Bankera - bankowość w technologii blockchain

Początkujący
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Naganiacz » czwartek, 29 sierpnia 2019, 15:59

Cześć. Gdyby ktoś się zastanawiał na co idzie kasa zebrana podczas ICO to z dużym prawdopodobieństwem można domniemać, że właśnie na takie programy jak ten opisany w poniższym info. Czy przyniesie wymierne skutki dla Bankery, jako inwestycja w być może nowo pozyskiwany kapitał ludzki? Zobaczymy.

Tłumaczone przez gógle tłumacza.
„Bring Together Litwa z: Matas Buivydas.
14 horror o 04:45 •

Przez sześć tygodni w lecie 2019 r. Ja oraz inni amerykańsko-litewscy studenci i absolwenci uczestniczyli w programie Bring Together Lithuania. Program ten ma na celu umożliwienie młodym uczestnikom odkrywania nowoczesnej Litwy, a także zdobycie doświadczenia zawodowego w zakresie ich zainteresowań.

Bring Together Litwa dała mi możliwość pracy w Bankera (SpectroCoin), „banku cyfrowym w erze blockchain”. Moja wiedza na temat sektora kryptowalut poszerza się z powodu dużej ilości badań i pracy. Byłem w stanie pracować w bardzo przyjaznym środowisku z ludźmi z różnych środowisk, które naświetliły różne perspektywy, jeśli chodzi o etykę pracy i nawyki. Byłem w stanie rozwinąć swoje umiejętności czytania i pisania na Litwie, ponieważ sam chciałem wzmocnić ten atrybut. Postęp mojej umiejętności posługiwania się językiem litewskim wzrósł, co pozwoliło mi uczestniczyć w projektach i komunikacji.

Program oferował wiele możliwości profesjonalnego nawiązywania kontaktów z ekspertami z wielu dziedzin. Udało nam się zbadać lokalizację NASDAQ na Litwie, spotkać się z szefem przedstawicielstwa Komisji Europejskiej Arnoldasem Pranckevičisem oraz poznać inne profesjonalne postacie. Mieliśmy też pokorną okazję poznać Dalię Grybauskaitė na miesiąc przed jej odejściem z biura. Ponadto byliśmy świadkami inauguracji nowego prezydenta, Gitana Nauseda. Nasze przygody w Trokach, Kownie i Kłajpedzie stworzyły wiele nowych wspomnień i emocjonalnych połączeń ze sobą w programie, a pod koniec zostaliśmy rodziną.

Wybrałem ten program, ponieważ chciałem być świadkiem, jak bardzo zmieniła się Litwa i ponownie zobaczyć swoją rodzinę. Ogromna zmiana na Litwie od poprzedniego pobytu tutaj wzbudziła we mnie podziw. Inaczej było w otoczeniu Litwinów i słysząc nasz język na ulicy lub w pracy. Program dał mi doświadczenie zawodowe, które jest trudne do zdobycia, ponieważ mogłem pracować w zupełnie innym środowisku kulturowym wśród tych, którzy nazywają ten kraj w naszej ojczyźnie.

Historie uczestników programu „Połącz z Litwą” Matt Buivydas

Wraz z innymi amerykańskimi studentami i absolwentami litewskich latem 2019 roku uczestniczyłem w 6-tygodniowym programie Bring Together Lithuania. Program ten jest przeznaczony wyłącznie dla młodzieży diaspory litewskiej i zapewnia możliwość odkrywania współczesnej Litwy i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego podczas staży.

Bring Together Litwa dała mi możliwość pracy w Bankera Technology Center (SpectroCoin). Głównym celem centrum jest opracowywanie nowych cyfrowych usług i produktów bilingowych. Dzięki wielu zadaniom i badaniom przeprowadzonym podczas tego stażu mogłem poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku kryptowalut. Cieszę się, że mogłem pracować w bardzo przyjaznym zespole, z ludźmi ze wszystkich środowisk, którzy ujawnili ważne aspekty kultury pracy i etyki. Jednym z moich celów było również doskonalenie znajomości języka litewskiego, szczególnie cieszę się, że miałem okazję poprawić gramatykę litewską. W miarę wzrostu mojej znajomości języka litewskiego poszerzyły się moje możliwości uczestniczenia w ważnych projektach podczas stażu i interakcji z zespołem.

Program letni zapewnił uczestnikom wiele możliwości nawiązania cennych kontaktów poprzez spotkania z ekspertami z różnych dziedzin. Mieliśmy okazję odwiedzić biuro Nasdaq w Wilnie na Litwie, spotkać się z Arnoldem Pranckiewiczem, szefem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej na Litwie oraz spotkać się z innymi liderami i ekspertami. Jednym z nich jest prezydent Dalia Grybauskaitė, którą poznaliśmy zaledwie miesiąc przed końcem jej 10-letniej kadencji. A także byliśmy świadkami historycznego momentu inauguracji nowo wybranego prezydenta Gitano Nauseda. Tymczasem podczas naszych podróży do Kowna, Trok i Kłajpedy przeżyliśmy wspaniałe przygody z innymi członkami społeczności programowej, stworzyliśmy wiele wspomnień i relacji, a ostatecznie zostaliśmy RODZINĄ.

