana wraz z faktycznymi próbami redukcji bloku na BTC poniżej 1 Mb:
https://github.com/bitcoin/bitcoin/comp ... _300k-0.17
Trading profesjonalny (lewar 0-100x / bez weryfikacji) ➡️ www.BitMEX.com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3134
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 2309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 14 lutego 2019, 08:37

osobliwy_nick pisze: środa, 13 lutego 2019, 22:19Prędzej uwierzę statystykom jakiegoś Janusza, czy BitJanusza z internetu, niż tym książkom. Jeżeli piszesz, że się sprawdza, to nie mam powodu nie wierzyć. Pytanie jeszcze z jakim prawdopodobieństwem i jaki jest stosunek SL do TP.
60:40 przy przebiciu topu

TP przy następnym oporze, nie bawię się w zasięg flagi wyznaczanej poprzednią dzidą (w ogóle to działa komuś? :roll: nie powiem, że książki "kłamią", ale na krypto to działa mizernie)

SL w razie odrzucenia kursu, tj. spadek poniżej miejsca wejścia pozostawiając długą szpilkę up.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3898
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 3027
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 14 lutego 2019, 08:42

@mecenas no cóż, na pewno wielu musi zwątpić, fajnie, że Ty też już zaczynasz, a z nie jednego pieca chleb jadłeś, wioskuję z tego co piszesz. To daje pewien obraz rynku i pokazuje w jakim miejscu jesteśmy. Skoro boli Cię trzymanie 1 BTC to już Twoja sprawa, tylko później mi nie płacz. Dziwne, że akurat teraz przejmujesz się takimi fake rewelacjami, akurat po 80% korekty, ale tak właśnie działa na psychikę bessa i inni gracze chcący się wkupić na dobrych jak najniższych cenach, wielu z nich też wyprzedało się przedwcześnie, nie doceniając potencjału GOLD'a 2.0 :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 14 lutego 2019, 09:23

BitJanusz pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 08:3760:40 przy przebiciu topu
Ale mówisz mi o swoich statystykach, po obserwacji BTC od jakiegoś czasu, czy cytujesz Bulkowskiego? 60:40 to bardzo słaba statystyka. Nie wiem na ile trzeba podzielić kapitał, aby statystycznie czuć się bezpiecznym przy takich zagrywkach (na minimum 50 części myślę). Tym bardziej, że mówisz, że nie ma mowy o wyznaczeniu SL i TP, bo bierzemy zysk na najbliższym oporze, czyli tak jakbyśmy mieli stosunek TP do SL na poziomie 60:40. To nie warto sobie zawracać głowy nawet.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3898
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 3027
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 14 lutego 2019, 09:32

@BitJanusz wystarczy przejrzeć wykresy i sobie sprawdzić, pomierzyć jaki problem? :D Przecież to nie wymaga żadnej gry :D Po prostu pewne formacje powatrzają się na wykresie i dzięki temu łatwiej jest wyznaczyć najlepsze punkty/strefy wejścia i wyjścia :D Ja tutaj wrzucam różne wykresy i jeśli jakaś formacja wchodzi, to bardzo często wbijany jest pełny target. Ogólnie sprawdzalność takich figur i ich zasięgów to 70-90%, zależy od coin'a :D AT jest stworzona przez grubasów dla grubasów, mnóstwo trader'ów pod to gra i warto tego używać :D Jasne, że można sobie twierdzić, że AT nie działa, ale chciałbym zauważyć, że np. wybiło mocno, jest euforia, więc musi skorekić to też jest AT. Teoretycznie powinny być przypadki, że coś rośnie i nigdy nie spada, ale nie ma takiego wykresu :D Zawsze jest wzrost i później korekta, to jest całkowicie normalne i czysto techniczne/zdroworosądkowe podejście. To nie ma nic wspólnego z fundamentami, nic na świecie nie ma jednej, stałej wartości :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3134
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 2309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 14 lutego 2019, 10:03

To moje statystyki, lekko zaokrąglone, bo nie są super dokładne. Tak jak pisałem wcześniej, nie jestem fanem tej formacji generalnie, nie gram pod nią. Najskuteczniejszą formacją na krypto są wszelkiej maści kliny zniżkujące/zwyżkujące i trójkąty zniżkujące/zwyżkujące na skali 4h lub więcej, tutaj masz ok 70% skuteczności i możesz liczyć na wbicie targetu.

@anagamidev To weź sobie z ostatniego miesiąca wszystkie "zielone dzidy" i zobacz dla ilu wbito pełen, książkowy target a ile skończyło się zniesieniem ponad połowy wzrostu... możesz się zdziwić ;) flagi na 1h są do d00py

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3898
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 3027
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 14 lutego 2019, 10:56

@BitJanusz ważne jest też w jakim trendzie jesteśmy. Jeśli trend jest spadkowy to wiadome, że większość bearish formacji będzie wbijana na 100%, a te bullish już niekoniecznie albo w ogóle będą kończyły się fejkowymi wybiciami. I jeszcze problem z chorągiewkami jest taki, że proporzec nie zawsze jest jednoznaczny do określenia, czy jest to trójkąt symetryczny czy zwyżkujący/zniżkujący :D Teraz na 1D mamy wręcz perfekcyjną byczą flagę :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 271
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » czwartek, 14 lutego 2019, 12:31

@Wymazywanie no nie zrozumiałem dlatego zapytałem :P Ogólnie to brzmisz jak gracz starszej daty mówiący "Kiedyś to było.. nie to co teraz, na dźwigniach Ci młodzi tylko grają, zero budowania trendu jak kiedyś, te czasy już nie wrócą" :D

Po za tym kto tu mówi o trzymaniu BTC na giełdzie? Może na tych telegramach tak robią, u mnie to tak działa że kasa ma lecieć na razie w dwa miejsca - na BB i na własny portfel, później może to będzie kilka portfeli "jak bozia da". Na BB chyba oczywiste że ze względu na wypłacanie potrzebnych fiatów i na własny portfel żeby po pierwsze Bitmex nie zniknął z kasą a dwa żeby nie grać właśnie pełnym kapitałem. Fajna jest taka strategia właśnie typu wchodzę za określoną kwotę, profity odkładam, a przy określonej sumie odłożonej pozwalam sobie na wejścia za stopniowo coraz większe sumy. Widzę w tym sens, mogę zdać relacje jak chcecie za parę miesięcy czy mi się to sprawdza długoterminowo. Ogólnie mam też w planach, po uzbieraniu sensownej sumy bitków, obracać ich częścią na np. Bitfinexie czy tam gdzieś indziej już bez takiej dźwigni. W miarę powiększania kapitału do gry na mexie też mam zamiar schodzić z dźwignią bo nie wyobrażam sobie władować 50BTC i zlewarować to x100 :D

Wiem też do czego pijesz, uważam że zaczynanie przygody z krypto od razu na mexie i od razu na takim lewarze to oddwanie kasy bez sensu. Ale ludzie i tak zawsze tracili na giełdach i będą tracić, jak ktoś mądry to wyciągnie wnioski jak nie to narazka. Tak żeby robić to z głową to najlepiej zacząć bez dźwigni, później można spróbować ją wykorzystać i trochę się wyszkolić, a dopiero na koniec można popróbować się na mexie.