Dlaczego wybrałem ten program? Chciałem być świadkiem rosnącej i modernizującej Litwy oraz ponownie odwiedzić moją rodzinę na Litwie. Fascynują mnie ogromne zmiany od mojej ostatniej wizyty na Litwie. Naprawdę dobrze jest być otoczonym przez innych Litwinów, słuchać litewskiego każdego dnia na ulicach iw pracy. Program zapewnił doświadczenie zawodowe, które trudno byłoby zdobyć nigdzie indziej. Co najważniejsze, mogłem współpracować z ludźmi, którzy nazywają ten kraj moją ojczyzną.”

Link do oryginału:

No i proszę bardzo – dla wszystkich chętnych chcących dołączyć do Zespołu jest prowadzona rekrutacja w chwili obecnej na 26 stanowiskach. Jeżeli nic dla siebie z pośród nich się nie znajdzie to jak twierdzą:
i znowu tłumaczenie z gógla”

„Zawsze szukamy nowych talentów
Nie możesz znaleźć odpowiedniej pozycji, która odpowiada Twoim umiejętnościom i kwalifikacjom? Złóż wniosek i skorzystaj z szansy, aby zostać częścią SpectroCoin. Możesz być najnowszym dodatkiem do naszego stale rozwijającego się zespołu!”

Link do oryginału: https://careers.spectrocoin.com/?fbclid ... 8aBT09aM2o

Jeżeli ktoś z Was się załapie to niech się pochwali tu na forum albo na PW.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Naganiacz » wtorek, 10 września 2019, 15:00

@koparki
koparki pisze: sobota, 15 czerwca 2019, 23:30 dobrze byłoby przypomnieć w tym wątku że bankera jest na pozycji 2000 w coinmarketcap (marna reputacja, marne obroty, marne giełdy, marne perspektywy) , jest na rynku ok 2000 potencjalnie lepszych innych projektów.
Czary mary. Już nie 2000 miejsce na coinmarcetcap a 225 – okazuje się prawdą stare humorystyczne powiedzonko „nie ważne kto i na kogo głosuje, ważne kto głosy liczy” – czy coś w ten deseń.
Czary mary. Systemy się zaktualizowały i możemy zaobserwować wielki skok BNK na CMC z pozycji około 2000 na 225
Czyli już tylko 224 potencjalnych lepszych kryptowalut. Cud k. cud. Może spekulanci się ockną.
Proszę podzielcie się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Ps. Ciekawe gdzie się podziała cała pula BNK, która nie została sprzedana podczas ICO ? Dla mnie jest to typowy chwyt marketingowy. I teoretycznie gdyby dzisiaj wpuścili na rynek wszystkie BNK to BNK spada w rankingu z powrotem tam gdzie była albo jeszcze niżej ze względu na niepoważne traktowanie inwestorów przez CEO Bankera.

Natomiast jeżeli ten ruch wpisuje się w strategie CEO Baknera to według mnie prognozuje on stopniowy wzrost wartości BNK a pozostałą pulę niesprzedanych tokenów BNK będzie uwalniał/wpuszczał (być może w ramach kolejnego ICO lub w ramach airdropsóf) na rynek aby wpływać na wycenę (np.: aby kurs BNK za szybko nie poleciał na księżyc - stabilizacja powolnego wzrostu).

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Naganiacz » piątek, 13 września 2019, 23:12

Witam. Pan Arkadiusz Jóźwiak popełnił dzisiaj ciekawy artykuł doskonale ujmując jego kwintesencję w tytule: Francja wzywa UE do uregulowania kryptowalut, zablokowania Libry i stworzenia “Eurocoina”.
Link: https://comparic.pl/francja-wzywa-ue-do ... eurocoina/

„Eurocoina” tak? brzmi znajomo? Jak nie to przypomnę, że Bankera zamierza (przynajmniej ma tak w swojej mapie drogowej) tworzyć "NEW TYPES OF MONEY - 2020 The synergy between investment and payment products will offer new types of money such as economic growth linked currency or usage of ETFs as a medium of exchange" google to tłumaczy tak: "NOWE RODZAJE PIENIĘDZY - 2020 Synergia między produktami inwestycyjnymi i płatniczymi zapewni nowe rodzaje pieniądza, takie jak waluta związana z rozwojem gospodarczym lub wykorzystanie funduszy ETF jako środka wymiany."