Co do kursu to wam powiem, że jeszcze 30 minut temu czekałem z miejscem żeby mądrego shorta otwierać ale byki nie odpuszczają jeszcze więc osobiście czekam, u mnie kreski wyglądają obecnie tak:

Bitfinex:
Spoiler:


Bitstamp:
Spoiler:


Bitmex:
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3079
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 4029
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 14 lutego 2019, 12:41

W dużym klinie 5x kurs nurkował i wybiło górą. Przy obecnym małym ile to już razy?Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
A, i nie nastawiam się na mega wybicie, 3800$ na finexie będzie spoko. :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 271
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » czwartek, 14 lutego 2019, 12:45

@ergorg W tym małym gorzej się to liczy, ale można założyć że podobną ilość razy, z tym że polecam się nie nastawiać ani na UP ani na dump :P

Weteran
Posty: 2216
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 1915
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 14 lutego 2019, 14:31

mecenas pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 08:32
anagamidev pisze: środa, 13 lutego 2019, 20:41wcześniej czy później 1 BTC = 1 Lambo, więc warto mieć chociażby jednego na HOLD
Jedna sztuka na HODL to była też swojego czasu i moja koncepcja, ale ostatnimi czasy została zrewidowana i drastycznie zredukowana wraz z faktycznymi próbami redukcji bloku na BTC poniżej 1 Mb
Ciekawe te działania po takich spadkach... czy to nie jest przypadkiem próba sprowokowania hodlerów do oddania swoich monet po dzisiejszych cenach?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 11333
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 8299
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 14 lutego 2019, 14:39

osobliwy_nick pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 06:26 Ja wiem, że Bulkowski wziąłby swoją książkę i wszystko wyjaśnił, nawet ruchy Browna, pogratulować talentu. Ja jednak pozostanę przy szukaniu swojej drogi.
Pleciesz trzy po trzy znowu. Czytałem kilka książek o tradingu i żaden z autorów nie miał choćby połowy z połowy pewności siebie jaką odczytuje np. u Ciebie. A często są to ludzie siedzący na giełdach nawet dekady. Im większą wiedzę wyczytałem u kogoś, to zazwyczaj tym większą pokorę wobec rynku. Ty rzucasz na lewo i prawo ostrymi stwierdzeniami, nie masz rezultatów gry, nie znasz książek autorów, których odrzucasz na wstępie. HALO.

Analizy oparte na statystyce typu Bulkowskiego nie znaczą, że Bulkowski "wszystko by wyjaśnił". Znaczą tylko tyle, że na określonej próbie dane formacje, figury, sytuacje na wykresach rozwijały się w dany sposób. Analiza statystyczna - jeśli rozumiesz co to jest - nie polega na stwierdzeniu jak będzie, ale jak często następują różne kontynuacje danego patternu czy sytuacji. Badając np. 20000 trójkątów na rynku akcji na dużej skali (1d i wyżej) przez 2 dekady, informacja, że np. w 60% następuje takie wyjście, a w 40% inne jest wartościowa dla człowieka myślącego. Tylko głupiec sądzi, że w ten sposób dowie się jak jakaś obecna sytuacja się zakończy. Gardząc wieloletnią pracą innych nad rynkiem okazuje się tylko ignorancję (i równocześnie głupotę). Bulkowski ma oprócz statystyk bardzo wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia. To, co stwierdza podpiera obszernymi danymi. Życzyłbym każdemu z nas takiej konsekwencji i ścisłości.

Przykładowo Livermoore we "Wspomnieniach..." opowiada, że zauważa, że okrągłe ceny akcji (np. 50$ 100$ 200$) są szczególnie znaczące i po ich przebiciu często następuje zwiększony popyt - niestety też bywają silniejszym oporem. Są jakoś znaczące dla ludzkiego mózgu. Bulkowski mówi to samo. Ale co robi? Bada tysiące próbek, pisze do tego sam program, analizuje dane, interpretuje je i dopiero wyciągnie wnioski. I tak robi z 99% swoich stwierdzeń.