No właśnie (waluta związana z rozwojem gospodarczym) przecież UE też się na to łapie. Bankera się rozwija, chce być pierwszym bankiem w erze blokczeńcz to życzę Jej żeby się udało, żeby to właśnie Bankera została namaszczona (dostała zlecenie) na „drukowanie” Eurocoina. Panie CEO do roboty a jak się uda to będziemy w Niebie.

A tak na poważnie, spekulując gdyby rzeczywiście Bankera wypuściła Eurocoina to jaki udział BNK byłby w takim Eurokojnie? Jak BNK byłby powiązany z Eurocojnem? Obawiam się, że technicznie BNK w żaden sposób nie był by połączony z Eurocoinem a zyskał by tylko (albo i aż) większą wiarygodność, popularność a przez to i zwiększyła by się jego rozpoznawalność, zaufanie i użyteczność mam nadzieję (no i pasywny przychód z dywidendy też :D ). Więcej ludzi zaczęło by trzymać kapitał w BNK (którego to ilość jest ograniczona) to i reszty tłumaczyć chyba nie trzeba.

Dodano po 32 minutach 44 sekundach:
Giełda Bankera Exchange powitała Lumens (XLM) - kryptowalutę sieci Stellar! XLM jest teraz dostępny do handlu na Bankera Exchange w połączeniu z czterema głównymi kryptowalutami, w tym bitcoinem, eterem, tetherem i tokenem BNK. Więcej w dedykowanym wątku o giełdzie (wersja już tłumaczona góglem):
viewtopic.php?f=55&t=32171&p=601583#p601583
lub w oryginale:
https://blog.bankera.com/2019/09/12/mee ... -exchange/

Dodano po 23 minutach 9 sekundach:
Na https://coincodex.com
Link: https://coincodex.com/article/5058/bank ... -solution/

Pojawił się artykuł pod tytułem: "Bankera Launches a Global Crypto-Backed Lending Solution"
Tłumacz gógle widzi to tak: "Bankera wprowadza globalne rozwiązanie kredytowe oparte na kryptografii"

W artykule jest wszystko to o czym już wiemy jeżeli się tematem interesujemy, mianowicie cieszy mnie to, że rzeczywiście widać (tak jak zapowiadali – jeszcze w 2019 r.) jak pomału marketing się rozwija.
Link do dedykowanego wątku na tym forum o pożyczkach Bankery: viewtopic.php?t=32311

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Naganiacz » wtorek, 17 września 2019, 22:50

Witam, tym razem przedstawiam ciekawsze fragmenty dotyczące wątku z artykułu pod tytułem:
„Oto jak Europejczycy radzą sobie z ujemnymi stopami procentowymi”
Wszystko tłumaczone góglem, tytuł też.
Link do oryginału: https://news.bitcoin.com/heres-how-euro ... est-rates/

„W obecnej sytuacji, w której mieszkańcy wielu krajów strefy euro i jej peryferii są zmuszeni zaakceptować ciężar ujemnych stóp procentowych, zdecentralizowane waluty cyfrowe stają się realną alternatywą dla oszczędzających, wydawających pieniądze i inwestorów. Stanie się to tym bardziej, jeśli spełnią się prognozy nowej poważnej awarii w systemie fiat. Tegoroczne odbicie rynków kryptograficznych jest tego dowodem, a liczba zwolenników kryptografii w regionie prawdopodobnie wzrośnie.
Bankowość jest ważna zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. I chociaż kryptowaluty zostały częściowo wymyślone, aby uniknąć stron trzecich w stosunkach finansowych, popyt na usługi bankowe w przestrzeni kryptograficznej rośnie w ostatnich miesiącach i latach. W większości przypadków tradycyjne instytucje finansowe nie były w stanie lub nie były w stanie ich zapewnić. Na szczęście nowa generacja firm fintech wypełnia lukę, oferując konkurencyjne produkty finansowe dla użytkownika kryptowaluty.
(…)
Bankera wyróżnia się na tle firm fintechowych z Europy Wschodniej, ponieważ w ciągu ostatnich sześciu lat stała się wiodącym dostawcą usług dla klientów kryptograficznych w regionie. Litewska firma pracuje obecnie nad utworzeniem banku internetowego i oferowaniem pożyczek zabezpieczonych aktywami cyfrowymi. Jego ambicją jest stać się punktem kompleksowej obsługi wszystkich usług finansowych, w taki sam sposób, jak tradycyjne banki cegieł i zapraw. Aby to osiągnąć, Bankera planuje wykorzystać technologię w celu ograniczenia kontrahentów i obniżenia kosztów bankowości dla użytkownika końcowego, zapewniając jednocześnie innowacyjne rozwiązania.”

W artykule po krotce jest też opisana wybrana konkurencja dla Bankery taka jak:
www.bitwala.com
https://earn.mycred.io/bitcoin
https://cashaa.com/
https://nexo.io/

Wróć do „Pozostałe”