Gdybyś do każdego swojego stwierdzenia jakie głosisz na forum często z przesadną pewnością, miał stosować choćby 1% ze ścisłości, ilości danych (tych to nawet i 0.1%), dokładności ich interpretacji jak u Bulkowskiego, nie napisałbyś nigdy ani jednego zdania na forum. ;) Miej szacunek do cudzej pracy, zwłaszcza jak sam nie reprezentujesz niczego ani w kwestii podejścia, ani rezultatów, ani wartościowości tej swojej nowej analizy, którą niby robisz lub chcesz robić.

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
Drobniak pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 12:31Wiem też do czego pijesz, uważam że zaczynanie przygody z krypto od razu na mexie i od razu na takim lewarze to oddwanie kasy bez sensu. Ale ludzie i tak zawsze tracili na giełdach i będą tracić, jak ktoś mądry to wyciągnie wnioski jak nie to narazka. Tak żeby robić to z głową to najlepiej zacząć bez dźwigni, później można spróbować ją wykorzystać i trochę się wyszkolić, a dopiero na koniec można popróbować się na mexie.


Tak, masz rację. Dźwignia, zwłaszcza duża, jest ryzykownym i niełatwym narzędziem. Stąd nieco dziwi mnie jak bardzo nowi się na nią rzucają i sądzę, że przez to zwiększone ryzyko, jest dużo mniejszy % z garstki nowych i zarabiających, właśnie na dużej dźwigni niż z garstki nowych i zarabiających na rynku spot. Taki pęd na Bitmexa wśród nowych przypomina mi właśnie foreksiarstwo.

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
A samo słowo jakie wymyśliłem roboczo - "foreksiarstwo" ma wydźwięk pejoratywny, ponieważ tworzy sytuację, w której startujesz w nierównej walce z silnikiem, lagami, dziwnymi sytuacjami o których pisał nieraz @Bitjanusz. Na rynkach spot też są lagi, wałki itd., ale na dużej dźwigni jest to znacznie łatwiejsze. Więc trochę nieracjonalne jest dla mnie zaczynanie od takiej gry i ograniczanie się do niej.

Dodano po 13 minutach 46 sekundach:
anagamidev pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 10:56ważne jest też w jakim trendzie jesteśmy. Jeśli trend jest spadkowy to wiadome, że większość bearish formacji będzie wbijana na 100%, a te bullish już niekoniecznie albo w ogóle będą kończyły się fejkowymi wybiciami.
Właśnie chyba warto obserwować ten subtelny moment, gdzie formacje bearish będą albo miały słabsze targety realizowane w dół, albo zaczną się powoli realizować nawet małe targety z formacji bullish, co nie miało miejsca wcześniej podczas spadku. W ten sposób kołyski zakręcają jakby wejść w nie głębiej w mniejsze patterny jak we fraktala.
Jesteśmy na dużej skali w ważnym rejonie, w którym boczniak nie będzie trwał wiecznie i albo nastąpi kolejna fala spadkowa, albo coś wzrostowego się wybuduje. Ale nie mam na myśli jeszcze zmiany trendu, ten raczej się pojawia po długim przeżuwaniu, ale mielenie na dużej skali, czyli nawet z wahaniami po kilkadziesiąt % czy więcej (zobaczcie wahania w 2015 w takim mieleniu).

Zaznczyłem obrazowo kolejny impuls w dół - czerwony (pewnie do okolic niskiego 2xxx$, może z pikami panicznymi do 18xx$), zwiększenie aktualnej korekty spadków - zielone. To nie musi się już stać, może potrwać jeszcze kilka świeczek 1W w mniejszy czy większy ale bok. Takie fluktuacje typu nawet 2000-6000$ (czyli aż 300% różnica) powinny określić obszar "mielenia". Czyli wypłaszczenie spadków, potencjalna akumulacja przez przyszła próbą zmiany trendu. To może i cały rok trwać. Nie musi spadać niżej niż zrobiło dołek, ale nawet spadek i do ok. 2000$ byłby całkowicie normalny z perspektywy dużej skali. Powrót nad 6000$ wydaję mi się najważniejszym z pierwszych oznak możliwej zmiany trendu (która niekoniecznie musi być udana). 2019 może być raczej nudny, 2020 powinien być ciekawszy (jeśli ten rejon mielenia nastąpi i jesteśmy go bliscy lub nawet już w nim, czego nie wiem, ale co przyjmuję jako realne).

Obrazek
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3079
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 4029
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 14 lutego 2019, 17:18

Fibo pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 21:55Ponadto obecna korekta piątkowego wystrzału wygląda na pożądanego w tym miejscu zygzaka i jeśli nie zniesienie on więcej niż 50% tego wzrostu, jest spora szansa na kontynuowanie ruchu na północ i to nawet w postaci impulsowej z zasięgiem do okolic 4300$ na Stampie.
Fibo pisał o zniesieniu 50%, no to mamy idealnie na Mexie:Na Stampie i Finexie trochę brakuje: (co jest na plus dla byków)


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2957
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 1527
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mecenas » czwartek, 14 lutego 2019, 17:26

anagamidev pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 08:42Dziwne, że akurat teraz przejmujesz się takimi fake rewelacjami, akurat po 80% korekty, ale tak właśnie działa na psychikę bessa
Przejmowałem się losem BTC od czasów, gdy nie przeszło powiększenie bloku i wystąpiło wąskie gardło na mempoolu. Poza tym: ja po pierwsze nie jestem "czystym" spekulantem i nie funkcjonuję tylko dla zysków (strat), a po drugie mi bitek do szczęścia nie jest potrzebny, mam na szachownicy bardziej wyrafinowane scenariusze, niż droga 1BTC do miliona. ;)

Ostatnio myślałem, czy te nonsensowne absurdalne kierunki "rozwoju" BTC nie służą właśnie do odleszczenia nawet twardzieli i potem nagle się okaże, że jednak skalujemy on_chain i blok w górę i limity skasują... i zrobi się z BTC całkiem normalny bitcojn i wszyscy co sprzedali będą odkupować... itp... itd... ale poziom brzydko mówiąc głupoty w obozie BTC jest chyba już poza horyzontem zdarzeń i odwrotu zdaje się nie ma. Bitek jest dla mnie już tylko blaszką kolekcjonerską.
Trading profesjonalny (lewar 0-100x / bez weryfikacji) ➡️ www.BitMEX.com

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-91
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 14 lutego 2019, 18:39

Wymazywanie pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 14:59Analizy oparte na statystyce typu Bulkowskiego nie znaczą, że Bulkowski "wszystko by wyjaśnił". Znaczą tylko tyle, że na określonej próbie dane formacje, figury, sytuacje na wykresach rozwijały się w dany sposób. Analiza statystyczna - jeśli rozumiesz co to jest - nie polega na stwierdzeniu jak będzie, ale jak często następują różne kontynuacje danego patternu czy sytuacji. Badając np. 20000 trójkątów na rynku akcji na dużej skali (1d i wyżej) przez 2 dekady, informacja, że np. w 60% następuje takie wyjście, a w 40% inne jest wartościowa dla człowieka myślącego.
Jest bezwartościowa dla człowieka myślącego. Bulkowski zmarnował całe swoje życie, a teraz chce je zmarnować innym. Bulkowski nie wiedział nic ani o statystyce, ani o teorii chaosu, ani o procesach stochastycznych. Był ignorantem i tyle.

Weź sobie losowania lotto i wymyśl jakiś pattern liczbowy. Np., że 2 pierwsze liczby są parzyste. Przetestuj to. Jeśli okaże się, że potwierdza się to w 60% przypadków, obstawiaj tylko według tego wzoru i zwiększ swoje szanse na wygraną. Głupota? Tak. Nie zwiększysz w ten sposób swoich szans na wygraną, trafiłeś po prostu na taki przedział losowań, w którym uwydatnia się ta cecha. Zgodnie z prawem wielkich liczb, ta "przewaga" statystyczna z czasem zostanie zniwelowana do zera, bo w istocie nie jest żadną przewagą, tylko przypadkową koincydencją. Podobnie jest z rynkiem, nie jest on idealnie efektywny w każdym momencie i dla dowolnej skończonej próby, po czasie można znaleźć taki pattern, który daje "przewagę" statystyczną, ale dla tego samego rynku po 20 latach, ta przewaga może się równie dobrze zamienić w niekorzystny stosunek szans. Co więcej, im dłuższe okresy (tym samym im większe próbki formacji których szukamy), tym trudniej wyłuskać formacje mogące dać przewagę istotnie większą, aniżeli 50%.
Wymazywanie pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 14:59Przykładowo Livermoore we "Wspomnieniach..." opowiada, że zauważa, że okrągłe ceny akcji (np. 50$ 100$ 200$) są szczególnie znaczące i po ich przebiciu często następuje zwiększony popyt - niestety też bywają silniejszym oporem. Są jakoś znaczące dla ludzkiego mózgu.
Takie rzeczy próbuje tłumaczyć ekonomia behawioralna, ludzie regularnie popełniają te same błędy poznawcze i takie zachowania można jeszcze tłumaczyć na gruncie ekonomii behawioralnej.
Wymazywanie pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 14:59Bulkowski mówi to samo. Ale co robi? Bada tysiące próbek, pisze do tego sam program, analizuje dane, interpretuje je i dopiero wyciągnie wnioski. I tak robi z 99% swoich stwierdzeń.
Czym innym jest natomiast ekonomia behawioralna i tłumaczenie różnych zjawisk giełdowych oraz ekonomicznych na gruncie tej teorii, a czym innym żonglowanie formacjami na losowym wykresie z historii giełdy i uzasadnianie swoich magicznych twierdzeń statystyką, nawet bez próby zająknięcia się o behawioralnym (czyli w pewnym stopniu uniwersalnym) wyjaśnieniu zjawiska (którego zresztą nie może być, skoro coś nie działa prawie w połowie przypadków, bo kłóci się to z behawioryzmem).
Wymazywanie pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 14:59Gdybyś do każdego swojego stwierdzenia jakie głosisz na forum często z przesadną pewnością, miał stosować choćby 1% ze ścisłości, ilości danych (tych to nawet i 0.1%), dokładności ich interpretacji jak u Bulkowskiego, nie napisałbyś nigdy ani jednego zdania na forum.
Zamiast danych wolę rozum i racjonalizm, który z każdej ilości danych Bulkowskiego uczyni bezużyteczną makulaturę.
Wymazywanie pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 14:59Miej szacunek do cudzej pracy, zwłaszcza jak sam nie reprezentujesz niczego ani w kwestii podejścia, ani rezultatów, ani wartościowości tej swojej nowej analizy, którą niby robisz lub chcesz robić.
Ten człowiek był szkodnikiem, ignorantem w piórkach analityka i naukowca, pseudonaukowcem i należy go zwalczać, a nie szanować. Ale najpierw trzeba to oczywiście zrozumieć. Jakby co - jestem do usług w sprawie demaskowania jego osoby i analizy technicznej per se.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 lutego 2019, 20:42 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » czwartek, 14 lutego 2019, 19:07

@osobliwy_nick

nieźle, ostatnie Twoje posty to:
1) Wielka Korekta, Która Zmiecie Early Adopterów (XD)
2) Short BTC By Dać Dzieciom Lepszy Świat
3) Debunking Bulkowski!!!!!!!

w sumie minusowałbym Cię, ale za dużo funu mam z czytania Twojego sci-fi

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anty, baton2k, bitloyd, cookie19, czuenson, Fufu, g1wave, hassejo, jasiuwolny, Jazda, lordzuk, masonbtc, NuncjuszApostolski, pabblo_pl, prap0n, Zrestartowany i 28 gości